Chrześcijanie biblijni. Nie wierz tak jak autorytety świata. W Jezusa wierz!

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

JEZUS CHCE PRZERWAĆ STARE WZORY – Gary Wilkerson

Strach może powodować to, że nie chcemy zrobić kroku wiary. Ale Jezus ma lekarstwo na nasz strach. Na Święcie Namiotów stanął On i wołał: “Ta rzeka żywej wody nie będzie zatrzymana. Jeżeli ktoś wierzy we Mnie, to ta woda będzie go odżywiała. Będzie wypływała z niego tak, jak jak rzeka, objawiając dobroć niebiańskiego Ojca” (zobacz Jana 7:37-38).
Kiedy nasze bojaźliwe serce jest odświeżane, to jedną z rzeczy jakie do nas płyną jest odwaga: “Gdyż wszystko mogę poprzez Chrystusa, który mi daje siłę” (Filipian 4:13). Wielu wierzących zna ten werset jako drogocenną obietnicę. Ale to jest coś więcej – to jest realność. Na przykład, nie musimy wypracowywać odwagi, żeby świadczyć o Jezusie, gdyż On ją nam daje. Właściwie to On sprawia, że ona się w nas przelewa.
Ta przemiana następuje na dwa sposoby; (1) odświeżenie okolicznościowe i (2) odświeżenie od wewnątrz. Kiedy Bóg odświeża nasze okoliczności, to On zmienia stare zwyczaje. Spójrzmy na dwie zwyczajne dziedziny: finanse i małżeństwo. Jeżeli wpadłeś w kłopoty finansowe, to On może ciebie odświeżyć poprzez pokazanie twoich niezdrowych nawyków wydawania pieniędzy i przekonanie, żebyś to zmienił. Może ciebie prowadzić, żebyś szukał doradcy finansowego, który może ci pomóc zmienić te nawyki i stać się mądrzejszym zarządcą.
On może chcieć przerwać stare nawyki w twoim małżeństwie, nawyki, które spowodowały, że  utkwiłeś w twardym postępowaniu pozbawionym miłości. Zbyt wielu małżonków odzywa się do siebie nawzajem tak: “Ty zawsze jesteś taki”, albo “To samo zrobiłeś pięć lat temu” albo “Ty się nigdy nie zmienisz.” Ważne pytanie dla każdego małżeństwa jest takie, “Jak mogę dostrzegać w moim współmałżonku to co najlepsze, ale nadal postępować realistycznie w rozwiązywaniu naszych kwestii?” Rozpoczyna się to od przycisku odświeżenia. Niewiele problemów w relacjach zostaje rozwiązanych w ciągu jednej nocy; większość wymaga codziennej łaski i mądrości.
Pamiętaj, Jezus jest gotowy, żeby nas odświeżać poprzez obfitą łaskę za każdym razem kiedy tego potrzebujemy.
Updated: 22 maja 2017 — 17:01

6 komentarzy

Add a Comment
 1. Karol Szulawiak

  Gdyby ktoś był zainteresowany kupnem Biblii Gdańskiej w systemie Stronga ST, to tu można,,

  http://www.nastrazy.pl/biblioteka/ksiegarnia/?p=strong.htm&s=strongopis.htm

  Wklejam, bo szukałem od dawna i nie znalazłem, więc może za chwilę nie być. Jak tylko dostanę w piątek wypłatę, od razu zamawiam :D..Znaczy najpierw muszę przechodzić jeszcze te 4 dni ;p

  1. Karol Szulawiak

   “Wklejam, bo szukałem od dawna i nie znalazłem”

   tzn. nigdy nie mogłem znaleźć..przydałaby się opcja edycji komentarzy.

 2. Artur S. (detmold)

  Ciekawostka. Wiecie, iz odcien ( cieply-ciemny zimny-jasny ) oczu mowi wiele o strukturze duchowej czlowieka? Osoby majace bardzo jasne, metne-zbeltane oczy trzeba unikac7 jak ognia gdyz sa z reguly podli, zimni, zli i wyrachowani ( “stalowe spojrzenie ssmana” ). Nie chodzi mnie tu o KOLOR oczu. Ciemnoniebieskie, intensywnie zielone, mocno szare slepka moga byc 😉 .

  1. Karol Szulawiak

   Detmold

   Obserwuje Twoje wypowiedzi z dystansem. Często mnie irytuje czytanie w kółko “Polacy to” “katolicy tamto”. Nie mniej jednak, jakoś powstrzymuje się przed napisaniem. Ale jeśli ktoś mi pisze, że należy unikać osób o nieodpowiednim odcieniu osób, to zastanawiam się, czy masz pojęcie, o czym w ogóle piszesz? Skąd czerpiesz swoją wiedzę? Naprawdę uważasz, że odcień oczu świadczy o charakterze? Sugerujesz więc, że wszystkich z jasnymi oczami należy unikać i pewnie dla odmiany, wszyscy z ciemnym odcieniem to mili i przyjaźni ludzie? Detmold, proszę Cię, skończ pisać takie prawdy objawione, albo chociaż pisz coś sensownego, bo wracam sobie z pracy, mam 90 mejli z komentarzami z czego 10-20 z takimi jak powyżej. Przepraszam, jeśli napisałem zbyt ostro..ale proszę, przestań nam pisać jacy to Polacy, katolicy czy inne grupy społeczne są.

   1. Artur S. (detmold)

    Dobrze. Niech tak bedzie. Postaram sie nie generalizowac.

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: