Chrystusowcy biblijni. Nie wierz tak jak autorytety świata. W Jezusa wierz!

Chrystusowcy biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Detektywitter na 19.03

“Strach, gniew, agresja prowadzi na ciemną stronę mocy”

 

Jest to cytat z “Powrotu Jedi”. Filmu pokazującego dobro i zło bez Jezusa. Jednakże jest to dobrze przemycona formuła wpadnięcia w sidła demonów. Strach, gniew, agresja oddzielają nas od Jezusa. Świadomie i z chęcią oglądałem wczoraj tę część trylogii “Gwiezdnych Wojen”.

Bardzo wymowna scena była w momencie, kiedy Luke Skywalker przybył do ojca, Lorda Vadera i stanął przed imperatorem. Według naszego języka przed samym byłym Lucyferem, czyli szefem wszystkich szefów, szatanem szatanów.. Ten pokazał mu jak wojsko imperium niszczy za oknem Gwiazdy Śmierci myśliwce Rebeliantów, system obronny Gwiazdy nie został jednak wyłączony, ojciec Wader był przeciw niemu. Luke w tej sytuacji nagle chwycił miecz świetlny by walczyć z Ojcem. Postąpił więc po myśli Imperatora (szatana). Mimo wszystko Luke targany przeciwstawnymi emocjami w pewnym momencie postąpił jak chrześcijanin, porzucił walkę. Ojciec mógł go zabić. Imperator się wkurzył, chcąc go porazić swą mocą, ale dokładnie w tej samej chwili u Wadera przeważyły uczucia względem syna i postanowił zepchnąć postać przypominająca papieża Benedykta do jądra Gwiazdy. Dokładnie w tej samej chwili udało się wysadzić w powietrze system obronny Gwiazdy, myśliwce zaczęły mieć przewagę i wszystko zakończyło się szczęśliwie.

 

W ten sam sposób wygląda walka chrześcijanina. Szatan atakuje wszelkimi możliwymi silami pokazując Ci: zobacz, Bóg nie przychodzi z pomocą. Na każdym polu jesteś przegrany. Nikt ci nie może pomóc, ale w tym czasie inni się o Ciebie modlą, walka nadal trwa, choc Ty jej nie widzisz. Szatan doskonale wie, że przegra, ale straszy Cię abyś użył buntu, nienawiści “strachu, gniewu, agresji i przeszedł na ciemną stronę mocy”.

Strach: “nie starczy pieniędzy, nie wyzdrowieje, zostanę sam” itd.

Nienawiść: “jestem opuszczony, Bóg mnie zostawił”.

Wader został Waderem kiedy stracił żonę. To wtedy przeszedł na ciemną stronę mocy. Zawładnęła nim nienawiść i agresja.

 

Przepraszam za dziś zbyt rozwinięty detektywitter, ale być może nie wszyscy by zrozumieli ten mechanizm bez owego rozwinięcia.

 

 

Updated: 19 marca 2017 — 13:06

9 komentarzy

Add a Comment
 1. Piotr, czyli kamień, nie skała

  W momencie gdy przeciwnik spodziewa się agresji jedynym sposobem zaskoczenia go jest ukazanie pokoju i opanowania.
  Tak z innej beczki, posłuchajcie jak dar od Boga można wykorzystywać dla Boga, czyli tak jak to powinno zawsze przebiegać 🙂
  Umiesz coś robić? Rób to dla Tego, który dał ci ten dar, a efekty będą zdumiewające. Świat naprawdę nie kończy się na komercji 😉
  https://www.youtube.com/watch?v=9fqMBzrXWuQ
  A gdyby ktoś chciał pośpiewać
  http://www.tekstowo.pl/piosenka,hillsong_united,oceans.html

 2. Dobre podsumowanie 😀

  1. Mi się podoba, choć fanką Gwiezdnych wojen nie jestem… 🙂

   1. Asieńka wchodzi wieczorkiem na Detektywa i w każdym temacie ma ostatnie słowo i koniec kropka 😀

    1. Asia to nocny Marek 🙂

  1. Ma-sa-kra… :/

 3. Polska to atrapa normalnego kraju, a o spoleczenstwie to szkoda w ogole gadac. Standard zycia duchowy i materialny bardzo niski w porownaniu do krajow zachodnich ( do ktorych aspirujemy). To wszystko spowodowane jest fatalnie niskim kapitalem zbiorowym czyli brakiem podstawowego zaufania jednych do drugich, aby realizowac jakies smielsze wspolne poczynania. Przyczyna jest tu skazenie ducha narodu trujacymi naukami rzymskimi.

 4. Jest jeszcze jedna, bardzo niepozorna i nie związana z silnymi emocjami rzecz która powoduje przejście na ciemną stronę mocy – bierność.

  Bierność jako m.in letniość i nie stawianie oporu złemu.

  Nie chce ci się czytać Biblii? To zobaczysz jak szatan powoli będzie wyrywał ci słowo i Bożą miłość z serca a zastępował innymi rozrywkami.
  Nie umiesz powiedzieć “nie” znajomym którzy namawiają cię do bezbożnego spędzania czasu? To tylko kwestia czasu, aż coraz bardziej zasmucony Duch Święty odejdzie z twojego wnętrza a ty odpadniesz z powrotem do świata.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: