Chrystusowcy biblijni. Nie wierz tak jak autorytety świata. W Jezusa wierz!

Chrystusowcy biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Jak czytelnicy wybierają sobie z Biblii i z internetu to, co im pasuje, na przykładzie problemu czytelniczki.

Poniżej publikuję mail od czytelniczki bloga, celem ukazania ryzyka takiego jak to wczoraj nazwałem freebeliverstwa (wolnowierzącego):

 

CHCIAŁABYM PANU POWIEDZIEĆ I ZARAZEM PROSIĆ O RADĘ .Mój mąż jest zagorzałym czytelnikiem pana str detektyw prawdy ale chyba jednak cos zle interpretuje jakiś czas temu powiedział że oprócz mnie kocha moją najbliższą koleżankę i zaproponował układ abyśmy żyli w tzw trójkącie. Nie widzi w tym nic złego gdyż kiedyś tak ludzie żyli,i biblia tego nie zabrania.Jak się nie zgodziłam dopuścił się zdrady i powiedział że to wynik braku miłości z mojej strony.Nie wiem co robić on prawie codziennie czyta biblie i robi takie rzeczy.Zabrał wszystkie oszczędności i powoli wynosi rzeczy z domu.Wszystko to robi w imię boga-tak mówi.

BŁAGAM O POMOC.

 

Może zacznę od biblijnych argumentów, bo ręce opadają kiedy się czyta o takiej “wierze”.

W Europie Żydzi praktykowali wielożeństwo do XVII wieku, a na Bliskim Wschodzie aż po wiek XX, tj. do osiedlenia się w Izraelu, gdzie wielożeństwo jest zabronione przez prawo cywilne.

Natomiast w chrześcijaństwie jest jasno napisane:

 

“Biskup więc powinien być nienaganny, mąż jednej żony, trzeźwy, rozsądny, przyzwoity, gościnny, sposobny do nauczania,” 1 Tym 3

 

Wiem, że dla niektórych mężczyzn fajnie wygląda perspektywa kilku żon/kobiet, ale to nie ma podstawy biblijnej. To, że Dawid i Salomon mieli kilka żon niczego nie dowodzi. Dawid także zdradzał, a Salomon zaczął uprawiać okultyzm. Liczba jego żon w tym przypadku podano 700, wg interpretacji żydowskiej oznacza  – bardzo dużo, wiele, a nie dosłownie 700.

Jednakże wielożeństwo dotyczyło królów, a sami Izraelici mogli mieć tylko jedną żonę.

Jezus nie przyszedł znieść Prawo, ale jeszcze bardziej je zaostrzyć i wnieść miłość.. Jeśli ktoś chce wrócić do Prawa Mojżeszowego, to tym samym odrzuca łaskę Jezusa i musi z całym ekwipunkiem tego Prawa przestrzegać przepisów łącznie z obrzezaniem, zakazem podróży podczas szabatu powyżej 2km i kamienować.

Czytelnik mógłby opuścić żonę tylko w przypadku nierządu.

 

Mat 5:32 A ja wam powiadam: Każdy, kto oddala swoją żonę – poza wypadkiem nierządu – naraża ją na cudzołóstwo; a kto by oddaloną wziął za żonę, dopuszcza się cudzołóstwa.” 

 

 

 

Taki obrzydliwy trójkąt występuje ponoć czasem w krajach protestanckich jako zjawisko “cudzołóstwa hotelowego”, które “polega na tym, że działając w zmowie z żoną, mąż spędza noc w hotelu w towarzystwie kobiety innej, a następnie żona na tej podstawie wytacza powództwo o rozwód.

Czysty faryzeizm. Gra Prawem.

 

 

Przejdźmy teraz do zwiedzenia. Padły słowa “on codziennie prawie czyta biblię”.

Jak widzimy można czytać biblię i być zwiedzonym. To dlatego zaleca się być w społecznościach chrześcijańskich, które w założeniu mają prowadzić niemowlaków w wierze. Teraz jest tak, że każdy WYBIERA SOBIE, to co mu pasuje z teologii.

Mój blog czyta dosyć spory przekrój ludzi, ale pragnę się skupić na osobach nazywających się chrześcijanami. W praktyce to wygląda tak:

 

-czytam blog, ale nie podoba mi się twoje podejście do hip hopu

-czytam blog, ale nie podoba mi się twoje podejście do zakazu jedzenia świń

-czytam blog, ale nie podoba mi się twoje podejście do utracalności zbawienia,

-czytam blog, ale nie podoba mi się twoje podejście do szabatu,

-czytam blog, ale nie podoba mi się twoje podejście do Pawła,

-czytam blog, ale nie podoba mi się twoje podejście do negacji kościoła Rzymu,

-czytam blog, ale nie podoba mi się twoje podejście do doszukiwania się wszędzie okultyzmu,

-czytam blog, ale nie podoba mi się twoje podejście do demonologii

itd itd itd……

 

Oczywiście ktoś powie: nie możesz mieć we wszystkim racji. Zgoda, ale w tym co piszę powołuję się na Biblię. Staram się nie poruszać sfer, gdzie nie jestem czegoś pewien, tudzież pisuje w kategorii znaków zapytania, jak to miało miejsce np z piekłem, czy tzw mową językami. Są to dla mnie kwestie otwarte.

 

Jednakże pragnę przy tej okazji podkreślić, że poprzez bycie sobie pastorem, gro osób idzie do piekła co widać po owym czytelniku. Wyląduje razem z Lady Gaga, Tuskiem (na dzień dzisiejszy), Alisterem Crowleyem, papiestwem itp. Gro czytelników stawiających wyżej spiski niż Jezusa, pójdzie do jeziora ognistego.

Są strony gdzie odradza się chodzenia do kościołów. Ok, rozumiem intencje, ale społeczność jest bardzo ważna. Nie ta internetowa, ale face to face. Wtedy siebie poznajemy, możemy wyznawać grzechy jedni drugim w grupie domowej. To buduje.

Jeśli chcesz walczyć samemu ze światem duchowym, to już przegałeś/aś.

To dlatego ludzie tak bardzo chcą przyjeżdżać na nasze zjazdy, że pokonują nawet 600km. Już kilka osób było z zagranicy, gdyż mają potrzebę bycia w społeczności. Zawsze ktoś komuś pomoże, dojdzie do wymiany poglądów..

 

Nikogo nie namawiam aby poddał się całkowicie treści bloga, ale namawiam do wstąpienia do zborów. Zwłaszcza tych ludzi, którzy są mało zdyscyplinowani w wierze.

Jestem pewien, że tekst ten jest w stylu uderz w stół, a nożyce się otworzą, ale nikogo nie wskazuje palcem, a raczej pragnę pomóc, więc darujcie sobie ataki.

 

 

Czytelniku z maila, jeśli mnie czytasz, wracaj natychmiast do żony i pokutuj póki nie jest za późno. Jeśli nie ufasz mi, to idź do jakiegoś zboru i porozmawiaj z pastorem mając w ręku biblię. Tylko Ty i Pastor i Wasze biblie.

 

Notabene pisałem raptem miesiąc temu o podobnej sytuacji i to w Kościele Chwały w Niemczech. Żona, mąż i kochanka, wszyscy siebie akceptujący.

 

” Troszczmy się o siebie wzajemnie, by się zachęcać do miłości i do dobrych uczynków. 25 Nie opuszczajmy naszych wspólnych zebrań, jak się to stało zwyczajem niektórych, ale zachęcajmy się nawzajem, i to tym bardziej, im wyraźniej widzicie, że zbliża się dzień.” Hbr 10.

 

_________________

Ps. W biblio nie ma mowy o “pastorach”, ale docelowo myślimy o starszych zboru. Jedynym pasterzem jest Jezus Chrystus.

 

 

__________________________

 

Jeśli doceniasz treści prezentowane na tym blogu oraz to, co robię, to podaję link do wsparcia, za które serdecznie dziękuję:

 

detektywprawdy.pl/2015/10/02/podaje-rachunek-do-darowizn/

Updated: 14 czerwca 2017 — 13:31

36 komentarzy

Add a Comment
 1. ten pan nie jest wprawdzie królem, ale izraelitą chyba też nie 🙂 wygląda mi raczej na zwolennika religii mormonów 😉

  1. tylko, że z tego co pamiętam, mormoni wierzą że aby być zbawionym trzeba mieć co najmniej ileś tam żon, a nie tylko dwie 🙁

   1. pamiętam to z tej książki, którą gorąco polecam: http://kotwbutach.blox.pl/2011/03/Zona-mormona-Irene-Spencer.html bo można z niej dowiedzieć się jak wiele cierpienia jest w życiu każdej żony mormona…

 2. Artur S. (detmold)

  Bog nie akceptuje wielozenstwa ( poligamii wzglednie bigamii, ale tez pozycia pozamalzenskiego itd. ) z takiego powodu, iz takie spoleczenstwo jest bardzo niestabilne w swej budowie ( mowiac dosadnie, nie obrazajcie sie siostry w wierze 😉 na mnie, wielu mezczyzn nie ma naturalnego, normalnego, pokojowego sposobu rozladowania swego napiecia erotycznego, popedu plciowego w postaci monogamicznego zwiazku, z reszta w ekonomicznym bagnie skazonym katolicyzmem zwanym omylkowo Polska tez jest to trudne… ). A poza tym telegonia.

  1. przydałyby się cytaty z Biblii na temat stanowiska Boga w kwestii wielożeństwa

   1. Artur S. (detmold)

    Admin Piotr mnie chyba uzna za heretyka 😉 , ale w Pismie ( ST i NT ), NIE MA wyraznie sformulowanego ani jasnego zakazu ani otwartego przyzwolenia na poligamie ( co nie oznacza, iz jest taka cacy, jak wspomnialem w powyzszym komencie-np. powoduje zawezenie puli genetycznej do rzekomo najlepszego nasienia, oslabienie jej wielorodnosci ). Moze to zabrzmi szokujaco, ale w pewnych aspektach ja dopuszczano, ale byla BARDZO SUROWO regulowana, ale nie na zasadzie robta co chceta, bo jestesci uprzywilejowanymi bogaczami. Chodzilo po prostu o to by dziedzictwo danego rodu nie przepadlo przez nietrafiony ozenek ( nie mozna bylo np. zaslubic siostr z tej samej rodziny, zeby byla roznorodnosc genetyczna w Izraelu oraz nie bylo gorszacych konfliktow o schede spadkowa ). Natomiast NT praktycznie do tej kwestii sie nie odnosi ( nie ma zdecydowanego ustanowienia pojedynczego malzenstwa monogamicznego jako jedynego obowiazujacego wzoru zwiazku ). Inaczej. To wszystko zalezy od poprawnej interpretacji Biblii, ktora daje Boze natchnienie. Monogamiczne malzenstwo jest juz wpisane w tradycje kulturowa Zachodu ( przynajmnie tak bylo do niedawna ). Pisze z komorki ( nie mam dostepu do komputera z myszka ), wiec nie moge wkleic odpowiednich odnosnikow do stron badz fragmentow Pisma…

  1. zamiast śpiewać powinni zadzwonić po psychiatryka albo policjanta od razu by mu przeszło
   inna sprawa, że oni wszyscy kwalifikują się do psychiatryka

   1. Mgrabas, może bez obrażania, Ci ludzie nie cierpią na choroby umysłowe ale są pod wpływem demonów.

    1. fakt, siedzą przy figurze

    2. Ludzie są pod wpływem demonów…i przy figurze “królowej niebios”one wyłażą…bo, jak to mówią egzorcystom, tak bardzo się jej boją. Niezłe utwierdzenie ludzi w błędzie “wszechmocy” królowej.

   2. język którym mówił ten gość wskazuje na typowo demoniczny objaw i zamiast nucić te swoje chore dyrdymały winni nakazać w tępie natychmiastowym i stanowczym w imieniu Jezusa i jego zwycięstwa na krzyżu wynosić sie tej upadłej ferajnie.

 3. Cytat z Biblii jest wyżej 🙂

  A jeszcze mam pytanie co do kobiety co ją mąż zostawił dla innej czy Bóg pozwala sobie ułożyć życie z innym mężczyzną którego poczuje miłość?? Którego Bóg postawi na jej drodze?

  Mam taką koleżankę co prawda katoliczkę bardzo religijną i właśnie ostatnio miałam z Nią taką rozmowę.

  Ona nie chce rozwodu a ma 3 dzieci z tym mężem z wiadomych przyczyn…wiem że najlepszą sytuacją byłoby gdyby mąż do Niej wrócił (również ja się o to modlę) ale czy Bóg kochający nas chciałby żeby ona przez całe życie była sama nie miała wsparcia itd tylko dlatego że jej mąż wybrał taką drogę i ją zaostawił i wydał ją na pokuszenie. Zranił ją a ona ma za to pokutować przez resztę życia??

  Proszę napiszcie co o tym myślicie. Takie życiowe pytanie (jak to u mnie bywa :P) Jak to widzicie Wy Bracia i Siostry w wierze?

  Błogosławie Tobie Piotrze i Wszystkim czytającym tego bloga 🙂

  1. http://detektywprawdy.pl/2016/10/21/biblia-rozwod-i-ponowny-slub/

   Mąż zerwał przymierze, obietnicę zawartą w kościele i przypieczętowaną współżyciem.

  2. Błogosławię i Tobie ja Kinia. ☺️

   1. Też miałam takie poczucie w sercu jak napisałeś…
    Dziękuję i męża pozdrowie 🙂

    1. Problem w tym, że ona jest katoliczką i oczywiście jakkolwiek nie patrząc małżeństwa protestantów również się rozpadają, ale jej nowe małżeństwo powinno być trzyosobowe: ona, mąż, Jezus.

  3. Też do niedawna myślałem jak admin. Nie jestem już tego tak pewien. Powiedz koleżance, żeby modliła się w tej sprawie do Boga i czekała na odpowiedź w modlitwie. Do Jezusa, a jeśli myśli, że potrzebuje pośredników, niech On stanie się jej pośrednikiem w modlitwie do Ojca. Ludzie mają zły obraz małżeństwa, które musi ich uszczęśliwić i spełnić ukryte pragnienia. Słowo Boże mówi, że to Bóg w odpowiednim czasie PO PRZYGOTOWANIU serca człowieka, spełnia pragnienia jego serca. Gdyż Jeremiasza 17.9: „Podstępne jest serce, bardziej niż wszystko inne, i zepsute, któż może je poznać?”, dlatego: “Zbadaj mnie, o Boże i poznaj moje serce, doświadcz mnie i poznaj myśli moje i zobacz, czy nie kroczę drogą zagłady” (Psalm 139:23-24). Ktoś w takiej sytuacji jak Twoja koleżanka musi zadać też pytanie sobie: Czy to co pragnę zrobić, chcę uczynić dla chwały Bożej? Jednak najważniejsze to pytać się Boga, bo odpowiedzieć sobie można jak ten żałosny “mężczyzna”… Przeczytaj jeszcze raz powyższe cytaty o sercu. “Wszystko to robi w imię boga-tak mówi.” Ten człowiek jest tym bogiem. Niech szczęście i zaopatrzenie wypływa z coraz większej obecności Jezusa w jej życiu. Możesz podjąć się wyzwania, jeśli wierzysz i zadać Bogu pytanie w modlitwie, powiedzieć jak Samuel: “Mów Panie, bo sługa Twój słucha”, później w ciszy zaczekać chociaż godzinę na Jego odpowiedź. To co napisałem nie jest domyśleniami i tylko teologią. Sam doświadczyłem tego, że Bóg chce wyrwać człowieka, który czeka na Niego w całkowitej ciszy z beznadziejnej, głębokiej rozpaczy. I pisząc beznadziejnej mam na myśli to, co wydaje się nieodwracalne, jak zdrada męża/żony, który być może “kocha” tamtą kobietę mocniej niż kiedykolwiek Ciebie, albo jak śmierć dziecka, a w głębokiej rozpaczy człowiek próbuje wszystkiego. Spróbuj i Ty, który/a to czytasz. Bóg przyciągnął mnie do Siebie cierpieniem, a po tym jak ukazał mi swoją moc, zacząłem pisać w notatniku o rzeczach w moim prywatnym życiu, które dla mnie uczynił. Chociaż wczesniej wysłuchiwał moich modlitw, w sytuacjach dosłownie bez wyjścia, to właśnie Jego odpowiedź na mój ból skłoniła mnie dopiero do zapisywania notatek. Nie po to, by je komuś pokazać, właściwie nie wiem czy kiedykolwiek to zrobię, ale bym ja o nich pamiętał i piszę to tylko po to, by zachęcić do tego innych chrześcijan. Swoją drogą ciekawe jaką chrześcijanką jest kobieta, z którą ten egoista dopuścił się zdrady i czy wie o tym, że jej kochanek ma żonę. Trochę pomieszałem, odwołując się jednocześnie do wpisu na blogu i komentarza Rekiny, ale mam nadzieję, że komuś to pomoże.

   Odnośnie zebrań niewielkich grup chrześcijan: https://www.youtube.com/watch?v=iZur9xIjZpM
   Dla mających czas. VB mówi o wielkim błogosławieństwu, wynikającemu z takich spotkań.

 4. nie chcę komentować, nie wypada
  ludzkich tragedii
  boli…

  każde przeciwności losu bolą,
  Jezus otrze łzę
  nie dzisiaj
  to jutro

  uśmiechnij szie Czytelniczko
  i pozostań Człowiekiem
  wiernym Stwórcy
  hej !
  Dla Ciebie i dla Wszystkich
  piękne krajobrazy
  seler

  Pjesma
  .https://www.youtube.com/watch?v=oqCYXRD8DUk

  z podglądem, wybacz mi Adminie

 5. Piotr, czyli kamień, nie skała

  Biblią można sobie wytłumaczyć dosłownie wszystko.
  Np bałwochwalstwo jest wytłumaczone tym, że Jezus jako Bóg przyszedł w ciele i od teraz można modlić się do wizerunków (pomimo, że nikt nie wie jak Jezus wyglądał, o tym że Maria występuje w wersjach z tysiącem twarzy nawet nie wspomnę) 🙂
  Wszystko jest uzależnione od kontekstu. Jeśli ktoś otwiera Biblię szukając Boga, to Go znajdzie.
  Jeśli ktoś otwiera Biblię szukając potwierdzenia swoich wcześniej ugruntowanych poglądów na jakiś temat to na siłę też je znajdzie 😉
  Do szklanki która jest do połowy zapełniona atramentem nie ma sensu dolewać czystej wody, najpierw trzeba się tego brudu własnych nawyków i tradycji pozbyć, a potem szukać źródła czystej żywej wody 🙂

  1. zgadze szie, dobrze napisane,
   dziękuję 🙂

  2. Otóż to, mądry komentarz 🙂

  3. Nie będę oryginalna – dobrze napisane 😀

   1. Piotrze (kamieniu) 🙂 – Tak pięknie napisałeś, że chyba ci “ukradnę” kawałek tego komentarza. Mogę…prawda 😀

    1. Piotr, czyli kamień, nie skała.

     Częstuj się 🙂 Nie komentarz jest piękny, tylko to co mówi Bóg jest piękne 😉

 6. dziękuję Bogu i Wam
  za wszystko
  seler
  hej

 7. Artur S. (detmold)

  W kwestii malzenstwa, ale tez innych wiele zalezy od tego czy patrzymy na swiat z punktu widzenia czlowieka uduchowionego- wlasciwego zrozumienia Pisma czy dowolnego religijnego ( rozmaitego babilonskiego, falszywie wierzacego badz falszywie nie wierzacego ). Problem w tym, iz wiekszosc, ba, zdecydowana jest ludzmi tej drugiej opcji…

 8. http://e-protestanci.pl/viewtopic.php?f=35&t=189
  Czytałam kiedyś aką dyskusję. Autor bardzo bronił poligamii.

 9. “zakazem podróży podczas szabatu powyżej 2km”

  Nie żebym się czepiał, ale to nie jest przepis z Tory tylko z talmudu.

 10. Albowiem zamężna kobieta za życia męża jest z nim związana prawem; ale gdy mąż umrze, wolna jest od związku prawnego z mężem.A zatem, jeśli za życia męża przystanie do innego mężczyzny, będzie nazwana cudzołożnicą, jeśliby jednak mąż zmarł, wolna jest od przepisów prawa i nie jest cudzołożnicą, gdy zostanie żoną drugiego męża. Rzym.7:2-3
  Oczywiście to prawo działa w obie strony ,czyli na obecną chwilę człowiek ten przystępując do innej kobiety, a tak też uczynił żyje w ciągłym grzechu,w cudzołóstwie,jego partnerka również jest cudzołożnicą.
  Albo czy nie wiecie, że niesprawiedliwi Królestwa Bożego nie odziedziczą? Nie łudźcie się! Ani wszetecznicy, ani bałwochwalcy ani cudzołożnicy, ani rozpustnicy, ani mężołożnicy, ani złodzieje, ani chciwcy, ani pijacy, ani oszczercy, ani zdziercy Królestwa Bożego nie odziedziczą. 1 Kor.6:9
  Jeśli K.B. nie odziedziczą to gdzie się znajdą? odpowiedż jest w Obj.Jana 20;15

 11. Oto dlaczego niektórzy chrześcijanie nie chcą chodzić do zborów ,w normalnym zborze został by upomniany 2-3 krotnie ,a jeśli by nie przyjął upomnienia został by wyrzucony na zbity pysk.

 12. “… Jeśli ktoś chce wrócić do Prawa Mojżeszowego, to tym samym odrzuca łaskę Jezusa…” Admin to oznacza że nie musimy przestrzegać prawa?

  1. Musimy ale nie ceremonia ego bo Jezus na wzór Melchizedeka jest kapłanem. No i miłosierdzie ponad ofiarę. Czy dobrze w szabat czynić? Tak

 13. “Kto przekracza Prawo Mojżeszowe, ponosi śmierć bez miłosierdzia…” Hebr. 10.28

 14. Liczba jego zon wg interpretacji zydowskiej nie 700 lecz bardzo wiele? Od kiedy to zydzi zamiast Ducha interpretują nam Pisma, a te dodatkowe 300 nałożnic to co ma oznaczać?. Slowa Salomona: w tysiącu ludzi znalazłem jednego męzczyznę lecz w liczbie tej nie znalazłem kobiety potwierdzają dosłowność .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: