Chrześcijanie biblijni. Nie wierz tak jak autorytety świata. W Jezusa wierz!

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Dwa rodzaje biblii.

Nie wiem czy wiecie, ale macie w domu jeden z dwóch rodzajów Biblii.  Każdy ma tylko jeden. Nie ma takiej możliwości aby miał dwa rodzaje na raz.

O jakich dwóch Bibliach mowa?

Pierwszą z nich jest biblia w wydaniu gadżetowym. Stoi sobie lub leży na półce nikomu nie przeszkadzając w jego życiu. Taka osoba może nawet czytać teksty wokół biblijne, ale po biblię nie sięgnie. Biblia taka jest właśnie zwykłym gadżetem, taka pamiątką z komunii katolickiej.

 

Jej wartość oscyluje w kwocie około 30 złotych polskich, gdyż za tyle będzie można sprzedać ją na allegro.

Przypowieść o siewcy pokazuje jak Biblia może stać się zwykłą książką nawet dla czytającego Pismo:

 

18 Wy zatem posłuchajcie przypowieści o siewcy! 19 Do każdego, kto słucha słowa o królestwie, a nie rozumie go, przychodzi Zły i porywa to, co zasiane jest w jego sercu.

Takiego człowieka oznacza ziarno posiane na drodze. 20 Posiane na miejsce skaliste oznacza tego, kto słucha słowa i natychmiast z radością je przyjmuje; 21 ale nie ma w sobie korzenia, lecz jest niestały. Gdy przyjdzie ucisk lub prześladowanie z powodu słowa, zaraz się załamuje.

22 Posiane między ciernie oznacza tego, kto słucha słowa, lecz troski doczesne i ułuda bogactwa zagłuszają słowo, tak że zostaje bezowocne.

Jak widzimy można  czytać  Biblię i nie rozumieć jej.

Łatwo da się rozpoznać, gdyż nieodłącznymi atrybutami są:

 

“Owocem zaś Ducha są: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, Łagodność, wstrzemięźliwość. Przeciwko takim nie ma zakonu.” (Gal. 5,22-23″

W internecie najbardziej widać kto te owoce posiada. Czy jest uprzejmy, czy okazuje miłość czy nienawiść, czy jest dobry, czy zły itd. Czy odwzajemnia dobro, czy złem płaci.

Jeśli ktoś nie ma owców Ducha, to oznacza, że on tylko przeczytał Pismo. Niestety taki to jest bolesny i bezpardonowy test.

Gro czytających prezentuje tylko intelektualizm biblijny. Taka żonglerka książką, ale prawdziwi czciciele będą oddawali cześć w Duchu, a ten daje owoce.

Ten rodzaj biblii jest niczym pieniądze bez pokrycia w złocie. Zwykłym drukiem.

____________________________________

 

Drugim rodzajem Biblii jest biblia traktowana z mocą

 

23 Posiane w końcu na ziemię żyzną oznacza tego, kto słucha słowa i rozumie je. On też wydaje plon: jeden stokrotny, drugi sześćdziesięciokrotny, inny trzydziestokrotny».

 

 

Jest wiele kontrowersji  w dużej mierze uzasadnionych,  nad aktem wandalizmu satanisty Nergala zapraszanego notabene do różnych telewizji, w tym publicznej tego jakby nie było katolickiego kraju, którego sejm a więc równieŻ Krajowa Rada RTV sa katolikami.

W zasadzie wbrew pozorom Nergal ma wiele wspólnego z kościołem rzymskim. Kapłani są ubrani na czarno i Nergal chodzi w strojach, w których dominuje czerń. Nergal i kościół palił biblie. KRK dodatkowo palił ludzi propagujących biblię, która nadal  jest dyskredytowana przez kościół rzymski.

 

W przeciwieństwie do katolików lub fałszywie nawróconych,  pozbawionych miłości chrześcijan,  Nergal bardzo poważnie traktuje biblię, skoro publicznie ją spalił. On wie, że Biblia przeszkadza  jego panu.

Bardzo poważnie przez setki lat traktował Biblię również kościół imperium Rzymu zwany dla zmyłki katolickim (powszechnym):

 

 

 

Przykłady:

 

“Choć w drugiej połowie XVI wieku Biblia brzeska cieszyła się dużą popularnością i miała możnych wydawców, nie wywarła tak dużego wpływu na społeczeństwo i język polski, jak jej angielskie czy niemieckie odpowiedniki. Miała na to wpływ kontrreformacja. Syn fundatora Biblii brzeskiej, konwertowany przez jezuitów na katolicyzm Mikołaj Krzysztof Radziwiłł (Sierotka), jako pokutę za „grzechy ojca-heretyka” postanowił wykupić i zniszczyć wszystkie egzemplarze Biblii brzeskiej. Mimo iż wydał na ten cel ogromną sumę 5000 dukatów (czerwonych złotych), nie udało mu się zniszczyć wszystkich egzemplarzy. Tą większość biblii, które wykupił uroczyście spalił na rynku w Wilnie. Pozostałe egzemplarze zostały zniszczone w okresie kontrreformacji; ocalało zaledwie 20 do 40 sztuk.” wikipedia.

 

Kolejny:

 

Wrogość katolików do protestantów została opisana w książce Johna Dowlinga pt. The Burning of the Bibles w 1843 r., gdzie opisuje palenie Biblii przez katolików w stanie Nowy York. W październiku 1842 r. w Carbo ( w pobliżu Champlain ) w stanie Nowy York jezuici spalili setki Biblii Króla Jakuba z 1611 r.

http://www.historycy.org/index.php?s=58c83e31ece3298ba33e4ae8c8ba05bf&showtopic=118802&pid=1400967&st=0″

To nie tylko wieki średnie walczyły z Biblią rękami kościoła Rzymu, ale i w  XVIII wieku miała także niecodzienna uczta papiestwa, gdzie podczas imprezy ku czci rozumu w Notre Dame wystąpiła piękna aktorka odgrywająca rolę bogini Rozumu. Wtedy to ateistyczna Francja wydała wojnę Słowu Bożemu, zabijając ponad 30.000 Hugenotów, wyznawców Biblii i to tylko w ciągu tygodnia po nocy świętego Bartłomieja.

W 1793 roku dekretem Konwentu Narodowego Francji spalono na rynku Paryża wszystkie egzemplarze Biblii.

Niebawem, bo w latach 1789–1799 wybuchła rewolucja francuska.

W trakcie rewolucji na podstawie wyroków trybunałów zgilotynowanych zostało ponad 50 tysięcy ludzi. Około 35 tysięcy padło ofiarą samosądów ludowych

Socjaliści (Karol Marks, Pierre Joseph Proudhon), w pełni aprobowali rewolucję i jej osiągnięcia.

 

Czego fundamentem była “nauka” Marksa nie trzeba nikomu pisać. Taki jest więc skutek odstawiania Biblii i opierania się na tzw rozumie.

______________________

 

Biblia jest o wiele bardziej realną książką i będącą pełną mocy niż Harry Potter. Z tym, że w Polsce niestety bardziej modny jest Potter.

Jak udowodnić, że Biblia ma moc?

Otóż tutaj:

 

http://detektywprawdy.pl/category/swiadectwa/

 

Biblia wyciąga ze strefy ZŁA. Z narkomanii, z onanizmu, z uzależnienia od gier komputerowych, od nienawiści, mściwości, cudzołóstwa, hazardu, okultyzmu itd itd,

 

 

2 Kor 2. 10

Chociaż żyjemy jako ludzie, to jednak w walce nie kierujemy się ludzkimi względami. (4) Oręż, którym posługujemy się w walce, nie jest bowiem czysto ludzki, lecz zawiera moce Boże, które burzą nawet warowne twierdze. Burzymy rozumowania (5) i wszelką wyniosłość, która podnosi się przeciw poznaniu Boga, a każdy umysł skłaniamy do posłuszeństwa Chrystusowi.

 

To jest ten drugi rodzaj Biblii mający większą wartość niż złoto. Gdybym miał do wyboru posiadać tylko jedną rzecz, sztabkę złota wartą 10 tysięcy złotych lub Biblię wybrałbym Biblię.

Updated: 6 kwietnia 2017 — 13:27

21 komentarzy

Add a Comment
 1. W Polsce czyli kraju gdzie najpopularniejszymi rzeczami piśmienniczymi do czytania są tabloidy ( o często niemieckim kapitale ) Admin Piotr Zimbarder mówi o dość trudnej do pojęcia ( bez łaski poznania prawdy od Boga ) lekturze Pisma. Do odważnych jednak świat należy.

  1. Detmold twoje teksty są strasznie antypolskie, Polacy to wspaniały naród:wierzący w Boga,bohaterski, pracowity, inteligentny, operatywny, przedsiębiorczy ale umęczony i uciśniony i mamiony przez media, ponieważ komuś zależy żeby tak było.
   Gdyby Polska urosła w siłę mieli by kłopoty, dlatego jest taki nacisk i sponsoring z każdej strony żeby nas nie wypuścić z klatki.

   1. AntyPolakiem, ba, antyczlowieczym gadem jest ten kto slodzi naszym zagubionym rodakom wtedy gdy czynia zle np. daja posluch roznym obiecywaczom wszystkiego najlepszego ( dla siebie ). By zylo sie lepiej…

    1. detmold, czy Ty masz radośc ducha? czy cos Cie cieszy w życiu?

     1. Przeholowalem 🙁 . Przepraszam.

      1. Jeśli twoje wypowiedzi są szczere to ok, ale mam nadzieję, że nie robisz tutaj kreciej roboty, bo twoje wypowiedzi są bardzo sugestywne i sprytne ale odkrywasz się.

      2. Nie pierwszy już raz przepraszasz, a mimo to czasem aż trudno się przekopać przez Twoje komentarze, aby przeczytać co inni mają do powiedzenia. Zastanawia mnie Twój podpis: Detmold to miasto w Niemczech, det-śmierć, mold-forma. Jak to z Tobą jest ? Może wyjaśnisz co miałeś na myśli wybierając taki nick. “Z obfitości serca mówią usta” Pomyśl o tym zanim dodasz komentatrz. Szczęść Boże

       1. Detmold Ci nie odpowie. Ilekroć pada jakieś pytanie o niego samego zaraz się zmywa..

        1. Choć muszę Mu to oddać – dałam spokój z zastanawianiem się nad osobą Detmolda kiedy odpowiedział na pytanie czy Jezus Chrystus jest Bogiem – twierdząco.

      3. Ty prawie zawsze krytykujesz.oskarzasz.od kogo dostales takie prawo?

 2. Piotr, czyli kamień, nie skała

  Jest też trzeci rodzaj Biblii, który jest bardzo popularny w katolicyzmie – Nowy Testament 🙂
  Tak jakby Stary Testament nie był istotny, a przecież Katechizm Kościoła katolickiego w punkcie 121 mówi:
  “Stary Testament jest nieodłączną częścią Pisma świętego. Jego księgi są natchnione przez Boga i zachowują trwałą wartość, ponieważ Stare Przymierze nigdy nie zostało odwołane.”
  Jednak katolicy twierdzą inaczej. Kolejny paradoks 😉

  1. Piotr, czyli kamień, nie skała

   Świetna akcja. I co ciekawe ci ludzie go nie pobili.
   Czego nie można powiedzieć o katolikach mieniących się krzyżem w dłoni:

 3. A ja wolę czytać z komórki. Sklepy android i wp maja swietne aplikacje. Android ma nawet stara biblie gdanska. Jest mozliwosc dodawania ulubionych wersetow do zakladek. Super!

  1. Jest jeszcze aplikacja Biblia (YouVersion) w polskiej wersji, gdzie można mieć kilka różnych przekładów i je z sobą porównywać (w różnych przekładach), zaznaczać ważne wersety, tworzyć obrazki do nich, notatki, tworzyć plany…oprócz tego dostępne są różne inne wersje językowe do wyboru, m.in.anglojęzyczne-gdzie można wybrać m.in.KJV (z polskich są:PUBG, Gdańska, NBG i jakiś “Słowo Życia”-nie wiem co to… :/ )

 4. Dziękuję za ten artykuł. Słowo Boże jest żywe i skuteczne, i to jest jego przeznaczeniem, aby było żywe w naszym domu, naszym życiu i sercu.

  “Gdybym miał do wyboru posiadać tylko jedną rzecz, sztabkę złota wartą 10 tysięcy złotych lub Biblię wybrałbym Biblię.”
  Dobrze powiedziane. Za 10 tys złotych człowiek nie znający Boga kupi kilka rzeczy i tyle mu z tego, a chrześcijanin nie mający pieniądza a posiadający Słowa Biblii wyryte w sercu, zbuduje dzięki temu Słowu CAŁE ŻYCIE.

  1. “chrześcijanin nie mający pieniądza a posiadający Słowa Biblii wyryte w sercu, zbuduje dzięki temu Słowu CAŁE ŻYCIE.”

   Ładnie powiedziane. Kasia marnujesz się …:D

  2. Kosik,super napisane, zgadzam się w 100%.

 5. Ja nowonarodzilem się dzięki Słowu Bożemu. Byłem zagorzałym ateistą lubiącym szydzić z ludzi wierzących.
  Nikt nie głosił mi dobrej nowiny,a kiedy psychicznie spadłem na dno w ciężką depresję niespodziewanie sięgnąłem po Biblię. I szczerze czytanie Biblii w tamtym momencie mojego życia było ostanią rzeczą jaka mogła mi wpaść do głowy. A jednak nie wiedzieć jakim cudem sięgnąłem po nią. I była to najpiekniejsza rzecz jaką mogłem zrobić. Pan Jezus “powiedział” Pójdź za Mną”. Chwała Tobie Panie że stanaleś na mej drodze!!

  1. Niesamowite 🙂 dziękuję że się tym podzieliłeś 🙂 Boże Słowo ma moc… Chwała Panu Jezusowi

  2. Wspaniała wiadomosć 🙂 Niech Cię Jezus Chrystus prowadzi i strzeże na nowej drodze życia 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: