Chrześcijanie biblijni. Nie wierz tak jak autorytety świata. W Jezusa wierz!

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Z księgi Przysłów. Słowo na dziś.

Przysłów  22.10

‘Wyrzuć szydercę, a ustanie spór,

Owszem zakończy się kłótnia’.

 

 

 

 

 

 

 

Updated: 28 czerwca 2017 — 16:21

18 komentarzy

Add a Comment
 1. “Szyderca nadaremnie szuka mądrości,
  lecz dla roztropnego poznanie jest rzeczą łatwą”
  Przysłów 14:6

 2. Artur S. (detmold)

  Kpiarz ( z przekasem, ale serdecznie ukazuje jakis palacy problem )=/=szyderca ( zlosliwie i chamsko wytyka jakies wady/przywary ). Wielu niestety to myli…

 3. Artur S. (detmold)

  Czy ludzie pokroju Wojewodzkiego sie sprzedali zlemu czu juz sie tacy urodzili?

 4. Artur S. (detmold)

  Nie wszyscy Ukraincy to nasi zapiekli wrogowie. Im dalej na wschod od linii Zbrucza-Nowogrod Wolynski oraz tereny wokol Odessy tzw. Budziak, Dzikie Pola-Krym ( poludniowy wschod, tam mieszkaja ludzie uwazajacy sie za Rosjan ) tym bardziej mozna im, bardzo ograniczenie, ale ufac. Natomiast tym ktorzy zamieszkuja dawne wschodnie wojewodztwa II RP ( Galicja wzglednie Malopolska Wschodnia, Wolyn (!), Polesie itd. ) niech was Reka Boska broni to czynic. Dlaczego? Po prostu sa przepojeni ( ci z Ukrainy Zachodniej ) nienawiscia do Polakow, ktora starannie pielegnuja w sobie ( izby pamieci “bohaterow” UPA w szkolach itp. ).

  1. Artur S. (detmold)

   Im bardziej dany Ukrainiec mowi z “ruska maniera” ( jego mowa przypomina bardziej rosyjski niz ukrainski wzglednie “ukrainsko-polski” ) tym mozna byc go bardziej pewnym ( wlasciwie brak lub sladowe ilosci resentymentow antypolskich ).

 5. Artur S. (detmold)

  “Banderowcy” mordowali bardzo okrutnie wszystkich swoich wrogow ( nie wazne swoj czy obcy ).

 6. Dobre to słowo i godne całkowitego przyjęcia 🙂 Pyszniący się swoimi cielesnymi uczynkami, szukający zwady nie są tymi, z którymi ma się społeczność. Najpierw muszą spokornieć, żeby czasem nie zgorszyć i nie zniechęcić innych.

  1. Artur S. (detmold)

   Wykorzystywanie np. w szyderczy sposob slabosci zwiedzionego blizniego ( ale normalnego duchowo ) badz brata/siostry w wierze w Jezusa Chrystusa to gorszenie innych. Jak to jednakze oddzielic od mowienia “prawdziwej prawdy” o kims niegodnym zaufania? Albo strasznie “kwasna-swarna” postawa dyskursywna typu Moja racja jest racja najmojsza ( sieje cos takiego straszny zamet )… Z tymi ludzmi to jest jednak “wieczny mlyn” 😉 .

 7. Czasem (tak jak i dziś) w moim zborze śpiewana jest pieśń z refrenem:

  “Jezus, Książę Pokoju, chwała, alleluja!”…

  Słowo zacytowane przez Piotra jest co prawda o sporze, ale tam, gdzie jest spór, nie ma pokoju, bo i nie może go być. Trzeba o niego zabiegać, jeśli tylko się da.

  Oczywiście na pierwszym miejscu jest pojednanie z Panem Bogiem, jak w Liście do Rzymian 5:1-2 (UBG):

  “Będąc więc usprawiedliwieni przez wiarę, mamy pokój z Bogiem przez naszego Pana Jezusa Chrystusa; dzięki któremu też otrzymaliśmy dostęp przez wiarę do tej łaski, w której trwamy i chlubimy się nadzieją chwały Boga”.

  Chwała Panu Bogu za Pana Jezusa Chrystusa, który poprzez swoją dobrowolną śmierć za nas zaprowadził pokój między nami, a Bogiem Wszechmogącym, który teraz jest naszym Ojcem. Wtedy i tylko wtedy, gdy mamy Jego Ducha, możemy zrozumieć i czynić pokój jak nakazuje Rzymian 12:18 (UBG):

  “Jeśli to możliwe, o ile to od was zależy, ze wszystkimi ludźmi żyjcie w pokoju”.

  Z takim nastawieniem nikt nie będzie dążył do konfliktu, a będzie szukał serdecznej społeczności, gdzie wszyscy miłują się nieobłudnie i gdzie nikt się nie wywyższa, szukając próżnej chwały. Oby Duch Boga wykorzeniał w każdym z nas takie tendencje, a wypełniał nas pragnieniem, by być jak Książę Pokoju Jezus Chrystus.

 8. Artur S. (detmold)

  Kandydat na Chrystianina musi spelniac dwa zasadnicze warunki, zeby w ogole mozna bylo mowic o probie pozyskania go dla Pana Boga: miec chec do wszelakiej, pozytecznej pracy w sobie, by nie jesc darmo chleba oraz umiec dbac o ludzi, rzeczy i otoczenie.

 9. Artur S. (detmold)

  Taka uwaga do mnie i do was. Nie topcie prawdy w morzu slow czyli nie nie zakrywajcie gaszczem liter istoty Ewangelii czyli milosci Boga i blizniego 🙂 . Na marginesie. Polakow strasznie gubi personalizm rzymski czyli “Tylko ja mam racje, niewielka grupka oprocz mnie jest madra, a reszta to idioci…”.

 10. Artur S. (detmold)

  Gdyby swiat sie skladal z samych oddanych Bogu ludzi bylo by wspaniale ( nie istnial by ten caly ogrom zla ). Niestety tak nie jest… Dlatego mamy byc poslancami sprawy Jezusa Chrystusa.

 11. http://tuba.pl/tubapl/1,103887,22016903,bitwa-na-glosy-klaudia-hendel-wybudzona-ze-spiaczki-nadal.html

  To jest wlasnie dowod na to, jak swiat szatana traktuje czym predzej, czym pozniej tkz. ludzi sukcesu. I to jeszcze przed bozym cialem, dziwne ze nie miala szczegolnej ochrony pewnej pani?

  “cały zaś świat leży w mocy Złego.”

 12. Nowa Biblia Gdańska oddaje to jeszcze bardziej dobitnie “Wypędź szydercę, a ustanie zwada; uspokoi się spór i sromota.” Spór i sromota 🙂
  Kłótnie same w sobie nie koniecznie wynikają z obecności szydercy. Czasami ludzie o zdrowym myśleniu potrafią nie zgodzić się w jakiejś kwestii, ludzka rzecz 🙂 Sromota kojarzy mi się z sytuacją gdy ktoś rozsiewa wokół siebie charakterystyczną atmosferę zgorszenia. Takich mamy wypędzać (nawet jeśli się z nami nie kłócą) 😉

 13. Artur S. (detmold)

  Straszna rzecza jest miec zbyt duzo rozumu i godnosci czlowieka Boga np. wsrod ludzi, ktorzy zrobia wszystko dla pelnego wszelakiego koryta i swietego spokoju oraz kyltorzy cie za to sprzedadza…

  1. Jeśli was znieważają z powodu imienia Chrystusa, błogosławieni jesteście, gdyż Duch chwały, Duch Boży, spoczywa na was, który przez nich jest bluźniony, ale przez was jest uwielbiony.
   1 Piotra 4:14 UBG

 14. Artur S. (detmold)

  Musicie byc przygotowani na ewidentnie zdradzieckie dzialania ze strony “bliskich” wam ludzi, ktorym nie w smak sprawa Jezusa Chrystusa. Na marginesie. Co z ujawnianiem kompromitujacych danych ludzi faktow ( nie mylic z rozsiewaniem klamliwych plotek bez zadnego uzasadnienia ) popartych naprawde twardymi dowodami? Czy wolno to robic? Tak postapil miedzy innymi Marcin Luter wobec krk i jej funkcjonariuszy ( ale zrobil to rzetelnie ).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: