Na stronie ateia.pl cztamy:

 

“Wenezuelczycy, szczególnie zaś mieszkańcy położonego na północy kraju regionu Lara, szczycą się, że odbywająca się tam procesja ku czci NMP Boskiej Pasterki jest największym takim wydarzeniem na świecie. Oto kilka faktów na dowód tego, że to stwierdzenie nie jest przesadzone.

14 stycznia każdego roku dosłownie miliony wiernych podążają za figurą Maryi Boskiej Pasterki Dusz w procesji, która wychodzi z Sanktuarium Świętej Róży w Barquisimeto i dociera aż do katedry. Pokonanie tej trasy zajmuje praktycznie cały dzień i całkowicie unieruchamia miasto.

Nie da się ukryć, że statystycznie więcej osób odwiedza sanktuaria w Guadalupe czy też w Fatimie, niemniej jednak w przypadku kultu Boskiej Pasterki figura Maryi wynoszona jest ze świątyni i fizycznie przemierza ulice miasta. W tym sensie jest to faktycznie największa procesja maryjna na świecie, gdyż pokonuje trasę o długości ponad 7,5 kilometra. Przykładowo w 2010 roku w procesji uczestniczyły 2 miliony osób, czyli dwa razy tyle, ilu mieszkańców liczy Barquisimeto. Tymczasem w 2016 roku procesja zgromadziła aż 4 miliony wiernych przybyłych z całej Wenezueli.

 

Tymczasem jak przystało na na kult maryjny jest to kolejny kraj dotknięty biedą, a jak biedą to i przestępczością, narkomanią i innymi patologiami. Nie znam ani jednego kraju na świecie będącego względnie zamożnym, gdzie uprawiłoby się kult maryjny.

Bieda w Wenezueli jest rażąca.

 

“Braki żywności doprowadziły obywateli Wenezueli do ostateczności, aby zjeść mięso włamali się do ogrodu zoologicznego i porwali czarnego ogiera. Następnie zabili go i zjedli. Grupa ludzi włamała się do ogrodu pod osłoną nocy, wyprowadziło ogiera w odosobnione miejsce i zamordowało zwierzę na miejscu”

 

Portal buisnesfinder tak napisał o Wenezueli:

 

“275 proc. inflacja, niekończące się kolejki, olbrzymia bieda, susza i przerwy w dostawach prądu. Tak teraz wygląda Wenezuela – “najsmutniejsze państwo świata”. Pod rządami prezydenta Maduro kraj powoli zmierza w kierunku wojny domowej, w której wiodącą rolę odgrywają gangi, bojówki paramilitarne i służby bezpieczeństwa”

Podstawowe prawa obywatelskie? Podstawowe prawa człowieka? Humanitaryzm? Zapomnijcie. Wenezuela właśnie przegrywa swój najważniejszy bój – walkę o człowieczeństwo.

http://businessinsider.com.pl/polityka/wenezuela-najsmutniejszy-kraj-swiata/v1t1mt9

 

Tak oto nagradzani są Wenezuelczycy za oddawanie czci demonowi kryjącemu się za rzekomą Marią.

 

Nie uczynisz sobie obrazu rytego ani żadnej podobizny tego, co jest na niebie w górze i co na ziemi nisko, ani z tych rzeczy, które są w wodach pod ziemią. 5Nie będziesz się im kłaniał ani służył. Ja jestem Pan, Bóg twój, mocny, zawistny, karzący nieprawość ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia tych, którzy mnie nienawidzą; 6a czyniący miłosierdzie tysiącom tych, którzy mię miłują i strzegą przykazań moich. Ks Wyjścia 20

 

W Wenezueli jest pomnik odbierający chwałę Bogu Ojcu. Jego wielkość jest adekwatna do stopnia upodlenia Wenezuelczyków.

 

 

Pomnik Marii Dziewicy w Wenezueli.  Maria nie była dziewicą umierając, ponieważ Jezus miał braci. No ale to taki “szczegół”…

W każdym bądź razie jest to najwyższy pomnik w Ameryce Łacińskiej i co ciekawe nieco wyższy niż Statua Wolności.

Oto kolejna mutacja Izydy na filmiku:

 

Oczywiście nie jest celem chrześcijanina bogactwo, ale nie jest nim także bieda. Jednakże Bóg w swym Prawie i postanowieniach jest niezmienny. Za łamanie drugiego przykazania jest zabranie błogosławieństwa, a to już jest wepchnięciem w świat demonów co jak widzimy ma miejsce w Wenezueli. Ileż to tragedii musi tam być każdego dnia. Ile łez wylanych.

 

 

 

 

Chyba nie ma gorszej mieszanki niż komunizm i kult maryjny.

 

Módlmy się o poznanie prawdy dla naszych rodzin, rodaków. To na prawdę ma sens. Narodzonym na nowo sugeruje powyrzucać wszelkie maryjne akcesoria, będące zarówno bałwochwalstwem i w związku z tym otworzeniem się na złe duchy.

Przy okazji chciałem zapytać się, gdzie są Ci pastorzy w Polsce demaskujący kult maryjny?

 

Za link dziękuję Michałowi.

 

_________________________

Jeśli doceniasz treści prezentowane na tym blogu oraz to, co robię, to podaję link do wsparcia, za które serdecznie dziękuję:

 

detektywprawdy.pl/2015/10/02/podaje-rachunek-do-darowizn/