Smutna to nowina, choć tak na prawdę znaleźliby się tacy chrześcijanie, którzy podważyliby chrześcijańskie brzmienie takiej muzyki.

 

Chciałbym być dobrze zrozumiany. Albo się w czymś różnimy od katolicyzmu, albo może od razu idźmy do naszych proboszczów, przeprośmy się i przyznajmy, że myliliśmy się z tym całym podważaniem dogmatów i błędów kościoła Rzymu.

Poniżej wstawiam opis zapowiedzi koncertu, który się odbył:

 

W Uroczystość Bożego Ciała (15 czerwca) na Bulwarze Filadelfiskjim w Toruniu (scena na Wiśle) odbędzie się Koncert Uwielbienia z udziałem zespołu Exodus 15, który od wielu lat wykonuje muzykę chrześcijańską na bardzo wysokim poziomie artystycznym. Rozpoczęcie koncertu o godz. 18.

Koncert jest wartościową propozycją spędzenia wolnego czasu nie tylko dla ludzi młodych, ale także dla całych rodzin. Będzie także wspaniałą okazją do promowania kultury chrześcijańskiej oraz muzyki religijnej jako formy ewangelizacji.Koncert jest adresowany nie tylko do mieszkańców miasta Torunia, ale także do wszystkich mieszkańców regionu i diecezji.

​Patronat honorowy nad wydarzaniem objęli: Biskup Toruński Andrzej Suski, o. Bernard J. Marciniak, Minister Prowincjalny prowincji św. Franciszka z Asyżu, Wojewoda Kujawsko-Pomorski, Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Prezydent Miasta Torunia.

Patronat medialny objął Głos z Torunia – toruńska edycja Niedzieli.

http://diecezja-torun.pl/Artykuly/View/1585/koncert-uwielbienia-z-zespolem-exodus-15

 

Jestem jednym z orędowników ewangelizacji, a mój blog jest tego dowodem. Jednakże jaki pożytek może przynieść ewangelizacja pod patronatem kościoła Rzymu? Czyż nie w ten sposób Polanie i Wiślanie zostali sprzedani Rzymowi w 966 roku? Poniekąd wywracając jedną cyfrę, jest to bardzo dziwna data…

Ewangelizowali także Krzyżacy, ewangelizują zwodniczy tele-ewangeliści oraz ewangelizują niejako świadkowie Jehowy. Pytanie czy jest to ten sam Jezus?

Rozmawiam czasem z katolikami w tym głęboko wierzącymi. Chodzą często na spotkania modlitewne, oazy itp. Problem w tym, że słuchają również światowej muzyki, biorą udział w świecie szatana. To jest religijność. Niech tylko porzucą świat, a zobaczą co to jest pod górkę.

Newsa z dyskusją na fejsie podesłał mi Jacek. Padły zarzuty, że gdyby nie ewangelizacja kościoła Rzymu, to nie znalibyśmy ewangelii. I tak i inie. Po pierwsze, kościół Rzymu zabraniał prawie przez XV wieków czytania Biblii, paląc na stosie za rozpowszechnianie Słowa. Po drugie, gdyby nie Rzym, ewangelia dotarłaby do nas w najczystszej postaci z Azji i Grecji. Nie byłoby sporów o szabat, wieprza, uwalnianie itp.

Będąc politykiem w pewnym momencie doszedłem do jednej bardzo ważnej konkluzji, którą przekazywałem na spotkaniach: Żydzi w Polsce, nie mesjańscy, ale wierzący w innego boga Chazarowie, działają w niezwykle podstępny i inteligentny sposób w polityce. Otóż są oni po wszystkich możliwych stronach konfliktu. Jak to robią? Pojawia się jakiś problem. Powiedzmy fryzjerzy protestują przeciw podatkowi od łysych :D, tworzy się stowarzyszenie i na bazie takiego buntu i niezadowolenia mają pod kontrolą grupę fryzjerów, która jest jednocześnie elektoratem wyborczym. Tak jest z NOPem, który prowadzi Justyna Socha z poglądami new age. Jest tam ogrom prawdy o szczepionkach, ale new age nie jest od Boga, a prawda niekompletna nie jest prawdą.  “Poznacie prawdę, a prawda Was wyzwoli”. Jana

Tak jest z kościołem Rzymu. Bez nich chrześcijaństwo już dawno byłoby na całej ziemi, łącznie z Eskimosami i tam gdzie są yeti, ale oni zagospodarowują każdą sferę. Jest modny gangsterski hip hop? Ok, wchodzimy w to ewangelizując. Tak czy owak delikwent będzie kłaniał się monstrancji i świętował SunDay oraz SolInvictus.

 

Jeśli nie jest to problem, to co byście powiedzieli na to, gdybym ewangelizował na ulicach Warszawy z Dziwiszem?

 

Biedni Hus, Tyndale i inni. Błądzili biedacy zamiast od razu zrobić imprezkę z biskupami. (Ironia). Najlepiej przy ognisku. Wtedy każdego przeciwnika można….

 

Reasumując Exodus 15 honorował nie tylko  tzw mszę święta z monstrancją na czele, ale władze tego samego kościoła, który walczył z Biblią i uważa się za monopolistę w szerzeniu wiary chrześcijańskiej, jednocześnie zmieniając zgodnie z prorokiem Danielem Prawo Boże.

____________________________________

 

 

 

Jeśli doceniasz treści prezentowane na tym blogu oraz to, co robię, to podaję link do wsparcia, za które serdecznie  dziękuję:

 

detektywprawdy.pl/2015/10/02/podaje-rachunek-do-darowizn/