Chrześcijanie biblijni. Nie wierz tak jak autorytety świata. W Jezusa wierz!

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Był sobie zjazd w Wiśle.

Kolejny udany zjazd, kolejne dobre towarzystwo ludzi dobrej woli bez religii.

 

 

 

W oczekiwaniu na pokoje w małym deszczu gaworzyliśmy.

Dwie osoby zostały ochrzczone, w tym jedna osoba, która miała niedawno odmowę chrztu u AD7 ponieważ …zmieniły się przepisy wewnątrz zborowe. Kuriozum. Mężczyzna chodzi 7 miesięcy do Zboru i nagle afront. Nie wiem jak to mogło wyglądać, ale chyba mniej więcej tak, jakbyśmy chcieli załatwić sprawę w urzędzie, a urzędnik powiedziałby coś w tym stylu:

 

według Dziennika Ustaw z dnia 7 maja zaszły zmiany w przepisach regulujących warunki dokonania chrztu. Rozporządzenie Ministra Religii i Wierzeń zmieniające rozporządzenie dotyczące chrztu.

Na podstawie art 63 ustawy z dnia 21 sierpnia 2001 o dokonywaniu chrztu, zarządza się co następuje:

Chrzest może być dokonywany tylko po zdaniu egzaminu ze Starego Testamentu oraz Nowego przed trzy osobową komisją rady starszych zboru DP. Dopuszczalne są dwa błędy na trzydzieści pytań.

😀

 

 

Jak to było w przypadku eunucha?

 

“36 A gdy tak jechali drogą, przybyli nad jakąś wodę, a eunuch rzekł: Oto woda; cóż stoi na przeszkodzie, abym został ochrzczony? 37 Filip zaś powiedział mu: Jeśli wierzysz z całego serca, możesz. A odpowiadając, rzekł: Wierzę, że Jezus Chrystus jest Synem Bożym. 38 I kazał zatrzymać wóz, zeszli obaj, Filip i eunuch, do wody, i ochrzcił go.”

 

Dlaczego eunuch tak nagle zapragnął chrztu? Ponieważ nauczanie Filipa było skuteczne i natchnione. Powiedzcie komuś z rodziny żeby się ochrzcił. Nie ma szans.

 

 

Co mówi na to Pismo? Czy Pismo stawia warunki? Nie. Wprost przeciwnie. Nawet jeśli ktoś jest grzesznikiem większym niż ludzie ze zboru to chrzest jest:

 

“W nim też poszedł i zwiastował duchom będącym w więzieniu, (20) które niegdyś były nieposłuszne, gdy Bóg cierpliwie czekał za dni Noego, kiedy budowano arkę, w której tylko niewielu, to jest osiem dusz, ocalało przez wodę. (21)Ona jest obrazem chrztu, który teraz i was zbawia, a jest nie pozbyciem się cielesnego brudu, lecz prośbą do Boga o dobre sumienie przez zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa, (22) który wstąpił na niebiosa, siedzi na prawicy Bożej, a poddani mu są aniołowie i zwierzchności, i moce. ” 1 Piotra

 

 

Chrzest jest prośbą o dobre sumienie. Jest to wołanie o pomoc i nie trzeba przechodzić dodatkowo 30 stopni wtajemniczenia….

Nie trzeba być więc ani bezgrzesznym człowiekiem, ani zdać egzamin z zasad wiary. Chrzest jest świadectwem na to, że zjednoczyliśmy się z Jezusem w zmartwychwstaniu poprzez wiarę, że pojednaliśmy się z Bogiem. Adwentyści więc zaprezentowali religijność, czyli to, za co ganił Bóg Izraelitów.

Bóg nie zamyka przed nikim swej eklezji, kościoła jeśli dana osoba wierzy w Jezusa.

 

Poza wspólną ucztą,  pogawędkami, dyskusjami  i modlitwą przekonaliśmy się o tym, czym jest kult maryjny w praktyce. Dwie siostry przedstawiły powalające świadectwa. Jedna z nich płakała całą drogę z kwatery do stacji pkp.

Uwierzcie mi, błogosławieni są wszyscy Ci, którzy nie mają w swych rodzinach osób upapranych tzw kultem Maryjnym. Nasze siostry są po prostu nękane psychicznie. Jedna z nich ma naloty w nocy z tzw święconą wodą. Inna jest przeklinana i jej dzieci  przez własną matkę/babcie. O szczegółach nie mogę pisać gdyż nie jestem do tego upoważniony. Nie wiedziałem, że  kult maryjny doprowadza do tak skrajnych zachowań, po których cierpi psychicznie najbliższa rodzina. Im bliżej tego kultu, tym bliżej piekła.

 

 

 

Osobiście miałem wiele przemyśleń, które kiedyś zapewne zostaną wkomponowane w moje teksty.

 

Jeden z braci powiedział do nas: wy to jesteście jak tacy baptysie Dnia Siódmego 🙂 Zapytałem dlaczego? Odparł: ponieważ uznajecie Prawo Boga jednocześnie będąc radosnymi.

Prawda jest taka, że każdy z nas ma problemy, ale my mamy radość Ducha POMIMO problemów.

 

Serdecznie dziękuję wszystkim siostrom za przyrządzanie smacznych posiłków i porządek po jego spożyciu.

 

Dziękujemy także za życzenia od Grzegorza z Anglii i Wojtusia ze Szczecina 🙂

Zdzisiu ma minusa, bo tym razem nie upiekł placka, ale może się zrehabilitować następną razą, kiedy to zmienimy już przepisy dotyczące uczestnictwa w zjazdach odpowiednim rozporządzeniem, o czym poinformuje w dzienniku ustaw DP 🙂

Pozostał niedosyt i tęsknota za następnym  zjazdem…:-)

 

Ps.

 

Pamiętajmy o modlitwach za wszystkich braci i sióstr mających problemy.

 

Updated: 3 lipca 2017 — 11:37

23 komentarze

Add a Comment
 1. Więcej zdjęć zapodajcie.

 2. Karol Szulawiak

  “według Dziennika Ustaw z dnia 7 maja zaszły zmiany w przepisach regulujących warunki dokonania chrztu. Rozporządzenie Ministra Religii i Wierzeń zmieniające rozporządzenie dotyczące chrztu.

  Na podstawie art 63 ustawy z dnia 21 sierpnia 2001 o dokonywaniu chrztu, zarządza się co następuje:

  Chrzest może być dokonywany tylko po zdanie egzaminu ze Starego testamentu oraz Nowego przed trzy osobowa komisją rady starszych zboru. Dopuszczalne są dwa błędy na trzydzieści pytań.”

  No nie mogę, rozwaliłeś system 😀

  Ps. Prosimy o zdjęcia 😉

  1. Nom dobre 🙂

   1. A mi to bardziej smutno się zrobiło,bo to pokazuje jak bardzo duch religijności rządzi w zborach.
    Ale chwała Bogu,ze są jeszcze prawdziwi naśladowcy Chrystusa.Którzy nie dają się szufladkować,tylko pełnią przykazania Boga.
    Pozdrawiam serdecznie Was wszystkich i także przyłączam się do prośby o więcej fotek.

 3. Jak ja się cieszę, że mnie te już prawie dwa lata temu nie przesłuchiwałeś przed zanurzeniem według jakiegoś określonego scenariusza … 😀 Wiedziałem wtedy może i tyle, co nic, ale musiało stać się jak z towarzyszem Filipa, który piękno ewangelii dostrzegł i nie chciał czekać. Z poznaniem, jak zresztą pisał Kaznodzieja, nie jest wcale o wiele piękniej, bo przynosi cierpienie…
  Za modlitwy raz jeszcze dziękuję, z moim tatą nie jest najgorzej 🙂 Wierzę, że lepsze dni jeszcze nadejdą… Pokój Wam!

  1. Nie tylko Tobie Jacku się upiekło. Mnie także ominęły te trudne egzaminy 😀
   A tak na poważnie, bardzo się cieszę, że przeżyliście piękny, błogosławiony czas w pięknej, błogosławionej społeczności dzieci Bożych.
   Niech Pan wam wszystkim hojnie błogosławi – uczestnikom zjazdu, komentatorom i czytelnikom DP. Niech hojnie błogosławi szefa naszego kochanego i da mu siłę i wszystko czego potrzebuje do prowadzenia tego (jakże potrzebnego ludziom) dzieła – (ale się podlizałam 😀 ). Kochani – pozdrawiam wszystkich 🙂

   1. Haha uff, dobrze że i ja się zapisałam rok temu bo nie wiadomo co to by było teraz 😉

    Przyłączam się do błogosławieństw 🙂

    1. Niestety nie mogłam być na zjeździe, bo akurat w sobotę był pogrzeb mego wujka 🙁
     niemniej jednak życzę wszystkim wszystkiego naj! 🙂

 4. Moje zdjęcia wysłałam adminowi na maila. Kilku innym osobom też 🙂

 5. W sumie jeszcze jeden minus i będzie plus 🙂

  1. Czysta matematyka, nie można zaprzeczyć 😀

  2. He he podszedłem do tego matematycznie 🙂
   Minusów nie chce zbierać, bo będę musiał jechać do Krusu 😉 😀

 6. O cieście myślałem, lecz później zapomniałem 😉

  Myślę, że dla was następnym razem, zrobię coś ciekawego i z grona placka smacznego 🙂

  1. Matiks, nawet nie czujesz, kiedy rymujesz 😀 😛

   1. A bo ja przeważnie rymuje jak się czuje i nie czuje, lub jak zarymować potrzebuje, czy mi to pasuje, lub nie pasuje, jak pogoda się popsuje to nie rymuje, a jak rymuje, to nie protestuje że rymuje 😀

    Mógłbym rymować w kółko he he 😀

 7. Mieleńczuk – jak sam powiedział w poprzednim poście – gdy przyjdą do niego z kółka różańcowego pójdzie z nimi na kolana odmawiać różaniec – jakoś się nawet nie wzdrygnął jak to mówił – zadeklarowany satanista. Swój swego będzie wspierał

 8. Piotr, czyli kamień, nie skała

  “I słuchając, uwierzyło wielu Koryntian oraz zostawali ochrzczeni.” (Dz 18:8) Koryntianie przed chrztem raczej nie mieli do napisania sprawdzianu wiedzy teoretycznej. Wiara to coś głębszego niż znajomość szczegółów Pisma.
  Musimy się modlić za tych którzy wprowadzają tego typu przepisy zniechęcające wierzących do tego ważnego kroku jakim jest chrzest. Szatan najbardziej intensywnie działał będzie w zborach trzymających się najbliżej Bożych Praw, a bez modlitwy jesteśmy na przegranej pozycji.
  Baptyści Dnia Siódmego – istnieje w Polsce jakieś zgromadzenie? Kiedyś poszukiwałem, ale niczego nie znalazłem…
  Co do zjazdu, to sceneria w pełni zaprojektowana przez Boga, intencje w pełni zainspirowane przez Boga, jak spotkania pierwszych chrześcijan 🙂 O wiele więcej sensu, uroku niż te wszystkie “świątynie” kapiące złotem i przepychem w których człowiek czuje się jak w puszce sardynek 😉
  Chwała Bogu, że działa niezmiennie i inspiruje ludzi do poszukiwania Go! 🙂

 9. …nadal mi przykro,że po raz kolejny chciałam ,a nie mogłam być z Wami…

  1. Odrobisz Ola jak dasz radę nad morzem

 10. Krótkie sprostowanie: w ads nie ma żadnych egzaminów ani skomplikowanych procedur. Komentując tak szeroko sprawę należałoby zapytać też drugą stronę o co kaman? Nie dawno mieliśmy chrzest w Wiśle, nie znam sprawy ale podejrzewam że na pewnym etapie osoba zadeklarowała że nie zgadza się z pewnymi zasadami wiary. Nie ma innej możliwości aby nie została dopuszczona do chrztu. Nikt nikomu nie blokuje drogi do Chrystusa ale identyfikujac się z kościołem trzeba przyjąć jego nauki… Dziwi mnie trochę ze takie poważne forum prezentuje powierzchowne podejście. Szanujmy się nawzajem bracia 🙂

  1. Ale są też przypadki kiedy należałoby odmówić chrztu. Podam prosty przykład. Jeśli idzie się za Chrystusem należy za nim iść i porzucić grzech. Starać się dążyć do czystości. Pokazać, że chcemy właśnie tacy być jak Jezus. Powiedzmy że mamy w zborze osobę która chce się ochrzcić ale mieszka razem z poganką/poganinen i razem wspołżyją. Osoba ta chce się ochrzcić ale żyje w grzechu. Czy to widzi czy nie jest to nie ważne ale grzech jest. Co wtedy? Rozsądek podpowiada aby takiej osoby nie chrzcić jeśli nie ma zamiaru odsunąć się od grzechu. Chrzest nadal nic nie zmieni bo nie ma pokuty żadnej. Moim zdaniem to nie do końca jak piszesz. Wszystko zależy od sytuacji.

  2. Co do egzaminów to była ironia.
   Ochrzczony był pytany o pokutę.
   Zgoda, zapewne są takie przypadki, ale też są takie, kiedy ktoś walczy z grzechem i ponad rok.
   Z innej strony patrząc religijność też jest grzechem.
   Moim zdaniem w kościołach jest masa nienarodzonych na nowo ludzi w tym pastorów przypominających bardziej teologów, intelektualistów niż nauczycieli duchowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: