Chrystusowcy biblijni. Nie wierz tak jak autorytety świata. W Jezusa wierz!

Chrystusowcy biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Modlitwa za duszę Wojciecha.

Updated: 18 kwietnia 2017 — 13:22

18 komentarzy

Add a Comment
 1. Piotr, czyli kamień, nie skała

  Zaduszenie przez proboszcza jest akurat dla niego korzystne pod względem ekonomicznym, ponieważ zarobił by on 700 zł za posługę pochówku plus “co łaska” na “przypominki”, czyli przypominanie Bogu o zmarłym, tak jakby Bóg miał słabą pamięć 🙂
  Z jednej strony śmieszne, z drugiej przerażające…

  1. Dobry ten mem 😀
   aż przypomniała mi się historyjka, którą opowiadała pewna dziewczyna: “Poszłam do kościoła i była msza za dusze zmarłych. Ksiądz wymienia: <>, a jakiś mały chłopczyk, który był ze swoją babcią w kościele powiedział do niej w pewnym momencie na cały kościół: <>.”
   Tak poza tym to niestety bardzo trafnie żeś to zauważył 🙁 sama ostatnio miałam pogrzeb w rodzinie, to trochę się napatrzyłam 🙁

   1. *w historyjce miało być: “Ksiądz wymienia: za duszę Wojciecha, za duszę Piotra, a jakiś mały chłopczyk, który był ze swoją babcią w kościele powiedział do niej w pewnym momencie na cały kościół: Uciekajmy, bo nas też zadusi!”, nie wiem czemu mi to wcięło… :/

 2. Strawnie. Tak jak wielu filmach zmarli ( a wlasciwie ich swiadomosci-dusze-jaznie ) sa przedstawieni w sposob nie biblijny tzn. zyja, tylko bez formy, otoczki cielesnej, a jak wiadomo znajduja sie w stanie nie swiadomosci oczekujac na sad ostateczny. Albo sie mowi, iz np. dziadek patrzy na nas z gory ( tylko jak wytlumaczyc dziecku kwestie wiary nad ktorymi obcykani w Pismie lamia sobie od wielu lat glowy, a i tak pozostaja dla wielu doroslych zagmatwane ).

 3. W pierwszej chwili nie wiedziałem, jak to zinterpretować. Nasunęło mi się skojarzenie o tym, że w tych kościołach to czasem aż dusi człowieka. Później zrozumiałem już sens memu :-). A tak na poważnie, to niestety w Kościele katolickim na porządku dziennym jest stawianie Boga w świetle zmarłych. Szkoda tych ludzi w kościele.
  “Bóg nie jest Bogiem umarłych, lecz żywych” Mt 22:32

  Mem zabawny nawet, ale realia smutne.

 4. Wedlug naszych zwiedzionych przez rzym rodakow mozesz byc takim/taka ( cenzura ) bylebys np. nie uwlaczal pamieci papy Wojtyly i wychylil czasem kielonka na jego czesc 😉 . Wtedy jest swoj. Normalnie opad rak. Tylko co to ma wspolnego z nauka Jezusa Chrystusa zawarta w Pismie?

  1. Moim zdaniem KAŻDY kto ma jakąkolwiek przynależność do religii chrześcijańskiej jest zwiedzony. Dlaczego należąc do jednej organizacji tak bardzo lubimy sądzić, że to my, a nie oni mają rację?
   Św. Paweł napisał co jest potrzebne do Zbawienia. Wiara (nie przynależność do organizacji = religii) w Zmartwychwstanie i Paschę Jezusa Chrystusa.
   “Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni. Bo takim sądem, jakim sądzicie, i was osądzą; i taką miarą, jaką wy mierzycie, wam odmierzą. Czemu to widzisz drzazgę w oku swego brata, a nie dostrzegasz belki we własnym oku?”
   Moim zdaniem niektórzy za bardzo koncentrują się na innych zamiast na własnym wzroście duchowym, aby przykładem przyciągać innych. Zamiast tego powolutku robi się koło wzajemnej adoracji 🙁 i mówię to z przykrością. Duch coraz słabszy.

   1. Detmold,ja mam wrażenie że ty żyjesz w jakiejś zakrzywionej rzeczywistości i wszystko wyolbrzymiasz , kiedy napiszesz choć raz coś budującego?

    To dobrze że uswiadamiasz innym że ludzie, świat jest zły itp , ale nie wproeadzaj tego w taki depresyjny sposób

 5. Czlowieczenstwo u istoty ludzkiej objawia sie dopiero w momencie, gdy zaczyna ona tworzyc oryginalne, wlasne, nowe koncepty ( oczywiscie pozyteczne ), ktore inspiruja innych do dzialania.

 6. Ps 43, 1-5 Oddaj mi sprawiedliwosc, o Boze, prowadz moja sprawe przeciwko ludowi bezboznemu; wybaw mnie od czlowieka zdradliwego i wystepnego! Wszakze Tys, Boze, jest moja ostoja. Czemu mnie odtraciles? Dlaczego musze zyc w utrapieniu, uciskany przez nieprzyjaciela? Zeslij Twoja swiatlosc i wiernosc Twoja! Niech mnie prowadza, niech mnie zawioda na Twa swieta gore, do Twego przybytku. A przystapie do oltarza Bozego, do Boga, mojej radosci i mego wesela; wtedy wyslawiac Cie beda przy dzwiekach harfy, o Boze, Boze moj! Czemus strapiona, duszo moja, czemu sie trwozysz we mnie? Miej nadzieje w Bogu! Jeszcze Go bede wielbil jako zbawienie moje i Boga mego.

  1. wow detmold brawo, wziąłeś się za Psalmy 🙂

   1. Nie trzeba klaskac 😉 . Ewangelizacja jest wazna, szczegolnie srodowisk spolecznych ( krajowych i zagranicznych polskich ) zaniedbanych pod tym wzgledem, a pogardzanych przez roznych “ludzi sukcesu swiatowego”.

 7. Zarzuca sie czesto wyznawca Jezusa Chrystusa, iz sa czescia swiatowego systemu kontroli i ucisku, a jest to nie prawda. Gdyby tak bylo, to by jego autentyczne slugi oplywaly tylko we wszelakie mozliwe dostatki, a nie z reguly cierpialy przerozne przesladowania za swa wiare. Po prostu myli sie tu Chrystiana z np. babilonczykiem rzymskim tudziez innym.

 8. Na historycznym marginesie. Okrucienstwa, czy wrecz bestialstwa Rzezi Wolynskiej 1943 nie sposob wytlumaczyc racjonalnie. Za to mozna “uzasadnic” jej gwaltownosc dysponujac wiedza duchowa jaka my posiadamy ( szczegolnie dzieki wojowi Jezusa Chrystusa-Krzysztofowi, oby ci Bog Ojciec blogoslawil ). Prawdopodobnie na skutek jakis przekletych ceremonialnych rytualow, w jakiejs zakonspirowanej grupie wysoko postawionych Ukraincow, doszlo do otwarcia portalu do swiata bytow demonicznych. Przez to doszlo do tak krwawych i zbrodniczych czynow.

 9. Polska ( niestety ciezko schorowana duchowo od watykanskich nauk ) moglaby by sobie spokojnie wegetowac gdzies w srodkowej Ameryce Lacinskiej, Afryce, Azji tylko nie w tak newralgicznym punkcie mapy… Albo Lechia wyzdrowieje mentalnie albo jej w ogole nie bedzie, co przy skrajnie nie odpowiedzialnych rzadach ( co by nie powiedziec oblakanych ) milosciwie na panujacych socjalistow obstawiam niestety to drugie.

 10. Przeczytałam tytuł, mem nie zaskoczył od razu na telefonie i myślałam, że się coś stało naszemu blogowemu Wojtusiowi.
  Ej, weźcie ludziska mnie tak na przyszłość nie straszcie :D:P

  1. Haha dobre 😊

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: