Są różne rodzaje testów na to czy Bóg Cię kocha, ale najbardziej mi z znanym jest ten oto cytat:

 

“bo kogo Pan miłuje, tego karze, i chłoszcze każdego syna, którego przyjmuje. (7) Jeśli znosicie karanie, to Bóg obchodzi się z wami jak z synami; bo gdzie jest syn, którego by ojciec nie karał?”

Hebr 12

 

Myślę, że jest dosyć spora część chrześcijan, którzy raczkując w chrześcijaństwie oczekują samej sielanki. Pomijam niezbędną konfrontację ze światem, będącą naturalną polaryzacją dwóch światów, ale bycie chrześcijaninem to przede wszystkim przyspieszony kurs naprawczy Twojego JA. Czyszczenie z brudów niczym w pralce na wysokiej obrotach.

Jeśli więc widzisz  noworodka żyjącego tylko i wyłącznie bezproblemowo, to coś jest nie tak. Zapewne trafił, ale w wir religijności, a nie wytapianie w piecu:

 

“Ponieważ mówisz: Bogaty jestem i wzbogaciłem się, i niczego nie potrzebuję, a nie wiesz, żeś pożałowania godzien nędzarz i biedak, ślepy i goły,  radzę ci, abyś nabył u mnie złota w ogniu wypróbowanego, abyś się wzbogacił i abyś przyodział szaty białe, aby nie wystąpiła na jaw haniebna nagość twoja, oraz maści, by nią namaścić oczy twoje, abyś przejrzał.” Ap 3

 

 

Chrześcijanom wydaje się iż są bogaci wiarą, ale ich spora liczba potrzebuje złota w ogniu wypróbowanego.

Pożałowania godzien nędzarz i biedak, ślepy i goły,

 

To są słowa samego Jezusa.

Kochając Bóg chłoszcze i w związku z tym nie każde niepowodzenie i porażka to atak stricte od diabła.

Tak więc, nierzadko wierzący czują smutek wynikający z porównywania się do beztroskich  ludzi ze świata, ale tak naprawdę powinni cieszyć się gdyż nasze trudności i porażki są przejawem ojcowskiej miłości:

 

           Bóg obchodzi się z wami jak z synami;

 

Natomiast Ci, którzy oddalają się od Boga niczym mieszkańcy lubieżnej i wesołej Sodomy zginą:

” Bo oto ci, którzy oddalają się od ciebie, zginą: Wytracasz wszystkich, którzy nie dochowują ci wierności” Psalm 73

 

 

__________________________

 

Jeśli doceniasz treści prezentowane na tym blogu oraz to, co robię, to podaję link do wsparcia, za które serdecznie dziękuję:

 

detektywprawdy.pl/2015/10/02/podaje-rachunek-do-darowizn/