Odejście od Bożego stylu życia i żywności nieprzetworzonej jaką dał nam Bóg oraz naturalnej apteki,  powoduje przyrost zachorowalności na raka.

Onet.pl podaje:

 

“Liczba chorych na nowotwory w Polsce w 2016 r. po raz pierwszy zwiększyła się do 180 tys. – wynika z najnowszego raportu dotyczącego sytuacji pacjentów onkologicznych w naszym kraju.

W 2014 r. na nowotwory zachorowało w Polsce 159,2 tys. osób. Główny autor raportu Tomasz Kiełczewski podkreśla, że zwiększa się również liczba zgonów z powodu chorób nowotworowych. W 2005 r. przekroczyła ona 90 tys., a w 2014 r. zwiększyła się do 95,6 tys.

W latach 1999-2014 łącznie na nowotwory zmarło w naszym kraju prawie 1,5 mln osób. – To populacja równa sumie mieszkańców Krakowa i Łodzi. To tak jakby oba te miast zniknęły z mapy Polski w ciągu 15 lat – podkreślają autorzy opracowania.

źródło: http://kobieta.onet.pl/zdrowie/chorych-na-raka-jest-i-bedzie-coraz-wiecej/e034c9g

Zgodziliśmy się na nowoczesność kosztem utraty życia. Kupujemy produkty robione na konserwantach, w miastach jest smog, codziennie spędzamy czas z naszym ukochanym smartphonem. Dodatkowo nie potrafimy rozmawiać z innymi co powoduje stres.

Biblia uczy zarówno zdrowego odżywiania jak i spokoju ducha.

“On niebo okrywa chmurami, deszcz przygotowuje dla ziemi; sprawia, że góry wypuszczają trawę i zioła, by ludziom służyły;
Psalmów 147:8″

 

Stres jest często pomijanym źródłem raka, a zakwasza organizm jak inne rakotwórcze źródła.

 

(1) Gdy w Świętym Mieście panował całkowity spokój, a Prawo najściślej zachowywano dzięki temu, że arcykapłan Oniasz był pobożny i nienawidził złego,
2 Ks. Machabejska

Spokój był tam gdzie zachowywane było Prawo Boga.

 

Strapieniem dla ojca – syn głupi,
a rynną wciąż cieknącą – kłótliwa kobieta. Prz 19

 

Brak wychowania dziecka w karności oraz kobieta kłótliwa powodują notoryczne utrapienie. Jeszcze raz wychodzi potęga miłości. Kochaj bliźniego swego jak siebie samego.

 

 

Wystarczy bowiem, żeście w minionym czasie pełnili wolę pogan i postępowali w rozwiązłościach, żądzach, nadużywaniu wina, obżarstwie, pijaństwie Piotra 4. 

 

 

Brak bliskości cielesnej również powoduje stres i szukanie na “mieście”, kiedy Biblia doradza zbliżenie w ramach małżeństwa.

 

Ze względu jednak na niebezpieczeństwo rozpusty niech każdy ma swoją żonę, a każda kobieta swojego męża. (3) Niech mąż oddaje powinność małżeńską żonie, a żona mężowi. (4) Żona nie może swobodnie dysponować własnym ciałem, lecz jej mąż. Podobnie i mąż nie może swobodnie dysponować własnym ciałem, lecz jego żona. 1 Kor 7

 

Biblia potępia lenistwo a w kosnekwencji brak ruchu:

 

(14) Kręcą się drzwi na zawiasach, a człowiek leniwy na łóżku.
Ks. Przysłów 26:14

 

 

Mięso skraca życie:

 

Łamanie nakazu z Księgi Kapłańskiej, a zachorowalność na raka.

 

Cała Biblia jest wskazówką jak żyć. Nie jestem w stanie wymienić wszystkich porad i zalet, gdyż musiałbym spędzić nad tym tekstem co najmniej kilka dni.

Jeszcze może na koniec. Cichy wróg, którego w ogolę nie było w diecie biblijnej a jego spożycie wzrasta: cukier. Bandyta wśród żywności powodujący raka jak powyższe.

Nie stosowanie się do drogocennych rad biblijnych prowadzi do życia pełnego chorób:

 

Dlatego wśród was wielu chorych i słabych i wielu zasnęło.