Chrystusowcy biblijni. Nie wierz tak jak autorytety świata. W Jezusa wierz!

Chrystusowcy biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Nie byłeś u spowiedzi przed Wielkanocą? Jesteś w czarnych statystykach.

Nie byłeś u spowiedzi przed Wielkanocą? Jesteś w czarnych statystykach, CZARNEGO imperium, ciemnej strony mocy.

 

Diecezja Łomżyńska notuje kto był u spowiedzi, bo Bóg chyba nie zna grzechów ludzi…

 

Obserwując to co się dzieje i jak bardzo kościół powiązany jest z państwem, co raz częściej mam wizje państwa religijnego na wzór szariatu, który to wprowadził … Watykan:

Watykan stworzył Islam

 

Uczynili oni sobie taką próbkę, poligon, test na muzulmanach, studium przypadku, aby kiedys wprowadzić rządy oparte na religii. Na razie nie wiadomo, czy za czasów antychrysta będzie dominować religia ekumeniczna w centrum w Rzymie czy też może new age   na przykład w Astanie w Kazachstanie.

Jedno jest pewne: Europa dąży do prawa niedzielnego, dnia Słońca (sun day), a kościół rzymski ma coraz większą władzę polityczną i duchową w Polsce.

 

Jeszcze na koniec. Nie ma żadnego uzasadnienia spowiedzi tzw świętej rzyymsko-katolickiej w Biblii.

Słowo RADZI nam, dla naszego dobra wyznawać grzechy nasze braciom i siostrom w wierze, ale taki  jest tego cel, bo na tym wersecie bazuje kościół imperium Rzymu ze swą ciemną stroną mocy:

 

“Wyznawajcie tedy grzechy jedni drugim i módlcie się jedni za drugich, abyście byli uzdrowieni. Wiele może usilna modlitwa sprawiedliwego.” Warszawska 

 

Nigdzie nie ma mowy o wyznawaniu grzechów obcemu facetowi w czarnej sukience. Nigdzie. Jeśli taki ktoś znajdzie, wygrywa kolację z Detektywem Prawdy :D.

Biblia Gdańska lepiej to wykłada:

 

Wyznawajcie jedni przed drugimi upadki, a módlcie się za drugimi; abyście byli uzdrowieni. Wiele może uprzejma modlitwa sprawiedliwego. Jakuba 5.16 Biblia Gdańska

 

Tu nie chodzi o denne, sztuczne, rytualne, legalistyczne wyznawanie grzechów, a o szczere przyznawanie się do upadków swemu bratu lub siostrze w wierze w zborze. Dlaczego?

 

a módlcie się za drugimi; abyście byli uzdrowieni. Wiele może uprzejma modlitwa sprawiedliwego.”

 

Spowiedź katolicka jest deformacją sensu tego wersetu i działa patologicznie na zdrowie duchowe wierzącego, ponieważ odchodząc od konfesjonału będzie robił to samo nadal i tak w kółko.

Ostatnio na zjeździe modliliśmy się w 3 osoby w pokoju na życzenie brata w wierze. Dlaczego? aby był oczyszczony, gdyż to Bóg odpuszcza grzechy a nie my, ale po to by był uzdrowiony.

Amen i hallelujah 🙂

 

 

 

Updated: 29 marca 2017 — 21:37

35 komentarzy

Add a Comment
 1. Spowiedź udana zaostała wymyślona w celu kontroli społeczeństwa.
  -haki na władców i duchownych
  -potężna siatka wywiadowcza Watykanu
  gdy wszyscy się spowiadali z ukrywanych grzechów to czasem trafiło się coś wartościowego, a informacja to najpotężniejsza broń. Zwłaszcza inkwizycja lubiła korzystać z takich denuncjacji- heretyk nie był chroniony tajemnicą spowiedzi.
  to samo z celibatem. Wymyślony został głównie po to aby nie rozdrobnić majątku kościoła rzymskiego bo synowie biskupów mogliby dziedziczyć.

  1. Miało być spowiedź uszna ale telefon i te automatyczne słowniki. …

   1. Widze ze braci chrzescijan ugryzlo sumienie.
    I slusznie.
    Szybko mi do spowiedzi!!!
    Bierzecie maly formularzyk, podchodzicie do ksiedza i po prostu sprawdzacie czy wspolpracowal badz wspolpracuje z jakimikolwiek sluzbami .
    Dodatkowo powinien zapewnic przed Bogiem ze NIE WSPOLPRACOWAL.
    Zbieracie podpisik i wuala juz mozecie bezpiecznie sie spowiadac.

    Warto jeszcze sprawdzic konfesjonal i czy ksiadz pod sutanna nie trzyma ajfona lub innego
    ktory przypadkiem mu sie nie wylaczyl 😉

 2. KRK cechuje się wybitną zdolnością do nadinterpretacji i złej wykładni prawd biblijnych stąd właśnie różne chore ichnie doktryny począwszy od czyśćca, a skończywszy na totalnym zrytualizowaniu, które ma odmóżdżyć wiernych bo ci mają bezrozumnie, bezwiednie i bezkrytycznie poddawać się różnej maści obrzędom gwarantującym im życie wieczne oczywiście po odbyciu oczyszczenia w czyśćcu bo większości z nich się wmawia, że do nieba za pierwszym razem nie pójdą wpierw sobie pohasają po czyśćcu. Ta lista to totalna amatorszczyzna. Powinni publikować listy imienne i co tydzień wywieszać taką w swoich przykościelnych gablotkach lub jeszcze lepiej odczytywać nazwiska grzeszników z ambony 😛 Wiele może modlitwa sprawiedliwego gdybym zatem mógł prosić Was o modlitwę za mnie byłbym bardzo wdzięczny. Troszkę nabroiłem dziś od rana cały w nerwach jakieś bluzgi mi się wyrwały w złości.

  1. Piotr, czyli kamień, nie skała

   Ja myślę, że chętnie wprowadzili by karty lojalnościowe jak w hipermarketach, i po każdej spowiedzi proboszcz nabijał by punkty. Ich ilość zależała by od tego czy grzechy były szablonowe czy wyjątkowo szczegółowe 😉 Wtedy dopiero byłby wyścig 🙂

  2. Ostatnio trochę czytam argumentów jezuickich w dyskusjach z biblijnymi. Czyściec wzięli z sądu dla chrześcijan z uczynków, to będzie to wypróbowanie domu w ogniu itd.

   Doszłam do wniosku, że człowiek wątpiący w krk, poszukujący, gdyby trafił na jezuitę nie odejdzie od nich. Są oni wyszkoleni jak szatan na pustyni z cytatami z Pisma i historii Izraela, chrześcijaństwa.

 3. “miejsce w rankingu parafialnym” hahaha ciekawe czy bukmacherzy przyjmują zakłady które sołectwo będzie miało największy odsetek wyspowiadanych mieszkańców? 😀

  1. to sa takie antylisty przebojów.
   Gmina Pacanów dzisiaj zanotowała spadek na liście. Gmina Chrapkowo wzrost o trzy oczka, tym samym zajęła pozycję lidera.

   1. Może proboszcze muszą się tłumaczyć z tabelek przed “górą” jak managerowie regionalni sprzedaży 🙂

    1. coś w tym jest. Jakby nie było jest to nie tylko instytucja duchowa, ale i finansowa…

 4. “Słowo RADZI nam, dla naszego dobra wyznawać grzechy nasze braciom i siostrom w wierze”
  Taki brat lub siostra w wierze, którym sie zwierzyliśmy nie dośc, że się za nas będzie modlic to i również może udzielic nam porady oczywiście według Słowa Bożego i popatrzyc na naszą sytuację zupełnie innymi oczyma. Taka osoba podniesie nas na duchu a zarazem będziemy odczuwac większe wsparcie i poczucie tego,że nie jesteśmy sami. Poza tym zawsze lepiej zrzucic swój ciężar i się wygadac, wypłakac to nas oczyszcza w jakimś stopniu.

  1. Piotr, czyli kamień, nie skała

   Absolutnie to ma sens.
   Dlatego tak nakazuje Słowo Boże. Bo jakie wsparcie mamy po odejściu od konfesjonału? Ksiądz wychodzi na plebanię, zamyka się na cztery spusty, spuszcza psy, włącza monitoring i nadal jesteśmy sami z naszymi problemami.
   Czy proboszcz zajrzy do nas za jakiś czas na herbatę pogadać jak sobie radzimy? Nie. Zrobi to tylko raz w roku, ze wzrokiem i umysłem skupionym na kopercie z “datkiem”.

   1. Spuszcza psy xD

 5. Karol Szulawiak

  Jeśli taki ktoś znajdzie, wygrywa kolację z Detektywem Prawdy :D.

  Przecież to wystarczy na zjazd przyjechać 😀

 6. Piotr, czyli kamień, nie skała

  Wpadł mi do głowy jeszcze jeden fakt.
  W jaki sposób powstała ta statystyka?
  Czy ksiądz siedząc w konfesjonale miał ze sobą notes i stawiał kropki przy każdej miejscowości?
  W takim razie musiał pytać każdego spowiadającego się skąd jest. Może jeszcze imię i nazwisko.
  A może lepiej było by zainstalować kamery?
  Przerażające…

  1. Już tłumaczę jak powstają takie statystyki. Ksiądz rozdaje kartki do spowiedzi wielkanocnej i potem podczas spowiedzi delikwenta, który przyjdzie i się wyspowiada stawia pieczątkę, bo potem kartka (potwierdzająca ten fakt) potrzebna jest w momencie, kiedy ktoś chce wziąć ślub, albo zostać chrzestnym… Tak było zanim wyszłam z krk.

  2. Karol Szulawiak

   Ja przy bierzmowaniu miałem indeks i przy każdej spowiedzi i mszy była podbijana pieczątka. Tzn. spowiedź tylko w określonych przypadkach (pierwsza sobota czy coś..)

   1. W podstawówce były “pierwsze piątki miesiąca”. Podpisy księdza trzeba było pokazać na religii 🙁

   2. O, też miałam indeks i tylko w ostatnim roku gimbazy (lajcik, bo z tego co czytałam w necie, w niektórych parafiach coś takiego funkcjonowało przez 2 lub 3 lata…), pamiętam że
    nienawidziłam wręcz tego chorego formalizmu…ba! nawet moi rodzice uważali (i nadal tak jest), że te książeczki to bardzo głupi pomysł…tak samo wypowiedział się kiedyś o tym pewien ich znajomy, o ironio, dość “wierzący” (ale nie fanatycznie) człowiek…Przestaje mnie dziwić określanie w necie bierzmowania jako “uroczystego ostatecznego pożegnania z kościołem” 🙂

 7. A to:”wezmijcie Ducha sw,ktorym grzechy odpuscicie bedzie odpuszczone,ktorym zatrzymacie,bedzie zatrzymane”?

  1. Karol Szulawiak

   PAN Yeshua powiedział to do apostołów i mamy 2 możliwości:

   PAN Yeshua miał na myśli coś innego, niż katolicy rozumieją (nie wiem co, ale to najbardziej prawdopodobna opcja)

   PAN Yeshua nadał to prawo WSZYSTKIM, gdyż Biblia w nowym przymierzu nie naucza o jakimś szczególnym kapłaństwie, a o kapłaństwie WSZYSTKICH wierzących.

   Po drugie, cała sprawa musi być oparta na zeznaniu co najmniej dwóch świadków. Tutaj mamy wyciąganie niejasnego wersetu z kontekstu, a tekst bez kontekstu jest pretekstem do tworzenia fałszywych nauk. No bo jakim prawem KRK przypisuje ten werset do siebie? Nawet jeśli ten werset mówi o jakimś odpuszczaniu grzechów przez ludzi, to z pewnością nie mówi ani o spowiedzi usznej, ani o konieczności spowiedzi przed konkretną kastą kapłanów.

   1. Werset wyrwany z kontekstu, albo trudny do zrozumienia służy wielu denominacjom do budowania wielkich doktryn np. powiedzenie PANA do Piotra: “i tobie dam klucze królestwa niebieskiego”(klucze symbolizują znajomość Słowa Bożego) oraz zmianę tłumaczenia imienia Piotr (kamień) na “skała” spowodowało budowę krk na fundamencie Piotra (zamiast na skale, którą jest Zbawiciel), czyli dało podstawę do tzw. sukcesji apostolskiej (papieskiej).

    Werset, w którym PAN mówi “Ojciec większy jest ode mnie” wykorzystują Świadkowie Jehowy do podważania boskości Zbawiciela.

    Wersety wyrwane z kontekstu służą wielu do odrzucenia Pawła, a co za tym idzie – połowy NT.

    Przykłady można byłoby mnożyć 🙁

    Wracając do kwestii odpuszczania grzechów, Pismo mówi jasno i wyraźnie, że tylko sam Bóg może to uczynić.
    W Nowym Testamencie w 1 J.1,9 tak jest napisane:
    “….krew Jezusa Chrystusa oczyszcza nas od wszelkiego grzechu ,
    Jeśli mówimy , że grzechu nie mamy , sami siebie zwodzimy , i prawdy w nas nie ma ,
    Jeśli wyznajemy grzechy swoje , wierny jest BÓG i sprawiedliwy i ODPUŚCI nam grzechy,
    i oczyści nas od wszelkiej nieprawości ”

    Zadaniem uczniów nie było odpuszczanie grzechów (to należy do Boga). Zadaniem uczniów było głoszenie Ewangelii, a więc prowadzenie ludzi do Boga, wskazanie drogi i ukazanie konieczności upamiętania i przemiany życia. Zadaniem uczniów było pokazanie co czynić, aby dostąpić przebaczenia i obmycia z winy. Żaden człowiek nie może odpuścić cudzych grzechów i żaden człowiek nie może zastąpić Boga, bo żadnemu człowiekowi Bóg nie udzielił takich kompetencji. One należą tylko do NIEGO.

    1. Człowiek może i powinien wybaczyć (odpuścić) bliźniemu, kiedy ten dopuścił się nieprawości w stosunku do niego samego i prosić Boga, tak jak Szczepan – “Panie, nie poczytaj mu tego grzechu”.
     Tylko tyle może zrobić człowiek – nic ponadto.
     To co robią księża katoliccy to uzurpowanie sobie prawa należnego samemu Bogu i postawienie siebie na miejscu Stwórcy.

  2. tutaj nie jest napisane: idzcie do starszego zboru, kaplana i wyznajcie mu swoje grzechy. Gdyuby tak bylo, to Pawel by to wyjaśnił.
   Ten wers wg mnie oznacza, że jesli pojde do sąsiada glosic mu ewangelie, to przez moją ewangelizację będzie mial grzechy odpuszczone gdyz stanie sie nowym stworzeniem

  3. Również przychylam się do takiej interpretacji o głoszeniu ewangelii.

   Biblia wyklucza to, że ludzie mogą odpuszczać innym ludziom grzechy. Sami najbardziej biegli w Piśmie faryzeusze to wiedzieli:
   „Czemu On tak mówi? On bluźni. Któż może odpuszczać grzechy, prócz jednego Boga?” Mk 2,7

   Znajdujemy potwierdzenie tego w innych wersetach, m.in.:
   „Jeśli wyznajemy grzechy swoje, wierny jest Bóg i sprawiedliwy i odpuści nam grzechy, i oczyści nas od wszelkiej nieprawości.” 1J 1,9

   Myślę że Pan Jezus mówiąc o odpuszczaniu grzechów miał na myśli głoszenie upamiętania i odpuszczenia grzechów (czyli ewangelizację), co potwierdzają także inne wersety:

   „w imię Jego głoszone będzie nawrócenie i odpuszczenie grzechów wszystkim narodom, począwszy od Jerozolimy.” Łk 24,47

   „Wszyscy prorocy świadczą o tym, że każdy, kto w Niego wierzy, przez Jego imię otrzymuje odpuszczenie grzechów.” Dz.Ap10,43

   „Niech więc będzie wam wiadomo, bracia, że zwiastuje się wam odpuszczenie grzechów przez Niego” Dz.Ap.13,38

   Tak samo jak mieli czynić w dawnych czasach prorocy:
   „A ty dziecko, będziesz nazwane prorokiem Najwyższego, bo pójdziesz przed obliczem Pana, aby przygotować Jego drogi;
   I żeby Jego ludowi dać poznać zbawienie przez przebaczenie mu grzechów.” Łk 1,76-66

   Spójrzmy także na słowa o Duchu Świętym, poprzedzające analizowany werset:
   „Weźcie Ducha Świętego.
   Komukolwiek przebaczycie grzechy, są im przebaczone, a komukolwiek zatrzymacie, są im zatrzymane” J 20,23

   Apostołowie mieli przyjąć Ducha Świętego, który „gdy przyjdzie, przekona świat o grzechu, o sprawiedliwości i o sądzie.” J 16,7. Czyli dostali polecenie, aby dzięki działaniu Ducha Św. w nich, poszli i informowali o grzechu, sądzie, ale i o odpuszczeniu grzechów (sprawiedliwości).

   Powierdzenie tego odnajdujemy w Dziejach Apostolskich 1,8:
   „Ale weźmiecie moc Ducha Świętego, kiedy zstąpi na was, i będziecie mi świadkami w Jerozolimie i w całej Judei, i w Samarii, i aż po krańce ziemi.”

   Podobnie mówi o tym także Ew. Mateusza 28,18-20:
   „A Jezus przystąpiwszy, rzekł do nich te słowa: Dana mi jest wszelka moc na niebie i na ziemi. Idźcie tedy i czyńcie uczniami wszystkie narody, chrzcząc je w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego, Ucząc je przestrzegać wszystkiego, co wam przykazałem.”

   Innymi słowy apostołowie otrzymali polecenie czynienia tego samego, co czynił Jezus.

   Zapowiedź od Boga tego co miał czynić Jezus:
   „Mój umiłowany, w którym moja dusza ma upodobanie. Złożę na Nim mojego Ducha, a On ogłosi sąd narodom.” Mt 12,18
   A następnie Jezus zapowiedział co mieli czynić apostołowie:
   „Jak Ojciec mnie posłał, tak i Ja was posyłam” J 20,21 -jest to werset poprzedzający ten analizowany przez nas 🙂

   Więc jeśli przeczytamy to w ten sposób:

   Bóg o Jezusie:
   „Mój umiłowany, w którym moja dusza ma upodobanie. Złożę na Nim mojego Ducha, a On ogłosi sąd narodom.”
   Jezus o apostołach:
   „Jak Ojciec mnie posłał, tak i Ja was posyłam. A to powiedziawszy, tchnął na nich i powiedział: Weźcie Ducha Świętego. Komukolwiek przebaczycie grzechy, są im przebaczone, a komukolwiek zatrzymacie, są im zatrzymane”.”

   To myślę że już wszystko jest dla nas jasne 🙂

   1. W pozytywnym znaczeniu pasuje, ale co wtedy z “komu zatrzymacie”.

    1. Myślę że “komu zatrzymacie” znaczy to samo co “strząśnijcie proch z nóg waszych”:

     “Jeśli dom na to zasługuje, niech zstąpi na niego pokój wasz; jeśli zaś nie zasługuje, niech pokój wasz powróci do was! Gdyby was gdzie nie chciano przyjąć i nie chciano słuchać słów waszych, wychodząc z takiego domu albo miasta, strząśnijcie proch z nóg waszych! Zaprawdę, powiadam wam: Ziemi sodomskiej i gomorejskiej lżej będzie w dzień sądu niż temu miastu.” Mt 10,13-15

     1. Podobnie rozumiem, ale nie mam takiej determinacji w odpowiadaniu 🙂

      1. 🙂 a teraz z determinacją biorę się za sprzątanie 😀 jestem bardzo zdeterminowana aby pokonać bałagan 🙂

    2. Ja to zawsze odbierałam tak, że jeżeli ktoś tej głoszonej ewangelii nie przyjmie, to wszystko co mogło być odpuszczone jest im zatrzymane…

 8. W bardziej religijnych ( nie mylic z uduchowieniem ) regionach Polski msza snieta znaczy rzymskie spotkanie modlitewne sluzy wszystkiemu ( plotkowaniu, ubijaniu interesow (!) Itd. ) tylko nie Boskiemu Pomazancowi Jezusowi Chrystusowi. Czyli jest zwyczajnym uragowiskiem oprocz bluznierczego charakteru samej w sobie tejze.

 9. Czy czlowiek o waskich horyzontach umyslowych czyli zwyczajnie “tepy/ograniczony” moze byc zbawiony? Raczej nie. To samo odnosi sie do roznych czcicieli rozumu czlowieczego czyli roznej masci przeintelektualizowanych ludzi. Mowa oczywiscie o ludziach, a nie o “malpoludach/troglodytach” kierujacych sie najprostszymi popedami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: