Poniżej publikuję mail od czytelniczki bloga, celem ukazania ryzyka takiego jak to wczoraj nazwałem freebeliverstwa (wolnowierzącego):

 

CHCIAŁABYM PANU POWIEDZIEĆ I ZARAZEM PROSIĆ O RADĘ .Mój mąż jest zagorzałym czytelnikiem pana str detektyw prawdy ale chyba jednak cos zle interpretuje jakiś czas temu powiedział że oprócz mnie kocha moją najbliższą koleżankę i zaproponował układ abyśmy żyli w tzw trójkącie. Nie widzi w tym nic złego gdyż kiedyś tak ludzie żyli,i biblia tego nie zabrania.Jak się nie zgodziłam dopuścił się zdrady i powiedział że to wynik braku miłości z mojej strony.Nie wiem co robić on prawie codziennie czyta biblie i robi takie rzeczy.Zabrał wszystkie oszczędności i powoli wynosi rzeczy z domu.Wszystko to robi w imię boga-tak mówi.

BŁAGAM O POMOC.

 

Może zacznę od biblijnych argumentów, bo ręce opadają kiedy się czyta o takiej “wierze”.

W Europie Żydzi praktykowali wielożeństwo do XVII wieku, a na Bliskim Wschodzie aż po wiek XX, tj. do osiedlenia się w Izraelu, gdzie wielożeństwo jest zabronione przez prawo cywilne.

Natomiast w chrześcijaństwie jest jasno napisane:

 

“Biskup więc powinien być nienaganny, mąż jednej żony, trzeźwy, rozsądny, przyzwoity, gościnny, sposobny do nauczania,” 1 Tym 3

 

Wiem, że dla niektórych mężczyzn fajnie wygląda perspektywa kilku żon/kobiet, ale to nie ma podstawy biblijnej. To, że Dawid i Salomon mieli kilka żon niczego nie dowodzi. Dawid także zdradzał, a Salomon zaczął uprawiać okultyzm. Liczba jego żon w tym przypadku podano 700, wg interpretacji żydowskiej oznacza  – bardzo dużo, wiele, a nie dosłownie 700.

Jednakże wielożeństwo dotyczyło królów, a sami Izraelici mogli mieć tylko jedną żonę.

Jezus nie przyszedł znieść Prawo, ale jeszcze bardziej je zaostrzyć i wnieść miłość.. Jeśli ktoś chce wrócić do Prawa Mojżeszowego, to tym samym odrzuca łaskę Jezusa i musi z całym ekwipunkiem tego Prawa przestrzegać przepisów łącznie z obrzezaniem, zakazem podróży podczas szabatu powyżej 2km i kamienować.

Czytelnik mógłby opuścić żonę tylko w przypadku nierządu.

 

Mat 5:32 A ja wam powiadam: Każdy, kto oddala swoją żonę – poza wypadkiem nierządu – naraża ją na cudzołóstwo; a kto by oddaloną wziął za żonę, dopuszcza się cudzołóstwa.” 

 

 

 

Taki obrzydliwy trójkąt występuje ponoć czasem w krajach protestanckich jako zjawisko “cudzołóstwa hotelowego”, które “polega na tym, że działając w zmowie z żoną, mąż spędza noc w hotelu w towarzystwie kobiety innej, a następnie żona na tej podstawie wytacza powództwo o rozwód.

Czysty faryzeizm. Gra Prawem.

 

 

Przejdźmy teraz do zwiedzenia. Padły słowa “on codziennie prawie czyta biblię”.

Jak widzimy można czytać biblię i być zwiedzonym. To dlatego zaleca się być w społecznościach chrześcijańskich, które w założeniu mają prowadzić niemowlaków w wierze. Teraz jest tak, że każdy WYBIERA SOBIE, to co mu pasuje z teologii.

Mój blog czyta dosyć spory przekrój ludzi, ale pragnę się skupić na osobach nazywających się chrześcijanami. W praktyce to wygląda tak:

 

-czytam blog, ale nie podoba mi się twoje podejście do hip hopu

-czytam blog, ale nie podoba mi się twoje podejście do zakazu jedzenia świń

-czytam blog, ale nie podoba mi się twoje podejście do utracalności zbawienia,

-czytam blog, ale nie podoba mi się twoje podejście do szabatu,

-czytam blog, ale nie podoba mi się twoje podejście do Pawła,

-czytam blog, ale nie podoba mi się twoje podejście do negacji kościoła Rzymu,

-czytam blog, ale nie podoba mi się twoje podejście do doszukiwania się wszędzie okultyzmu,

-czytam blog, ale nie podoba mi się twoje podejście do demonologii

itd itd itd……

 

Oczywiście ktoś powie: nie możesz mieć we wszystkim racji. Zgoda, ale w tym co piszę powołuję się na Biblię. Staram się nie poruszać sfer, gdzie nie jestem czegoś pewien, tudzież pisuje w kategorii znaków zapytania, jak to miało miejsce np z piekłem, czy tzw mową językami. Są to dla mnie kwestie otwarte.

 

Jednakże pragnę przy tej okazji podkreślić, że poprzez bycie sobie pastorem, gro osób idzie do piekła co widać po owym czytelniku. Wyląduje razem z Lady Gaga, Tuskiem (na dzień dzisiejszy), Alisterem Crowleyem, papiestwem itp. Gro czytelników stawiających wyżej spiski niż Jezusa, pójdzie do jeziora ognistego.

Są strony gdzie odradza się chodzenia do kościołów. Ok, rozumiem intencje, ale społeczność jest bardzo ważna. Nie ta internetowa, ale face to face. Wtedy siebie poznajemy, możemy wyznawać grzechy jedni drugim w grupie domowej. To buduje.

Jeśli chcesz walczyć samemu ze światem duchowym, to już przegałeś/aś.

To dlatego ludzie tak bardzo chcą przyjeżdżać na nasze zjazdy, że pokonują nawet 600km. Już kilka osób było z zagranicy, gdyż mają potrzebę bycia w społeczności. Zawsze ktoś komuś pomoże, dojdzie do wymiany poglądów..

 

Nikogo nie namawiam aby poddał się całkowicie treści bloga, ale namawiam do wstąpienia do zborów. Zwłaszcza tych ludzi, którzy są mało zdyscyplinowani w wierze.

Jestem pewien, że tekst ten jest w stylu uderz w stół, a nożyce się otworzą, ale nikogo nie wskazuje palcem, a raczej pragnę pomóc, więc darujcie sobie ataki.

 

 

Czytelniku z maila, jeśli mnie czytasz, wracaj natychmiast do żony i pokutuj póki nie jest za późno. Jeśli nie ufasz mi, to idź do jakiegoś zboru i porozmawiaj z pastorem mając w ręku biblię. Tylko Ty i Pastor i Wasze biblie.

 

Notabene pisałem raptem miesiąc temu o podobnej sytuacji i to w Kościele Chwały w Niemczech. Żona, mąż i kochanka, wszyscy siebie akceptujący.

 

” Troszczmy się o siebie wzajemnie, by się zachęcać do miłości i do dobrych uczynków. 25 Nie opuszczajmy naszych wspólnych zebrań, jak się to stało zwyczajem niektórych, ale zachęcajmy się nawzajem, i to tym bardziej, im wyraźniej widzicie, że zbliża się dzień.” Hbr 10.

 

_________________

Ps. W biblio nie ma mowy o “pastorach”, ale docelowo myślimy o starszych zboru. Jedynym pasterzem jest Jezus Chrystus.

 

 

__________________________

 

Jeśli doceniasz treści prezentowane na tym blogu oraz to, co robię, to podaję link do wsparcia, za które serdecznie dziękuję:

 

detektywprawdy.pl/2015/10/02/podaje-rachunek-do-darowizn/