Jak donosi Gazeta Polska Codziennie agencja artystyczna podlegająca burmistrzowi Szczecinka – Jerzemu Hardie-Douglasowi organizować ma festiwal, na którym wystąpić ma death-metalowa grupa Behemoth. Lokalni proboszczowie są oburzeni sytuacją.

Festiwal organizowany i finansowany jest przez Samorządową Agencję Artystyczną. Wystąpić ma na nim znana kapela Behemoth, która w swoim repertuarze ma utwory takie, jak Chwała mordercom św. Wojciecha czy Christians to the Lions. Lider grupy – Adam Nergal Darski w przeszłości zasłynął podarciem Biblii na scenie. Sam niejednokrotnie deklarował siebie również jako satanistę.”

źródło: http://pikio.pl/katolicy-wsciekli-polityk-po-finansuje-z-publicznej-kasy-czciciela-diabla/#

 

Kwestia promowania satanisty przez polityka PO to jedna sprawa, a druga to paradoks polegający na tym, że kościół rzymski przez prawie 1000 lat zakazywał czytania Biblii i tuż przed reformacją palił za jej czytanie na stosie, a dzisiaj grzmi zabraniając samodzielnego czytania. Taka jest oto hipokryzja kościoła Rzymu.

Dwie głowy tej samej hydry: zdeklarowani sataniści i ukryci sataniści. Może to zabrzmi kontrowersyjnie, ale Nergal przynajmniej jest uczciwy w swym czynieniu zła. Oczywiście zapewne jest wielu księży szczerze oddanych Bogu, wszak i my bylismy w kościele imperium Rzymu nie mając złej woli. My wszyscy uważaliśmy, że wierzymy w Boga. Niestety księża są zamknięci na prawdę i często wszelki dialog nt choćby kultu maryjnego czy drugiego przykazania kończy się fiaskiem.