Pierwszy różaniec tak jak wszystko inne w katolicyzmie nie był wcale używany na sam pierw przez katolików, bo ci zaczęli się nim bawić dopiero od średniowiecza. Natomiast historia różańca sięga …

 

Najstarszy obraz łańcucha koralików w kontekście religijnym i przypominający sznur koralików, znajduje się na fresku “Adorantów” w prehistorycznej osadzie Akrotiri, Santorini w Grecji

 

 

Używanie różańca datuje się na ok 3 wiek p.Chr. i to w Indiach.

 

 

W XIV wieku Dominik z Prus wprowadził medytację do modlitwy różańcowej.  W 1407 roku w kościele miał widzenie “tajemniczej osoby w postaci NMP” My wiemy jako to tajemnicza postać:

 

“I nic dziwnego; wszak i szatan przybiera postać anioła światłości” 2 Kor 11

 

 

W 1429 roku otrzymał wizję  Adolf z Essen. Według tej wizji: Najświętsza Maria Panna w niebie; w towarzystwie chórów Anielskich, którzy śpiewali Ave Maria i dodawali klauzule utworzone przez Dominika z Prus, z których każda kończyła się zawołaniem Alleluja. Na imię Jezusa Aniołowie przyklękali, a na imię Maryi pochylali głowy.

Zwycięstwo “chrześcijan” w bitwie pod Lepanto w 1571 roku została przypisana do odmawiania różańca przez rzesze Europejczyków w oparciu o wniosek Pius V i ostatecznie doprowadziły do święta Matki Boskiej Różańcowej .

Dobrze powiedziane, niby Maria “przypisała” sobie zwycięstwo. Nie Bóg Ojciec, nie Jezus, ale Maria pomogła wygrać. W zasadzie to po co się modlić do Jezusa, który mówił, “nikt nie przychodzi do Ojca jak TYLKO przeze mnie” skoro Maria wszystko załatwi. Jezus według katolicyzmu to taki aktor drugiego planu w rządach Marii na całym świecie.

 

Problem w tym, że NIGDZIE, ale to NIGDZIE w Nowym Testamencie nie gloryfikowano Marii matki Jezusa. Nie znajdziecie ani jednego takiego wersetu.

 

 

 

W 2002 roku papież Jan Paweł II wprowadził Tajemnice Światła jako opcja w Liście apostolskim o różańcu,Rosarium Virginis Mariae .

 

Różaniec Marii dziewicy…

Rosarium Virginis Mariae
W liście z 16 października 2002 roku zatytułowanym „Rosarium Virginis Mariae” (O rόżańcu świętym) Jan Paweł II ogłasza rok 2003 – rokiem maryjnym, oraz wykłada mistyczny charakter rόżańca. W związku z tym, proponuje dodać dla jego pełności tajemnice związane z misją publiczną Jezusa na ziemi, jakoś pominiętą w dotychczasowych tajemnicach:

-Chrzest Jezusa (1),
-Wesele w Kanie Galilejskiej (2),
-Głoszenie krόlestwa Bożego (3),
-Przemienienie na gόrze Tabor (4),
-ustanowienie Eucharystii (5).

On sam też nazwał je “tajemnicami światła”, jako że winny one rozświetlać drogę chrześcijańskiego życia, trzymając się przykładu ziemskiego życia Jezusa, w domu Jego matki – Maryi. Kiedy bowiem medytujemy “tajemnice światła” wypełniamy odstęp między “tajemnicami radosnymi” i “bolesnymi”, dając możliwość pełniejszego spotkania z Chrystusem, “Światłością świata”, mόwi papież.

http://www.jakatolik.com/artykuly/Tajemnice-swiatla-bl-Jana-Pawla-II-wklad-w-rozw-j-poboznosci-maryjnej

 

Jak to w kłamstwie bywa pomieszanie prawdy z kłamstwem . Jest Jezus, ale musi być i Maria i dom Marii. Nie Józefa i Marii ale Marii.

 

Różańcem posługiwali się wyznawcy bogini Wicci (jedno z “wcieleń” bogini Izydy/Isis itd)

 

 

Różaniec bogini Wicci.

 

 

Szarża Bogini
Wielka Bogini, Pani Życia
Której są błyszczące nieba.
Jesteś jak biały księżyc wśród gwiazd
i piękno zielonej ziemi.
Jesteś jednością wszystkich rzeczy,
a zakończeniem Ducha
Jesteś tajemnicą.
Jeśli to, o co się staramy
My nie znaleźliśmy wewnątrz siebie
Nigdy nie znajdziemy tego bez Ciebie.
Byłaś tutaj od początku.
Jesteś tym, czego pożądamy.
(Fragment Szarża Bogini)

 

Poza oddawaniem czci jakiejś istocie duchowej przeciwnej Bogu oddaje się chwałę człowiekowi.

Maria nie była jak Jezus nieskazitelną osobą bez grzechu.

Różaniec ma na celu wielbienie grzesznej Marii zamiast bezgrzesznego Jezusa.

aryja nie jest pośrednikiem między ludźmi a Bogiem jako katolicy uczyniły ją mieć. Biblia jasno naucza, że ​​istnieje tylko jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, Jezusa Chrystusa …

. „Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek Chrystus Jezus” -1st Tymoteusza 2: 5

 

 

Czy to nie ciekawe, że „Najświętsza Dziewica” katolicyzmu jest również nazywana „ Królową Niebios ” przez sam Kościol katolicki?

 

Zawsze różaniec jest ściśle związany z modlitwą do Maryi  . Używanie tych “liczników” modlitewnych lub różańcowych koralików jest niemal uniwersalnym zwyczajem w religii pogańskiej. Od Niniwy, do Indii po Chiny używano koralików jako części kultu. Fenicjanie używali kulek przypominających różaniec w kulcie Astarte, bogini matki. Już w 800 roku pne Franciszka Ksawerego zdziwiło to, że różańce są powszechnie znane buddystom w Japonii.

Najważniejszą modlitwą różańcową jest “Zdrowaś Maryjo” . Pełny różaniec powtarza 53 razy Objawianą Maryję, modlitwę Pańską 6 razy i kilka innych recytacji. Modlitwa do Marii jest blużnierstwem: “Zdrowaś Maryjo, pełna łaski, Pan jest z tobą; Błogosławiona jesteś wśród kobiet Jezusa (luźna wersja Łukasza 1:28 ), a błogosławiony jest owoc Twojego łona. Święta Maryjo, Matko Boża, módl się za nami grzesznikami, teraz i w godzinę śmierci Amen “. Maryja nie była matką Bożą, nie była święta, była sprawiedliwą kobietą, która umarła w grobie, czekając na Zmartwychwstanie do życia wiecznego, wraz ze wszystkimi innymi zmarłymi w Chrystusie.

 

Religia katolicka jest konglomeratem “ludzkich” tradycji, oszustw, fałszywych religii, a nawet wielu chrześcijańskich nauk, wszystko wymieszane w jedno; ale to na pewno nie jest chrześcijaństwo. Diabeł jest  mistrzem fałszerstw (2 Koryntian 11: 13-15). Szatan zawsze maskuje swoje oszustwa i miesza z elementami prawdy aby  oszukać masy. Satanista Aleister Crowley, nauczał, że najlepszym sposobem na  demoniczne opętanie jest poprzez….(uwaga) granie. Tak, jak ma to ma miejsce u hollywoodzkich aktorów !!! To wyjaśnia wiele o Hollywood.

Diabeł i jego złowrodzy sludzy są aktorami, udając że są dobrzy. Papież jest diabłem w ciele, wikariusz Piekła, prowadząc jeden miliard wyznawców religijnych do Jeziora Ognia. Katoliccy księża świadomie lub nie oszukują ludzi. Katoliccy księża nie tylko nie mają mocy odpuszczania grzechów, ale nie mogą się uwolnić od swoich. Bez wątpienia większość z nich jest szczera, ale zostali oszukani przez diabła. Religia chce  nas w oszukac, ale Pan chce otworzyć nasze oczy. Szatan używa fałszywych religii, kłamstwa ewolucji, humanizmu, okultyzmu, moralności i filozofii, w stosunku do osób niewidomych na chwalebne światło Ewangelii (2 Koryntian 4: 3-4).

 

” A jeśli nawet ewangelia nasza jest zasłonięta, zasłonięta jest dla tych, którzy giną, (4) w których bóg świata tego zaślepił umysły niewierzących, aby im nie świeciło światło ewangelii o chwale Chrystusa, który jest obrazem Boga.” 2 Kor 2

 

Chrześcijanie poszukujący prawdy biblijnej  nie mają nienawiści do każdego człowieka na tej ziemi i to  Bóg wie. Życie jest zbyt krótkie, aby żyć z ciężarem nienawiści. Jednak my nienawidzimy  zła, które nam rozkazał Bóg jako chrześcijanom nienawidzić.

 

Psalm 97:10, Wy, którzy miłujecie Pana, miejcie w nienawiści zło! On strzeże dusz świętych swoich, Z ręki bezbożnych wyrywa ich..

 

 

Niech Bóg wam błogosławi i otwórz oczy do poznania prawdy, ten który jest:

“Zbawicielem naszym, (4) który chce, aby wszyscy ludzie byli zbawieni i doszli do poznania prawdy.”.” -1 Tymoteusza 2: 4

Na koniec. Koraliki modlitewne zwane różańcem są stosowane w Islamie i nazywa się je mishbaha lub sucha. Warto też sobie w tej sytuacji uswiadomić, że różaniec jest narzędziem ułatwiającym wejście demonów w życie człowieka. Sam fakt, że stosują ten rekwizyt religie pogańskie, powinien nas głęboko zaniepokoic.

 

To pokazuje jak wielki sens i prawdę przedstawia Franciszek w integracji tych wszystkich religii. One były i są tym samym:

 

Jezus nie posługiwał się różańcem, ale przecież to taki “szczegół”…

 

 

Lucyferiański cel dobiega końca. Religie założone przez Złego będą jako jedna całośhć. Dojdzie do starcia z resztą zgromadzenia Jezusa, która strzeże przykazań i Słowa, z którym tak bardzo się walczy.

 

 

 

__________________________

 

Jeśli doceniasz treści prezentowane na tym blogu oraz to, co robię, to podaję link do wsparcia, za które serdecznie dziękuję:

 

detektywprawdy.pl/2015/10/02/podaje-rachunek-do-darowizn/