Czym w ogolę jest patriotyzm?

 

“(łac. patria,-ae = ojczyzna, gr. patriotes) – postawa szacunku, umiłowania i oddania własnej ojczyźnie oraz chęć ponoszenia za nią ofiar; pełna gotowość do jej obrony, w każdej chwili. Charakteryzuje się też przedkładaniem celów ważnych dla ojczyzny nad osobiste, a także gotowością do pracy dla jej dobra i w razie potrzeby poświęcenia dla niej własnego zdrowia lub życia” wikipedia

 

Kiedy już poznaliśmy definicję patriotyzmu, warto wyłowić z niej słowa klucze. Są nimi:

 

-oddanie własnej ojczyźnie

–chęć ponoszenia ofiar

-gotowość do obrony w każdej chwili

 

Jest jeszcze jeden mały szczegół, który celowo pominąłem. Poza powyższymi kryteriami musimy sobie odpowiedzieć na pytanie może nie czym jest ojczyzna, ale która z ojczyzn jest nasza chrześcijan? Jeśli ojczyzna to musi być i Ojciec, a ten jest w niebie, ale Jego Syn zasiał ziarenko owego królestwa, co objawia się w licznych denominacjach i chrześcijanach …internetowych.

 

31 Inną przypowieść im przedłożył: «Królestwo niebieskie podobne jest do ziarnka gorczycy, które ktoś wziął i posiał na swej roli. 32 Jest ono najmniejsze ze wszystkich nasion, lecz gdy wyrośnie, jest większe od innych jarzyn i staje się drzewem, tak że ptaki przylatują z powietrza i gnieżdżą się na jego gałęziach».” Mateusza 13

 

 

To oznacza, że nie ma granic tego królestwa, a więc dzieci Boże wchodzące w skład tego królestwa są porozsiewane na CAŁEJ  ziemi. Skoro tak, to nie widzę powodu, dlaczego mam brać udział w wojnie, w której moim wrogiem jest państwo złożone między innymi z członków królestwa niebieskiego.

 

Nawet kiedy jeszcze nie byłem osobą nazywającą się chrześcijaninem, czyli katolikiem, uważałem nauczony historią Polski nonsensem wszelki patriotyzm. Przelewaliśmy kre w całej Europie. Walczyliśmy w czasie II wojny światowej na linii Maginota we Francji ( Dywizja Grenadierów pod dowództwem gen. Bronisława Ducha), pod Monte Cassino we Włoszech, w dywizjonie 303 w Anglii i oczywiście nas sprzedano Stalinowi za co zapłaciliśmy najwyższą cenę – wolnością, ale i wymordowaniem naszej inteligencji.

 

Co stoi więc za hasłem „Bóg, Honor i Ojczyzna”?

 

Po raz pierwszy hasło „Bóg, Honor i Ojczyzna” wprowadzono dekretem Prezydenta Rzeczypospolitej 15 października 1943 r.

 

Są to hasła, którymi manipuluje się społeczeństwem tak samo jak bezmyślnymi kibicami zionącymi nienawiścią do nie tylko kibiców z innego miasta, jak również do kibiców z tej samej miejscowości (piłkarskie derby). Jest to patriotyzm lokalny.

 

Patriotyzmem posługują się wszelkiej maści politycy mówiący o jedności, o rodzinie jaką jest Polska, ale wystarczy trochę poszperać internet aby wiedzieć po pierwsze, że Polską nie rządzą Polacy, a po drugie Polska stała się atrakcyjnym towarem na sprzedaż. Polską rządzili od dawna polityczni sutenerzy.

 

Raptem wczoraj zauważyłem na TVP info część programu pokazującą o dziwo to, o czym mówi się od wielu lat na takich blogach jak ten. Była tam mowa o wyprzedaniu większości mediów Niemcom.

 

Gdyby ci wszyscy kłamcy posługujący się hasłem patriotyzmu rzeczywiście dbali o Polaków, to nie byłoby 2 milionów błogosławionych zagranicą. Nie byłoby złodziejskiego ZUSu dławiącego przedsiębiorczość, depopulacji szczepionkowej, bankokracji, komornikokracji, biurokracji itp

 

Rzecz niesamowita. Telewizja publiczna pokazała prawdę. Czy jest to moda na prawdę? Nie do końca. Jest to kolejny etap gry w spektaklu czasów końca. Niemniej jednak zaskakujący.

 

Kto namawia Polaków do fałszywej ideii patriotyzmu?

Kto namawia do patetycznych haseł “kościół, szkoła, strzelnica”?

Niektórzy nawet fotografują się z bronią.

Są to agenci Jezuiccy. Ci sami, którzy zdławili rreformację.

 

 

Podsumowując, my chrześcijanie ewangeliczni nie powinniśmy poddawać się wyświechtanym hasłom mieszającym honor, ojczyznę z Bogiem. Nie strzelnica i szkoła, w której się indoktrynuje dzieci ewolucją, historią Polski zaczynającą się od roku 966, są naszym celem. Wcale bym się nie zdziwił, gdyby był demon o nazwie patriotyzm.

Oczywiście ktoś pod wpływem emocji zada pytanie? no dobra, a co byś zrobił gdyby Rosjanie zaatakowali Twoją rodzinę?

A co ludzie zrobili, kiedy Stalin postanowił wprowadzić realny socjalizm w Polsce? Co zrobili Izraelici kiedy najechał ich Nabuchodonozor? Ci co zbuntowali się, zginęli. Podobnie było z żołnierzami wyklętymi. Nie tędy droga kochani. Jeśli ktoś jest wierzący, musi stosować się do kodeksu jakim jest Biblia. To w Bogu jest nadzieja, a nie w wojsku ziemskim.

Judejczycy tuż przed podbiciem ich, zdali się na własne siły i zostali wymordowani, a ci co przeżyli zostali wzięci do niewoli.

Kluczem i wyjściem z niekorzystnej sytuacji Polaków jest wyjście z Babilonu Wielkiego i wyrzeknięcie się kultu królowej niebios. Im bliżej Boga, tym bardziej dany kraj jest błogosławiony.

Niestety stworzenie z Polski drugiego Izraela z czasów Dawida jest utopią, ale przynajmniej możemy ratować swoje rodziny.

Musimy uświadamiać ludzi, iż wojna która już jest do wojna duchowa, religijna, a granice naszego “państwa” (królestwa) stanowią granice wiary. Islam się w nich nie mieści. islam jest religią szatana i wszystkie partie nawołujące do przyjęcia Islamu, stoją po stronie diabła. Tak samo jak Jezuita Bergoglio, episkopat polski i część polskich pastorów.

Ażeby zobrazować to co się dzieję napiszę o pewnym zdarzeniu, o którym usłyszałem raptem kilka tygodni temu. Otóż czytelnik mojego bloga pracujący w siedzibie OBWE w Warszawie powiedział mi, że muzułmanie mają specjalnie wydzielone pokoje do modlitw do Allaha. Chrześcijanie nie mają takich pokoi.

 

 

Każdy zaś duch, który nie uznaje Jezusa, nie jest z Boga; i to jest duch Antychrysta, który – jak słyszeliście – nadchodzi i już teraz przebywa na świecie. (1 Jana 4:3)”

 

 

Podkreślam, jest to wojna religijna, patriotyzm jest sloganem mającym na celu manipulować uczuciami i emocjami mieszkańców danego kraju. Niebawem

 

My, chrześcijanie biblijni jesteśmy patriotami, ale TYLKO i wyłącznie królestwa niebieskiego.

 

 

Patriotyzm oparty jest na poczuciu więzi społecznej, wspólnoty kulturowej oraz solidarności z własnym narodem i społecznością.

 

Któż jest moją matką i którzy są moimi braćmi? I wyciągnąwszy rękę ku swoim uczniom, rzekł: Oto moja matka i moi bracia. Bo kto pełni wolę Ojca mojego, który jest w niebie, ten Mi jest bratem, siostrą i matką (Mt 12, 46-50).:”

 

Ochrona polskiego interesu tak. Patriotyzm nie. Nie dla pustych haseł, sztandarów, czczej mowy i patosu.

 

__________________________

 

Jeśli doceniasz treści prezentowane na tym blogu oraz to, co robię, to podaję link do wsparcia, za które serdecznie  dziękuję:

 

detektywprawdy.pl/2015/10/02/podaje-rachunek-do-darowizn/