Chrześcijanie biblijni. Nie wierz tak jak autorytety świata. W Jezusa wierz!

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

O Marko Boska

Niedawno widziałem taką oto reklamę:

 


Jest to bardzo kuriozalna sytuacja, gdyż sami katolicy mogą uznać to za profanację i bluźnierstwo, choć sami przy byle zdziwieniu wołają “o matko boska”.

Ta profanacja nikomu nie przeszkadza, a może nawet przechodniów. To taka niekonsekwencja wiary. Pozostaje pytanie retoryczne, czy wg katolików podlega to także pod przykazanie: nie będziesz wzywał imienia Boga nadaremnie.

 

 

Updated: 19 czerwca 2017 — 09:31

18 komentarzy

Add a Comment
 1. Detektywie, a co powiesz na to? Fotkę strzeliłam ponad miesiąc temu na drodze krajowej nr 948, łączącej Oświęcim z Kętami. Pentagram i batmobile z piekła rodem…

  https://zapodaj.net/5450877ba813f.jpg.html

  1. Łosz kurde, ktoś zaszalał z grafiką… :/ ale w niezbyt dobrą stronę…

 2. Piotr, czyli kamień, nie skała

  Z używaniem imienia Boga na daremno to faktycznie jest ciekawy fenomen wart pracy naukowej. Zagorzali ateiści którzy gdy mają jakieś problemy, to przez gardło nie przejdzie im imię “Jezus”, a przychodząc z kościoła gdy po przekroczeniu progu domu powinno się mówić “Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus” mówią “Niech będzie pochwalony” (nie wiadomo kto).
  Za to bezwiednie przechodzi im przez gardło “O Jezu” jako przecinek w zdaniu. Wtedy już wiedzą jak brzmi to imię i się Go nie wstydzą.
  Ciekawe zjawisko 🙂

  1. Artur S. (detmold)

   Za starożytnego Izraela użycie imienia Boga ( wtedy było powszechnie znane w domu Jakuba ) w błahej sprawie danej osobie groziła pewna ŚMIERĆ. My żyjemy w czasie łaski Pana Jezusa Chrystusa.

  2. Dla mnie jest jeszcze przykre jak ktoś używa słowa “boski” jako przymiotnika do zwykłych rzeczy, np. “ale masz boskie spodnie” albo o człowieku np.”on jest boski”.

   1. Podczas gdy przymiotników na określenie rzeczy jest naprawdę wiele… akurat język polski pod tym względem daje spore pole do popisu 🙂

  3. Dobry komentarz… można tu jeszcze dorzucić Dżizas (spolszczone Jesus) albo OMG (oh my God-o mój Boże), ale to drugie to już bardziej w necie czy w wiadomościach typu sms…
   ale jedna wersja tego mi się nawet podoba- https://www.wykop.pl/cdn/c3201142/comment_YtKFbgbO4WLbT8UP5yrSTVSYNWgzVpfe.jpg (choć nie wiem, czy połączenie tlenu z magnezem nie powinno być inaczej pisane niż OMg, ale nie byłam chemicznym geniuszem… 😀 może ktoś wie?…)
   A propos skracania i tego “Niech będzie pochwalony”, przypomniał mi się taki dowcip: “Pewien ksiądz przychodzi pierwszy dzień do szkoły jako nauczyciel religii. Gdy idzie po korytarzu słyszy slang dzieci:
   -Cze.
   -Nara.
   -Trzym sie.
   Podchodzi do jednego nastolatka i pyta:
   -Szczęść Boże. Dlaczego wy nie kończycie wyrazów, tylko tak skracacie?
   -Bo tak jest teraz modnie, proszę księdza. – odpowiada nastolatek.
   Ksiądz chcąc spodobać się młodym stwierdza że i on będzie modny i zacznie mówić jak młodzież. W niedzielę wchodzi do kościoła na msze, podchodzi do ambony i mówi:
   -Pochwa.”

  1. szok. Tj powolne, sukcesywne podbijanie terytoriów przez królową Niebios.

   1. Pobija terytoria, podbija

    http://radioem.pl/doc/3981754.Slynny-meczet-nazwany-imieniem-Maryi-Matki-Jezusa

    Wyszyński powiadał: “Zwycięstwo kiedy przyjdzie, przyjdzie przez Maryję”… znał plany inwazji 😀

   2. Nawet bez ‘objawien’ dało radę… Do tego mam wrażenie dochodzi mentalność typu tez chcemy miec w naszym mieście ‘największą figurę’, ‘szkole imienia…’, ‘swiatynie, bazylikę, sanktuarium’ albo mi się wydaje, ale robi się to czasami juz przytłaczające. 🙁

    1. no tak sytuacja podobna jak z pomnikami JPII. Wiara objawia się poprzez budowanie figur, ale pytanie kto tymi ludźmi kieruje. jaki to duch?

     1. Dokument Maryjne Objawienia w Państwie Islamskim

      https://m.youtube.com/watch?v=ofzeRQlPlXA

      Jeszcze nie oglądałem

      1. Bez objawień dało radę.. bo w islamie trójca to Allah, Maryja i Isa… wyjaśnia była muzułmanka:
       https://www.youtube.com/watch?v=Ed62kx5X4QU

       Czyli – Maryja łączy wszystko 🙁

 3. A tymczasem eksterminacja chrześcijan trwa (bo jak nazwać takie działania władz USA)
  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/amerykanski-strategiczny-sojusznik-polski-kolejny-odslonil-swoja-diabelska-morde-2017-06

 4. Artur S. (detmold)

  http://www.tygodnikfaktycznie.pl/katolicka-hipokryzja/ Co prawda artykuł autorstwa Szumiego, ale jest prawdziwy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: