Chrześcijanie biblijni. Nie wierz tak jak autorytety świata. W Jezusa wierz!

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Protestancki zespół Exodus 15 asymiluje się z kościołem Imperium Rzymu.

Smutna to nowina, choć tak na prawdę znaleźliby się tacy chrześcijanie, którzy podważyliby chrześcijańskie brzmienie takiej muzyki.

 

Chciałbym być dobrze zrozumiany. Albo się w czymś różnimy od katolicyzmu, albo może od razu idźmy do naszych proboszczów, przeprośmy się i przyznajmy, że myliliśmy się z tym całym podważaniem dogmatów i błędów kościoła Rzymu.

Poniżej wstawiam opis zapowiedzi koncertu, który się odbył:

 

W Uroczystość Bożego Ciała (15 czerwca) na Bulwarze Filadelfiskjim w Toruniu (scena na Wiśle) odbędzie się Koncert Uwielbienia z udziałem zespołu Exodus 15, który od wielu lat wykonuje muzykę chrześcijańską na bardzo wysokim poziomie artystycznym. Rozpoczęcie koncertu o godz. 18.

Koncert jest wartościową propozycją spędzenia wolnego czasu nie tylko dla ludzi młodych, ale także dla całych rodzin. Będzie także wspaniałą okazją do promowania kultury chrześcijańskiej oraz muzyki religijnej jako formy ewangelizacji.Koncert jest adresowany nie tylko do mieszkańców miasta Torunia, ale także do wszystkich mieszkańców regionu i diecezji.

​Patronat honorowy nad wydarzaniem objęli: Biskup Toruński Andrzej Suski, o. Bernard J. Marciniak, Minister Prowincjalny prowincji św. Franciszka z Asyżu, Wojewoda Kujawsko-Pomorski, Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Prezydent Miasta Torunia.

Patronat medialny objął Głos z Torunia – toruńska edycja Niedzieli.

http://diecezja-torun.pl/Artykuly/View/1585/koncert-uwielbienia-z-zespolem-exodus-15

 

Jestem jednym z orędowników ewangelizacji, a mój blog jest tego dowodem. Jednakże jaki pożytek może przynieść ewangelizacja pod patronatem kościoła Rzymu? Czyż nie w ten sposób Polanie i Wiślanie zostali sprzedani Rzymowi w 966 roku? Poniekąd wywracając jedną cyfrę, jest to bardzo dziwna data…

Ewangelizowali także Krzyżacy, ewangelizują zwodniczy tele-ewangeliści oraz ewangelizują niejako świadkowie Jehowy. Pytanie czy jest to ten sam Jezus?

Rozmawiam czasem z katolikami w tym głęboko wierzącymi. Chodzą często na spotkania modlitewne, oazy itp. Problem w tym, że słuchają również światowej muzyki, biorą udział w świecie szatana. To jest religijność. Niech tylko porzucą świat, a zobaczą co to jest pod górkę.

Newsa z dyskusją na fejsie podesłał mi Jacek. Padły zarzuty, że gdyby nie ewangelizacja kościoła Rzymu, to nie znalibyśmy ewangelii. I tak i inie. Po pierwsze, kościół Rzymu zabraniał prawie przez XV wieków czytania Biblii, paląc na stosie za rozpowszechnianie Słowa. Po drugie, gdyby nie Rzym, ewangelia dotarłaby do nas w najczystszej postaci z Azji i Grecji. Nie byłoby sporów o szabat, wieprza, uwalnianie itp.

Będąc politykiem w pewnym momencie doszedłem do jednej bardzo ważnej konkluzji, którą przekazywałem na spotkaniach: Żydzi w Polsce, nie mesjańscy, ale wierzący w innego boga Chazarowie, działają w niezwykle podstępny i inteligentny sposób w polityce. Otóż są oni po wszystkich możliwych stronach konfliktu. Jak to robią? Pojawia się jakiś problem. Powiedzmy fryzjerzy protestują przeciw podatkowi od łysych :D, tworzy się stowarzyszenie i na bazie takiego buntu i niezadowolenia mają pod kontrolą grupę fryzjerów, która jest jednocześnie elektoratem wyborczym. Tak jest z NOPem, który prowadzi Justyna Socha z poglądami new age. Jest tam ogrom prawdy o szczepionkach, ale new age nie jest od Boga, a prawda niekompletna nie jest prawdą.  “Poznacie prawdę, a prawda Was wyzwoli”. Jana

Tak jest z kościołem Rzymu. Bez nich chrześcijaństwo już dawno byłoby na całej ziemi, łącznie z Eskimosami i tam gdzie są yeti, ale oni zagospodarowują każdą sferę. Jest modny gangsterski hip hop? Ok, wchodzimy w to ewangelizując. Tak czy owak delikwent będzie kłaniał się monstrancji i świętował SunDay oraz SolInvictus.

 

Jeśli nie jest to problem, to co byście powiedzieli na to, gdybym ewangelizował na ulicach Warszawy z Dziwiszem?

 

Biedni Hus, Tyndale i inni. Błądzili biedacy zamiast od razu zrobić imprezkę z biskupami. (Ironia). Najlepiej przy ognisku. Wtedy każdego przeciwnika można….

 

Reasumując Exodus 15 honorował nie tylko  tzw mszę święta z monstrancją na czele, ale władze tego samego kościoła, który walczył z Biblią i uważa się za monopolistę w szerzeniu wiary chrześcijańskiej, jednocześnie zmieniając zgodnie z prorokiem Danielem Prawo Boże.

____________________________________

 

 

 

Jeśli doceniasz treści prezentowane na tym blogu oraz to, co robię, to podaję link do wsparcia, za które serdecznie  dziękuję:

 

detektywprawdy.pl/2015/10/02/podaje-rachunek-do-darowizn/

 

 

 

 

Updated: 22 czerwca 2017 — 10:10

22 komentarze

Add a Comment
 1. Chwała Bogu bracia i siostry!
  Niestety, ale coraz częściej mamy oto do czynienia z mieszaniem prawdy z kłamstwem.
  W imię tzw. miłości, zamazuje się Prawo Boże.
  Po tym widać, że czas jest bliski, a przeciwnik Boży, próbuje zrobić wszystko żeby zwieść i wybranych.
  Zawsze w tym momencie przychodzi mi do głowy ten cytat:
  ,, Ale choćbysmy nawet my, albo anioł z nieba zwiastował wam ewangelię odmienną od tej, którą myśmy wam zwiastowali, niech będzie przeklęty!
  Jak powiedzieliśmy przedtem, tak i teraz znowu mówię :Jeśli wam ktoś zwiastuje ewangelię odmienną od tej, którą przyjeliście, niech będzie przeklęty!” 1 list do Galacjan 1,8-9
  A Tobie bracie Piotrze dziękuję za odwagę głoszenia.
  Niechaj ci nasz Pan Jezus Chrystus blogosławi.

 2. mielonka turystyczna

  Ujęte sedno sprawy 🙂

 3. Może i się we wielu tematach nie zgadzamy, ale na pewno nikt z ludzi czytających Detektywa nie poszedłby na coś takiego. To po prostu jest nie do pomyślenia, gdy się pojmuje, jakim bluźnierstwem jest twierdzenie, że połykany, a potem wydalany opłatek to Jezus Chrystus.

  Na Facebooku komentujący snują domysły, dlaczego ta ekipa zrobiła to. No bo jak to – czy ci muzykanci to analfabeci biblijni? A może po prostu księża dobrze zapłacili i namieszali im w głowach tak, że ci niezupełnie mieli świadomość, co czynią? Tak czy owak owoc, jaki wydali, jest zgniły. Strasznie przykra to dla mnie sprawa, bo przyjemnie mi się słuchało ich twórczości, zwłaszcza ze względu na ciekawe instrumentarium.

  A tak w ogóle zaskakująco miło było znów się z niektórymi z Was zobaczyć na ślubie siostry po tym dość długim czasie rozłąki 🙂 Pokój i błogosławieństwo niech się Wam pomnożą, a łaska Pańska niech Was podtrzymuje!

  1. Tak, śluby łączą 🙂
   Niech Bóg błogosławi młodej parze.

   1. Niech tak się stanie!

    Jestem absolutnie pewien, że nieprzypadkowo wszystko się tak ładnie ułożyło 🙂 Zwłaszcza, że akurat otrzymałem wreszcie zrozumienie Listu do Rzymian 14…

    1. 😀 😀 😀
     W życiu chrześcijan nie ma przypadków 🙂

     1. A ja na to: Amen! 😀

  2. O, ale fajnie 😀 kto brał ślub??? 😮 Wszystkiego naj młodej parze! 🙂 ❤
   A co do zespołu-jestem w szoku, zwłaszcza że kilka piosenek mi się swego czasu nawet podobało :/ 😮

 4. Nom 😊 to ja się do takich ludzi zaliczam, podważających ich chrześcijańskie brzmienie.
  Dla mnie to było światowe brzmienie z próbą wmieszania czasami tekstów chrześcijańskich.
  Taka typowa,przysłowiowa podgrzewana żabka.
  Dzięki Bogu! że tak się stało,niech ludzie się budzą i wyciągają wnioski.

  1. autor prelekcji, wykładów pt “Dylematy muzyki” byłby o wiele bardziej ostry w osądzie samej muzyki Exodusu niż my.

   1. Raczej tak
    Dobrze by było,żeby jak najwięcej chrześcijan wysłuchało wykładów z tejże serii.
    Wszyscy widzimy jak,zwiedzenie zatacza coraz większe kręgi.
    A muzyka odegra dużą w tym rolę,szczególnie ta pseudo chrześcijańska.
    To jest ta szeroka droga,przykre bo wielu oddało życie,aby głosić prawdę,ujawniać odstepstwo krk.
    A teraz wszystko staje się miałkie w imię ekumenii.
    Serce mi pęka jak łatwo dajemy się okradać złemu

 5. Ja sie nawróciłam na ewangelizacji B.Grahama.
  On powiedział,zakładajcie kręgi biblijne w SWOICH kosciołach i czytajcie Biblię.
  Może miał motywację,że zaczniesz czytać Biblie i umiłowanie Prawdy cie wyprowadzi (człowieku).
  Ważne,że księża wtedy nawoływali,by przyjść na tę ewangelizacje i był tłum zamiast garstki.Nie mnie oceniać motywacje Grahama,zwłaszcza,że chodzili protestanci i oferowali grupy biblijne u siebie w domu ,nie u siebe w kościele.
  Mnie prawda wyzwoliła z KRK,a inni zostali wierni księdzu.
  Namówiłam około 10 osób na grupę domową u baptystów.
  4 osoby zostały,reszta (odrodzona )pozostała wierna KRK,bo co rodzina powie i kosciół nie może sie mylić i wróciła do bałwanów.

 6. Uuuuu, a lubiłam ich słuchać.

 7. Szkoda, i to jeszcze z jakiej okazji ten koncert…”bożego ciała “…

 8. Nowonarodzony Dawid

  Ja wam powiem coś innego, może ten komentarz dotrze do ludzi szerzej myślących, a nie: bo tak jest od ojców i tyle.
  15czerwca był koncert katolicki, szok bo kilu protestantow z kosciola zielonych(kosciol do ktorego uczeszczam) pytalo sie czy nie bedzie jakies wyjscie grupowe na to, szok i niedowier,mzanie z mojej strony ze wgl cos takiego padlo z ust, ale lider nlodzieżowki zganil cos takiwgo ze to jest maryjne(bo jest obrazek etc) niebiblijne, pojawialy sie glosy ze nawet mozna tam isc ewangelizowac (rly? Kogo?) szok. Ostatnio sobie sluchajac tego zespolu pomyslalem czemu oni sa tacy popularni w kregu katolickim, dzis jest artykuł na DP słuchajcie rzymianom nie chodzi o to zeby nas zniszczyc(tzn nie oficjalnie) im chodzi tylko o to zeby zatrzec granice podziału a ta juz jest zatarta albo tylko jest z nazwy, reszta sama upadnie, bedzie niestabilna, to im sie udaje. Nie zostalismy zbawieni by siedziec cicho! Prosty przyklad: byles niedzielnym katolikiem z przestrzeganiem swiąt(typowo) teraz jesteś niedzielnym protestantem a święta przestrzegasz zeby nie urażać innych(jestes obecny, typowo) gdzie widac różnice? Jest jakaś? Wtedy nasuwa sie pytanie co z ofiara Jezusa Chrystusa? Byla potrzebna czy nie? Miala sens czy nie?

  1. Racja, nie wziąłem tego pod uwagę. Oni chcą zatrzeć różnice. Faktycznie jak patrzymy na wyczyn Exodusu, to nie widać żadnej różnicy i to jest ich cel.

 9. Witam, nie chwaląc się to zdjęcie jest mojego autorstwa. Chciałem odnieść się do strategii “zacierania granic”. To dzisiaj jedna z podstawowych strategii w polityce i na wojnach. Chodzi o to by przeciwnik nie widział, gdzie jest cel, dlatego wypuszcza się mnóstwo celi fałszywych podobnych do oryginału by przeciwnik biegał za czymś innym i czymś innym się interesował i na co innego wydatkował siły/zasoby. Kościół rzymski stosuję tę metodę od setek lat i często z powodzeniem, jeżeli nie da się czegoś pokonać wprost to trzeba sprawić by nie było to widoczne. Samoloty wojskowe stosują taktykę wypuszczania termicznych flar udających silniki samolotu i rakiety przeciwnika się gubią i lecą za flarami. Krk odciąga uwagę od prawdziwego celu czyli Jezusa, który zbawia poprzez wiarę w Jego śmierć za grzechy ludzi. Pozdrawiam. Michał

  1. Dzięki za foto i za zdrową reakcję na to jakże subtelne zwiedzenie.

 10. Ah wy protestanci jesteście zaślepieni!!!

  1. my nie jesteśmy protestantami ale chrześcijanami biblijnymi.
   Czy jest to Twój jedyny argument?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: