Chrystusowcy biblijni. Nie wierz tak jak autorytety świata. W Jezusa wierz!

Chrystusowcy biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Prośba o modlitwę za Radka.

 

 

Nasz blogowy kolega Radek podupadł na wierze, stał się bezsilny wobec swoich problemów jakimi są ogromne, nagłe problemy finansowe, które spychają go w czarną otchłań, odsuwają go tym samym od Boga. Najgorszym jest to, iż diabeł wie co robi, upodlił człowieka, który lekko mówiąc chce nas opuścić z powodu narastających problemów jak i problemów duchowych (…).

 

Jeśli ktoś na prawdę wierzy, przeprowadzany jest przez ogień, ale modlitwa sprawiedliwego może wiele. Proszę więc o modlitwę za Radka. Bóg może wszystko, jeśli go tylko gorliwie o to prosimy.

 

 

Updated: 25 kwietnia 2017 — 11:11

21 komentarzy

Add a Comment
 1. Artur S. (detmold)

  https://youtu.be/pXn-LW0QVAQ Na pocieszenie ludowy utwór o posusze pieniężnej.

 2. Będę wołać o pomoc dla Radka,nasz Bóg wszystko może dla Niego nie ma rzeczy niemożliwych.
  Serce mnie strasznie boli i płakać mi się chcę jak słyszę o kolejnych osobach,które oddalają się od Boga.
  Panie dodawaj nam codziennie wiary,abyśmy umieli wstawiać się za naszymi braćmi i siostrami,którzy są słabsi.

  1. Niech tak się stanie!
   Panie dodawaj nam także wytrwałości i pamięci w modlitwach za tych “mocniejszych” bo oni także bardzo potrzebują naszych modlitw…

 3. Pieniądze szczęścia nie dają… ale ujmują nieszczęść. Jak widać, szatan potrafi uderzyć z każdej strony… Radek, zaraz sobie robię małą przerwę w pracy i idę się pomodlić.
  Trzymaj się chłopie!

 4. Niedawno temu wysłuchałam kazania,Pastor mówił między innymi o chrześcijanach prowadzących swoje chrześcijaństwo w pojedynkę bez zboru ,mówił że zna wielu chrześcijan ,którzy odeszli lub nie chcieli chodzić do zborów i obecnie ich stan jest gorszy niż na samym początku ,nie mówił jaki ale myślę że popadli w jakieś nałogi.
  Moim zdaniem szatanowi bardzo zależy na tym ,aby ludzie nie chodzili do zborów ,pojedynczo łatwiej podejść i zniszczyć chrześcijan i sami jesteście tego świadkami, satan upolował Radka ,kto następny?
  Chrześcijanin bez zboru ,ziębnieje nie jest zachęcony do dobrych uczynków itp. powiedziano jest Uderz pasterza a owce rozposzą się ,i właśnie oto szatanowi chodzi,aby owce nie miały owczarni(zboru) ani pasterza pojedynczo łatwiej chrześcijan się wykańcza.

  1. Dlatego co jakiś czas zachęcam ludzi aby weszli mimo wszystko do zborów.

  2. Zły nawet nie musiał polować na Radka,bo on sam mu się wystawił.Myślisz,ze zbór by mu pomógł?
   Jeśli on sam nie będzie chciał słuchać DŚ,budować relacji z Panem Jezusem.To będzie kolejną osobą,która idzie co niedzielę do zboru.
   Prawda jest taka,że zdrowej nauki coraz mniej w zborach w necie zresztą też.
   Codzienna relacja z Bogiem Żywym daje ci wzrost duchowy,radość pokój,miłość,chęć niesienia pomocy.

   1. Bardzo mądrze powiedziane. Ja nie zauważyłam aby na tym blogu Piotr, czy ktoś inny nawoływał by nie chodzić do zboru, że np pastor zły itp. Zauważyłam że Piotr niedawno pisał by tam jednak chodzić. Sama to rozważam. Ja nie chodziłam nigdzie ostatnie lata bo mnie ludzie odtrącili bo zgrzeszyłam; (wiem że to też jest moja wina bo wszyscy grzeszymy); potem znalazłam blog Piotra i tu się buduję na czas obecny.

 5. Zauważyłam też że szatan posługujue się niektórymi chrześcijaniami nawet z tego forum ,aby ludzie nie chodzili do zborów bo ekumenia, bo pastor jest zły,lub zbór itp.
  W zasadzie ci chrześcijanie z netu nieświadomie lub świadomie są wrogami Jezusa ,chociaż wydaje się im że służą Bogu ,powiem więcej szatan jest o bardziej chytrzejszy niż się wam wydaje,nawet we zborach szatan ma swoje sługi.
  Miejcie pieczę o samych siebie i o całą trzodę,(zbór) wśród której was Duch Święty ustanowił biskupami, abyście paśli zbór Pański nabyty własną jego krwią. Ja wiem, że po odejściu moim wejdą między was wilki drapieżne, nie oszczędzając trzody nawet spomiędzy was samych powstaną mężowie, mówiący rzeczy przewrotne, aby uczniów pociągnąć za sobą.Dz.20:28-30
  Oprócz tego szatan posługuje się Biblią i prawem Bożym aby jak najwięcej ludzi wyprowadzić na manowce ,czego przykładem są Świadowie Jehowi , podobnie szatan używa niektórych chrześcijan nie rozumiejących Prawa Bożego ,aby uczniów odciągnąć od wiary nakładając na ich barki ciężary,
  On (Jezus ) zniósł zakon przykazań i przepisów, aby czyniąc pokój, stworzyć w sobie samym z dwóch ,jednego nowego człowieka. Ef.2;15
  Jaki zakon Pan Jezus zniósł? ,dla kogo zakon został ustanowiony? zastanawiałeś się nad tym?
  odpowiedź jest w Dz.Apost.15:5
  Lecz niektórzy ze stronnictwa faryzeuszów, którzy uwierzyli, powstali, mówiąc: Trzeba ich obrzezać i nakazać im, żeby przestrzegali zakonu Mojżeszowego.
  Właśnie o ten zakon się rozchodzi nadany Mojżeszowi ,jeżeli Apostołowie i Pan Jezus,który jest także Duchem Świętym powiedział w Dz,15:28
  Postanowiliśmy bowiem, Duch Święty i my, by nie nakładać na was (pogan) żadnego innego!!! ciężaru oprócz następujących rzeczy niezbędnych: Wstrzymywać się od mięsa ofiarowanego bałwanom, od krwi, od tego, co zadławione, i od nierządu; jeśli się tych rzeczy wystrzegać będziecie, dobrze uczynicie.
  To dlaczego od siebie samych nakładacie na początkujących chrześcijan jarzmo Żydowskie? choćby obchodzenia sabatów? czy sabat czyli dzień odpoczynku zostal zniesiony? ależ nie!
  Jeden robi różnicę między dniem a dniem, drugi zaś każdy dzień ocenia jednakowo;Rzym.14:5
  Czy Jezus leżal na kanapie w dzień sabatu? albo Apostołowie? |
  Judaim jest fałszywą religią do której niegdyś przynależał sam Apostoł Paweł ale wyrwał go Pan z sekty ,a co z tobą?

  1. A na każdy dzień trwając zgodnie w kościele i chleb łamiąc po domach, przyjmowali pokarm z radością i w prostocie serdecznej.Dz.2;46
   Nawet sami nowo-narodzeni Żydzi codziennie gromadzili się w kościele lub zborze ,to dlaczego niektórzy z was twierzą że niedziela jest dniem słońca -lucyfera?
   Szatan perfekcyjnie używa niektórych chrześcijan do swoich celów,

   1. Nikt nie zabrania spotykać się że wspolwierzacymi w ciągu tygodnia. Co do niedzieli to poczytaj o kulcie słońca. Bóg ustanowił dniem świętym sobotę. Odstępczy kościół zrobił niedzielę. Wybieraj Rzym czy Bóg

   2. Piotr, czyli kamień, nie skała

    Aneta w oryginalnych tekstach greckich nie występuje ani razu słowo Kościół, tylko zgromadzenie (εκκλησιαν). Takie zgromadzenie może a nawet powinno odbywać się w takich miejscach w jakich nauczał Jezus, w domach, na polanach, lub na górach (słynne kazanie na górze) 🙂
    Tak samo Piotra nazwał kamieniem (πετρος) a na Skale, czyli na Bogu (πετρα) – spójrz, zupełnie inne słowa – będzie budował Swoje zgromadzenie (εκκλησιαν)
    Sprawdź sama: http://www.biblia-internetowa.pl/Mat/16/18.html
    Poza tym czy Jezus nakazał apostołom budować jakieś budynki? Czy raczej powiedział, że zburzy świątynię murowaną a odbuduje w trzy dni duchową? 😉

   3. “Właśnie o ten zakon się rozchodzi nadany Mojżeszowi ,jeżeli Apostołowie i Pan Jezus,który jest także Duchem Świętym powiedział w Dz,15:28
    Postanowiliśmy bowiem, Duch Święty i my, by nie nakładać na was (pogan) żadnego innego!!! ciężaru oprócz następujących rzeczy niezbędnych: Wstrzymywać się od mięsa ofiarowanego bałwanom, od krwi, od tego, co zadławione, i od nierządu; jeśli się tych rzeczy wystrzegać będziecie, dobrze uczynicie.
    To dlaczego od siebie samych nakładacie na początkujących chrześcijan jarzmo Żydowskie? choćby obchodzenia sabatów?”

    Po pierwsze, nie myl podstawowych pojęć. Czy pod górą Synaj byli sami Żydzi? Dlaczego nazywasz szabat per żydowskim.
    Po drugie, skoro poganie mają tylko 3 przepisy, niech żydzi przestrzegają tory, a ja będę kradł, zabijał i gwałcił. No bo tylko 3 przepisy, apostołowie nie chcieli dać mi innych. Pewnie złapałabyś się za głowę, gdybym mówił to na poważnie. Ale już chrześcijanom nie przeszkadza przechodzenie obojętne obok przepisów takich jak przepisy pokarmowe, sabaty czy też nakrywanie/nienakrywanie (w zależności od płci) głowy do modlitwy. Dla jednych przykazań ludzie mówią tak jak świat, bo nawet ludzie światowi uważają np. morderstwo za coś złego. Do innych zaś przykazań, ludzie podchodzą obojętnie. Dlaczego? Jakaś wybiórczość? “Mordować i kraść nie wolno, no ale przecież Bóg nie potępi mnie za łamanie przepisów pokarmowych, czy też łamanie przepisów dotyczących nakrywania głowy przy modlitwie, lub długości włosów”. A ja zapytam..A dlaczego nie? Czy Bóg jest schizofrenikiem, by najpierw dawać jakieś prawo, a potem podejść do tego obojętnie jak większość chrześcijan. Smutne jest, że pewnie zostałbym nazwany legalistą. Bo łaska..łaska i bezprawie, jawne drwienie sobie z Pana, Boga.

    “czy sabat czyli dzień odpoczynku zostal zniesiony? ależ nie!
    Jeden robi różnicę między dniem a dniem, drugi zaś każdy dzień ocenia jednakowo;Rzym.14:5”

    Dziwne. Jeśli tak, to Paweł był schizofrenikiem. Pan Yeshua Mesjasz mówił “Szabat jest dla człowieka, nie człowiek dla szabatu”. Dlatego właśnie tan Szabat został stworzony.

    (11): Bo ten, który powiedział: Nie będziesz cudzołożył, powiedział też: Nie będziesz zabijał. Jeżeli więc nie cudzołożysz, ale zabijasz, jesteś przestępcą prawa. [Uwspółcześniona Biblia Gdańska, Jk 2]

    Ten który powiedział: “Nie zabijaj” powiedział też: Pamiętaj o dni szabatu”

    Rzymian 14: 5-6 w ogóle nie wspomina o szabatach. Nie wiemy, czy Paweł pisze o szabatach, czy o jakichś innych świętach, nienakazanych przez Pana, jak np. Purim (Est 9:21-22) czy Chanuka, która ma swoje korzenie w apokryficznej księdze Machabejskiej. Tekst bez kontekstu jest pretekstem, a tekst niejasny musi być zastąpiony tekstem jasnym. Z tego tylko rozdziału nie można wywnioskować, czy Paweł pisze o szabatach, czy też nie. Tym bardziej że Paweł mówił, że był bez nagany, jeśli chodzi o zakon.

    Jeśli nie szabat, to co? Niedziela? Niedziela, w imię której przelano tyle krwi, wybijając sabatarian? Która jest ściśle powiązana z kultem słońca? Stwórca własnym palcem wyrył przykazanie o sobocie, jaki jest sens zmiany tego przykazania?
    A może “szabat codziennie, bo codziennie trzeba dawać chwałę Panu”. A czy Izraelici też nie musieli tego robić? Czytając Stary Testament jasno widać, że pokory jaką mieli tamci ludzie, ciężko dziś znaleźć w jakimkolwiek człowieku. Po drugie, jak można mieć szabat codziennie, skoro się pracuje? No nie da się.

    Tak jak już wspomniałem, większość chrześcijan od razu nazwie morderstwo grzechem, ale niektóre przepisy, jak szabat, przepisy pokarmowe, czy nakrywanie głowy ich “nie obowiązują”. Co śmieszniejsze, ten ostatni przepis pojawił się dopiero w NT. O zgrozo, jeszcze inni robią z kobiet pastorów i nauczycieli. To jest dopiero odstępstwo.

  2. Szkoda Aneto,ze wyrywasz fragmenty Słowa Bożego i na tym budujesz ,aby pokazać nam,że nakładamy na ktokolwiek ciężary.Zobacz co pisze w Dz,15:21 “Od dawna bowiem w miastach są tacy,którzy głoszą naukę Mojrzesza,czytając go w kazdy szabat w synagogach” To oznacza,że nowo nawrócona osoba na początku zachowuje 20 werset,a z czasem wszystkiego dowie się z Prawa,które co sabat jest czytane w synagodze.

 6. Piotr, czyli kamień, nie skała

  Na podbudowanie wiary (bo wiara przenosi góry i dzięki niej Bóg rozwiązuje nasze problemy) kilka prostych zdań, ale o tyle wyjątkowych, że wypowiedzianych przez Wszechmogącego Boga 😉
  “Nie troszczcie się więc zbytnio i nie mówcie: co będziemy jeść? co będziemy pić? czym będziemy się przyodziewać? Bo o to wszystko poganie zabiegają. Przecież Ojciec wasz niebieski wie, że tego wszystkiego potrzebujecie. Starajcie się naprzód o królestwo i o Jego sprawiedliwość, a to wszystko będzie wam dodane. 34 Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy”
  Radku, jeśli to czytasz postaw wszystko na jedną kartę… na kartę Słowa Bożego na której sam Bóg zapisał powyższy tekst. Szukaj bram Niebios i rozmawiaj z Jezusem a Bóg zatroszczy się o twoje życie, również o to materialne. I wykreśl ze swojego słownika słowo “niemożliwe”, bo u Boga nie istnieje takie słowo 😉 “Przypatrzcie się ptakom w powietrzu: nie sieją ani żną i nie zbierają do spichrzów, a Ojciec wasz niebieski je żywi. Czyż wy nie jesteście ważniejsi niż one?”
  To nie za ptaki Stwórca oddał swoje życie, tylko konkretnie za ciebie. Więc jak mógłby cię teraz opuścić? 🙂
  Niech Jezus cię prowadzi.

 7. Ufać, ufać i jeszcze raz ufać. Pomoc przyjdzie na pewno . Wiem bo sama się o tym przekonałam. Atak na finanse to najprostszy sposób i najszybszy żeby upodlić chrześcijanina. Choć nie należysz do świata to żyć w nim musisz i nie których rzeczy nie przeskoczysz . Będę się modlić.

 8. Dziękuję w imię Jezusa za wszystkie słowa, które napisaliście.
  Nie odpiszę teraz na każdą z osobna, ale zapewniam, że przyjąłem to co napisaliście.

  Dziękuję Wam również w imieniu Jezusa Chrystusa za każdą modlitwę. Czuję się już inaczej, to zapewne one na to wpłynęły.

  1. Radek przepraszam cię za mój komentarz,ja myślałam,ze prośba o modlitwę dotycz innego Radka tzw.Radtrapa.
   Cieszę się,że Pan ci pomógł,będę pamiętać o tobie w modlitwach.
   Niech Ci Bóg błogosławi w imię Pana Jezusa Chrystusa.

 9. Trzymaj się! Obyś z Jego pomocą był jeszcze zdrowszy i szczęśliwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: