Chrześcijanie biblijni bez religii.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Andrzej Cyrikas – Wielki ucisk. Cz.III. Pochwycenie Kościoła

Interesujący wykład. Bez względu na nasze postrzeganie zasadności poniższej teologii pochwycenia, większość przesłania jest ciekawa i dosadna w ocenie obecnego czasu eschatologii.

Przy tej okazji pragnę zwrócić uwagę na sugerowane prze mnie podejście. Przywykliśmy dzięki internetowi być takimi spryciarzami, sędziami, jacy to my jesteśmy mądrzy. Według mnie każda osoba nauczająca w miłości zasługuje na szacunek.

Na jednym forum z jedynie słuszną prawdą spotkałem się z krytyką Cyrikasa. Prawda jest taka, że i ze mną niektórzy się nie zgadzają po części, ale czytają sumiennie i codziennie ten blog.

 

 

 

3 komentarze

Add a Comment
 1. oglądałam pierwsze dwie części były interesujące (nie ze wszystkim mogę zgodzić), jednakże też poruszają ważne kwestie, z ciekawością więc obejrzę trzecią 🙂

  1. Dziękuję za zamieszczenie 🙂

 2. Oglądałem wszystkie – po pierwszej niecierpliwie wyczekując kolejnych. Chętnie też wysłucham ich jeszcze raz. W moim odczuciu, całą prawdę zna tylko Pan Bóg, ludzie natomiast jedynie tyle, ile im zostało z woli Pana objawione. Kolejną sprawą jest to, że zrozumienie przychodzi w sposób, można powiedzieć, płynny – delikatnie, jako dar Ducha. Ja również miałem kiedyś zupełnie inne poglądy i sposób postrzegania świata (i zapewne też przeświadczenie o własnych racjach oraz gotowość do ich obrony). Przyznam szczerze, podobnie jak Aldona, że też nie mogę się w całości zgodzić z niektórymi fragmentami wypowiedzi pana Andrzeja, co jednak nie zmienia faktu, że uważam je za wartościowe i godne zarówno wysłuchania, jak i polecenia. Nie dostrzegam też w nich prób zwodzenia, czy manipulacji odbiorcy. Jeśli się mylę, to mnie napomnijcie. W końcu powinniśmy mieć na uwadze, że Pan Bóg stworzył każdego z nas, mimo wielu wzajemnych podobieństw, jako niepowtarzalną i jedyną w swym rodzaju istotę – z pełnymi tego konsekwencjami, w tym prawem do samodzielnego myślenia, wnioskowania i wypowiadania. Tak więc zaufajmy naszemu Stwórcy. To właśnie On pozostawi nam w głowach to, co należy, a resztę „odfiltruje”. Wszystko też objaśni, gdy będzie na to właściwy czas – i nam i panu Andrzejowi.
  A tak trochę z innej beczki…
  Odnośnie zgadzania się, czy też nie – „wpadła” mi do głowy myśl nt (m.in.) Biblii Tysiąclecia. Mimo, że zawiera ona mnóstwo „przekłamań” i „niedociągnięć”, to jednak Pan Bóg, w swej mądrości oraz z właściwym sobie wdziękiem i poczuciem humoru (tak, tak!), z wielkim powodzeniem, używa jej do wielu swoich celów – w tym m.in. do budzenia ludzi z „babilońskiego matriksa” (na co zresztą jestem żywym wciąż dowodem).
  Nie szukajmy, proszę, drzazgi w oku bliźniego…
  Dużo lepiej pomodlić się za pana Andrzeja, w tym także dziękczynnie – bo dobrą pracę wykonuje i tłumaczy w prosty sposób, sprawy trudne, a wręcz nie do ogarnięcia bez Bożej łaski.

  Panu Bogu cześć i chwała – na zawsze.
  Pozdrawiam Was serdecznie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: