Chrześcijanie biblijni. Nie wierz tak jak autorytety świata. W Jezusa wierz!

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Nie będziecie sobie czynili bożków.

Maryja

 

Grafikę wykonał Piotr. Dziękuję.

 

Pytanie do zwolenników łaski bez ważności Prawa:

 

czy ten nakaz nadal obowiązuje?

 

Updated: 21 kwietnia 2017 — 09:52

25 komentarzy

Add a Comment
 1. Obrzydliwy i smutny widok.

 2. Zgodny jest z kamiennymi tablicami, z którymi utozsamiam prawo, z którego wszystko wynika, a które Bóg wypisał i dał Mojżeszowi. A reszta praw przyszła później spisana przez Mojżesza dla odstepczego Izraela, który chwili nie wytrzymał w sprawiedliwości, gdy on był na górze .

 3. Drugie przykazanie dekalogu:

  “Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią! Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył, ponieważ Ja Pan, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze występek ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia względem tych, którzy Mnie nienawidzą. Okazuję zaś łaskę aż do tysiącznego pokolenia tym, którzy Mnie miłują i przestrzegają moich przykazań.”
  (Księga Wyjścia 20,4-6)

  Drugie przykazanie dekalogu powtórzone po raz drugi:

  “Nie uczynisz sobie posągu ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko albo na ziemi nisko, lub w wodzie poniżej ziemi. Nie będziesz oddawał im pokłonu ani służył. Bo Ja jestem Pan, Bóg twój, Bóg zazdrosny, karzący nieprawość ojców na synach w trzecim i w czwartym pokoleniu – tych, którzy Mnie nienawidzą, 10 a który okazuje łaskę w tysiącznym pokoleniu tym, którzy Mnie miłują i strzegą moich przykazań.”
  (Księga Powtórzonego Prawa 5,8-10)

  Drugie przykazanie w “dziesięciu przykazaniach”, których naucza kościół rzymskokatolicki:

  (brak, wycięte)

  1. Artur S. (detmold)

   Brawo Katarzyna 🙂 . Intryguje mnie jedna kwestia. Ciekawe czy te balwany z czegokolwiek uratuja ich przed gniewem Boga Pana Zastepow Jezusa Chrystusa ( pytanie retoryczne, rzecz jasna )?

 4. Tak Piotrze, nadal obowiązuje.
  Tak jak i każde inne prawo obowiązuje cały czas.
  Jednak jest różnica między uczynkami ciała a uczynkami z Ducha pod wpływem łaski Bożej.
  Czy czujesz się bardziej sprawiedliwy od tego, który nie świętuje np sabatu?

  Jeden drugiemu zarzuca zasady wiary a sam każdy czyni obłudnie….
  Ten który siedzi tylko pod łaską często wpada w grzechy gdy myśli, że wszystko mu wolno…
  Ten, który siedzi w prawie grzeszy tyle samo co ten pod łaską bo wybiera sobie prawa które będzie przestrzegał a resztę łamał.

  Jeśli zachowywać prawo to trza się obrzezać i jeśli ktoś kto zachowuje prawo i naucza innych że muszą zachowywać a sam ucieka od przestrzegania prawa (prawo to całe prawo), jest jak obłudnik.

  albo pod prawem albo pod łaską.
  A jeśli czynimy coś z prawa i uważamy że jesteśmy pod łaską to zachowujemy to dla siebie przed Bogiem a nie trąbimy, że trzeba to i tamto. Albo ciało albo Duch.
  Albo sprawiedliwość Boża albo samosprawiedliwość.

  Ostatnio patrzę tak na te wszystkie denominacje i te blogi, fora i poprostu śmiać się chce, bo każdy twierdzi “my mamy prawdę!” A oni nie.

  Być może zostane potraktowany jak wąż, ale przynajmniej pokaże prawdę, którą wszyscy wierzący powtarzają a wogóle się do tego nie stosują.
  “Wszystkie religie mówią rób, Jezus mówi – wykonane”
  Wiele z tych wszystkich wierzących już wypaczyli te słowa.

  1. “Czy czujesz się bardziej sprawiedliwy od tego, który nie świętuje np sabatu?”

   Dominik z Tobą miałem największe problemy od początku. Chciałem po Twoich wpisach na forum zamknąc blog i forum. Teraz z perspektywy czasu rozumiem kto działa przez tego 22 latka jak dobrze pamiętam.

   Czy jak kiedys sugerowałem, że jak świętuję szabat to jestem lepszy? Nie.
   Nawet czuje się grzeszny, niegodny, ale może nie powininem tego pisac bo nie zasługujesz na takie moje zwierzenia. Od początku mnie osądzałeś i teraz tez w sercu mnie osądzasz.

   “Jeśli zachowywać prawo to trza się obrzezać i jeśli ktoś kto zachowuje prawo i naucza innych że muszą zachowywać a sam ucieka od przestrzegania prawa (prawo to całe prawo), jest jak obłudnik.”

   Stary chwyt niemowlaków wierze. Tak samo komus pisałem ze 4 lata temu. Paweł pisał o różnych rodxajach Prawa, ale pewnie Ci to ukmnęło. Dominiku proponuje zapoznanie się z kanałem 119 ministers tam jasno określaja jakie są rodzaje Prawa. Było juz tyle razy wałkowane tutaj że nie mam zamiaru poraz setny wchodzic w spór.
   Rozumiem że ponownie wkraczasz w wątek gdzie KasiaG ma inne zdanie niż ja. Chcesz być obrońcą uciśnionych, to idź tam gdzie tego potrzebują naprawdę, a nie za pomocą mojego bloga adorujesz wchodząc w spór.

   Ty zła z serca nie wyplewiłeś, a mój blog trwa mimo Twoich ataków nadal. Diabeł Cię od ok 4 lat tu posyła. Nie zgadasz się ok, rozumiem, tylko po co tu wchodzisz? Ja nie chodzę na zwodnicze strony.

   Pomoc w rozumieniu:

   http://detektywprawdy.pl/2017/01/13/nie-badz-pod-prawem/

   Żegnam raz na zawsze, bo ciężko mi rozmawiać z kimś kto uważa się za narodzonego a ma w sobie nienawiść. Przypominam Ci maile do mnie a propos KatarzynyG i co mi obiecywałeś…

   Bo Żydem nie jest ten, który nim jest na zewnątrz, ani obrzezanie nie jest to, które jest widoczne na ciele, ale prawdziwym Żydem jest ten, kto jest nim wewnątrz, a prawdziwym obrzezaniem jest obrzezanie serca, duchowe, a nie według litery. I taki to otrzymuje pochwałę nie od ludzi, ale od Boga.” (Rz.2,28.29 BT).

   wg mnie i tego sie trzymam a inni jak chcą, należy rozróżnić prawo ceremonialne od moralnego.

   Obrzezanie wciąż jest aktualne – kobiety i mężczyźni w Nowym Przymierzu podlegają obrzezaniu serca

   Np dekalog nas obowiązuje, ale obrzezka nie. to tak dla przykładu.

   lub

   Kapłańska 18:22
   22 „‚Nie wolno ci położyć się z mężczyzną tak, jak się kładziesz z kobietą. Jest to obrzydliwość.

   ale zabijanie w ofierze baranka jest nie aktualne

   1. Przykre są tego typu uwagi.

    Bóg tak bardzo nas kocha.
    Rozgniewaliśmy Go wiele razy na przestrzeni dziejów.
    Tyle przykrości Mu uczyniliśmy.
    Potem powiedział, że tak nas nie odtrąci ponieważ nas bardzo kocha i chce być dla nas Bogiem.
    Zapowiedział, że przystroi nas w sprawiedliwość, abyśmy byli dalej jego dziećmi, a On dla nas Bogiem.
    Duch Święty, którego do nas posłał czyni wielkie rzeczy.
    Szukamy naszego Boga, staramy się Go poznać, usłyszeć czego pragnie i co Mu się podoba.
    Teraz już nie ze strachu lecz z odwzajemnionej miłości staramy się spełniać Jego wolę.
    Wszystko to Jego zasługa, to Duch Święty działa.
    Nasze sprawiedliwe uczynki są piękną szatą w jaką Bóg nas przystraja.

    ULECZĘ ICH ODSTĘPSTWO, DOBROWOLNIE OKAŻĘ IM
    MIŁOŚĆ, GDYŻ ODWRÓCIŁ SIĘ OD NICH MÓJ GNIEW. Będę dla Izraela jak rosa, tak że ROZKWITNIE JAK LILIA i zapuści korzenie jak topola. Pędy jego rozrosną się i będzie okazały jak drzewo oliwne, a jego woń będzie jak kadzidło. Wrócą i będą mieszkać w moim cieniu, uprawiać będą zboże; zakwitną jak krzew winny, który będzie sławny jak wino libańskie. Efraimie! Na cóż ci jeszcze bałwany? Wysłucham go i wejrzę na niego łaskawie. Jestem jak cyprys zielony, DZIĘKI MNIE WYROŚNIE TWÓJ OWOC. Kto mądry, niech to zrozumie, kto rozumny, niech to pozna; gdyż drogi Pana są proste, sprawiedliwi nimi chodzą, lecz bezbożni na nich upadają.Oz.14,4

    Przypatrzcie się LILIOM POLNYM, jak rosną; nie pracują ani przędą. A powiadam wam: Nawet Salomon w całej chwale swojej nie był tak przyodziany, jak jedna z nich. Jeśli więc BÓG TAK PRZYODZIEWA trawę polną, która dziś jest, a jutro będzie w piec wrzucona, CZYŻ NIE O WIELE WIĘCEJ WAS, o małowierni? Nie troszczcie się więc i nie mówcie: Co będziemy jeść? albo: Co będziemy pić? albo: Czym się będziemy przyodziewać? Bo tego wszystkiego poganie szukają; albowiem Ojciec wasz niebieski wie, że tego wszystkiego potrzebujecie. ALE SZUKAJCIE NAJPIERW KRÓLESTWA BOŻEGO I SPRAWIEDLIWOŚCI JEGO, a wszystko inne będzie wam dodane. Mat.6,28

    “Kto mądry, niech to zrozumie, kto rozumny, niech to pozna; gdyż drogi Pana są proste, sprawiedliwi nimi chodzą”

    Pozdrawiam 🙂

 5. Artur S. (detmold)

  Dn 3, 1-33 ( 1-100 wraz z czescia deuterokanoniczna ) w przekladzie Biblii Poznanskiej. Warto przeczytac, by zobaczyc jak nasz Pan Bog jest nieskonczenie mocny i NIGDY nie zostawia swoich slug, jak Jego szczerze prosza o ratunek, czym zawstydza ich wrogow.

 6. Artur S. (detmold)

  Piotr Zimbarder ( mimo, ze ma swoje humory 😉 , jak kazdy z nas ) wystawil cale swoje dotychczasowe zycie na szwank, by na tym blogu dawac swiadectwo prawdzie ewangelicznej ku wiekszej chwale Jezusa Chrystusa. Poswiecil mnostwo czasu naszej wspolnocie. Docenmy to i prosmy Boga Ojca za posrednictwem Jezusa Chrystusa o to, by dalej mogl wzrastac w wierze i nawracac dzieki tresciom biblijnym zawartych na tej witrynie z falszywej drogi wiodacej do wiecznego zatracenia.

  1. Przyłączam się 🙂 Zdrowia, zdrowia i pomyślności dla Piotra. :))

 7. Artur S. (detmold)

  Spiesze poinformowac, iz Admin Piotr zostal zacytowany w internetach, a konkretnie przez Monitor Polski w sprawie Roberta De Niro i szczepionek zaprawionych rtecia. Swiadczy to o nie tyle rosnacej wplywowosci tej strony, ale wiarygodnosci dla innych portali. Oby tak dalej. Z Bogiem.

 8. Artur S. (detmold)

  Przekracza mozliwosci umyslowe wielu ludzi czczenie Pana Boga z Pisma, ktory jest wszechwladny i wszechmocny, wiec sobie tworza takie rozmaite obrzydliwe balwany, ktore sa na miare ich mozliwosci oraz wyobrazen duchowych ( rozni babilonscy odstepcy tak obrzydliwie czynia )…

 9. Artur S. (detmold)

  Sa na tym swiecie takie bluzniercze cwaniaki np. sniety papa Katz ekhm Wojtyla, ktorzy stawiaja Biblie na rowni z koranem ( wyjatkowa bezczelnosc ). W Pismie jak sa “okrutne” ( dla naszych wrogow ) fragmenty, to maja zawsze jakies dydaktyczne uzasadnienie tzn. nic nie dzieje sie bez przyczyny, od tak. Natomiast ten drugi ( przez niektorych nazywany ksiega spisana lzami bolesciwymi i krwia niewinna ) jest pelen bezsensownej przemocy, czy wrecz aktow demonicznego bestialstwa. Nie mowiac juz o tym, iz jest nieudolna podrobka Slowa Boga.

 10. Artur S. (detmold)

  Ciekawa rzecz. Slyszeliscie, iz w sobote jest tanszy prad? Z jednej strony przy tak wysokich kosztach zycia w Polsce to dobra wiadomosc, ale nie ma rozy bez kolcow. Jest to taka zawoalowana zacheta do wykorzystania tego “daru” do nie potrzebnej pracy tego dnia, co pohanbia majestat samego Pana szabatu, Jezusa Chrystusa.

 11. Artur S. (detmold)

  Historie zwykle pisza zwyciezcy. A zwyciestwa rzadko kiedy sa moralne. Zdecydowanie czesciej sa odnoszone za pomoca brudnych chwytow miast uczciwej gry.

 12. Artur S. (detmold)

  UMIEJETNE korzystanie z dobrodziejstw nowoczesnych technologi np. z wszechnicy wiedzy wszelakiej czyli internetu nas uczlowiecza, a nie odczlowiecza. Najwieksza zaleta neta jest jego w sumie malo skrempowana interaktywnosc, czego o telewizji ( mimo jej prob dostosowania sie do coraz to bardziej zmieniajacych sie trendow spolecznych ) nie sposob powiedziec. Poza tym tivi jest z definicji, w wiekszosci jednokierunkowa ( no moze oprocz programow rejestrowanych w czasie rzeczywistym z tzw. goraca linia tj. telefonami od widzow ) a internet dwu czy raczej wielokierunkowy ( chodzi o mozliwosc, moze nawet bardziej ulude tejze, bardzo necaca i rajcujaca, kszaltowania biegu wydarzen w realnym swiecie, taki posmak niebezpiecznego narkotyku jakim jest wladza ).

 13. Strzeżcie usilnie dusz waszych, gdyż nie widzieliście żadnej postaci, gdy Pan mówił do was na Horebie spośród ognia, ABYŚCIE NIE POPEŁNILI GRZECHU I NIE SPORZĄDZILI SOBIE PODOBIZNY RZEŹBIONEJ, CZY TO W KSZTAŁCIE – MĘŻCZYZNY, CZY KOBIETY, – CZY W KSZTAŁCIE JAKIEGOKOLWIEK ZWIERZĘCIA, KTÓRE JEST NA ZIEMI, CZY W KSZTAŁCIE JAKIEGOKOLWIEK SKRZYDLATEGO PTAKA, KTÓRY LATA POD NIEBEM, CZY W KSZTAŁCIE CZEGOKOLWIEK, CO PEŁZA PO ZIEMI, CZY W KSZTAŁCIE JAKIEJKOLWIEK RYBY, KTÓRA JEST W WODZIE POD ZIEMIĄ, I ABYŚ, GDY PODNIESIESZ SWOJE OCZY KU NIEBU I UJRZYSZ SŁOŃCE, KSIĘŻYC I GWIAZDY, CAŁY ZASTĘP NIEBIESKI, NIE DAŁ SIĘ ZWIEŚĆ I NIE ODDAWAŁ IM POKŁONU, I NIE SŁUŻYŁ IM, skoro Pan, twój Bóg, przydzielił je wszystkim ludom pod całym niebem. 5MOJ.4,15

 14. Strzeżcie się, abyście nie zapomnieli o przymierzu Pana, waszego Boga, które zawarł z wami, I NIE SPORZĄDZALI SOBIE ŻADNEJ PODOBIZNY RZEŹBIONEJ, jak ci to nakazał Pan, twój Bóg. GDYŻ PAN, TWÓJ BÓG, JEST OGNIEM TRAWIĄCYM. On jest Bogiem zazdrosnym. Gdy zrodzisz synów i wnuki i usadowicie się na tej ziemi, LECZ POPEŁNICIE GRZECH, SPORZĄDZAJĄC SOBIE PODOBIZNĘ RZEŹBIONĄ JAKIEGOKOLWIEK KSZTAŁTU, I UCZYNICIE TO, CO JEST ZŁE W OCZACH PANA, WASZEGO BOGA, POBUDZAJĄC GO DO GNIEWU, To biorę dziś niebo i ziemię na świadków przeciwko wam, że rychło doszczętnie wyginiecie w tej ziemi, do której przeprawiacie się przez Jordan, aby ją wziąć w posiadanie. Długo w niej nie będziecie, gdyż zostaniecie całkowicie wytępieni. I rozproszy was Pan między ludami, a pozostaniecie tylko nieliczną garstką wśród narodów, do których was Pan zaprowadzi. A TAM BĘDZIECIE SŁUŻYLI BOGOM BĘDĄCYM DZIEŁEM RĄK LUDZKICH Z DRZEWA I KAMIENIA, KTÓRZY NIE WIDZĄ I NIE SŁYSZĄ, NIE JEDZĄ I NIE WĄCHAJĄ. I BĘDZIECIE TAM SZUKAĆ PANA, SWEGO BOGA. ZNAJDZIESZ GO, JEŻELI BĘDZIESZ GO SZUKAŁ CAŁYM SWOIM SERCEM I CAŁĄ SWOJĄ DUSZĄ. Gdy znajdziesz się w niedoli i spotka cię to wszystko u kresu dni, nawrócisz się do Pana, swego Boga, i będziesz słuchał jego głosu, GDYŻ PAN, TWÓJ BÓG, JEST BOGIEM MIŁOSIERNYM, nie opuści cię ani cię nie zniszczy i nie zapomni o przymierzu z ojcami twoimi, które im zaprzysiągł. Zapytaj się dawnych czasów, które były przed tobą od dnia, kiedy stworzył Bóg na ziemi człowieka, i od krańca aż po kraniec niebios, czy stało się już coś tak wielkiego albo czy słyszano kiedy o czymś podobnym? CZY KIEDYKOLWIEK JAKIŚ LUD SŁYSZAŁ GŁOS BOGA PRZEMAWIAJĄCEGO SPOŚRÓD OGNIA, JAK TY SŁYSZAŁEŚ, I POZOSTAŁ ŻYWY? ALBO CZY SPRÓBOWAŁ JAKIŚ BÓG PRZYJŚĆ I WZIĄĆ SOBIE JAKIŚ NARÓD SPOŚRÓD INNEGO NARODU PRZEZ DOŚWIADCZENIA, ZNAKI I CUDA ORAZ PRZEZ WOJNĘ, RĘKĄ MOŻNĄ I WYCIĄGNIĘTYM RAMIENIEM, PRZEZ WIELKIE I STRASZNE CZYNY, JAK TO WSZYSTKO, CO PAN, WASZ BÓG, NA OCZACH TWOICH UCZYNIŁ DLA WAS W EGIPCIE? TOBIE TO UKAZANO, ABYŚ POZNAŁ, ŻE PAN JEST BOGIEM. OPRÓCZ NIEGO NIE MA INNEGO. Z NIEBA DAŁ CI SŁYSZEĆ SWÓJ GŁOS, ABY CIĘ UTRZYMAĆ W KARNOŚCI, A NA ZIEMI UKAZAŁ CI SWÓJ WIELKI OGIEŃ, I SŁYSZAŁEŚ JEGO SŁOWA SPOŚRÓD OGNIA. A ponieważ umiłował twoich ojców i wybrał po nich ich potomstwo, więc osobiście wyprowadził cię wielką swoją mocą z Egiptu, Aby wypędzić przed tobą narody większe i mocniejsze od ciebie, a ciebie zaprowadzić do ich ziemi i dać ci ją w posiadanie, jak to jest dzisiaj. DOWIEDZ SIĘ TEDY DZISIAJ I WEŹ TO SOBIE DO SERCA, ŻE PAN JEST BOGIEM NA NIEBIE W GÓRZE I NA ZIEMI W DOLE, NIE MA INNEGO! PRZESTRZEGAJ ZATEM USTAW JEGO I PRZYKAZAŃ, KTÓRE JA TOBIE DZIŚ NAKAZUJĘ, aby dobrze było tobie i twoim synom po tobie i abyś długo żył na ziemi, którą Pan, twój Bóg, daje ci po wszystkie dni. 5Moj.4,23

  A w którym miejscu jesteśmy?
  Dzięki Duchowi Świętemu, którego Pan Jezus posłał do nas!

  ” I rozproszy was Pan między ludami, a pozostaniecie tylko nieliczną garstką wśród narodów, do których was Pan zaprowadzi. A TAM BĘDZIECIE SŁUŻYLI BOGOM BĘDĄCYM DZIEŁEM RĄK LUDZKICH Z DRZEWA I KAMIENIA, KTÓRZY NIE WIDZĄ I NIE SŁYSZĄ, NIE JEDZĄ I NIE WĄCHAJĄ. I BĘDZIECIE TAM SZUKAĆ PANA, SWEGO BOGA. ZNAJDZIESZ GO, JEŻELI BĘDZIESZ GO SZUKAŁ CAŁYM SWOIM SERCEM I CAŁĄ SWOJĄ DUSZĄ. Gdy znajdziesz się w niedoli i spotka cię to wszystko u kresu dni, nawrócisz się do Pana, swego Boga, i będziesz słuchał jego głosu, GDYŻ PAN, TWÓJ BÓG, JEST BOGIEM MIŁOSIERNYM, nie opuści cię ani cię nie zniszczy i nie zapomni o przymierzu z ojcami twoimi, które im zaprzysiągł.”

  Chwała Bogu Wszechmogącemu za Jego wielkie miłosierdzie!

 15. Pytanie do zwolenników łaski bez ważności Prawa:
  “czy ten nakaz nadal obowiązuje?”
  Nie znam nowonarodzonego chrześcijanina, chodzącego z Bogiem, który kłaniałby się klocowi. Myślę, że pytanie nietrafione.

  1. Znam np Artur Ceronski w Kościele Rzymskim. Poza tym gro protestantów ma idoli czasó współczesnych: pilka nozna, film, muzyka.
   Częśc protestantów ma nawet choinki na tzw Boże Narosdzen ie a inni świętują Mikolaja, – kłamcę, a wiemy kto jest ojcem kłamstwa.

 16. I rzekł Pan: Gdy mąż odprawi swoją żonę i ta odejdzie od niego, a wyjdzie za innego mężczyznę, czy tamten może jeszcze do niej powrócić? Czy nie jest zupełnie zbezczeszczona ta kobieta? I czy ty, która uprawiałaś nierząd z wielu zalotnikami, możesz powrócić do mnie – mówi Pan? Podnieś swoje oczy na wzgórza i zobacz, gdzie nie oddałaś się mężczyźnie? Na drogach siadałaś wyczekująco, jak Arab na pustyni, i zbezcześciłaś kraj swoim wszeteczeństwem i swoją złością. I dlatego ustały deszcze jesienne, i nie było deszczów wiosennych. Lecz ty masz czoło kobiety wszetecznej, nie znasz już wstydu. I znowu teraz wołasz do mnie: Ojcze mój! Ty jesteś przyjacielem mojej młodości! Czy wiecznie będziesz się gniewał, czy zawsze będziesz chował urazę? Tak oto mówiłaś i czyniłaś zło, ile tylko potrafiłaś.

  Izrael i Juda wezwani do pokuty

  W czasach króla Jozjasza rzekł Pan do mnie: Czy widziałeś, CO UCZYNIŁA ODSTĘPNA ŻONA, IZRAEL? CHODZIŁA NA KAŻDĄ WYSOKĄ GÓRĘ I POD KAŻDE ZIELONE DRZEWO I TAM ODDAWAŁA SIĘ NIERZĄDOWI. Nawet wtedy jeszcze myślałem, że gdy uczyniła to wszystko, powróci do mnie, lecz nie powróciła. I widziała to niewierna jej siostra – JUDA. WIDZIAŁA TAKŻE, ŻE JA WŁAŚNIE Z POWODU WSZYSTKICH CUDZOŁÓSTW ODRZUCIŁEM ODSTĘPNĄ ŻONĘ, IZRAELA, I DAŁEM JEJ LIST ROZWODOWY. Jednak jej siostra, niewierna Juda, nie ulękła się, lecz poszła i także oddawała się nierządowi; PRZEZ BEZWSTYDNY SWÓJ NIERZĄD ZBEZCZEŚCIŁA ZIEMIĘ, CUDZOŁOŻYŁA Z KAMIENIEM I DREWNEM. Mimo to wszystko niewierna jej siostra, Juda, nie powróciła do mnie ze szczerego serca, lecz obłudnie – mówi Pan. I rzekł Pan do mnie: ODSTĘPNA ŻONA, IZRAEL, okazała się sprawiedliwsza niż NIEWIERNA ŻONA, JUDA. Idź i głoś te słowa ku północy i mów: NAWRÓĆ SIĘ ŻONO ODSTĘPNA, IZRAELU – MÓWI PAN – NIE SPOJRZĘ NA WAS SUROWO, GDYŻ JA JESTEM DOBROTLIWY – MÓWI PAN – A NIE CHOWAM GNIEWU NA WIEKI! TYLKO UZNAJ SWOJĄ WINĘ, ŻE OD PANA, SWOJEGO BOGA, ODSTĄPIŁAŚ I ODDAWAŁAŚ SIĘ OBCYM BOGOM POD KAŻDYM ZIELONYM DRZEWEM, A MOJEGO GŁOSU NIE SŁUCHALIŚCIE – MÓWI PAN. NAWRÓĆCIE SIĘ, ODSTĘPNI SYNOWIE – MÓWI PAN – BO JA JESTEM WASZYM PANEM, A ZABIORĘ WAS PO JEDNYM Z KAŻDEGO MIASTA I PO DWÓCH Z KAŻDEGO RODU, I WPROWADZĘ WAS NA SYJON. I dam wam pasterzy według swojego serca, którzy was będą paść rozumnie i mądrze. A gdy się rozmnożycie i rozplenicie w kraju w owych dniach – mówi Pan – już nie będą mówić o Skrzyni Przymierza z Panem i nikt o niej nie będzie myślał, i nikt jej nie będzie wspominał, nikt nie będzie odczuwał jej braku ani też nie będą sporządzać nowej. W OWYM CZASIE BĘDĄ NAZYWAĆ JERUZALEM TRONEM PANA I TAM W JERUZALEMIE ZGROMADZĄ SIĘ WSZYSTKIE NARODY W IMIENIU PANA I JUŻ NIE BĘDĄ POSTĘPOWAĆ WEDŁUG UPORU SWOJEGO ZŁEGO SERCA. W owych dniach przystąpią ci z domu Judy do tych z domu Izraela i wejdą razem z ziemi północnej do ziemi, którą dałem waszym ojcom w dziedziczne posiadanie. Ja wprawdzie myślałem: JAKŻEBYM CHCIAŁ UZNAĆ CIĘ ZA SYNA I DAĆ CI W DZIEDZICTWO ZIEMIĘ UROCZĄ, NAJPIĘKNIEJSZY KLEJNOT NARODÓW! I MYŚLAŁEM, ŻE BĘDZIECIE NA MNIE WOŁAĆ: MÓJ OJCZE! I NIE ODWRÓCICIE SIĘ ODE MNIE. Lecz jak kobieta zdradza swojego kochanka, tak wy mnie zdradziliście, domu Izraela – mówi Pan. Słuchaj! Na wzgórzach słychać błagalny płacz synów izraelskich, że przewrotnie postępowali, zapomnieli Pana, swojego Boga. ZAWRÓĆCIE, SYNOWIE ODSTĘPNI, ULECZĘ WASZE ODSTĘPSTWA! OTO JESTEŚMY, PRZYCHODZIMY DO CIEBIE, BO TY JESTEŚ PANEM, NASZYM BOGIEM. Zaiste, UŁUDĄ JEST POKŁADANIE NADZIEI W PAGÓRKACH i wrzawa na górach! Zaiste, w Panu, Bogu naszym, jest zbawienie Izraela. Jer.3,6

  Ps. W tym fragmencie nasz Bóg nazywa się małżonkiem swojego ludu, a lud swój żoną. Równocześnie pragnie, abyśmy nazywali Go swoim Ojcem.
  Przez służenie innym bogom ludzie zanieczyszczają ziemię swoim nierządem wobec Jedynego Boga – Jestem, który Jestem.
  Dalej jest najmocniejsze, a co sam Paweł wykłada w swoich listach.
  Bo tak mówi Pan do mężów judzkich i jeruzalemskich: ORZCIE SOBIE UGÓR W NOWY ZAGON, A NIE SIEJCIE MIĘDZY CIERNIE! OBRZEŻCIE SIĘ DLA PANA I USUŃCIE NIEOBRZEZKI WASZYCH SERC, mężowie judzcy i mieszkańcy Jeruzalemu, aby mój gniew nie wybuch jak ogień i nie palił, a niktby go nie ugasił z powodu waszych złych czynów! Jer.4,3

  Inny przekład bardziej dobitny, a mówiący o tym, że nie obrzezanie napletków może zbawić człowieka, ale obrzezanie serc. 🙂

  “Dla Boga się obrzezajcie,
  zrzućcie z serc waszych napletki
  mężowie Judy, mieszkańcy Jeruzalem”

 17. Jak nasz Bóg biblii – Jestem, który Jestem odnosi się do zrównywania Go z innymi imionami obcych bogów?
  Kim jest bóg, którego czci watykan zawierając umowy z wszystkimi wyznawcami obcych bogów?

  Albowiem anioł mój pójdzie przed tobą i zaprowadzi cię do Amorejczyków i Chetejczyków, i Peryzyjczyków, i Kananejczyków, i Chiwwijczyków, i Jebuzejczyków, i wytępię ich. NIE KŁANIAJ SIĘ ICH BOGOM ANI IM NIE SŁUŻ. 2Moj.23,23

  NIE ZAWIERAJ PRZYMIERZA ANI Z NIMI, ANI Z ICH BOGAMI. Nie będą mieszkać w twojej ziemi, by cię nie zwiedli do grzechu przeciwko mnie; BO JEŚLI BĘDZIESZ SŁUŻYŁ BOGOM ICH, BĘDZIE TO DLA CIEBIE SIDŁEM. 2Moj.23,32

  Chociaż sytuacja się zmieniła i teraz żyjemy w rozproszeniu wśród czcicieli obcych bóstw, nie zmienia to faktu, że Bóg jest jeden, prawdziwy i nie ma innego.

  Albowiem to jest KREW MOJA NOWEGO PRZYMIERZA, która się za wielu wylewa na odpuszczenie grzechów. Mat.26,28

  Odpowiedział mu Jezus: “JA JESTEM DROGĄ I PRAWDĄ, I ŻYCIEM. NIKT NIE PRZYCHODZI DO OJCA INACZEJ JAK TYLKO PRZEZE MNIE. Jana 14,6

 18. WYTWÓRCY BAŁWANÓW SĄ W OGÓLE NICZYM, A ICH ULUBIONE WYTWORY SĄ BEZ WARTOŚCI, ICH CZCICIELE SĄ ŚLEPI, A OCZYWISTA ICH NIEWIEDZA NARAŻA ICH NA HAŃBĘ. KTÓŻ WYTWARZA BÓSTWO I ODLEWA BAŁWANA, KTÓRY NA NIC SIĘ NIE ZDA? Oto wszyscy jego towarzysze narażają się na wstyd, a rzemieślnicy – wszak to tylko ludzie; niech się zbiorą wszyscy i staną, a przelękną się i wszyscy się zawstydzą. Kowal wytwarza je pracując przy żarze węgla, nadaje mu kształt uderzeniami młota i robi go za pomocą swojego ramienia; gdy jest głodny, traci siłę, gdy nie pije wody, omdlewa. Snycerz rozciąga sznur, kreśli zarysy czerwonym ołówkiem, wycina go dłutem, wymierza go cyrklem I WYKONUJE GO NA PODOBIEŃSTWO CZŁOWIEKA, JAKO PIĘKNĄ POSTAĆ LUDZKĄ, KTÓRA MA BYĆ USTAWIONA W DOMU, Narąbie sobie cedrów lub bierze cyprys albo dąb i czeka, aż wyrośnie najsilniejsze pośród drzew leśnych, sadzi jodłę, która rośnie dzięki deszczom. Te służą człowiekowi na opał, bierze je, aby się ogrzać, roznieca także ogień, aby napiec chleba. NADTO ROBI SOBIE BOGA I ODDAJE MU POKŁON, CZYNI Z NIEGO BAŁWANA I PADA PRZED NIM NA KOLANA. Połowę jego spala w ogniu, przy drugiej jego połowie spożywa mięso, piecze pieczeń i je do syta, nadto ogrzewa się przy tym i mówi: Ej, rozgrzałem się, poczułem ciepło! A Z RESZTY CZYNI SOBIE BOGA, SWOJEGO BAŁWANA, PRZED KTÓRYM KLĘKA I KTÓREMU ODDAJE POKŁON, I DO KTÓREGO SIĘ MODLI, MÓWIĄC: RATUJ MNIE, GDYŻ JESTEŚ MOIM BOGIEM! NIE MAJĄ POZNANIA ANI ROZUMU, BO ZAŚLEPIONE SĄ ICH OCZY, TAK ŻE NIE WIDZĄ, A SERCA ZATWARDZIAŁE, TAK ŻE NIE ROZUMIEJĄ. A nikt tego nie rozważa i nikt nie ma tyle poznania i rozumu, aby rzec: Jedną jego połowę spaliłem w ogniu i na jego węglach napiekłem chleba, upiekłem też mięso i najadłem się, A Z RESZTY ZROBIĘ OHYDĘ I BĘDĘ KLĘKAŁ PRZED DREWNIANYM KLOCEM? Kto się zadaje z popiołem, TEGO ZWODZI OMAMIONE SERCE, TAK ŻE NIE URATUJE SWOJEJ DUSZY ANI TEŻ NIE POWIE: CZY TO NIE ZŁUDA, CZEGO SIĘ TRZYMAM? Izaj.44,9

  Oddawanie czci Bogu nie polega na wytworzeniu sobie posążka i klękania przed nim oraz pokładaniu w nim nadziei.
  Jest to zwodnicza, ślepa wiara w bożka, który jest ułudą, fałszywym kultem Boga. Dla Pana naszego każdy przedmiot przed którym modlą się ludzie jest ohydą.

  Słowo, które doszło Jeremiasza od Pana: Stań w bramie domu Pana i zwiastuj tam to słowo i mów: Słuchajcie słowa Pana, wy wszyscy z Judy, którzy wchodzicie do tych bram, aby oddawać Panu pokłon. Tak mówi Pan Zastępów, Bóg Izraela: POPRAWCIE SWOJE DROGI I CZYNY SWOJE, a sprawię, że mieszkać będziecie na tym miejscu! Nie polegajcie na słowach zwodniczych, gdy mówią: Świątynia Pańska, świątynia Pańska, świątynia Pańska to jest! LECZ JEŻELI SZCZERZE POPRAWICIE SWOJE DROGI I SWOJE CZYNY, JEŻELI UCZCIWIE STOSOWAĆ BĘDZIECIE PRAWO MIĘDZY LUDŹMI, JEŻELI OBCEGO PRZYBYSZA, SIEROTY I WDOWY NIE BĘDZIECIE UCISKAĆ I KRWI NIEWINNEJ PRZELEWAĆ NA TYM MIEJSCU ANI TEŻ CHODZIĆ ZA CUDZYMI BOGAMI NA WŁASNĄ ZGUBĘ, Wtedy sprawię, że będziecie mieszkać na tym miejscu, w ziemi, którą dałem waszym ojcom, od wieków na wieki. OTO WY POLEGACIE NA SŁOWACH ZWODNICZYCH, KTÓRE NIE POMOGĄ. Jak to? KRADNIECIE, MORDUJECIE, CUDZOŁOŻYCIE I KRZYWOPRZYSIĘGACIE, SKŁADACIE OFIARY BAALOWI I CHODZICIE ZA CUDZYMI BOGAMI, KTÓRYCH NIE ZNACIE, A potem przychodzicie i stajecie przed moim obliczem w tym domu, który jest nazwany moim imieniem, i mówicie: Jesteśmy ocaleni – ABY DALEJ POPEŁNIAĆ TE WSZYSTKIE OBRZYDLIWOŚCI! CZY JASKINIĄ ZBÓJCÓW STAŁ SIĘ W OCZACH WASZYCH TEN DOM, KTÓRY JEST NAZWANY MOIM IMIENIEM? Oto i Ja to widzę – mówi Pan. Jer.7,1

  Prawdziwe oddawanie czci Bogu polega na posłuszeństwie względem Niego.
  Podążaniu za Jego przykazaniami. Podążanie za Nim.
  Są to czyny zgodne z Jego nakazami.
  Obrzezanie serc, podążanie za Słowem Bożym.
  Jeśli ktoś w imię Boga kradnie, zabija, kłamie, cudzołoży, nie czci Boga.
  Podąża za fałszywymi bogami, w imieniu których takie rzeczy czyni.
  O tym właśnie nauczał Pan Jezus. Takiego postępowania należy się wystrzegać.

  Słuchajcie mnie, domu Jakuba i cała resztko domu Izraela, których noszę od urodzenia, których piastuję od poczęcia! POZOSTANĘ TEN SAM AŻ DO WASZEJ STAROŚCI I AŻ DO LAT SĘDZIWYCH BĘDĘ WAS NOSIŁ; JA TO UCZYNIŁEM I JA BĘDĘ NOSIŁ, I JA BĘDĘ DŹWIGAŁ I RATOWAŁ. Z KIM MNIE PORÓWNACIE I Z KIM ZESTAWICIE ALBO DO KOGO UPODOBNICIE, ABYŚMY BYLI SOBIE RÓWNI? Wysypują złoto z worka, a srebro ważą na szalach, wynajmują złotnika, ABY Z TEGO ZROBIŁ BOŻKA, PRZED KTÓRYM SIĘ POCHYLAJĄ I KTÓREMU POKŁON ODDAJĄ. BIORĄ GO NA RAMIONA, NOSZĄ GO I STAWIAJĄ NA SWOIM MIEJSCU, GDZIE STOI I SKĄD SIĘ NIE RUSZA, A GDY SIĘ WOŁA DO NIEGO, NIE ODPOWIADA, NIKOGO NIE MOŻE WYRWAĆ Z JEGO NIEDOLI. Pamiętajcie o tym i PRZYZNAJCIE SIĘ DO WINY, WEŹCIE TO DO SERCA, WY ODSTĘPCY! Wspomnijcie na sprawy dawne, odwieczne, ŻE JA JESTEM BOGIEM I NIE MA INNEGO, JESTEM BOGIEM I NIE MA TAKIEGO JAK JA. JA OD POCZĄTKU ZWIASTOWAŁEM TO, CO BĘDZIE, I Z DAWNA TO, CO JESZCZE SIĘ NIE STAŁO. JA WYPOWIADAM SWÓJ ZAMYSŁ, I SPEŁNIA SIĘ ON, I DOKONUJĘ WSZYSTKIEGO, CZEGO CHCĘ. Przywołuję ze Wschodu ptaka drapieżnego, a z ziemi dalekiej męża, który wykona mój zamysł; JAK POWIEDZIAŁEM, TAK TO WYKONUJĘ, JAK POSTANOWIŁEM, TAK TO CZYNIĘ. SŁUCHAJCIE MNIE, WY, LUDZIE ZWĄTPIAŁEGO SERCA, KTÓRZY JESTEŚCIE DALECY OD SPRAWIEDLIWOŚCI. PRZYBLIŻYŁEM MOJĄ SPRAWIEDLIWOŚĆ, JUŻ NIE JEST DALEKO, A MOJE ZBAWIENIE NIE ODWLECZE SIĘ. I UDZIELĘ NA SYJONIE ZBAWIENIA IZRAELOWI, CHWALE MOJEJ. Izaj.46,3

 19. Słuchajcie tego, domu Jakuba, KTÓRZY NAZYWACIE SIĘ IMIENIEM IZRAELA I Z NASIENIA JUDY POCHODZICIE, PRZYSIĘGACIE NA IMIĘ PANA I WYZNAJECIE BOGA IZRAELA, LECZ NIEPRAWDZIWIE I NIESZCZERZE. Bo nazywacie się według świętego miasta i opieracie się na Bogu Izraela – JEGO IMIĘ PAN ZASTĘPÓW – RZECZY PRZESZŁE OD DAWNA ZWIASTOWAŁEM, Z MOICH UST ONE WYSZŁY I ZAPOWIADAŁEM JE, NAGLE WYKONAŁEM TO I SPEŁNIŁO SIĘ. Ponieważ wiedziałem, że jesteś uparty i że twój kark jest ścięgnem z żelaza, a twoje czoło ze spiżu, A wy – czy nie będziecie o tym świadczyli? Od teraz będę ci ogłaszał rzeczy nowe i rzeczy zakryte, o których nie wiedziałeś. Teraz stały się one, a nie dawno, i przed dniem dzisiejszym o nich nie słyszałeś, abyś nie powiedział: Ja o nich wiedziałem. Ty o tym ani nie słyszałeś, ani nie wiedziałeś, ani też twoje ucho nie było dawniej otwarte, WIEDZIAŁEM BOWIEM, ŻE JESTEŚ ZUPEŁNIE NIEWIERNY I ŻE ZWANO CIĘ ODSTĘPCĄ OD URODZENIA. Izaj.48,1

  DLA IMIENIA MEGO ZATRZYMAM POPĘDLIWOŚĆ MOJĘ, A DLA CHWAŁY MOJEJ ZAHAMUJĘ GNIEW PRZECIWKO TOBIE, ABYM CIĘ NIE WYGŁADZIŁ. Oto wypławię cię, ale nie jako srebro; przebiorę cię w piecu utrapienia. SAM DLA SIEBIE, DLA SIEBIE TO UCZYNIĘ; BO JAKOŻBY MIAŁO BYĆ SPLUGAWIONE IMIĘ MOJE? ZAISTE CHWAŁY MOJEJ NIE DAM INNEMU. Słuchaj mię, Jakóbie i Izraelu, wezwany mój! JAM JEST, JAM PIERWSZY, JAM I OSTATECZNY. A ręka moja założyła ziemię, i prawica moja piędzią rozmierzyła niebiosa; zawołałem je, a zaraz stanęły. Zbierzcie się wszyscy, a słuchajcie. Któż z nich to opowiedział? Pan umiłował go, on wykona wolę jego nad Babilonem, a ramię jego przeciw Chaldejczykom. Ja, Jam mówił; przetoż wezwę go, przywiodę go, a poszczęści mu się droga jego. Przybliżcie się do mnie, a słuchajcie tego! Nie mówiłem od początku w skrytości; ale od onegoż czasu, którego się to działo, tamem był. A teraz panujący Pan posłał mię, i duch jego. TAK MÓWI PAN, ODKUPICIEL TWÓJ, ŚWIĘTY IZRAELSKI: JAM PAN, BÓG TWÓJ, KTÓRY CIĘ UCZĘ, ABYŚ POSTĘPOWAŁ; A PROWADZĘ CIĘ DROGĄ, PO KTÓREJ CHODZIĆ MASZ. OBYŻEŚ BYŁ PILNOWAŁ PRZYKAZANIA MEGO! BYŁBY JAKO RZEKA POKÓJ TWÓJ, A SPRAWIEDLIWOŚĆ TWOJA JAKO WAŁY MORSKIE; A nasienie twoje byłoby jako piasek, a płód żywota twego jako drzastwo jego; a nie byłoby wycięte ani wygładzone imię jego przed obliczem mojem. WYNIJDŹCIE Z BABILONU, ucieczcie od Chaldejczyków; GŁOSEM TO ROZSŁAWIAJCIE, ROZGŁASZAJCIE TO, ROZNASZAJCIE TO, AŻ DO KOŃCZYN ZIEMI; MÓWCIE: PAN ODKUPIŁ SŁUGĘ SWEGO JAKÓBA. Nie upragną, gdy ich przez pustynie powiedzie; wody z skały wywiedzie im; bo rozszczepi opokę, i wypłyną wody. 22Niemasz pokoju niepobożnym, mówi Pan. Izaj.48,9

  Bóg nie odda swojej chwały nikomu, żadnemu bóstwu na to nie pozwoli.
  Pan Jezus przyszedł właśnie po to na ziemię, aby nas pouczyć o grzechu, sprawiedliwości i sądzie. Przyszedł, aby nas wyrwać spod jarzma pasterzy kłamliwych nauk.
  Nie powiedział – uczyńcie sobie figurki, obrazy, podobizny i służcie im.
  Powiedział – słuchajcie Słowa Bożego i idźcie za nim, kochajcie Boga całym sercem i całą duszą.
  Czyńcie co się Bogu podoba, a nie ludziom.
  Odłączcie się od odstępców wiary, nie podążajcie za ich zwodniczymi naukami.
  Nie miejcie nic wspólnego z ich uczynkami ciemności.

 20. Ktos oglądał juz tego Pana? On nadawał jak jeszcze to nie było modne 😀
  Rozgadany fajny dziadzia 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: