Powiedział im Jezus: – Jeszcze przez krótki czas macie światłość. Chodźcie, dopóki macie światłość, aby was ciemność nie ogarnęła. Kto chodzi w ciemności, nie wie, dokąd idzie. Jana 12.35

 

Ewangelia nie jest czymś stałym co pokazały wieki średniowiecza. Apostoł Paweł ewangelizował w Grecji, Azji, Rzymie. Każdy z tych regionów popadł w kilka wieków później w ciemność. Mieli ewangelię zaledwie kilkaset lat w czystej postaci, po czym ciemna chmura kościoła będącego miksem niedawnego Imperium Rzymskiego z ich świętami pogańskimi Sol invictus, Janusem została połączona z ugłaskanym chrześcijaństwem.

Później, od czasu reformacji chwilowo ewangelie miała Polska i Czechy. I one ją straciły. Nad naszym krajem zapadła ciemność i przekleństwo królowej niebios. Zostały Niemcy, Anglia i Stany Zjednoczone, ale i one porzuciły Dobrą Nowinę.

To, do jakiego odstępstwa w wierze dochodzi w USA, Niemczech i Anglii widać po kulturze tych krajów. Niemcy stały się krajem w którym Islam ma bardzo silne przedstawicielstwo. W Niemczech az 4 miliony mieszkańców stanowią muzułmanie. Dodajmy do tego ulubione programy Niemców typu Tuttifrutti, parade równości, a zobaczymy jak bezbożny jest to obecnie kraj.

W USA protestanci nie znający czystej ewangelii zezwalają swym przedstawicielom w kongresie na wszystkie możliwe wojny, które pochłonęła wiele ofiar. Tylko wojna w Wietnamie spowodowała poo stronie amerykańskiej  58 325 zabitych, 313 tysięcy rannych (w tym 153 311 z trwałymi uszkodzeniami ciała) i 2413 zaginionych.

 

Cieszmy się z ewangelii póki jeszcze można, gdyż jej światło dają nam jednostki jak Jan Hus, Wiliam Tyndale.

Pn Jezus powiedział “ Kto chodzi w ciemności, nie wie, dokąd idzie”. Tak było z naszym życiem w tym niby chrześcijańskim kraju, w którym byliśmy katolikami tak brudnymi, że tylko krew Jezusa to mogła sprać.

Za czasów realnego socjalizmu Polacy przeogromnie cieszyli się z każdego towaru rzuconego na półki. My teraz tak powinniśmy się cieszyć. Kupujmy dopóki sprzedają. Tak było u Żydów za czasów Jezusa. Mieli możliwość poznania światła, ale Ono od nich odeszło. Korzystajmy więc ze światła, póki jest słoneczna pogoda.