Chrześcijanie biblijni. Nie wierz tak jak autorytety świata. W Jezusa wierz!

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Bogini Wikka, czyli cały świat wielbi żonę szatana.

Niedawno publikowałem autentyczną stronę sympatyczki loży masońskiej w Kielcach, której tytuł bloga to aszerazonaboga. To nie są sprawy spisków. To realny świat. Świat duchowy jest bardziej realny, od tego który widzimy, ponieważ ten ziemski jest zakłamany. dziwne, że ludzi wierzą w realność Matrixu, ale nie wierzą w świat duchowy…..

Poniżej kolejna mutacja Izydy, Królowej Niebios, Stella Marris i rzekomej Marii – Wikka. Królowa czarownic. Wikka to 2 lub 3 osobowe bóstwo. Takie wash and go. Dziwicie się skąd w wielu tekstach marionetek illuminati  jest mowa o słońcu i księżycu? Oto odpowiedź:

 

Teraz już wiemy skąd sie bierze określenie na zdradę: ktoś przyprawił mu rogi…. Grzech jest od diabła…

 

 

Oto cytat traktujący o Wikkanach. Rzecz równie realna. Nie ja sobie to wymyśliłem, ale tacy ludzie istnieją i nie jest ich wcale mało:

 

Wielu wiccan wierzy w magię, siłę, którą można manipulować poprzez czarostwo lub zaklęcia (angielskojęzyczni wiccanie używają czasem zapisu magick, ukutego przez okultystę Aleistera Crowleya, jednakże ten zapis jest bardziej kojarzony z Thelemą niż Wicca). Wielu wiccan zgadza się z definicjami oferowanymi przez magów ceremonialnych[35], jak Crowley, twierdzący, że magia jest „nauką i sztuką czynienia zmian w zgodzie z wolą”, czy MacGregor Mathers, zakładający, że jest ona „nauką kontroli sekretnych sił przyrody”[35]. Wielu wiccan uważa, ze magia jest prawem przyrody, niedocenionym i niezrozumiałym przez współczesną naukę[35], i jako taką nie uważają jej za ponadnaturalną, lecz jako część „niezwykłych [w oryginale: super] mocy ulokowanych w naturze”, jak twierdził Leo Martello[36]. Niektórzy wiccanie wierzą, że magia jest po prostu pełnym użyciem wszystkich pięciu zmysłów, dającym zaskakujące rezultaty[36], podczas gdy inni nie zarzekają się, że magia działa, ponieważ widzieli ją w akc

 

Tutaj adres “wróżki” http://wikka.pl/

Nawet jest cennik za ….czary. Potem życie spaprane przez otwarcie furtki demonom…

Swoja drogą sprytnie nazywa się czarownice wróżkami…

 

 

 

Z translatora:

Bo oto ja jestem Matką wszystkich żyjących, a moja miłość jest wylana na ziemię. Słuchajcie słowa  bogini gwiazdy; Ona w pyle z którego nogi są zastępy niebios, i której ciało otacza wszechświat. Ja, która jestem piękna na zielonej ziemi, a biały księżyc wśród gwiazd, a tajemnicą wód, i pragnieniem serca człowieka, zadzwoń do duszy. Powstań i przyjdź do mnie. Bo jestem duszą natury, który daje życie wszechświata. Ode mnie wszystkie rzeczy pochodzą, i do mnie wszystko musi powrócić; i przed moją twarzą, umiłowany bogów i ludzi, niech twoja najgłębsza boska jaźń będzie zamknięta w nieskończonym zachwycie.  Niech moje uwielbienie mieści się w sercu, raduje, albowiem wszystkie akty miłości i przyjemności są moimi rytuałami. A zatem niech będzie piękno i siła, moc i współczucie, cześć i pokora, wesołość i szacunek w was. Ci, którzy myślą i szukają  mnie,  znam ich poszukiwania i tęsknotę, będą korzystać ,  chyba że znasz tajemnicę; to jest to, czego szukają, nie znaleźliśmy wewnątrz ciebie, nigdy nie znajdziesz go bez ciebie. Bo oto byłem z tobą od początku; a ja jestem ten, który został osiągnięty na koniec pożądania.

Czy nie jest to jakby nieco znajome …..jakby jakieś orędzie co nie? 🙂

 

Owa wiki mówi nie tylko jak new age- owska matka ziemia, natura, ale jak …no własnie niby Matka Boska, czy raczej samozwańcza matka boska zabierająca chwałę Jezusowi. Złodziejka tej chwały. Kłamliwy, upadły anioł podszywający się za niby Marię.

Jednym z moich ulubionych zespołów lat 80ych był Tears For fears. No cóż… na wielu moich dotychczasowych wyobrażeniach się przejechałem. Dlaczego? bo nie było to od Boga…

Ciekawe, nazwa Tears for fears tłumaczy się jako “łzy ze strachu”.

 

Jedną z ulubionych zapewne nie tylko przeze mnie piosenek kapeli Tears for fears była  melodia i jest nadal “Women in chains”

 

Kobieta w łańcuchach, kobieta w łańcuchach

Nazywa swego mężczyznę wielką białą nadzieją
Mówi że jest w porządku, że poradzi sobie ze wszystkim
Kobieta w łańcuchach, kobieta w łańcuchach

Chyba leżenie i czekanie to zadanie dla biednego człowieka ( zadanie dla biednego człowieka)
I opadam ciężko pod twoim wzrokiem ze stali (wzrokiem ze stali)
To ten szalony świat zakuł kobietę łańcuchami
Kobieta w łańcuchach, kobieta w łańcuchach

Sprzedaje swoją duszę tak jak skórę i kości
(Lepiej kochaj kochać i lepiej się zachowuj)
Sprzedaje jedyną rzecz jaką posiada
(Lepiej kochaj kochać i lepiej się zachowuj)
Kobieta w łańcuchach (słońce i księżyc), kobieta w łańcuchach

Mężczyźni z kamienia, mężczyźni z kamienia

Sprowokowało mnie to do stworzenia podobnego tekstu

po drodze kapliczki, po drodze kapliczki …

jadę i nie ma że się nie da, trzeba to zrobić,.

mamona, mamona.. tylko ona.

 

Biedna kobieta w łańcuchach, a mężczyźni z kamienia. Liderami kapeli są mężczyźni, a brzmi to jak tekst  feministki.

 

Zło nigdy wprost nie powie o co chodzi tak jest i z tym tekstem. Konia z rzędem temu, kto mi powie co znaczy kobieta w łańcuchach i co ma wspólnego z tym słońce i księżyc…

Powyższy song słuchałem około 10 razy i nigdy nie wiedziałem o co w tym chodzi.

Kolejny utwór “Tearsów” pokazuje kto jest ich panem:

 

Słońce i księżyc. Niestety ale większość o ile nie 100% znanych zespołów otrzymało sukces nie od Jezusa. To był kontrakt.

Tears roll down…

Gdzie spływają łzy
I gdzie przemoc twojej matki
Wysłałeś duszę pod ziemię
Gdzie spływają łzy
Gdzie spływają łzy
Zbyt ostrza zbyt wolno

Został uwięziony przez uczciwość”

Kto jest królem piekła?

Belial czasami zwany Beliar lub Berial, Mroczny Starzec lub Albatros (z hebrajskiego בְּלִיַּ֫עַל belijja’al, które jest połączeniem ‘blj’ czyli negacji i ‘ja’al’ oznaczającym słowo użytek) – jeden z upadłych aniołów (w niebie należał do chórów Cnót i Aniołów) i czterech piekielnych książąt (pozostali to Szatan, Lucyfer i Lewiatan), symbolizuje płodność ziemi, niezależność oraz kierunek geograficzny północ. Często jest utożsamiany z Szatanem.

 

Szatan uwięziony przez uczciwość…Buhahaha. Tę uczciwość widzimy na co dzień w polityce, zdemoralizowanym showbiznesie,  szczepionkowym ludobójstwie, które notabene opisują blogi new agewowskie jak jarek-kefir…. (obłuda, neguje religie a sam czci te samą istotę co katolicy), sporcie…itp.

Uciekajcie od demonów..

 

Wszyscy znamy wiki-pedię czy wiki-leaks. Dziwne podobieństwo..

Teraz już wiemy, komu oddają cześć. Cały świat wielbi królową niebios. W różnych regionach różnie jest przedstawiana ta żona boga z małej litery.

 

 

Symbolem wikki są dwa półksięzyce, słońce  i pentagram

 

Kilka lat temu udowodniłem jak cały świat posługuje się ową gwiazdą, jak wielką cześć i chwałę jej okazuje.

 

http://detektywprawdy.blogspot.com/2012/12/gwiazda-poranna-symbole-w-kulturze-i.html

 

Lecimy dalej.

 

Należy wiedzieć, że wczesno arabską boginią odpowiednikiem Wenus, Astarte itp była Al-Uzza. A teraz uwaga…była ona czczona w Mekce i jest o niej wzmianka w Surze 53

Oto jej wyobrażenie:

 

Jak widzimy zgodnie z Biblią cały świat tkwi w ZLYM!!!

 

Wiemy, że jesteśmy z Boga, a cały świat pogrążony jest w Złym

 

 

 

Reasumując, czczenie Marii jest wielkim bluźnierstwem wobec Boga i złodziejstwem Szatana, ponieważ kradnie on chwałę Bogu obdarowując tą chwałą swą żonę Astarte/Isis/Izydę/Kali/Wiki/Laile/Ładę, matkę naturę itd

 

Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie. Jana 14

W najbardziej dochodowym filmie ostatnich dekad Avatarze,  a jakże,  również wyeksponowana jest bogini matka..

“Film Nawiązuje  do obrony matki natury. Wszak przepowiednie mówią, że liczne kataklizmy będą obroną matki natury przed zniszczeniem. Inni twierdzą, że zginą tylko Ci, którzy przeciwdziałają naturze i nie znają zasad miłości nią kierujących.”

Jedyną miłością jest Jezus i TYLKO Jezus. To on oddał życie za swoje owce. Jak ktoś tego nie rozumie, to jest pod wpływem diabła. Jest w niewoli.

Powiem Wam, że strasznie nie lubię istot nieoryginalnych. Szatan taka istotą jest. Specjalista od podrabiania. Bóg to jest ktoś kto wzbudza we mnie codzienny szacunek. Patrzę na jeziora, morze, góry, słonce i widzę Jego chwałę. Tzw matka boska (królowa niebios)  nic nie stworzyła. Sama jest stworzeniem. Sieje destrukcję. Od ustanowienia ją królową Polski w XVi wieku mieliśmy trzy rozbiory, dwie wojny światowe komunizm, i przekręt okrągłostołowy. Przepraszam, że się powtarzam, ale mamy ponad dwa miliony błogosławionych przez królowa niebios. Nie pomogły zdrowaśki i różańce….

Demon ten jest na całym świecie. Nawet w Japonii. “Matka Boska” z Akity płakała 101 razy i trwało to do 15 września 1981 roku (święto Matki Bożej Bolesnej). Skutek? Wzrost trzęsień ziemi:

 

Trzęsienie ziemi w Kobe (1995)
Trzęsienie ziemi w Chūetsu (2004)
Trzęsienie ziemi u wybrzeży Chūetsu (2007)
Trzęsienie ziemi u wybrzeży Honsiu (2011)
Trzęsienia ziemi w Kumamoto (2016)

 

Skubana lubi podróżować. Raz Częstochowa, raz Medjugorie a to Japonia.

 

Trzeba sobie jasno powiedzieć: matka boska jest o tyle boska, że pochodzi od upadłych aniołów. Nie jest człowiekiem ale bytem duchowym. Matka Jezusa – człowiek (służebnica Pańska Łk), wielce skromna i pokorna śpi w grobie, czekając jak wszyscy inni ludzie Boga na zmartwychwstanie. Kościół, imperium Rzymu ustanowił wniebowstąpienie dopiero:

 

Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny jest również przedmiotem dogmatu Kościoła katolickiego, ogłoszonego w konstytucji apostolskiej Munificentissimus Deus (Najszczodrobliwszy Bóg) w 1950 roku przez papieża Piusa XII. Dogmat ten stwierdza, że po zakończeniu swojego ziemskiego życia Najświętsza Maryja Panna została z ciałem i duszą wzięta do wiecznej chwały. Wniebowzięcie zajęło miejsce Zaśnięcia, które w VII wieku zostało ustalone w Rzymie. Jest to święto nakazane.

źródło: WIKI-pedia.

 

Czytajcie detektywa, tu się prawdę odkrywa :-).

 

Poznacie prawdę a prawda Was wyzwoli. Jana 8

Chwała Bogu za to, że wyzwolił nas od Królowej Niebios.

ps

Jeśli jeszcze ktoś z Was nie wyrzekł się kultu królowej niebios to radzę to uczynić.

I do osób z pychą wiedzy. Tekst ten na nic Ci, jeśli nie wypełniasz przykazania Jezusa. Wiem, że ludzie wchodzą tu dla ciekawych informacji, ale Paweł powiedział:

1 Kor 13

Gdybym mówił językami ludzi i aniołów, a miłości bym nie miał, stałbym się miedzią dźwięczącą lub cymbałem brzmiącym. (2) Gdybym posiadał dar przemawiania z natchnienia Bożego i znał wszystkie tajemnice, i posiadał wszelką wiedzę, i wiarę miał taką, żebym mógł góry przenosić, a miłości bym nie miał, niczym jestem. (3) Gdybym cały swój majątek rozdał na żywienie ubogich i własne ciało wydał na spalenie, a miłości bym nie miał, nic mi nie pomoże. (4) Miłość jest cierpliwa, uprzejma jest. Miłość nie zazdrości, nie przechwala się, nie unosi się pychą, (5) nie zachowuje się nietaktownie, nie szuka swego, nie unosi się gniewem, (6) nie pamięta złego, nie cieszy się z nieprawości, lecz raduje się z triumfu prawdy. (7) Miłość wszystko znosi, każdemu wierzy, każdemu ufa, wszystko przetrzyma.

Tak więc apeluje do wszystkich cymbałów 🙂 o szacunek do innych ludzi, bo wiedza nie zbawia. Do tych, którzy mają zadry, rozgoryczenie, pragnienie zemsty. Proście Jezusa o usunięcie tych czarnych uczuć.

Updated: 30 maja 2017 — 12:56

55 komentarzy

Add a Comment
 1. Co Biblia mówi o Maryi matce Jezusa?
  (6 minut, dużo wersetów z Biblii)

 2. Całe stworzenie wskazuje na Stwórcę i Jego plan zbawienia człowieka, a duch antychrysta tworzy w ludzkich umysłach różne wypaczone i fałszywe znaczenia Bożych symboli dla swoich religii.

  Gdyby ludzie spojrzeli na świat przez Słowo Boże to zobaczyli plan zbawienia zapisany przez Boga na każdym kroku.

  Na przykład Jowisz, który jest największa planetą, posiada 4 ogromne księżyce oraz takiej samej wielkości wielką plamę na południowej półkuli.

  https://4.bp.blogspot.com/-bgNpF6tRJaM/V39oIhIg3hI/AAAAAAAAC3k/yBrULzVTMaIogw8o9nLm3f9NwSdL-AQOgCLcB/s640/Hubble-Image-Jupiter-Auroras_July2016_Symbol-of-Christ_Bylined.jpg

  4 księżyce Jowisza (dwa większe i dwa mniejsze) to rany po ukrzyżowaniu nóg i rąk, a wielka czerwona plama to rana po przebiciu boku Pana Jezusa włócznią. Jowisz ma też wielkie czerwone smugi – ranny od biczowania. Na biegunie północnym ma cierniową koronę z zorzy polarnej.

  Po hebrajsku Jowisz to “Sedeq” co znaczy prawy,sprawiedliwi, był też nazywany planetą Króla bo i Chrystus jest Królem Wszechświata.

  Jowisza i jego 4 księżyce można dostrzec nawet przez lornetkę lub aparat.

  https://www.youtube.com/watch?v=aEawtWokSF0

  Saturn natomiast prawdopodobnie jest symbolem przymierza Boga z Mojżeszem i nadania Prawa oraz okresu ziemskiej materialnej Świątyni. Wokół Saturna mamy wielki pierścień przypominający ziemską tęcze która otacza Boży tron.

  “Jak wygląda tęcza, która pojawia się na obłoku, gdy pada deszcz, tak wyglądał wokoło blask tego, co pojawiło się jako chwała Pana; gdy ją ujrzałem, upadłem na twarz. I słyszałem głos tego, który przemówił.” Ez 1:28

  http://www.forumastronomiczne.pl/uploads/monthly_2016_07/10.07.2016.jpg.d6cb6ab8cfcaee7dc8b2a251b3f70586.jpg

  Saturn zawiera też w sobie heksagon czyli sześcian Miejsca Najświętszego gdzie pojawiał się Bóg, a który rozłożył Chrystus na krzyżu zrywając zasłonę i objawiając nam Boga czego symbolem jest już Jowisz.
  Saturn po hebrajsku to Shabbatai co znaczy odpoczywający, w starożytności był też znany jako siódmy najwolniej poruszający się obiekt na niebie, co ma zapewne związek z 7 dniem odpoczynku jako Szabatem, który symbolizuje Boże Prawo.

  Ludzie nadają wypaczone symbole Boskiemu stworzeniu gdy tymczasem ono objawia nam nieprzerwanie Ewangelię.

  1. jak zwykle interesująco..

  2. Wybacz Cupak, ale nie mogę tego już czytać.
   Przestań wreszcie zajmować się tym czego Bóg zabronił.
   Nie czytałeś o badaczach gwiazd i owych opisywaczach nieba?
   Przestań to robić!

   A to fragment z pobytu papieża w Egipcie:
   „Kurtuazyjne spotkanie papieża Franciszka z wielkim imamem uniwersytetu Al-Azhar szejkiem Ahmadem al-Tayebem poprzedziło wystąpienia obu zwierzchników religijnych podczas Międzynarodowej Konferencji Pokojowej z udziałem ok. 200 gości z całego świata, w tym przywódców religijnych. Podczas spotkania papież Franciszek podarował duchowemu przywódcy muzułmanów mozaikę “WIDOK NA FORUM ROMANUM”. Została ona wykonana na podstawie dziewiętnastowiecznego obrazu, przedstawiającego charakterystyczne zabytki antycznego Rzymu: RUINY ŚWIĄTYNI SATURNA I ŁUK TRIUMFALNY SEPTYMIUSZA SEWERA. Prace nad mozaiką o wymiarach 15 na 18 cm trwały w pracowni Studio del Mosaico Vaticano od grudnia 2015 r. do lutego 2016 r. Do jej wykonania użyto technik takich jak te, którymi posługiwali się twórcy mozaik w Bazylice św. Piotra.”

   Saturna nazywasz odpocznieniem? czy to jest Słowo Boże?

   Wybaczcie, ale nie podoba mi się to, i te niby nauki, które mają podłoże pogańskie.

   Wybacz Cupak, nie mam teraz czasu, ale dobitnie mogę Ci udowodnić, że pisząc tu o tych rzeczach narażasz się Bogu i innych w to wciągasz, którzy to czytają.

   Doskonale wiesz, że takie badania jak Ty robisz są zabronione przez Słowo Boże. 🙁

   Pozdrawiam w Chrystusie 🙂

   1. Fakt jest to nieostrożne. O tyle jednak ciekawe ponieważ planety stworzył Bóg. Upadli mogą jedynie je zamieszkiwać, ale natura tych planet musi być od Boga tak jak wplyw księżyca na przypływy i odpływy.
    Z drugiej strony jestem na 100% przekonany o wplywie planet na nasze życie. Interesowałem się astrologia i znając kogoś date ur wiedzialem o niej więcej niż ona sama o sobie. Tak więc jeśli to działa, to pytanie od kogo jest ta energia i determinizm.

    1. Tak jakbym czytała człowieka który zajmuje się New Age. Pokręcenie z poplątaniem jak cie czytam czasami.

     ” jestem na 100% przekonany o wplywie planet na nasze życie”

     Błądzisz krotko mówiąc.

   2. Musze powiedzieć ze masz dziwne podejście do tematu, który Bóg nie tylko nie zabronił ale nakazał rozważyć swoje dzieła bo Jego dzieła wskazują na Stwórce i to co chce nam przekazać.

    “Słuchaj tego, Jobie, zastanów się i rozważ cuda Boga!” Hioba 37:14

    Patrz co Chrystus mówi o symbolu jakim jest Gwiazda Poranna czyli planeta Wenus symbolizująca poznanie Boga.

    “Jam jest korzeń i ród Dawidowy, gwiazda jasna poranna.” Apokalipsa 22:16

    Jezus jest symbolizowany przez Wenus, a ta jest symbolem światłości i poznania Boga.

    Każdy zbawiony otrzymuje Gwiazdę Poranną czyli poznanie Boga od Chrystusa.

    “taką władzę i Ja otrzymałem od Ojca mojego; dam mu też gwiazdę poranną.” Apokalipsa 2:28

    Jak napisałem wyżej duch antychrysta tworzy w ludzkich umysłach różne wypaczone i fałszywe znaczenia Bożych symboli dla swoich religii, ale to nie znaczy że stworzenie Boże miało od początku negatywne znaczenie to ludzie mając w sobie ducha antychrysta używają ich w niecnych celach.

    Bóg stworzył planety i ciała niebieskie w określonym celu. Izrael czcił święto Nowiu Księżyca czy tez powiesz że to jest pogaństwo ? Czy raczej będziesz starała się zrozumieć dlaczego Bóg rozkazał tak czynić ? Księżyc jest symbolem Syna Człowieczego, który jest bramą do Boga i połączył w sobie Światłość Bożą i człowieczeństwo stając się odbiciem Boga(światłości) dla człowieka.

    Szatan nie chce żeby człowiek patrzył na Stworzenie i widział w nim odbicie Boga dlatego jest tyle negatywnych skojarzeń a i też ludzie celowo wypaczyli ich znaczenie tworząc sobie z tego astrologię itd.

    Ja staram się zrozumieć dlaczego Bóg to stworzył bo na pewno nie w celu żeby to wskazywało na szatana tylko na samego Stwórcę.

    1. Ty tak samo Cupak. Skąd wiesz ze kosmos istnieje. Nic nie wiemy o planetach. Dlaczego gwiazdy migają ? Może są w wodzie która jest nad firmamentem nieba ? Moze są malutkie, a nie gigantyczne etc.

     Bóg zabronił zajmowania sie astrologią co ty robisz. Tyle w temacie.

     1. Jaką astrologią ? Chyba jest różnica Astrologia to wróżbiarstwo, a astronomia to nauka o Bożym stworzeniu.

      To co napisałem to obserwacja Bożego stworzenia i interpretacja wiadomości od Stwórcy, który miał cel aby tak to wszystko wyglądało.

      “Bo niewidzialna jego istota, to jest wiekuista jego moc i bóstwo, mogą być od stworzenia świata oglądane w dziełach i poznane umysłem”

      Bóg zachęca Hioba do skupienia się na tym co widać na Niebie.

      “On stworzył Niedźwiedzicę, Oriona, Plejady i Gwiazdozbiór Południa.” Hioba 9:9

      “Czy możesz związać pęk Plejad albo rozluźnić pasek Oriona?” Hioba 38:31

      “On tworzy Plejady i Oriona, mrok przemienia w poranek, a po dniu zsyła ciemną noc; wzywa wody morskie i rozlewa je po powierzchni ziemi – Pan imię jego.” Amosa 5:8

      Nie bez powodu mamy tu nawiązania do tych konkretnych gwiazdozbiorów. Na przeciwko Oriona mamy gwiazdozbiór Łabędzia, który jest krzyżem na rozdartej zasłonie drogi mlecznej.
      Orion to gwiazdozbiór mesjasza-arcykapłana, dlatego po drugiej stronie jest krzyż bo wiemy że Chrystus został ukrzyżowany.

      https://logos373slowoblog.files.wordpress.com/2017/05/krzyz.jpg

      Natomiast Plejady i Wielka Niedźwiedzica to systemy gwiazd których liczba to 7.

      Gwiazdy migają ponieważ ich światło przechodzi przez atmosferę ziemską, która ma różną temperaturę więc różną gęstość co sprawia że światło rozprasza się skupia czego efektem jest miganie.

      Tak jak atomy które nas tworzą są nieskończenie malutkie tak samo kosmos jest nieskończenie ogromny bo odbija Bożą potęgę i mądrość. My jesteśmy idealnie pośrodku pomiędzy atomami a gwiazdami, żeby badać i podziwiać boską kreacje.

      Ponadto mędrcy ze wschodu rozpoznali czas nadejścia Chrystusa obserwując właśnie niebo, które zostało przez Boga stworzone do wyznaczania czasów i znaków, ale i do opowiadania Ewangelii dla człowieka.

      “Potem rzekł Bóg: Niech powstaną światła na sklepieniu niebios, aby oddzielały dzień od nocy i były znakami dla oznaczania pór, dni i lat!”

      1. Ja tez doceniam Cupaka komentarze.

       Nie zampominajmy, ze Bog Wszechmogacy stworzyl wszytsko, od najwiekszej gwiazdy na niebie po ziarenko pisaku i to wszytsko jest jego dzielem, a szatan sobie chce wszytsko przywlaszczyc pod siebie, to wlasnie budzi u ludzi niechec do stworzenia przez Boga Wszechmogacego.

       Gbybysmy chcieli sie pozbyc wszytskich symboli jakie szatan wykorzystuje do swoich celow to wszytsko z domu musielisbysmy wyrzucic, nawet miod bo nawet te niewinne pszczolki sa wykorzystane w jego symbolach.

      2. „ Nie będziesz miał cudzych bogów obok Mnie! NIE BĘDZIESZ CZYNIŁ ŻADNEJ RZEŹBY ANI ŻADNEGO OBRAZU TEGO, CO JEST NA NIEBIE WYSOKO, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią! NIE BĘDZIESZ ODDAWAŁ IM POKŁONU I NIE BĘDZIESZ IM SŁUŻYŁ, ponieważ Ja Pan, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze występek ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia względem tych, którzy Mnie nienawidzą.”

       Pierwsza najważniejsza rzecz to to, że Bóg zabronił stwarzania obrazów tego co jest w górze na niebie. Cała nauka o planetach i ich wyglądzie jest złamaniem przykazania Bożego. Jest to wykroczenie poza to co Bóg dał nam oglądać ludzkim okiem, aby chwalić Jego samego, patrząc na dzieła jakie stworzył. Właśnie o takim chwaleniu mówi, gdy człowiek patrzy na dzieło Jego rąk.

       Bóg jednak ciągle ostrzegał Izraela i Judę przez wszystkich proroków i wszystkich Widzących mówiąc: Zawróćcie z waszych dróg grzesznych i przestrzegajcie przykazań moich i ustaw moich, według całego Prawa, które wydałem waszym ojcom i które przekazałem wam przez sług moich – proroków. Lecz oni nie słuchali i stwardniał im kark, jak kark ich ojców, którzy nie zawierzyli Bogu swemu, Panu. Odrzucili przykazania Jego i przymierze, które zawarł z ojcami, oraz nakazy, które im zlecił. SZLI ZA NICOŚCIĄ I STALI SIĘ NICZYM – NAŚLADUJĄC LUDY WOKÓŁ SIEBIE, O KTÓRYCH PRZYKAZAŁ IM BÓG, ABY NIE POSTĘPOWALI TAK JAK ONE. Odrzucili wszystkie przykazania Boga swego, Pana i ulali sobie posągi – dwa cielce. Porobili sobie aszery i KŁANIALI SIĘ W OBLICZU CAŁEGO WOJSKA NIEBIESKIEGO, i służyli Balowi. Przeprowadzali synów swoich i córki przez ogień. UPRAWIALI WRÓŻBIARSTWA I CZARNOKSIĘSTWA. Oddali się czynieniu tego, co złe w oczach Boga, drażniąc Go. Wtedy Bóg zapłonął gwałtownym gniewem przeciw Izraelowi i odrzucił go od swojego oblicza. IV Krl.17,13

       Opowiadanie o przymierzu z Bogiem objaśniając planety jest wykroczeniem poza Słowo Boże i Jego naukę. Bóg już na samym początku ostrzegał lud Izraelski, aby nie robili tak jak ludy pogańskie, które przed nimi tępił. Między innymi za to, że badali gwiazdy, prorokowali na ich podstawie, uznając ich moc na oddziaływanie ludzkie.

       Domu Jakubowy! Nuże! Postępujmy w światłości Pana! LECZ TY PORZUCIŁEŚ SWÓJ LUD, dom Jakuba, GDYŻ PEŁNO JEST WŚRÓD NICH WRÓŻBITÓW WSCHODU I CZAROWNIKÓW jak u Filistynów, a z cudzoziemcami zawierają umowy. Ich ziemia jest pełna srebra i złota, tak że nie ma końca ich skarbom. I pełna jest ich ziemia koni, tak że nie ma końca ich wozom wojennym. Ich ziemia jest pełna bożków, kłaniają się dziełu swoich rąk, temu, co uczyniły ich palce. I tak poniżył się człowiek, i spodlał rodzaj ludzki: Ty im nie przebaczysz. Wejdź do jaskiń skalnych i skryj się w prochu ze strachu przed Panem i przed blaskiem jego majestatu, gdy powstanie, aby wstrząsnąć ziemią. Dumne oczy człowieka opuszczą się, a pycha ludzka zniży się, ale jedynie Pan wywyższy się w owym dniu. Bo dla Pana Zastępów nastanie dzień sądu nad wszystkim, co pyszne i wysokie, i nad wszystkim, co wyniosłe, aby było poniżone. Nad wszystkimi wysokimi i sterczącymi cedrami Libanu, i nad wszystkimi dębami Baszanu. Nad wszystkimi wysokimi górami i nad wszystkimi sterczącymi pagórkami. I nad każdą wysoką wieżą, i nad każdym murem obronnym. I nad wszystkimi okrętami tartezyjskimi, i nad wszystkimi kosztownymi statkami. I zniży się pycha człowieka, a wyniosłość ludzka opuści się, lecz jedynie Pan wywyższy się w owym dniu, A bożki doszczętnie zginą. I wejdą do jaskiń skalnych i do jam ziemnych ze strachu przed Panem i przed blaskiem jego majestatu, gdy powstanie, aby wstrząsnąć ziemią. W owym dniu rzuci człowiek kretom i nietoperzom swoje bałwany srebrne i swoje bałwany złote, które sobie zrobił, aby im się kłaniać. A wejdzie do jaskiń skalnych i do szczelin między opokami ze strachu przed Panem i przed blaskiem jego majestatu, gdy powstanie, aby wstrząsnąć ziemią. Izaj.2,5

       To prawda, że mędrcy ze wschodu przybyli do Betlejem prowadzeni przez gwiazdę, która przesuwała się po niebie i z wielką precyzją wskazał miejsce narodzin Jezusa. Jednak Prawda Boża została nam już objawiona i nigdzie Pan Jezus nie nauczał, aby badać gwiazdy i prorokować według nich, ale raczej słuchać Jego głosu. Tymczasem ludzie zajmują się naukami ludzkimi, zamiast Bożymi.
       Wszelkie prorokowanie na podstawie planet jest wykroczeniem poza Pismo. Należy raczej skupić się na woli Bożej i wywyższyć Stwórcę, a nie mówić, że nasze życie zależy od „kosmicznych ciał”.
       Podobnie zresztą mówił lucyferianista Malachi Martin – „nie wierzę w Boga,ale wierzę w ,,kosmiczną energię”,która rządzi światem…”

       Bo oto Pan, Pan Zastępów, zabierze Jeruzalemowi i Judzie podporę i laskę, wszelką pomoc w chlebie i wszelką pomoc w wodzie, Bohatera i wojownika, sędziego i proroka, ZARÓWNO WIESZCZKA jak i starszego, Dowódcę pięćdziesiątki i męża poważnego, i radcę, i PRZEMYŚLNEGO ZAMAWIACZA I CZAROWNIKA. I da im chłopców na zwierzchników, a dzieciny będą nad nimi panować. Ludzie będą się wzajemnie gnębić, każdy swego bliźniego, chłopiec porwie się na starca, a nikczemnik na poważanego. A gdy ktoś złapie swego brata w domu swego ojca, mówiąc: Masz płaszcz, więc bądź naszym wodzem, a te ruiny niech znajdą się pod twoją władzą, Tamten odpowie w owym dniu: Nie chcę być lekarzem, nie ma w moim domu ani chleba, ani płaszcza, nie ustanawiajcie mnie wodzem ludu! Bo Jeruzalem się chwieje, a Juda upada, gdyż ich język i uczynki są przeciwko Panu, aby urągać pełnym chwały jego oczom. Zuchwałe ich oblicze świadczy przeciwko nim, a o swoim grzechu mówią bez osłonek jak Sodomczycy, nie ukrywają go. Biada ich duszy, gdyż sami zgotowali sobie nieszczęście! Szczęśliwy sprawiedliwy, gdyż dobrze mu się powiedzie, bo owoc uczynków swoich będzie spożywać! Biada bezbożnemu, źle mu się powiedzie, bo mu według uczynków jego rąk odpłacą! Ludu mój! Jego ciemięzcami są dzieci i kobiety nim rządzą. Ludu mój! Twoi wodzowie to zwodziciele, wypaczyli drogi, którymi masz chodzić. Pan stanął do rozprawy, stoi już, aby sądzić ludy. Pan przychodzi na sąd przeciwko starszym swojego ludu i jego książętom: To wy zniszczyliście winnicę, mienie zagrabione ubogiemu jest w waszych domach! Co wam przyjdzie z tego, że depczecie mój lud, a oblicza ubogich ciemiężycie? – mówi Pan, Pan Zastępów.
       Rzekł także Pan: Ponieważ córki syjońskie wynoszą się i chodzą dumnie z wyciągniętą szyją, i uwodzicielsko zerkają, chodząc drobnymi kroczkami i pobrzękując łańcuszkami na swoich nogach, Dlatego Pan sprawi, że wyłysieją głowy córek syjońskich i Pan odsłoni ich czoła. W owym dniu usunie Pan ozdobę: sprzączki i diademy, i półksiężyce. Kolczyki, naramienniki i zasłony, Zawoje i łańcuszki, i wspaniałe przepaski, flakoniki i AMULETY, Pierścionki i kolczyki do nosów, Odświętne szaty i płaszcze, okrycia i torebki, Lusterka i koszulki, zawoje i zasłony. I zamiast woni będzie smród, a zamiast pasa – sznur, zamiast loków – łysina, a zamiast bogatej szaty – obcisły wór, zamiast piękna – hańbiące piętno. Twoi wojownicy padną od miecza, a twoi rycerze w walce. I jęk, i płacz zagoszczą w jej bramach, ogołocona siedzieć będzie na ziemi. Izaj.3

       Właśnie na podstawie wielu nauk ludzkich ludzie odwrócili się od Boga. Uważają, że ich życie zależy od układu gwiazd, czytają horoskopy, które są wróżbami zakazanymi przez Stwórcę. Na podstawie gwiazd przepowiadają przyszłość. Pokładają nadzieję w swoich zodiakalnych „przewodnikach”, ba, wierzą im. Noszą amulety, które mają im przynieść szczęście, chodzą do owych wieszczków, aby im przepowiadali przyszłość.

       Tak mówi Pan, odkupiciel twój, i który cię utworzył wnet z żywota matki: Ja Pan wszystko czynię, sam rozciągam niebiosa, rozpościeram ziemię mocą swoją. WNIWECZ OBRACAM ZNAMIONA PRAKTYKARZÓW, I WIESZCZKÓW DO SZALEŃSTWA PRZYWODZĘ; I MĘDRCÓW NA WSTECZ OBRACAM, A UMIEJĘTNOŚĆ ICH GŁUPIĄ CZYNIĘ. Izaj.44,24

       1. Jednak to Bóg ma zapisane nasze życie, każdą chwilę w swoich księgach. To On prowadzi każdego, który chce za Nim iść. To od Niego wszystko zależy. To w Nim mamy pokładać nadzieję. To Jego księgi mamy czytać, w których zostało nam już wszystko objawione o zbawieniu.

        CZŁOWIEK, KTÓRY BY SIĘ UDAŁ DO CZAROWNIKÓW, I DO WIESZCZKÓW, ABY CUDZOŁOŻYŁ IDĄC ZA NIMI, POSTAWIĘ TWARZ SWOJĘ ROZGNIEWANĄ PRZECIWKO NIEMU, I WYTRACĘ GO Z POŚRODKU LUDU JEGO. Przetoż poświęcajcie się, a bądźcie świętymi; bom Ja Pan, Bóg wasz. A strzeżcie ustaw moich, i czyńcie je; Jam Pan poświęcający was.3Moj.20,6

        Bóg kocha prostych ludzi, którzy ufają Słowu Bożemu, a nie mędrców od zgubnych nauk o stworzeniu. Po co to prorokowanie i objaśnianie na podstawie stworzonych obrazów przez człowieka, czemu to ma służyć, albo jak może pomóc w zbawieniu, skoro Pan Jezus objawił nam całą prawdę w Księdze Objawienia. I ostrzegał, aby nie wykraczać poza to co jest napisane.
        To co Ty piszesz Cupak, nie jest ewangelią Jezusa o zbawieniu. Saturna nazywasz odpocznieniem – przerażające. Tworzysz nową wizję ewangelii przedstawiając ją na podstawie obrazów stworzonych przez człowieka – układu planetarnego.

        wieszczek
        1. przestarzałe: ten, kto przepowiada przyszłość z kart, z ręki, z liczb lub innych znaków; wieszczbiarz, wróżbita, wróż, kabalarz;
        2. dawniej: natchniony, wybitny poeta; wieszcz
        wieszczek
        dopuszczalne w grach 
        wieszczka
        przestarzałe: wróżka; 
        1. kobieta, która przepowiada przyszłość z kart, Z RĘKI, Z LICZB LUB INNYCH ZNAKÓW; wróżbitka, wróżbiarka, kabalarka, kabalistka; 
        2. postać z baśni mająca moc czynienia czarów; czarodziejka
        Pomnijże na to, Jakóbie i Izraelu! przeto, żeś ty jest sługą moim. Stworzyłem cię, sługaś ty mój; o Izraelu! nie zapomnę na cię. Gładzę nieprawości twoje jako obłok, a grzechy twoje jako mgłę; nawróć się do mnie, bom cię odkupił. Śpiewajcie niebiosa, bo to Pan uczynił; wykrzykajcie niskości ziemi, zabrzmijcie chwałę góry, las, i wszystkie drzewa w nim; albowiem Pan odkupił Jakóba, a w Izraelu sławnym się uczynił. Tak mówi Pan, odkupiciel twój, i który cię utworzył wnet z żywota matki: JA PAN WSZYSTKO CZYNIĘ, SAM ROZCIĄGAM NIEBIOSA, ROZPOŚCIERAM ZIEMIĘ MOCĄ SWOJĄ. WNIWECZ OBRACAM ZNAMIONA PRAKTYKARZÓW, I WIESZCZKÓW DO SZALEŃSTWA PRZYWODZĘ; I MĘDRCÓW NA WSTECZ OBRACAM, A UMIEJĘTNOŚĆ ICH GŁUPIĄ CZYNIĘ. Potwierdzam słowa sługi swego, a radę posłów swych wykonywam. Który mówię o Jeruzalemie: Mieszkać w niem będę; a o miastach Judzkich: Pobudowane będą; bo spustoszenia ich pobuduję; Który mówię głębinie: Wyschnij, Ja potoki twe wysuszę; Który mówię o Cyrusie: On pasterz mój, bo wszystkę wolę moję wykona; i rzecze Jeruzalemowi: Będziesz zbudowane; a kościołowi: Będziesz założony. Izaj.44,21

        CZASU ONEGO, MÓWI PAN, WYBIORĄ KOŚCI KRÓLÓW JUDZKICH, I KOŚCI KSIĄŻĄT ICH, I KOŚCI KAPŁANÓW, I KOŚCI PROROKÓW, I KOŚCI OBYWATELI JERUZALEMSKICH Z GROBÓW ICH; I ROZRZUCĄ JE PRZED SŁOŃCE, I PRZED MIESIĄC, I PRZED WSZYSTKO WOJSKO NIEBIESKIE, KTÓRE MIŁUJĄ, I KTÓRYM SŁUŻĄ, I ZA KTÓRYMI CHODZĄ, I KTÓRYCH SZUKAJĄ, I KTÓRYM SIĘ KŁANIAJĄ; NIE POZBIERAJĄ ICH, ANI POGRZEBIĄ, ALE BĘDĄ MIASTO GNOJU NA WIERZCHU ZIEM I.

        Szukanie, prorokowanie, objaśnianie Bożego zbawienia na podstawie planet, które są według Pisma wojskiem Boga – aniołami, a nie materialnymi obiektami na których mieszkają aniołowie jest dziwnym działaniem.

        I obiorą raczej śmierć niżeli żywot wszystkie ostatki, które zostaną z tego rodzaju złośliwego po wszystkich miejscach, gdziebykolwiek zostali, tam, kędy ich zapędzę, mówi Pan zastępów. Przetoż rzeczesz do nich: Tak mówi Pan: Także upadli, aby nie mogli powstać? także się odwrócił, aby się zaś nie mógł nawrócić? Przeczże się odwrócił ten lud Jeruzalemski odwróceniem wiecznem? CHWYTAJĄ SIĘ KŁAMSTWA A NIE CHCĄ SIĘ NAWRACAĆ. Pilnowałem i słuchałem: nic nie mówiąc, co jest prawego; niemasz ktoby żałował złości swej, mówiąc: Cóżem uczynił? Każdy się obrócił za biegiem swoim, jako koń, który pędem bieży ku potkaniu. I bocian na powietrzu zna ustawione czasy swoje, i synogarlica, i żuraw, i jaskółka przestrzegają czasu przylecenia swego; ale lud mój nie zna sądu Pańskiego. Jakoż mówicie: Myśmy mądrzy, a zakon Pański jest przy nas? zaprawdę, oto daremnie pióro pisarz czyni; daremnie są w zakonie biegłymi. KOGOŻ ZAWSTYDZILI CI MĘDRCY? KTÓRZYŻ SĄ PRZESTRASZENI I POJMANI? OTO SŁOWO PAŃSKIE ODRZUCAJĄ; CÓŻ TO TEDY ZA MĄDROŚĆ ICH? Jer.8,1

        I tak, mamy mówić Słowo Pańskie, a nie ludzkie. Na cóż te wszystkie nauki mogą się zdać.
        Osobiście wystarczy mi to co widzę gołym okiem czyli całe stworzenie Boga, patrząc na nie bez lornetki poznaję jak Wielki, Potężny, Wspaniały, Mądry jest mój Bóg. To Jemu i tylko Jemu należy się chwała. Tak, gdy przyjdzie tylko On sam się wywyższy, a wszyscy zobaczą Jego Majestat.

        Strzeżcie usilnie dusz waszych, gdyż nie widzieliście żadnej postaci, gdy Pan mówił do was na Horebie spośród ognia, abyście nie popełnili grzechu i nie sporządzili sobie podobizny rzeźbionej, czy to w kształcie mężczyzny, czy kobiety, czy w kształcie jakiegokolwiek zwierzęcia, które jest na ziemi, czy w kształcie jakiegokolwiek skrzydlatego ptaka, który lata pod niebem, czy w kształcie czegokolwiek, co pełza po ziemi, czy w kształcie jakiejkolwiek ryby, która jest w wodzie pod ziemią, i abyś, GDY PODNIESIESZ SWOJE OCZY KU NIEBU I UJRZYSZ SŁOŃCE, KSIĘŻYC I GWIAZDY, CAŁY ZASTĘP NIEBIESKI, NIE DAŁ SIĘ ZWIEŚĆ I NIE ODDAWAŁ IM POKŁONU, I NIE SŁUŻYŁ IM, skoro Pan, twój Bóg, przydzielił je wszystkim ludom pod całym niebem. 5MOJ.4,15

        STAŃŻE TERAZ Z CZARAMI SWEMI, I Z MNÓSTWEM GUSEŁ TWOICH, KTÓREMIŚ SIĘ PARAŁA od młodości twojej, azażbyś co sobie mogła pomódz, albo się snać czem zmocnić. USTAWASZ Z MNÓSTWEM RAD TWOICH; NIECHAJŻE TERAZ STANĄ PRAKTYKARZE, KTÓRZY SIĘ PRZYPATRUJĄ GWIAZDOM, KTÓRZY DAWAJĄ ZNAĆ, CO MA BYĆ KAŻDEGO MIESIĄCA, a niech cię wybawią z tego, co ma przyjść na cię. OTO SĄ JAKO PLEWA; OGIEŃ POPALI ICH, NIE WYBAWIĄ ANI DUSZY SWEJ Z MOCY PŁOMIENIA; NIE ZOSTANIE WĘGLA DO OGRZANIA SIĘ, ANI OGNIA, COBY POSIEDZIEĆ PRZY NIM. Izaj.47,12

        Słowa Boga są nad wyraz wymowne. Mówią o tym co Ty robisz już od dawna. Tłumaczysz wydarzenia biblijne i opowiadasz o Jezusie teraz na podstawie układu planetarnego.
        Taka ewangelia kosmiczna, planetarna. Lecz nie w planetach, ale w Pięcioksiągu mamy szczególne znaki wskazujące na to, że Pan Jezus jest wypełnieniem Zakonu i Proroków.

        1. „ A pozostali ludzie, co przez te plagi nie zostali zabici, nie odwrócili się od dzieł swoich rak, iżby nie wielbić demonów, ni bożków złotych, srebrnych,spiżowych, kamiennych, drewnianych, które nie mogą ni widzieć, ni słyszeć, ni chodzić. Ani się nie odwrócili od swoich zabójstw, SWYCH CZARÓW, swego nierządu i swych kradzieży.” Ks. Obj.9,20

         „ A dla tchórzów, niewiernych, obmierzłych, zabójców, rozpustników, guślarzy, bałwochwalców i kłamców wszelakich: udział ich w jeziorze gorejącym ogniem i siarką. To jest śmierć wtóra.” Ks. Obj. 21,8

         „Astronomia (gr. ἀστρονομία astronomía) – nauka przyrodnicza zajmująca się badaniem ciał niebieskich (np. gwiazd, planet, komet, mgławic, gromad i galaktyk) oraz zjawisk, które zachodzą poza Ziemią, jak również tych, które oddziałują w jej atmosferze, wnętrzu lub na powierzchni, a są pochodzenia pozaplanetarnego (np. neutrina, wtórne promieniowanie kosmiczne). Skoncentrowana jest na fizyce, chemii, meteorologii i ruchu ciał niebieskich, zajmuje się także powstaniem i rozwojem (ewolucją) Wszechświata.
         Astronomia jest jedną z najstarszych nauk. Kultury prehistoryczne pozostawiły astronomiczne artefakty, takie jak egipskie piramidy, czy Stonehenge. Cywilizacje, takie jak: Babilończycy, Grecy, Chińczycy, Hindusi i Majowie wykonywali metodyczne obserwacje nocnego nieba. Jednakże dopiero wynalezienie teleskopu sprawiło, że astronomia była w stanie przekształcić się w nowoczesną naukę. Historycznie w astronomię włączano tak różne dyscypliny, jak astrometria, astronawigacja, astronomia obserwacyjna, tworzenie kalendarzy, a nawet astrologia. Obecnie pojęcie profesjonalnej astronomii jest niemal tożsame z pojęciem astrofizyki.”
         „Astronomii nie należy mylić z astrologią, która jest pseudonaukowym systemem przekonań utrzymującym, ŻE SPRAWY LUDZKIE SĄ SKORELOWANE Z POZYCJAMI CIAŁ NIEBIESKICH.”

         Słońce i księżyc się zaćmią, a GWIAZDY ŚWIATŁOŚĆ SWĄ UTRACĄ, a Bóg zaryczy z Syjonu i z Jeruzalem tak swój głos podniesie, że niebiosa i ziemia zadrżą” Joela 4,15

         „ .. Stało się wielkie trzęsienie ziemi i słońce stało się czarne jak włosienny wór, a księżyc cały stał się jak krew. I GWIAZDY SPADŁY Z NIEBA NA ZIEMIĘ, JAK KIEDY DRZEWO FIGOWE WSTRZĄSANE SILNYM WIATREM ZRZUCA NA ZIEMIĘ SWE NIEDOJRZAŁE OWOCE, a niebo zostało usunięte jak księga, którą się zwija, a każda góra i wyspa z miejsc swych poruszone. A królowie ziemscy, wielmoże i wodzowie, bogacze i możni i każdy niewolnik i wolny ukryli się do jaskiń i górskich skał: Padnijcie na nas i zakryjcie nas od oblicza Siedzącego na tronie i od gniewu Baranka, bo nadszedł Wielki Dzień Jego gniewu, a któż się może ostać?” Ks, Obj. 6,12

         Nastąpi w ów dzień to iż BÓG SKARZE WOJSKO NIEBIESKIE TAM W GÓRZE i królów ziemskich tu na dole. ZOSTANĄ ZEBRANI I UWIĘZIENI W LOCHU, BĘDĄ ZAMKNIĘCI W WIĘZIENIU, A PO WIELU LATACH BĘDĄ UKARANI. KSIĘŻYC SIĘ ZARUMIENI, SŁOŃCE SIĘ ZAWSTYDZI bo zakróluje Bóg Zastępów na górze Syjon i w Jeruzalem wobec swych starców będzie uwielbiony.” Izajasza 24,18

         Bez różnicy czy to astronomia czy astrologia, obie nauki są naukami ludzkimi. Nauka Boża zupełnie ma inny charakter i zawsze prowadzi do wywyższenia Stwórcy przez posłuszeństwo.
         Szokujące jest dla mnie to, że Ty Cupaku pisałeś z Radtrapem o właśnie planetach i zgadzałeś się z nim pod wieloma tematami. W temacie o Saturnie – szatanie napisałeś komentarz dalej nie zaprzeczając, że Radtrap się myli, a teraz u Piotra piszesz o tym samym Saturnie, że jest odpocznieniem.
         Nie przekonasz mnie do swoich racji. Twoja rzecz na czym pokładasz nadzieję w tym co ma się wydarzyć.
         Dla Ciebie mogę być dziwna i nie dbam o to.
         Droga do Boga jest prosta i nie trzeba mi ludzkich nauk, aby ją zrozumieć.
         Co do gwiazdy wschodzącej, która zaświta w sercach naszych.
         Gdybym miała wierzyć temu co mówisz, musiałabym się zacząć bać, że planeta Wenus zamieszka w moim sercu. Raczej nikt by tego nie przeżył.
         Jest to symbol, który mówi o światłości jaką jest Bóg, który zamieszka w nas, a tu mowa jest o Duchu Bożym, a nie planecie Wenus. Nasz Bóg jest Bogiem osobowym i w takiego mamy wierzyć.
         Podobnie Pan Jezus nazwany jest kamieniem węgielnym i to również wcale nie oznacza, że mamy sobie namalować kamień ( czarny) i opowiadać o nim zmyślone historie. Ale pewnie nie zrozumiesz tego co Ci chcę przekazać.
         Widać, że uwielbiasz dywagować o planetach i gwiazdozbiorach, numeracjach itd. jednak nie jest to biblijne obwieszczanie o zbawieniu Boga. Uważaj, aby to Twoje zamiłowanie nie doprowadziło Cię do tego samego co Radtrapa. A przecież Bóg wyraźnie tłumaczy co się stanie z tymi, którzy szukają nadziei w Jego stworzeniu, a nie w Nim samym. Twoje planety, które można malować w dzisiejszym systemie komputerowym jak się chce są stworzeniem, a nie Stwórcą.

         „I ujrzałem niebo nowe i ziemie nową, BO PIERWSZE NIEBO I PIERWSZA ZIEMIA PRZEMINĘŁY….Obj.21

         I MIASTU NIE TRZEBA SŁOŃCA NI KSIĘŻYCA, BY MU ŚWIECIŁY, bo chwała Boga je oświetliła, a jego lampą Baranek. I w jego świetle będą chodziły narody….Obj.21

         Tak mówi Bóg: Niebiosa są moim tronem, a ziemia podnóżkiem nóg moich! Jakiż to dom możecie mi wystawić i jakież miejsce dać mi na mieszkanie? PRZECIEŻ TO WSZYSTKO UCZYNIŁA MOJA RĘKA I DO MNIE NALEŻY TO WSZYSTKO!” Izajasza 66,1

         „Z drugiej strony jestem na 100% przekonany O WPLYWIE PLANET NA NASZE ŻYCIE. Interesowałem się astrologia i ZNAJĄC KOGOŚ DATE UR WIEDZIALEM O NIEJ WIĘCEJ NIŻ ONA SAMA O SOBIE. Tak więc jeśli to działa, to pytanie od kogo jest ta energia i determinizm.”

         Nikt poza Bogiem nie wie co jest w człowieku, a jeśli tak myśli to znaczy, że błądzi. To zwyczajne wróżbiarstwo.
         Zajmowanie się tym czego Pan nasz zabronił.

         “Saturn po hebrajsku to Shabbatai co znaczy odpoczywający, w starożytności był też znany jako siódmy najwolniej poruszający się obiekt na niebie, CO MA ZAPEWNE związek z 7 dniem odpoczynku jako Szabatem, który symbolizuje Boże Prawo.
         To co napisałem to obserwacja Bożego stworzenia i INTERPRETACJA WIADOMOŚCI OD STWÓRCY, który miał cel aby tak to wszystko wyglądało.
         Saturn natomiast PRAWDOPODOBNIE JEST symbolem przymierza Boga z Mojżeszem i nadania Prawa”
          
         Dla mnie jest to Twoja INTERPRETACJA, PRAWDOPODOBNA, lecz to Bóg objawił nam prawdę i powiedział, aby nic nie dodawać i nic nie ujmować.

         Lecz byli też fałszywi prorocy między ludem, jak i wśród was będą fałszywi nauczyciele, KTÓRZY WPROWADZAĆ BĘDĄ ZGUBNE NAUKI I ZAPIERAĆ SIĘ PANA, który ich odkupił, sprowadzając na się rychłą zgubę. I wielu pójdzie za ich rozwiązłością, A DROGA PRAWDY BĘDZIE PRZEZ NICH POHAŃBIONA. Z CHCIWOŚCI WYKORZYSTYWAĆ WAS BĘDĄ PRZEZ ZMYŚLONE OPOWIEŚCI; lecz wyrok potępienia na nich od dawna zapadł i zguba ich nie drzemie”. 2Piotra 2,1

          Głosimy to NIE W UCZONYCH SŁOWACH LUDZKIEJ MĄDROŚCI, LECZ W SŁOWACH, KTÓRYCH NAUCZA DUCH, przykładając do duchowych rzeczy duchową miarę” 1Kor.2,11

          a wy macie namaszczenie od Świętego i wiecie wszystko. Nie pisałem wam nie dlatego, że nie znacie prawdy, ALE DLATEGO, ŻE JĄ ZNACIE i że żadne kłamstwo nie wywodzi się z prawdy”. 1Jana2,20

          ALE TY TRWAJ W TYM, CZEGOŚ SIĘ NAUCZYŁ I CZEGO PEWNY JESTEŚ, WIEDZĄC, OD KOGOŚ SIĘ TEGO NAUCZYŁ. 2Tym.3,14

         Wszystko co zawarłam w tym komentarzu napisałam dla przestrogi.
         Możesz dalej pisać, że jestem dziwna i się nie znam, ja jednak wolę polegać na Słowie Bożym.
         I chociaż pewnie dalej będziesz starał się udowadniać swoje racje, mnie nie przekonasz. W tej kwestii Słowo Boże jest bardzo wymowne. I chyba wiesz, że gdy przyjdzie Pan nawet Orion nie będzie świecił, gwiazdy zostaną zrzucone na ziemię i osądzone. A Ty tutaj wkładasz ludziom jakieś historie o planetach.
         Pan powiedział – szukajcie w księgach Pańskich, wszystko potrzebne do zrozumienia zawarte jest w Piśmie. Tysiące informacji, które ciągle można odnajdywać na chwałę Boga. Tym się powinieneś dzielić z innymi.
         Ciekawe dlaczego Pan Jezus powiedział, że gdy przyjdzie będziemy jak aniołowie, albo dlaczego w proroctwach jest o tym, że rozbiegniemy się jak gwiazdy po ściernisku…. Myślisz, że ludzie będą planetami? Tak właśnie odbieram nauki ludzkie, które nie mają poparcia w Biblii. Gwiazdy biblijne zupełnie inne niż nam to przedstawia nauka. I owszem to wcale nie zaprzecza, że wybiegają na niebo co wieczór tworząc gwiazdozbiory też ukazane w Piśmie wskazują czasy i okresy, tak jak słońce i księżyc.

         Na tym kończę i pozdrawiam. Z mojej strony jest to czysta przestroga na to czym się zajmujesz. 🙂

         Ps. Nie będę Cię więcej już niepokoić.

        2. Jeśli chodzi o Cupaka to ocena Jego interpretacji wydaje mi się za surowa. Astronomia to nie to samo co astrologia. Każdy może obserwować niebo mając teleskop. To nie wróżenie z ręki czy planet, ale obserwacja nieba. To nie są wymyślone przez ludzi rzeczy, Bóg to stworzył, już nawet Hiob za swych czasów znał Oriona. Izraelici podobno używali kalendarza księżycowego. Księżyc ma wpływ na świat (np. pływy). Pan tak stworzył niebo i Ziemię żeby wszystko ukazywało Jego majestat. A w tych czasach wzrosło poznanie.

         A jak Basiu interpretujesz

         “I MIASTU NIE TRZEBA SŁOŃCA NI KSIĘŻYCA, BY MU ŚWIECIŁY, bo chwała Boga je oświetliła, a jego lampą Baranek. I w jego świetle będą chodziły narody….Obj.21″

         w kontekście do:

         22 Bo jak nowe niebiosa i nowa ziemia,
         które Ja uczynię,
         trwać będą przede Mną – wyrocznia Pana –
         tak będzie trwało wasze potomstwo i wasze imię.
         23 Sprawdzi się to, że każdego miesiąca podczas nowiu
         i każdego tygodnia w szabat,
         przyjdzie każdy człowiek, by Mi oddać pokłon
         – mówi Pan.”

       2. “Cała nauka o planetach i ich wyglądzie jest złamaniem przykazania Bożego. Jest to wykroczenie poza to co Bóg dał nam oglądać ludzkim okiem, aby chwalić Jego samego, patrząc na dzieła jakie stworzył.”

        Basiu zastanów się o czym ja napisałem a o czym Ty napominasz. Tak uparcie chcesz coś udowodnić (może swoją rację i wyższość?) że mijasz się z celem. Bo ja nie o wróżbiarstwie i magii piszę tylko o tym co Bóg stworzył aby objawić światu swoją Ewangelię. To nie tylko nie umniejsza Bogu, ale Go wywyższa i objawia Jego troskę aby każdy był zbawiony i znał Ewnagelię bo jest ona każdym kroku objawiona. Jeżeli byłoby inaczej to te światełka na niebie nie miałyby sensu, ale jest inaczej.

        https://logos373slowoblog.wordpress.com/2017/05/31/ewangelia-gloszona-na-niebie-czesc-2/

        “Niechaj niewielu z was zostaje nauczycielami, bracia moi, gdyż wiecie, że otrzymamy surowszy wyrok.” Jakuba 3:1

        1. Wybacz ale to nie ja nauczam o Saturnie, Jowiszu itd.

         Skałą moją Bóg, Pan Jezus Chrystus, Światłość, która oświeca każdego kto wierzy w Niego.On jest wodą życia, który wylewa strumienie to jest Ducha Świętego na ludzi.To Pan Jezus Chrystus prowadzi nas do odpocznienia, Przybytku niebiańskiego.
         Skała i woda życia – Słowo i Duch.
         Jemu i tylko Jemu należy się chwała, cześć i błogosławieństwo. 🙂

         A we wszystkiem, com wam powiedział, ostrożnymi bądźcie. IMIENIA TEŻ CUDZYCH BOGÓW NIE WSPOMINAJCIE, NIE BĘDZIE SŁYSZANE Z UST TWOICH. 2Moj.23,1

         I rzekł do nich: «Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu!

         Ewangelia jest jedna, nie ma innej.

         Ps.Chcesz, zostań przy swoich racjach, ja zostaję przy moim przekonaniu.

         Jezus Chrystus, Pan i Bóg całej ziemi i nie ma innego. 🙂

        2. Planety jak i cały kosmos zostały stworzone dla Chrystusa więc mają swój udział w głoszeniu chwały Pana. Nie każdy musi się z tym zgadzać to już zależy tylko od tego jak Bóg mu się objawia i co chce przez mu i przez niego przekazać.

         “Ponieważ w nim zostało stworzone wszystko, co jest na niebie i na ziemi, rzeczy widzialne i niewidzialne, czy to trony, czy panowania, czy nadziemskie władze, czy zwierzchności; wszystko przez niego i dla niego zostało stworzone.” Kolosan 1:16

     2. Aga – Nie można mylić astronomii z astrologią! W ogóle jak już napominasz to rób to, ale z większą miłością 🙂

      1. Dziękuję Piotrze za ten blog!!!

       1. Ja tam lubię czytać komentarze Cupaka i mam nadzieję, że nadal będzie je pisał. Nigdy w nich nie zauważyłam, by opierał się na astrologii. Nie rozumiem tych “zarzutów”…

 3. Pudło. Nazwa Wikipedia bierze się pochodzi od hawajskiego wyrażenia wiki wiki, oznaczającego bardzo szybko. Ładnie to tak kłamać?

  1. a skąd wzięło się slowo wiki?
   ładnie tak oskarżać bezpodstawnie? Łatwo rzucić kalumnie, gorzej z tego wyjść chłopie…
   akurat dosyć dobrze znam kulturę hawajską z tej racji, że interesowałem się Huną i w hawajskim jak mało gdzie jest bardzo dużo znaczeń jednego słowa niewykluczających się. Przeczytałem cały siedmioksiąg Maxa Longa. Hawaje są kolebką szamanizmu (czytaj Lucyferianizmu).
   Przykład wielu znaczeń na podstawie znanego aloha:

   Aloha – wyraz w języku hawajskim używany jako powitanie (w różnych formach: aloha – cześć, aloha kakahiaka/aloha ʻauinalā – dzień dobry, aloha ahiahi – dobry wieczór, aloha kākou – witamy) i pożegnanie. Oznacza także miłość, uczucie, pokój, afekt, litość. Pochodzi od prapolinezyjskiego słowa alofa oznaczającego miłość. Według podań ludowych, słowo powstało z połączenia hawajskiego alo (pol. twarz, bliskość, pierwszy plan, podzielenie) i ha (pol. sens życia), nie ma na to jednak lingwistycznych dowodów.
   Jest dużo znaczeń jednego słowa, ponieważ działa to jak system illuminati. W ukryciu ale na jawie.
   N Hawajach jak mało gdzie stosowano na wielką skalę magię i jest tam wielu “bogów”.

   http://www.e-hawaje.pl/hawajska_mitologia.html

   Wiadomo, że wikipedia wyprze się tak samo jak kościół rzymski prawdy o rzekomej Marii.
   Swoją drogą choćby nawet było to tylko w znaczeniu “szybko” z hawajskiego wiki, to jest to zaczerpnięte z Hawajów, regionu pogańskiego.

   Pozdrawiam adriano

   ps

   co ciekawe logiem wikipedii jest globus z niedokończoną górą, z otworem na biegunie północnym

   1. Pomiędzy słowem wiki a wicca jest ogromna różnica. To nie to samo.

    Może przesadziłem, ale po prostu nie lubię szukania tanich spisków tak gdzie ich nie ma i robienia sensacji. Najpierw trzeba sprawdzić dokładnie skąd dana nazwa pochodzi, niż pisać…..

    Logo mnie nie dziwi. Niedokończony globus z ułożonymi puzlami na których umieszczone są różne litery w różnych językach. Wikipedia nigdy nie zostanie ukończona.

    Żeby nie było, z resztą tekstu się zgadzam.

    1. “Pomiędzy słowem wiki a wicca jest ogromna różnica”

     Inne przykłady:

     Easter – święto Wielkanocy. | Isztar bogini wojny i miłości.

     Niby różnica, ale jak poszukasz głębiej to przekonasz się, że Ēostre – to anglosaska bogini wiosny, której święto obchodzono w całej Brytanii. W tym samym czasie co wsielkanoc… Jakiś przypadek nie? 😀

     Myslisz, że przeciwnicy Boga powiedzą Ci: słuchajcie, rower na którym jeździsz marki Merida to nazwa demona. 🙂
     Nie, powiedzą że to nazwa miejsca znajdującego się w Hiszpanii i półwyspie Jukatan w Meksyku. Jednak jak zawsze jest drugie dno. Merida to demon.

     1. A to pewnie Isztar wymyśliła powiedzenie “w miłości i na wojnie wszystkie chwyty dozwolone”

    2. adriano, nie chcę Cię załamywać, ale popatrz kim byli wiki-ngowie

     “Wikingowie – skandynawscy wojownicy, którzy od VIII wieku podejmowali dalekie wyprawy o charakterze kupieckim, rabunkowym lub osadniczym. W przypadku wypraw łupieżczo-handlowych mówi się o wikindze zachodniej i wikindze wschodniej.”

     1. Kasujesz moje wpisy. Ładne uciekanie od dyskusji kiedy się nie ma kontrargumentów. Idę stąd.

      1. kasuje wpisy zgodnie z regulaminem za ataki personalne. Nie potrafisz merytorycznie rozmawiać a więc nie nadajesz się do dyskusji na tym blogu. Kiedy zmienisz język i serce zapraszam ponownie.

 4. Chwała Bogu za ten tekst,teraz trzeba nam prosić Pana Boga,żeby Jego dzieciom spadła zasłona z oczu.
  Aby mogli zobaczyć jaką ohydą jest oddawanie czci posagom,za którymi chowają się demony.
  Zobaczcie jaki sprytny plan wymyślił przeciwnik w celu zwiedzenia ludzkości.Pod Marie podszył obrzydliwego demona i cała chwała spływa dla niego.

 5. Po pierwsze Marii ciało śpi w grobie bo duch jest w Raju. Jej na pewno,innych w Otchlani. Kobieta z łańcuchami…Statua wolnosci tez jest kobietą z łańcuchami. Ma skute nogi co widac tylko z lotu ptaka

 6. Ja uważam, że jesteśmy silniejsi od demonów, aniołów czy czegokolwiek innego prócz naszego Stworzyciela. Zostaliśmy bowiem stworzeni na obraz i podobieństwo Boga.
  Żaden człowiek nie może zrzucić winy na szatana czy diabła czy jeszcze kogoś innego za swoje grzechy. A wydaje mi się, że tak właśnie jest. Człowiek tłumaczy sobie, że każdy po urodzeniu nosi grzech pierworodny i i w ten właśnie sposób od samego początku jest w pułapce. Jeśli by tak było to to ten świat nie byłby światem stworzonym przez Boga tylko przez kogoś innego. Szatan jest doskonały w tym co robi – zwodzi nas ale nie podejmuje za nas decyzji. Cała odpowiedzialność spada na nas, to my podejmujemy decyzje czy pójdziemy za Bogiem czy za bożkiem.
  Tylko Bóg ma do nas dostęp i może nami kierować (jeśli na to pozwolimy) bo jesteśmy Jego dziełem. Diabeł może na nas wpływać na miliony sposobów ale po to mamy rozum aby rozumieć co się dzieje.
  Ciężkie są czasy ale chyba właśnie teraz odbywa się oddzielanie ziarna od plewu.
  Proszę admina aby może więcej pokazywał dobra niż zła, dlaczego więcej czasu poświęca się tutaj tej złej stronie?
  Jezus nie uczył nas o diable, o bożkach, uczył nas przede wszystkim MIŁOŚCI.

  1. tkliwy 🙂

   Nie przyszło ci do głowy, że może dlatego, aby pokazać ludziom “co czym jest” i aby ostrzec ich przed flirtowaniem z przejawami zła ? Kto ma ludziom pokazać, gdzie tkwi “diabeł” , aby mogli od tego uciekać ? Jeśli ktoś nie wie, że coś jest “nie tak”, to jak może podjąć świadomą decyzję o odwróceniu się od tego (jeśli zechce oczywiście)? Napisałeś: “Jezus nie uczył nas o diable, o bożkach, uczył nas przede wszystkim MIŁOŚCI.” – Zbawiciel mówił prawdę – dobro nazywał dobrem, a zło złem.

  2. To tkliwy
   Oczywiście,ze Pan Jezus Chrystus nauczał nas miłości.Tylko czym według Ciebie jest miłość?
   Bo według nas to pokazanie prawdy o zniewolonym świecie przez złego.
   To troska o miliony katolików,którzy siedzą zniewoleni w instytucji,która gwałci Prawo Boga.
   To pomoc zniewolonym,modlitwa,codzienna troska o brata,siostrę.
   Miłość to nie słodkie słówka.
   Proszę zacznij uważnie studiować Słowo Boże wtedy ujrzysz czym jest miłość Boga do nas i nasza do bliźniego.
   Niestety,ale my już rodzimy się skażeni grzechem na podobieństwo Adama.Następne nowo narodzenie następuje w Chrystusie i wtedy stajemy się podobni do Pana.
   Nasz Pan uwalniał z wiezi szatana,spójrz na temat bardziej rozlegle.

 7. witam Cupak 🙂

  demon pod tytułem: częstochowska
  sobie odpoczywa na wzgórku
  i szie patrzy (……….wykasował admin)
  poprzychodzi by czcić
  gips…

  pozdrawiam Cupak ! 🙂

  zibi – seler !
  hej !

  Djordje Balasevic – Boze, boze

  1. Pozdrawiam Selerek 🙂

 8. ja Cię bardzo przepraszam Admin,
  dzisiaj skończyłem 60 lat,
  proszę mi gitary nie
  zabierać…
  no… 🙂

  Đorđe Balašević i Apsolutno Romantično – Đoletova pesma (Dajte mi vina)

  .https://www.youtube.com/watch?v=iDslrLbtFy8&list=RDiDslrLbtFy8#t=0

  1. 100 lat w Chrystusie Seler.

   1. dziękuję Piotrze
    żeby tylko
    nie

    dla Ciebie
    Dragan Gagi Jovanović – Ružo rumena (Veče sa Ivanom Ivanovićem)

  2. 100 lat to za mało… Życzę Ci wieczności 🙂

  3. 100 lat Seler z Jezusem Chrystusem 🙂

  4. Selerku, 1000 lat z Jezusem Chrystusem! Dobrze, że jesteś 🙂

  5. Seler, Ty masz 60 lat?! 🙂 Myślałam, że jesteś dwudziestoparolatkiem 😉 Wszystkiego dobrego i błogosławieństwa Bożego 🙂

   1. Ode mnie także dla Ciebie Selerku najlepsze życzenia 🙂
    Niech dobry Bóg ma Ciebie nieustannie w swojej opiece. Niech Ci błogosławi obficie.

  6. Bożego Błogosławieństwa Seler! Hej! 🙂

 9. pozdrawiam serdecznie
  seler 🙂 ‘hej !
  🙂

  kto prowadzi ten Blog ?
  Piotr ?
  …tak przypuszczałem,
  i, niech wymiata
  czasem odpocznie,
  w sobotę
  gdyż należy szie raz
  co sześć dni ?
  hej !

  nie zapodam piosenki
  bo mi szie nuty poplątały
  strasznie

  1. Karol Szulawiak

   Seler, Warzywie Ty mój kochany, ten blog bez Ciebie miałby + 1000 do nudności 😀
   Cóż ja Ci mogę powiedzieć i życzyć.
   Niech Pan, Bóg nasz i Syn Jego, Yeshua Mesjasz, niech mają z Ciebie pociechę, byś wypełniał Boże prawo, sprawiedliwość i miłosierdzie, gdyż wtedy błogosławieństwo Boże, będzie z Tobą. I song dla Ciebie, przyjacielu 😉

   1. kochany Karolu
    wzruszyłeś mnie
    dziękuję

    i zawsze bądźmy
    ludźmi

    tak, jak Ojciec
    chciał

    hej 🙂

    dla Ciebie

    Apsolutno Romantično – Oči jedne žene (live, 2013.)

 10. dla kochanego Admina

  Djordje Balasevic Devojka sa cardas nogama + Slabo divanim Mađarski!

 11. Artur S. (detmold)

  Jest taka strona na portalu spolecznosciowym facebook pod wielce wymownym tytulem “JestemKatolem”. Zatrwaza mnie nie tyle obecnosc na niej bluznierczych tresci co liczba polubien, prawie 19000 (!)… A nas jest tak malo. No coz krk jest egalitarny ( dla wszystkich jak leci ), a Wspolnota ( Eklezja ) Jezusa Chrystusa-elitarna ( dla wybranych ).

 12. dla Piotra
  cygan
  hej

  🙂

  Apsolutno Romantično – Oči jedne žene (live, 2013.)

 13. kurczę

  Apsolutno Romantično – Oči jedne žene (live, 2013.)

  1. Przepraszam za spóźnione życzenia, ale nadal mimo wszystko życzę ci dużo zdrowia, szczęścia i opieki Bożej 🙂

 14. Artur S. (detmold)

  Kobiety nie chca rownouprawnienia. One chca rzadzic… Sek w tym, iz nie zostaly do tego powolane… Skutki tego chciejstwa, ba, pozadania wladzy sa nastepujace. Nastepuje znaczace rozluznienie zasad prawnych i norm obyczajowych, ktore, pokracznie, bo pokracznie, ale trzymaja spoleczenstwo w calosci. Dzietnosc spada do poziomu krytycznego. Mezczyzni przestaja zachowywac sie jak na swoja plec przystalo… Nastepuje ogolna degrengolada moralna. Przychodza w koncu toporni, ale natestosteronowani barbarzyncy np. w chwili obecnej mahometanie ( przyroda wszakze nie znosi prozni! ), ktorzy gwizdza na te wszystkie nowoczesne wymysly i sytuacja WSZYSTKICH staje sie zdecydowanie gorsza…

 15. detmold-mężczyzna byłby lepszy ,lecz czy zechce ,podoła wyzwaniu?..kobieta jest jak koło ratunkowe ,aby nie zostało wcjągnięte w odmęty to co jeszcze pozostało.Na ten temat można by było dywagować w nieskończoność .Po części masz rację .Trzymaj się .Z Bogiem .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: