Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Bluźniercza reklama Lidla “O słodki Jeżu”.

Takiej to “zabawnej” reklamy wg jej twórców podjął się niemiecki Lidl. Korzystając z gry słów Lidl chciał zwrócić uwagę na promocję cenową cukru oferując go tylko w środę po 1,99zł.

 

Już kiedyś Media Markt w Niemczech ukazało Polaków jako złodziei:

 

Te same Niemcy pouczają nas w naszej wewnętrznej polityce. Te same Niemcy, które nakazują nam wprowadzenie uchodźców. Te same Niemcy, które edukują seksualnie dzieci.

Zachodzi pytanie, czy my chcemy być w takim tworze jakim jest UE z złowrogo nastawionymi do nas pogańskimi Niemcami?

 

Jestem przekonany, iż powiedzonko “o jeżu” wejdzie w obieg. Zwłaszcza wśród niemyślącej młodzieży. Jednak Biblia ostrzega wszelkich twórców zgorszeń:

 

“Biada światu z powodu zgorszeń! Wprawdzie zgorszenia muszą przyjść, lecz biada człowiekowi, przez którego zgorszenie przychodzi.”  Mateusza 18

 

Jest tutaj pewien paradoks. Zapewne i katolików gorszy owa reklama, ale nie gorszych ich to co się dzieje w ich kościele. Nie gorszy ich nauczanie kościoła Rzymu niezgodne z Biblią.

 

Wojna Niemcy – Polska nie zakończyła się w 1945 roku. Oni tym razem nas po prostu kupili dzięki sprzedajnym politykom. Teraz już próbują zmienić naszą kulturę, bo gospodarka jest ich.

 

________________________________

 

Jeśli doceniasz treści prezentowane na tym blogu oraz to, co robię, to podaję link do wsparcia, za które serdecznie  dziękuję:

 

detektywprawdy.pl/2015/10/02/podaje-rachunek-do-darowizn/

 

 

 

 

Updated: 30 czerwca 2017 — 09:07

60 komentarzy

Add a Comment
 1. Hmm..
  Sam sobie zaczynałem ostatnio mówić “o jeżu” tak humorystycznie, w pewnym sensie przedrzeźniając tych, co wzywają Imię Syna Bożego bez przyczyny.

  Już gdzieś mignął mi artykuł, że Polacy są tą reklamą oburzeni. Ale nie przeszkadza im używanie imienia Syna Bożego jako przecinka.

  1. Zarówno o “Jeżu” jak i wzywanie imienia Boga nada remno na pewno Bogu miłe nie jest.

   1. Tak samo z zawolaniem “O Boże-no!”. Fajne co nie?

   2. Mi kiedy się nawróciłem słowa “o Jezu” automatycznie zmieniły się na “o jeju”(bez myśli o Jezusie) i na “o kurczę”. To była jedna z tych rzeczy które zniknęły od razu po nawróceniu.

  2. Możliwe Karol, że na Pikio to widziałeś. Udostępniłem artykuł na ten temat wczoraj na fejsie. Strasznie szydercze i bezbożne komentarze pod nim były – ludzi oburzonych, takich jak my, nazywano p… fundamentalistami, wariatami otumanionymi mitami; wklejano bardzo ohydne, bluźniące Panu Jezusowi memy… Cieszy, że mimo to znaleźli się ludzie zbulwersowani, którzy mieli odwagę nazwać bluźnierstwo po imieniu. No i po takim wyskoku moja noga więcej progu Lidla nie przekroczy. Trzeba ich bojkotować. Są skreśleni.

   1. Pikio to szmatławiec dno z dna samych den 🙂 Poziom artykułów na tym portalu już jakiś czas temu sięgnął dna dziury kloacznej zarówno pod kątem treści tam publikowanych, stylistyki i błędów ortograficznych. Komentarze pod artykułami to zazwyczaj stek wszelkiej maści bluzgów, wyzwisk okraszonych oczywiście politycznymi podtekstami doskonale niestety pokazującymi jak nasz zdziadowany naród jest podzielony. Ludzie są dosłownie gotowi skoczyć sobie do gardeł.

   2. Tak jest Jacku masz racje. Ja w Lidlu byłam raz i więcej nie będę.
    Nie ma przyzwolenia na obrazę, żarty z naszego Pana Jezusa Chrystusa.

 2. No tak katolicy zbulwersowali się na tą reklamę. Słusznie się oburzyli gdyż jest to drażniąca reklama. Szkoda tylko, że nie widzą nic złego gdy w swych wypowiedziach potrafią połączyć w logiczną całość konkretną liczbę bluzgów, w którą wplatają imię Jezusa. Kłuje to po uszach niesamowicie zwłaszcza gdy “gówniarze” przeinaczają coś od siebie w stylu “o boshh”, “o boziu” itp. Niestety ale taka sytuacja jest plagą i tutaj. Bóg, Jezus traktowany jest jak już ktoś wspomniał jako przecinek w wypowiedzi. Uszy puchną jak słyszę w sklepie gdzie pracuję zachwyt dzieciaków nad byle jaką zabawką:oh my God, oh my God!! A obok rodzice, i zero reakcji z ich strony.

  1. Artur S. (detmold)

   A zdziwilbys sie Slawomirze, iz ludzie dawniej ( oczywiscie w normalnych-pokojowych warunkach ) wcale nie byli lepsi niz teraz. No moze sie troche pogorszyli od tej calej zmasowanej propagandy babilonskiej. Poza tym pogon za pieniadzem i zludzeniami uciech cielesnych strasznie psuje ludzi.

 3. to jest właśnie używane, przez młodych ludzi ok 30, tak samo jak “O, Boru” czy inne tego typu.
  Lidl swoją drogą podpadł mi kiedyś reklamą, gdzie naśmiewał się z Polaków, że u nich możemy robić zakupy nawet tuż przed wypłatą, bo niby tak tanio… od tej pory bardzo rzadko tam zaglądam

 4. Odnośnie kanału “jezus bez religii”

  http://ifotos.pl/z/qprpeee

  odrzucanie ksiąg Biblii..Tutaj księga Malachiasza.

  komentarz pod filmikiem

  “Kto naprawdę nadał prawo Mojżeszowi”

 5. Piotr, czyli kamień, nie skała

  Ostatnio słyszałem pewną herezję w formie dziwacznego powiedzenia w sytuacji gdy ktoś nie ma już na nic siły. Brzmiała ona “No Boga nie ma”. Aż chce się dopowiedzieć, że to nie jest pełna wypowiedź i odwołać do Psalmu 53 który mówi: “Mówi głupi w swoim sercu: Nie ma Boga” 🙂
  Co do Lidla będę się bardzo starał nie robić w nim zakupów. Nawet gdyby ten cukier był tam za darmo 😉

  1. Tam jest wszystko prawie za darmo :-):-(

  2. Siedząc w pracy myslałam o tym wersecie z Psalmu, o tym, ze dziś go zacytuję na blogu… Już nie trzeba cytować, ale trzeba podkreślić, że wg tych słów głupota jest matką ateizmu 🙂 Ci, którzy urągają Bogu, nawet nie wiedzą, co czynią…

 6. Marketing to potężna machina. Pod znane powiedzonka ładne przyśpiewki czy inne dobrze znane powszechne zjawiska podczepia kiczowate produkty na sprzedaż. Takim marketingowym chwytem będzie podstawienie antychrysta w miejsce Mesjasza judaizmu i chrześcijan oraz mahdiego islamu. A ciemny lud wszystko kupi…

 7. A ja ” nawoływaczom ” zawsze się pytam czego potrzebują. W odpowiedzi słyszę ” Niczego, a o co ci chodzi ? ” Wiec tłumacze, że skoro wzywa Boga lub Jezusa to czego potrzebuje a jeśli woła ot tak to mówię, że się tego nie robi ” . Czasem myślę, że robienie z imienia Stworcy przecinka może później działać w druga stronę, odwrotnie. Ciekawe czy jak byśmy wołali np . KASIA KASIA KASIA co chwilę to czy owa Kasia byłaby z tego zadowolona? Nie sądzę. Nie porównuję wyzwania Boga do ludzkich nawoływań np . Kasi ale jeśli się kogoś wola to w jakimś celu bo jeśli nie to po co to robić.

 8. Do Krystyny słowo: (………… wycięte przez admina) . Nie siej fermentu i zgubnej nauki przepełnionej złością i pseudo argumentami! Napominam Cię zatem bo słowa Twoje wpływają negatywnie na naszą społeczność i nie niosą za sobą żadnej korzyści dla nikog tu zgromadzonego. Są specjalne miejsca, blogi itp gdzie możesz sobie negować i “jechać” po Pawle i kimkolwiek chcesz ile wlezie. Może jestem ślepy, głupi ale gdzie, w którym miejscu Paweł wychodził przed orkiestrę? Czytam właśnie jego listy i nie widzę tam nawet najmniejszego fragmentu którego mógłbym się chwycić i stwierdzić na jego podstawie, że Paweł stawiał się w roli boga?! Dość herezji i fałszywych nauk! Paweł nie raz podkreślał i stawiał się w roli gorszego, wielekroć wspominał iż nie miał takiego kontaktu z Jezusem jak apostołowie, sam kategoryzował się jakby w roli apostoła gorszego sortu (ale mi porównanie wyszło:P ) Zatem jak śmiesz twierdzić, iż ktokolwiek tu zgromadzony jest jak to pisałaś uczniem Pawła itp? Jesteśmy uczniami Jednego Mistrza a to, że zgadzamy się z nauczaniem Pawła robi z nas jego uczniów, uczniów, którzy go “ubóstwiają”? Pisałaś iż Duch Św. cię wyczula inaczej. Mnie też wyczulił i stąd moje słowa napomnienia skierowane ku tobie, które musiałem zamieścić niezwłocznie. Możliwe, że są to twade i ostre słowa ale takie właśnie miały być. Pozostań z Bogiem.

 9. Obawiam się, że to dopiero początek i test, jak bardzo letni się staliśmy i czy już jesteśmy (jako naród) gotowi na kolejne etapy poganizacji:
  Zobaczcie zresztą sami:
  http://www.wiocha.pl/1447227,Pewna-agencja-zaproponowala-Lidlowi-ciag-dalszy-ich

 10. Z tym jeżem to nie wiem o chodzi ? może temu iż słabo znam sie na modzie i nowych trondach. Natomiast co do reklamy media markt to głównym przesłaniem jej było oddawanie moczu przez Niemców na swój hymn.
  Wracajc do meritum to nie będziemy już polskimi świniami tylko jeżami ????
  he, dopiero czytajac komenty, uzmysłowiłem sobie że chodzi o Jezusa jako jeża, sory ale w tym przypadku to zahacza o letka paranoje. no takie zwierze jak jeż pomylić z Jezusem ? jakoś mi to nawet do głowy nie przyszło, może gdyby były jakieś sugestie np. z krzyżem itp. a tak nie widze powiazań prucz tych iż tak sie nie fortunnie złożyło jeżowi iż pierwsza litera jaka został nazwany jest “J”. chyba że coś przeoczyłem.

  1. o to, że jest takie powiedzenie “słodki Jezu”, w stylu tych “O Dżizas”, choć bardziej chyba używane po ang. “słit Dżizas”. Nie spotkałeś się z takim powiedzeniem?
   I w tej reklamie zostało przerobione na “słodki jeżu”

  2. Oni chętnie by napisali słodki Jezu na torebce z cukrem ale byłaby to zbyt oczywista obraza wiec zmieniają jedną literkę i tak każdy wie o kogo chodzi.
   Powiem tak jestem chrześcijanką, to zakrawa o poste do nieba, tak nie może być, rozpanoszyły się te niemieckie banki hipermarkety a teraz obrażają naszego Zbawiciela, ludzie mają bielmo na oczach oj biada im biada

   1. nosz ale jak ? czytałem art z 3 razy bo nie mogłem dojrzeć jego sensu i tej analogi, oczywiście że bodajże na pochody co to kwiatuszki przed sie rzucaja pieśni zawodza o jakimś słodziaku itp. wynalazki, lecz widocznie takie kalambury to nie na moje ograniczenie poznawcze 😉

    1. Nie można używać imienia Boga chociażby w domyśle w takich celach, żeby wzbudzić kontrowersje i żeby cukier się lepiej sprzedawał.

  3. Pomidor a ty jako zwykły człowiek chciałbyś żeby twoje zdjęcie umieścili np. na papieże toaletowym, też bym napisała o co ci chodzi? to nic takiego.
   Sorry jeśli za ostro ale chciałabym abyś zrozumiał.

   1. Papież toaletowy 😀

    1. Ha,ha,ha. Wojtuś nie wiem dlaczego tak wyszło z tym papieżem toaletowym, ale wyszło.
     Hasło nadaje się do reklamy 🙂

     1. Karol Szulawiak

      Papież toaletowy.

      “I Ty możesz mieć własnego papieża w toalecie”

   2. ale chwila droga Siostro, może nie mam tak wybujałej wyobrazni by zwykłego jeża, takiego z kolcami, kojarzyć z Jezusem. no cóż widocznie wiele sie sie musze jeszcze naumiać 😉

 11. Gra słów grą słów, ale mi się to po prostu nie podoba…
  :/
  miałam wybrać się do lidla, ale chyba spasuję…“

  1. Polskie duże sklepy mają super towar i dobre ceny, niektóre małe też.

 12. Było tego więcej: m.in. Jezus Cytrus, Z marchwii wstał, Syn drożdży, Bob Ojciec i Duch z mięty :/

  https://www.tysol.pl/a8798–Jezus-Cytrus-Z-Marchwi-Wstal-Syn-Drozdzy-Bob-Ojciec-i-Duch-z-Miety-Dobry-zart-

 13. Trzeba się modlić za tych, co wymyślili tę reklamę, i za tych, których to bawi, bo za chwilę będą ten cukier w piekle zajadać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: