Chrześcijanie biblijni. Nie wierz tak jak autorytety świata. W Jezusa wierz!

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Owocem Ducha Świętego jest radość.

 

 

Updated: 5 kwietnia 2017 — 15:07

40 komentarzy

Add a Comment
 1. Przykladowo. Umiejetnosc cieszenia sie z cudzych, pozytecznych osiagniec. Nasi raczej ciesza sie z czyis klesk czyli odczuwaja tzw. “schadenfreunde” ( bardzo destruktywne uczucie )…

  1. gdzie ty żyjesz Artur?
   nie kojarze tez twojego posta który by był radosny 😃

   1. Bogdanie. Radosny nie znaczy zeby byc latwowierny czy naiwny 😉 . Wielu ludzi niestety to myli i z sercem podchodza do roznych rozniastych 😉 no, ktorzy z usmiechem na ustach ( szyderczym/sardonicznym ) to wykorzystuja. A chyba nie o taka pogode ducha nam chodzi, co nie 😉 ? Usmiechac sie warto. Jednakze chyba nikt ( przynajmniej z “powaznych Polakow” ) nie lubi osob z przylepionym, tchnacym na kilometr sztucznoscia “amerykanskim” usmiechem. Albo placzacych jaki ten swiat nie dobry, moj los nie za wesoly, a ludzie podli 😉 , by po chwili rozkosznie komus “dowalic”. Czyz nie jest to obludne do oporu?

 2. Piotr, czyli kamień, nie skała

  Najlepiej pokazać -> 🙂

 3. Wspaniale jest się czuć radosnym 🙂
  To zupełnie coś innego od zadowolenia ludzi ze świata.

  1. dokładnie. Radość Ducha to nie jest zadowolenie lub samozadowolenie. To cieszenie się tym co się ma, słońcem , wiatrem , ptakami, braćmi i siostrami. Radośc mimo trosk i smutków..

   1. Tak, to wspaniałe :). Jednak smutne jest to, że kiedy ludzie widzą, że NAPRAWDĘ cieszysz się życiem, tak po prostu i zachwycasz się przyrodą, pytają: “Co Ty ćpałeś/aś?”. Większość znajduje “prawdziwą” radość jedynie w używkach i rzeczach materialnych, nie zdając sobie sprawy jak złudne to jest i nie wierzą, że można być szczęśliwym bez wyraźnego powodu. Wybaczcie, że tym pesymistycznym akcentem zagłuszyłam pozytywny wydźwięk Waszych wypowiedzi 😛

     1. Chrystianin cieszy sie ( wrecz napawa ) z dziela Bozego stworzenia, a nie traktuje go w sposob czysto uzytkowy np. dorodne, budzace zadume drzewa w lesie-zrobic z nich drewno na opal albo wiezbe budowlana. Taka jest roznica.

  2. Oj tak a jeśli tę radość jeszcze dajesz innym mając ją w sobie 😀 A Ty Zdzisiu taki dar właśnie masz i to jest w Tobie najpiękniejsze 🌷

   1. O tak, radość Zdzisia jest bardzo zaraźliwa 😀

    1. To jest fajne móc zarażać uśmiechem 😀

 4. Dzięki Bożej łasce mam i ja😊 tra la la

  1. Oj masz Lenko masz nawet nie wiesz ile 🙂

   1. Ty Gosiulku 😊też masz radość od DŚ dzięki Bogu.
    Brakowało tutaj ciebie 😊 dzięki Bogu,że jesteś ❤

  2. La la la mam ją i ja i ty i kosikowa la la la 😀

   1. To jeszcze wersja alternatywna 😊

    La la la ma ją Lena, Gosia Piotr, ja plus społeczność blogowa no i kosikowa la la la 😀

    Się rymuje 😊

    1. O jak fajniee, dawno nie było już Twoich rymowanek 🙂

     1. Czasem mogę zarzucić jakimś rymem 🙂

      Znajdzie się rymów jeszcze wiele blogowi przyjaciele.

 5. Ostatnio w jakimś lesie (nie byłem sam) i nie w moich okolicach miałem taką sytuacje, że nie tylko ogarnęło mnie ciepło i radość, ale wręcz mistyczne uniesienie, po którym
  się po cichu rozryczałem 😀 Miałem na sobie okulary więc nikt nie skumał :p Byłem trzeźwy. A więc radujmy się z najmniejszych rzeczy, bo mają wielką moc.

  1. “Cieszmy się z małych rzeczy” [jak to kiedyś usłyszałam w jednym (niezbyt lotnym) utworze, będąc niestety skazana na dane radio 🙂 ]
   Zgadzam się 🙂
   🙂 🙂 🙂

 6. Papież: tylko likwidacja nierówności przyniesie światu pokój:
  http://www.deon.pl/religia/serwis-papieski/aktualnosci-papieskie/art,5556,papiez-tylko-likwidacja-nierownosci-przyniesie-swiatu-pokoj.html

  “3 Kiedy bowiem będą mówić: «Pokój i bezpieczeństwo» – tak niespodzianie przyjdzie na nich zagłada, jak bóle na brzemienną, i nie umkną. 4 Ale wy, bracia, nie jesteście w ciemnościach, aby ów dzień miał was zaskoczyć jak złodziej.” 1 Tes.5.

  OWOC DUCHA – Pokój
  “Pokój zostawiam wam, pokój mój daję wam. Nie tak jak daje świat, Ja wam daję. Niech się nie trwoży serce wasze ani się lęka.” (Jn 14,27 BT)
  http://pismoswiete.republika.pl/art_owoc_pokoj.html

  1. Nie jesteśmy równi. Jeżeli jednostki zginą będzie po ptakach.

  2. Oficjalne logo zbliżającej się wizyty Franciszka w Egipcie przedstawia symbol chrześcijański i islamu obok siebie, jakby na równi:
   http://en.radiovaticana.va/news/2017/03/31/official_logo_for_pope_francis_visit_to_egypt/1302568

 7. Polecam wszystkim bardzo wartościowe nauczanie Pavela Goji :

  https://www.youtube.com/watch?v=SAYmwinqoyA

  Kolejne części też są bardzo pouczające.

  1. Także polecam bardzo wartościowe wykłady🙂

  2. Obejrzałam wszystkie, rewelacyjne 🙂

 8. Polscy wyzyskiwacze na dorobku zwani szumnie przedsiebiorcami ( zdecydowana wiekszosc… ) zatrudniaja “potulnych” ( do czasu ) Ukraincow, ktorzy jak przyjdzie co do czego moga ich w sposob bestialski mordowac ( szczegolnie ci z dawnych wschodnich wojewodztw przedwojennej Rzeczypospolitej ). Zadza pieniadza zaslepia… Obym sie jednak mylil.

  1. Oby się tak nie stało, też o tym myślałam, ludzie nie zdają sobie sprawy, że krew nie woda, nie na darmo w Piśmie Świętym są wymieniane pokolenia kto od kogo pochodzi.

  1. Nie to co przez usta wchodzi czyni człowieka nieczystym, bo idzie do żołądka i na zewnątrz się wydala ale raczej to co z nich wychodzi czyni go nieczystym bo wychodzi z serca.

   Przesłuchałem 20 minut ale ciekawe spojrzenie. Nie zastanawiałem się tak nad tym tematem choć ostatnio faktycznie coraz mniej żartuję i śmieję się z żartów, a w wojsku poziom żartu jest na naprawdę ekstremalnym poziomie. I faktycznie przesuwają one granice tolerancji zła.

 9. Dobrze, ze Admin Piotr nie angazuje sie w agitacyjne politykowanie tzn. nie wskazuje bezposrednio palcem komu z moznych ufac, a komu nie 🙂 .

  1. Rozmowa o polityce to nic złego. Tzn. poprawność polityczna jest po to aby zamknąć nam usta, cwaniactwo. Dyplomacja i liberalizm prowadzą w złą stronę.

 10. Nie powinno sie oceniac ksiazki po okladce. Jednakze trudno chwilami jest przeskoczyc pierwotne atawizmy np. rudy to na pewno falszywy itp. Jak nie jestesmy prowadzeni duchowo przez Jezusa Chrystusa mozemy sie niezle naciac i przejechac np. a tak ta osoba dobrze wygladala, a taki mi numer odwalila itp. Sa acz pewne momenty gdy intuicyjne ( ta skladowa cecha swiadomosci nie wystepuje u zwierzat ) wychwytujemy, iz dana osoba jest godna badz nie zaufania. Jak to wytlumacza ludzie o swiatopogladzie czysto materialistycznym?

 11. Ja to naprawdę ostatnio nie mogę przestać się zachwycać naturą, w ogóle jestem taka radosna, że aż nie wiem jak to ogarnąć 🙂 to jest wspaniałe, że mimo trosk można czuć taką radość. Chwała Bogu ♥

  1. Chwała Bogu za Twoją radość Justyna 😉

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: