Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

ZWYCIĘSTWO JUŻ ZOSTAŁO ODNIESIONE

David Wilkerson

Czy budzisz się każdego ranka w obawie z powodu osaczającego nałogu lub pożądliwości w twoim życiu? Bóg wie wszystko o grzechu, jaki pozostał w twoim sercu. Wie, że tego nienawidzisz i płakałeś z tego powodu i chce, żebyś usłyszał to słowo: “Pan jest moją siłą i moja tarczą; moje serce ufa Mu i doznaję pomocy” (Psalm 28:7).

Szatan chce, żebyś się bał, że nigdy nie będziesz uwolniony i wolny. Ale Dawid powiedział: “Zła się nie ulęknę” (Psalm 23:4).

Bóg mówi do wszystkich zasmuconych, zranionych świętych, “Nie bój się! Ja widzę i znam wszystkie twoje cierpienia i nie pozwolę szatanowi, żeby ciebie zniszczył.”

Może zapytasz, “Ale co ja mam zrobić? Jak mogę mieć Boży pokój w tym wszystkim?” Odpowiedź znajduje się w Bożym Słowie do Mojżesza i Izraela. Kiedy przed nimi było morze, a za nimi wróg i nie mieli się gdzie zwrócić, “Nie bójcie się. Stójcie i oglądajcie zbawienie od Pana, które On okaże dla was dzisiaj . . . Pan będzie za was walczył, a wy zaś milczcie” (2 Mojż. 14:13-14).

Ten ostatni zwrot, “Wy zaś milczcie” oznacza żadnego więcej zmartwienia, żadnych prób rozszyfrowywania wszystkiego po swojemu. Zamiast tego, zaufajcie Bogu, że On uczyni dla was drogę.

Jozue i jego armia musieli iść przez całą noc do Gibeonu, gdzie napotkali wielką armię. Jozue spojrzał w dół na to pole bitwy i zobaczył dolinę wypełnioną potężnymi wozami bojowymi i wyszkolonymi wojownikami – a on miał tylko grupę zmęczonych, niewyszkolonych ludzi.

Pan powiedział do Jozuego, Nie bójcie się ich, gdyż Ja ich wydałem w wasze ręce; nikt się przed wami nie ostoi” (Jozuego 10:8).

Bóg ogłosił zwycięstwo zanim Jozue wyruszył do walki! Zwycięstwo już zostało odniesione. Teraz idźcie i walczcie, wiedząc, że ja wam obiecałem zwycięstwo.”

To jest poselstwo krzyża! Zwycięstwo już zostało odniesione dla nas.

Updated: 3 marca 2017 — 07:41

3 komentarze

Add a Comment
  1. Piotr, czyli kamień, nie skała

    Fundamentalna zasada. Niestety sprzeczna z typowym ludzkim rozumowaniem, które podpowiada nam “nikt za ciebie tego nie zrobi”. Ja ujął bym to inaczej “żaden człowiek za ciebie tego nie zrobi, Bóg to zrobi”.
    Ale trzeba dać mu swobodne pole do działania.

    1. Zgadzam się, ogólnie ktoś robi dobrą robotę tłumacząc kazania Wilkersona, bo wychodzi mu/jej to świetnie 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: