Chrześcijanie biblijni. Nie wierz tak jak autorytety świata. W Jezusa wierz!

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Po co to marnotrawstwo? Przecież można to było drogo sprzedać i rozdać pieniądze ubogim.

” Kiedy Jezus przebywał w Betanii w domu Szymona Trędowatego,(7) podeszła do Niego niewiasta z alabastrowym słoikiem kosztownego olejku i wylała Mu na głowę. (8) Uczniowie ujrzawszy to oburzali, się mówiąc: – Po co to marnotrawstwo? (9) Przecież można to było drogo sprzedać i rozdać pieniądze ubogim. (10) Widząc to Jezus odezwał się do nich: – Dlaczego sprawiacie przykrość tej niewieście? Przecież spełniła dla Mnie dobry uczynek. (11) Bo ubogich macie zawsze wśród siebie, ale Mnie nie zawsze macie. (12) Ona zaś, skropiwszy tym olejkiem moje ciało, oddała Mi ostatnią posługę.” Mateusza 26

 

Mottem Jezusa nie była mądrość pt “pieniądze szczęścia nie dają”. To katolicki obraz, w którym masy mają być biedne, a hierarchowie nieprzyzwoicie bogaci.

Nigdzie w biblii nie ma mowy o Jezusa ubóstwie. Jest za to mowa o tym, jak to trzech mędrców przyniosło mu złoto, mirrę i kadzidło. Sam Zbawiciel uprawiał zawód dobrze płatny, porównywalny do dzisiejszego zawodu architekta. Nie było to zajęcie adekwatne do zawodu stolarza:

 

“Cieśla – zawód związany z obróbką drewna, który polega na wykonywaniu elementów konstrukcji, części wyposażenia oraz detali z drewna, trwale związanych z obiektem działania (budynek, budowla, okręt).

Niejednokrotnie zawody cieśli oraz stolarza są mylone. Cieśla – w odróżnieniu od stolarza czy meblarza – zajmuje się wykonywaniem konstrukcji wieńcowej (zrębu) budynku, więźby dachowej, a stolarz budowlany podłogi, drzwi, okna[1]. W pracy wykorzystuje zestaw narzędzi ciesielskich, wykonując w przygotowanym materiale odpowiednie połączenia. Zwykle do prac ciesielskich niezbędna jest znajomość czytania rysunków technicznych.”

 

W Polsce ludzie brzydzą się ludźmi bogatymi, ale tak na prawdę bardzo chętnie przyjęli by od nich pomoc i przyjmują w postaci socjalu, który płynie z podatków ludzi więcej zarabiających.

Wsparcie na tym blogu otrzymuje nie od ludzi biednych, ale od średnio zamożnych, za co przy okazji serdecznie dziękuję wszystkim w imię Jezusa.

 

Dlaczego więc Pan Jezus powiedział o większej szansy na przejście wielbłąda przez ucho od igły, aniżeli przedostaniu się bogatego do królestwa niebios?

Dlaczego Pan Jezus prowadził życie ubogiego wędrowca?

Chciał On zwrócić uwagę ludzi na biedne wdowy, żebraków, ale i na to, że przyszedł do ludzi uciskanych. Jezus nie chciał biedy, chorób, zniewoleń. On przyszedł zniszczyć dzieła diabła.

Pan Jezus tuż przed śmiercią był w drogiej szacie:

 

“Żołnierze zaś, gdy ukrzyżowali Jezusa, wzięli Jego szaty. […] Wzięli także tunikę. Tunika zaś nie była szyta, ale cała tkana od góry do dołu. Mówili więc między sobą: «Nie rozdzierajmy jej, ale rzućmy o nią losy, do kogo ma należeć». Tak miały się wypełnić słowa Pisma: Podzielili między siebie szaty, a los rzucili o moją suknię. To właśnie uczynili żołnierze”

 

Wynika z tego, że nie musimy chodzić w worach pokutnych, ale godnie reprezentować Jezusa na co dzień.

Otrzymaliśmy katolicki obraz Jezusa promującego biedę, by zniewolić wiernych wyrzekających się dóbr dla hierarchów kościoła, kiedy Bóg ma swoich ludzi w każdym zawodzie. Wśród prawników, lekarzy, urzędników. Mateusz celnik, Łukasz lekarz.

Kiedy w Polsce zamożność wśród chrześcijan jest wstydliwa, w protestanckich USA wstydliwy jest brak zamożność równoznaczny z brakiem Bożego błogosławieństwa. Pieniądz nie jest zły, ale miłość do pieniędzy jest zła.

Wszystko ma swoją cenę i cenę również miało nasze zbawienie – śmierć Jezusa na krzyżu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Updated: 21 lutego 2017 — 09:20

19 komentarzy

Add a Comment
 1. Bardzo dobry komentarz. “Pieniądz nie jest zły, ale miłość do pieniędzy jest zła”. I tutaj tkwi sedno.

  Dzisiaj w pewnych środowiskach mamy dwie skrajności. Coś w rodzaju: jak jesteś Chrystusowy to musisz klepać biedę do końca życia albo odbicie w drugą stronę jak jesteś Chrystusowy to musisz być bogaty…

   1. dokładnie tylko w przeciwieństwie do tego faceta pan Kluska czy twórcy wiedźmina zapracowali na swój majątek.
    O aferze Lux Veritatis jakoś już nikt nie pamięta…

    1. Klasa prozniacza tj. rozni leniwcy wykonujacy wysoko platne i nikomu nie potrzebne zajecia pokroju roznej masci budzetowych biuralistow/biurokratow wysysa sily zywotne z autentycznych tworcow powszechnego dobrobytu tzn. jednostek rzutkich, samodzielnych i pfzedsiebiorczych.

     1. Ale ta klasa próżniacza jest potrzebna przy każdych wyborach i to niezależnie od formacji która rządzi – stanowią niezłą siłę wyborczą

 2. Kto nie chce uczciwie pracowac, a w dowolny sposob pasozytuje na robotnych jednostkach (i w ramach podzieki jeszcze im szkodzi-jak np. turysci socjalni z “mahometanskiego raju”) NIE JEST dzieckiem Boga.

 3. Jesli ktos z uporem oblakanego maniaka nie przyjmuje prawdy ewangelicznej to albo jest przeklety przez Boga albo jeszcze na nia nie gotowy ( wtedy pozostaje tylko modlitwa ).

 4. Dopowiem tylko, że ową kobietą, która namaściła ciało Jezusa na śmierć i którą wspominać będzie cały świat przy okazji głoszenia ewangelii, była Maria – siostra wskrzeszonego Łazarza.

  Natomiast uczniem, któremu najbardziej nie podobało się “marnotrawstwo” bardzo drogiego olejku, był skarbnik apostołów Judasz Iskariota.
  Jan wydał o nim takie świadectwo:
  “…ponieważ był złodziejem, i mając sakiewkę, sprzeniewierzał to, co wkładano”
  (Por. Jana 12)

 5. ”Pieniądz nie jest zły, ale miłość do pieniędzy jest zła” Trafnie, ale ja dołoże swoje 3 grosze. Jakby nie było pieniądza, to miłości do pieniędzy też by nie było. Wystarczy spojrzeć na drzewo – do niego własnie jest ta miłość. Dla mnie dziecinada i Paranoja. W niebie nie ma kasy.

 6. Ag 2, 20-23 Dnia dwudziestego czwartego [tegoz] miesiaca przemowil Pan po raz wtory przez Aggeusza:-Oznajmil Zorobabelowi, zarzadcy Judei: Porusze niebo i ziemie; powale trony krolewskie i skrusze potege krolestw poganskich; powywracam wozy razem z woznicami; jezdzcy ze swymi wierzchowcami padna, jeden od miecza drugiego. W owym dniu-mowi Imie Boze Zastepow-wezme ciebie, Zorobabelu,synu Salatiela, slugo moj-mowi Pan- i uczynie ciebie jakby sygnetem; bo cie wybralem-mowi Imie Boze Zastepow.

 7. Nie wolno bronic zlych ( nie mylic ze zwiedzionymi ) ludzi, aby nie poniesc razem z nimi kary. Oni maja doskonala swiadomosc parszywosci swojego postepowaniania. Sa w oczach Boga nedznym pylem i niczym wiecej.

 8. I pomyśleć że wczoraj ni z tąd, ni z owąd, powiedziałem mamie że zakładam mały warsztat stolarski, ona że będę pracował jak Pan Jezus, a ja ze cieślą był jednak.. Jakie to wspaniałe :))) Od kilku dni artykuł za artykułem trafiasz do mojego serca, dzięki :)))

  1. Bardzo się cieszę, kiedy to co robię ma dla kogoś sens i pomaga 🙂

   1. Pomaga i to czesto. Teraz zaluje ze nie czesto pisze komentarze. Dziekuje za ten wpis 🙂

    1. Na chwałę Boga 🙂 Jest Bożo 🙂

 9. Ale śmiesznie. Niedawno rozmawiałam o tym z moją przyjaciółką. Macie takie same przemyślenia, a mi od tej rozmowy z nią totalnie zmienił się pogląd na pracę i pieniądze. Dzięki!

  “Nigdzie w biblii nie ma mowy o Jezusa ubóstwie. Jest za to mowa o tym, jak to trzech mędrców przyniosło mu złoto, mirrę i kadzidło. Sam Zbawiciel uprawiał zawód dobrze płatny, porównywalny do dzisiejszego zawodu architekta.”

  1. Powiedziała też jeszcze jedną rzecz, która do mnie przemówiła – że to my mamy panować i rozporządzać bogactwem Boga tu na ziemi, a nie bezbożni 🙂

   1. co racja, to racja- nigdzie przecież w Biblii nie ma o tym, że pieniądze są złe, tylko zła jest “miłość” do nich 🙂
    (nie można przecież służyć jednocześnie Bogu i mamonie 🙂 )

 10. Am 6, 1-7 Biada tym, ktorzy zyja beztrosko na Syjonie, i tym, ktorzy bezpiecznie czuja sie na gorze Samarii, dostojnikom najznamienitszego narodu, do ktorych przychodzi Dom Izraela. Udajcie sie do Kalne i rozejrzyjcie sie, stamtad idzcie do wielkiego Chamat, potem zas wstapcie do Get filistynskiego! Czy moze wiecej znaczycie niz te krolestwa albo czy obszar wasz jest wiekszy niz ich obszary? Mniemacie, ze zdolacie odroczyc dzien nieszczescia, a przyspieszacie panowanie przemocy. Sypiaja na lozoch zdobionych koscia sloniowa i wyleguja sie na poslaniach; zjadaja baranki z trzody i cieleta z zagrody, spiewaja halasliwie przy dzwiekach harfy i obmyslaja instrumenty muzyczne podobnie jak Dawid; popijaja wino z kielichow i namaszczaja sie najdelikatniejszym olejkiem; raduja sie z powodu Lo-Debar i powiadaja:”Czyz nie zdobylismy Karnajim wlasnymi silami?”-ale zaglafa Jozefa sie nie przejmuja. Dlatego wkrotce pojda na wygnanie na czele wygnancow i skoncza sie hulanki prozniakow-tak mowi Pan, Bog Zastepow.

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: