Chrześcijanie biblijni. Nie wierz tak jak autorytety świata. W Jezusa wierz!

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Wszelki zaś duch, który nie wyznaje Jezusa, nie jest z Boga.

Po tym poznacie ducha Bożego: wszelki duch, który wyznaje, że Jezus Chrystus przyszedł w ciele, z Boga jest, (3) wszelki zaś duch, który nie wyznaje Jezusa, nie jest z Boga. Jest to duch Antychrysta, o którym słyszeliście, że przyjdzie, a teraz jest już na świecie. ” 1 Jana 4

 

 

 

 

 

 

Updated: 15 lutego 2017 — 10:40

27 komentarzy

Add a Comment
 1. Bardzo ciekawy mem😊,zastanawiam się,które denominacje sa w tym samym pociągu,a które to fałszywe nauczanie.
  Trochę dużo tego wszystkiego,pozornie może wydawać się temat dość łatwy.
  Jezus dokładnie powiedział nam kto jest mu bratem i siostrą.

 2. Piotr, czyli kamień, nie skała

  Fałszywy duch to również taki, który wyznaje pośredników pomiędzy człowiekiem a Jezusem, a to zjawisko jest akurat najbardziej popularne i lekceważone.
  I można je przypiąć pod nie uznawanie samego Jezusa, bo albo uznajemy Jezusa jako pośrednika w kontakcie człowiek – Bóg, albo go nie uznajemy i w Jego miejsce wrzucamy całe panteony świętych na czele z Jego matką, w zasadzie wszystkimi ale tylko nie z Nim bezpośrednio.
  Gdy ktoś wisi za rękę nad przepaścią to ratownik wyciąga do niego rękę bezpośrednio, a nie mówi do kogoś stojącego obok “hej, podejdź tu i chwyć go za rękę, a ja chwycę twoją rękę i dopiero wtedy go wyciągnę” 😀
  Jezus jest jedyną drogą prawdą i życiem, i nie potrzebuje pomocy zwykłych śmiertelników, którzy przy nim są niczym pył.

  1. Ale katolicy twierdzą, że oni nie modlą się do pośredników, a jedynie o wstawiennictwo za nich…
   I weź wyprowadź ich z błędu…

   1. Piotr, czyli kamień, nie skała

    Jeśli się nie ubierzesz jak średniowieczny mag to nie masz w ogóle autorytetu w ich oczach 🙂

 3. Od jakiegoś czasu po moim osiedlu krążą SJ i
  w dość niespotykany sposób zaczepiają sąsiadów. Przeprowadzają ankietę dotyczącą chorób cywilizacyjnych, wpływu zarazków, roztoczy, kurzu, itd. A potem pytają: Czy wiesz, co Biblia mówi na ten temat. Po czym wręczają strażnicę i gadają, że jeszcze wpadną. Znaleźli nową metodę na wciskanie swoich poglądów, ale „nie ze mną te numery, Brunner”. 😉 Wciąż konsekwentnie nie wpuszczam ich za próg mego domu.

  1. Mój Andrzej ostatnio wykładał SJ Pismo… i mają przyjść do nas ponownie w nadchodzącą sobotę. Oni chcą zbawić nas, my chcemy pokazać im prawdziwego Jezusa. To się będzie działo.

   1. Andrew do boju 🙂

    ” I nie ma w żadnym innym zbawienia, gdyż nie dano ludziom pod niebem żadnego innego imienia, w którym moglibyśmy być zbawieni”. ” Dzieje

    Imię Izajasz oznacza Jahwe jest zbawieniem. Tak czy owak wychodzi na to że Jezus jest Bogiem jedynym zbawiajacym.

   2. Moja chrzestna (katoliczka) od lat się z nimi dochodzi i niepotrzebnie sobie tylko nerwy szarga. Do SJ trzeba mieć anielską cierpliwość… Myślą, że pojęli prawdę absolutną. To twardogłowi fanatycy, odporni na wszelkie przedstawiane im argumenty. Nie wszczynam z nimi dyskusji, bo ona i tak zwykle nie daje żadnego rezultatu. Tym niemniej – trzymam kciuki za Martę i Andrzeja 🙂 Andrew, znokautuj ich Słowem Bożym 😉

    1. Swiadectwa swiadectwa swiadectwa o tym jak Pan prowadzi, uzdrawia pociesza….zamiast jalowych dyskusji.Z dwojki swiadkow, na ogol chodza po dwoch, lub dwie, lub dwoje jedno z nich to swiezak z jeszcze nie do konca zaciemnionym umyslem…I do niego sie zwrocic swiadczac, a nie dyskutujac.Tak mnie kiedys Pan pouczyl, gdy Go pytalam, jak postepowac.Moj maz wieeeeeele czasu Stracil Na dyskusjach .

  2. Hahah przed godziną mialem takie dwie. Jedna ladna, wiec se mowie w myślach ZAPRASZAM W MOJE SKROMNE PROGI! Ale skończyło się na klatce schodowej, bo ….bo tak. Pytania miałem dwa, na które kulturalnie odpowiedziałem dostałem ulotkę z JW.org i grzecznie podziękowałem. Mimo wszystko nie potrafie zamknąć komuś drzwi przed nosem od tak. Ponoć jeszcze będzie krążyć w poniedziałek, ale mnie nima i nie będzie. Kaboom

   1. Mati 🙂

    Jeśli ktoś jest silny wiarą i PAN jest z nim to rozmawia ze wszystkimi, świadczy o Zbawicielu i opowiada o NIM każdemu kogo spotka. Osoby zniewolone przez organizację SJ też potrzebują zbawienia i PRAWDY. To dobrze, że nie potrafisz nikomu zamknąć drzwi przed nosem. Nasz PAN Jezus Chrystus też nikomu ich nie zamykał, rozmawiał z każdym, kto chciał słuchać. Prośmy więc Boga o silną wiarę i potrzebną wiedzę, abyśmy potrafili jak najlepiej świadczyć o ZBAWICIELU i aby dzięki naszemu świadectwu nawróciło się jak najwięcej osób (nieważne w jakiej denominacji, czy organizacji tkwią dzisiaj).

   2. Ojej, współczuję użerania się z nimi 🙁
    Jak jestem gdzieś w mieście i mijam ich stoisko, nawet nie podejdą i do mnie nic nie wciskają, może to jakaś tarcza tak dobrze chroni? ( 😀 wiadomo kto)
    A propos sposobów na “świadków”, kiedyś czytałam taką historię w necie, jakiś chłopak to chyba pisał: “Zauważyłem ostatnio wyznanie, w którym mężczyzna opisał jak pozbyć się świadków Jehowy, więc teraz pora na mnie.
    U mnie w okolicy jest ich kościół, więc Jehowi są tu praktycznie co dwa dni, a odprawianie ich jest trochę irytujące. Czytałem kawał na pewnej stronie (co jest kluczowe!) i on podsunął mi pomysł. Czekałem tylko na okazję, by wypróbować mój nowy sposób. Udało się. Świadkowie Jehowy przyszli, więc zaprosiłem ich do środka. Rozmawiamy w najlepsze, jestem uprzejmy i nagle krzyczę w stronę kuchni: Dimitri, mamy kandydatów do gułagu, pomóż mi ich spacyfikować!
    Nie widziałem, żeby ktokolwiek tak szybko biegał, a od tamtej pory nikt nie zakłócał mi miru domowego.” 😀

 4. Oz 14, 2-10 Nawroc sie Izraelu, do Pana, Boga swego, bo przeciez przez wlasna nieprawosc upadles. Uzbrojcie sie w [te] slowa i nawroccie sie do Pana! Mowcie do Niego:”Zgladz wszystkie nasze winy i jako mily dar wdziecznosci racz przyjac owoc naszych warg! Asyryjczyk nas nie uratuje. Nie bedziemy juz dosiadali koni i nie bedziemy mowili: |Boze nasz| do dziela wlasnych rak, ( bo tylko u Ciebie sierota znajdzie zmilowanie )”. Ulecze ich odstepstwo i milowac ich bede serdecznie, bo gniew moj sie od nich odwrocil. Bede jak rosa dla Izraela, tak ze zakwitnie jak lilia i zapusci korzenie jak [cedry] Libanu. Latorosle jego sie rozprzestrzenia, bedzie wspanialy jakby drzewo oliwne i wonnosc roztoczy jak Liban. Powroca i beda mieszkali w mym cieniu, beda uprawiac zboze i kwitnac [im] beda krzewy winne, slawne jak wino Libanu. Coz Efraimowi jeszcze po bozkach? Ja wysluchalem go i czuwam nad nim! Jestem podobny do cedru zielonego, ode mnie pochodza twoje owoce. Madry rozwazy te slowa, a roztropny to uzna, bo drogi Pana sa proste; chodza nimi sprawoedliwi, a bezbozni na nich upadaja.

 5. Chrystus – Zbawiciel – Ten, któremu została dana władza nad narodami. Zapowiadany w księgach ST, Bóg – człowiek.
  Słowo, które ciałem się stało i dlatego można było Go zabić, chociaż wiele to nie dało, będąc Bogiem w ludzkim ciele zmartwychwstał ku zdziwieniu wielu. 🙂 🙂

  Właśnie czy przypadkiem jest, że nakazane jest wierzyć, że Zbawiciel przyszedł w ludzkim, zniszczalnym ciele, aby wszyscy zobaczyli zbawienie naszego Boga, bo przecież człowiek jak nie zobaczy i nie usłyszy to nie uwierzy?
  Gdyby nie to świadectwo Boże pewnie cały świat byłby już pod wpływem wiary w wymyślone bóstwa zwane zbawicielami.
  Pismo nas przestrzega przed wymyślonymi zbawicielami.
  Sedno w tym, że Mesjasz, Zbawiciel już był na ziemi, Ten Jeden Jedyny i nie ma innego i nie będzie innego.
  Właśnie Ten człowiek – Bóg w ciele – Pan Jezus – Zbawiciel.
  Jeśli ktoś mówi o jakimś bogu, mesjaszu lub zbawicielu, a nie powołuje się na świadectwo Pisma, że to Jezus jest tym Chrystusem, który gdy przyjdzie na końcu czasów powie – Otom Ja, taki głosi fałszywe bóstwo, które z pewnością go nie zbawi.

  Błogosławieństw Bożych życzę wszystkim w Chrystusie, a tym, którzy jeszcze nie uwierzyli również oraz aby Bóg wylał na takich Ducha Prawdy, który poprowadzi ich do wiecznego życia. 🙂

 6. Pozostają też ci, którzy wierzą w Jezusa, ale nie stosują się do prawa Bożego, tym którym sam Pan powie idźcie precz ode mnie, nigdy was nie znałem. Pragnąc podążać za Jezusem trzeba nam pełnić wolę Ojca, tak jak On sam pełnił.

  1. Piotr, czyli kamień, nie skała

   Włącznie z Szabatem i zakazem oddawania czci obrazom, figurom, i oczywiście innym ludziom w postaci papieża, biskupa czy proboszcza (lub w skrajnych przypadkach organisty czy kościelnego) 🙂

 7. A gdzie Bóg Ojciec na tym pociągu?) Duch sw pasuje nawet jako wegiel,moc napędowa.

 8. a zatem przyklady demonow-duchow w ludzkim ciele wspomniane w ewangeliach w swietle wspomnianego cytatu z Jana wynikaloby sa z Boga bo wyznaly Jezusa na glos i sie poklonily

  Dobrze to rozumiem?

  trzykrotny przyklad w NT gdzie demony skladaja poklon Jezusowi , 3-rzy krotna prezentacja ich (demonow) wiary wraz z wyznaniem Syna Bozego publicznie , ktore to rozumiem bedzie poczytane ku usprawiedliwieniu?
  Czy to znaczy ze demony tez beda zbawione? (na bazie formuly Pawla)

  1/ przyklad Ew. Marka 5:1-17 (Mateusza 8:28-34 , Łukasza 8:26-38 ) legion demonow wprowadzonych w swinie w opetanym
  Mk5.6 “6 Skoro z daleka ujrzał Jezusa przybiegł, ODDAL MU POKLON 7 i krzyczał wniebogłosy: «Czego chcesz ode mnie, JEZUSIE , SYNU BOGA NAJWYZSZEGO? Zaklinam Cię na Boga , nie dręcz mnie!”

  2/ poklonienie sie demona w swiatyni w opetanym ciele Mk 1, 21 – 28,,
  Mk 1.23 “23 Był właśnie w synagodze człowiek opętany przez ducha nieczystego. Zaczął on wołać: 24 «Czego chcesz od nas, Jezusie Nazarejczyku? Przyszedłeś nas zgubić. Wiem, kto jesteś: Święty Boży». 25 Lecz Jezus rozkazał mu surowo: ”
  3/ Jana 18:6 w ogrojcu demony w kohorcie ludzi majacych pojac Jezusa
  18.6 “6 Skoro więc rzekł do nich: «Ja jestem», COFNELI SIE I UPADLI NA ZIEMIE. 7 Powtórnie ich zapytał: «Kogo szukacie?» Oni zaś powiedzieli: «Jezusa z Nazaretu»
  To nie bylo przypadkowe potkniecie w wyniku cofniecia! To byl znak szacunku przed Synem Bozym podobnie jak we wszystkich trzech przykladach.

 9. Czyż Pismo nie mówi, że nasz Pan ma władzę nad wszystkim w niebie, na ziemi i pod ziemią.
  Tak właśnie ma władzę nad złymi duchami, siłami ciemności.
  Czyż Pan Jezus nie wyganiał tych złych sił MOCĄ SWOJEGO DUCHA – DUCHA BOŻEGO.( ewangelie)
  Czy Słowo nie wydało wyroku na potomstwo węża zaraz na początku w Edenie?

  Całe Pismo mówi o Panu i Jego Duchu – to nasz Bóg, który ma MOC uczynić wszystko.
  Nasz Pan ma władzę nad demonami, siłami duchowymi, które owszem wiedzą kim jest Stworzyciel, nie mają wątpliwości, że istnieje.
  Sedno jest w tym, że sprzeciwiły się Stwórcy, nie chcąc być Mu posłuszni, zaczęły prześladować, dręczyć i zwodzić lud Boży.
  To z pewnością nie jest powód, aby Zbawiciel ich za to pogłaskał i pochwalił.
  Oni doskonale wiedzą, że czeka ich na końcu całkowite zniszczenie.
  Tak więc wiedzą kim jest Syn Boży lecz nie one mają władzę nad Panem, ale Pan nad nimi.
  Mówią dlaczego nas dręczysz, przyszedłeś nas zniszczyć…
  One nie oczekują zbawienia jak wyraźnie widzimy. Wiedzą, że są przegrani.Jak sam diabeł drżą kiedy nastanie ich koniec.
  A nasz Pan ludzi nie dręczy, nie niszczy, nawet na myśl Mu to nie przyszło. On oddał swoje życie za grzechy WSZYSTKICH LUDZI, wbrew złym siłom ciemności.
  Nasz Bóg jest Odpocznieniem, najlepszym Przyjacielem, wyciąga rękę do każdego człowieka na ziemi.

  Od początku do końca wszystko czyni Pan moc mający.

  1. a zatem Basiu w tym memie (liczy sie kontekst) powinno sie dopisac w gornym pociagu demony-duchy ktore sa z Boga w kolejnym wagonie za denominacja badz w tych samych wagonach. Dobrze Cie zrozumialem?
   Bo mowimy w swietle kontekstu artykulu, czyli memu i cytatu z Jana.
   Owszem zbawienia nie oczekuja te demony -duchy ale cytat z Jana mowil o wyznaniu Jezusa-jako rozroznienia ducha. Te zatem jak najbardziej sa z Boga przeciez wyznaly na glos , publicznie i poklonily sie.
   Nie baly sie i nie zaprzeczyly kto jest Synem Bozym, poza tym poklonily sie wiec chyba smialo mozna je wsadzic w kontekscie Jana do gornego pociagu za lokomotywa Jezus.
   Zatem przebadalismy je (przefiltowalismy) cytatem z Jana i sa od Boga i Jezusa.
   Przeszly “probe ognia ” czyli sprawdzenia “Janem”.

 10. a zatem Basiu w tym memie (liczy sie kontekst) powinno sie dopisac w gornym pociagu demony-duchy ktore sa z Boga w kolejnym wagonie za denominacja badz w tych samych wagonach. Dobrze Cie zrozumialem?
  Bo mowimy w swietle kontekstu artykulu, czyli memu i cytatu z Jana.
  Owszem zbawienia nie oczekuja te demony -duchy ale cytat z Jana mowil o wyznaniu Jezusa-jako rozroznienia ducha. Te zatem jak najbardziej sa z Boga przeciez wyznaly na glos , publicznie i poklonily sie.
  Nie baly sie i nie zaprzeczyly kto jest Synem Bozym, poza tym poklonily sie wiec chyba smialo mozna je wsadzic w kontekscie Jana do gornego pociagu za lokomotywa Jezus.
  Zatem przebadalismy je (przefiltowalismy) cytatem z Jana i sa od Boga i Jezusa.
  Przeszly “probe ognia ” czyli sprawdzenia “Janem”.
  Tylko wyznanie bylo tu kryterium zalapania sie do gornego pociagu.

  1. Moja wypowiedź nie odnosi się do memu lecz do przekazu Słowa Bożego.

   Myślę, że wszyscy tu zgromadzeni wiedzą, że stwierdzenie:
   WYZNAJE JEZUSA = UZNAJE GO JAKO MESJASZA – CHRYSTUSA – ZBAWICIELA – CHCĘ PODĄŻAĆ ZA NIM

   Umiłowani,
   nie dowierzajcie każdemu duchowi,
   ale BADAJCIE DUCHY, czy są z Boga,
   gdyż wielu fałszywych proroków
   pojawiło się na świecie.
   Po tym poznajecie Ducha Bożego:
   każdy duch,
   który uznaje,
   że Jezus CHRYSTUS przyszedł w ciele, jest z Boga.
   Każdy zaś duch,
   który NIE UZNAJE JEZUSA, nie jest z Boga;
   i to jest DUCH ANTYCHRYSTA,
   który – jak słyszeliście – nadchodzi
   i już teraz przebywa na świecie.
   Wy, dzieci,
   jesteście z Boga i zwyciężyliście ich,
   ponieważ większy jest Ten, który w was jest,
   od tego, który jest w świecie.

   Dzieci, jest już ostatnia godzina, i tak, jak słyszeliście, Antychryst nadchodzi, bo oto teraz właśnie pojawiło się WIELU ANTYCHRYSTÓW; stąd poznajemy, że już jest ostatnia godzina. Wyszli oni z nas, lecz nie byli z nas; bo gdyby byli NASZEGO DUCHA, pozostaliby z nami; a to stało się po to, aby wyszło na jaw, że nie wszyscy są NASZEGO DUCHA. Wy natomiast macie namaszczenie od Świętego i wszyscy jesteście napełnieni wiedzą. Ja wam nie pisałem, jakobyście nie znali prawdy, lecz że ją znacie i że żadna fałszywa nauka z prawdy nie pochodzi. Któż zaś jest KŁAMCĄ, jeśli nie ten, KTO ZAPRZECZA, że Jezus jest MESJASZEM? Ten właśnie jest ANTYCHRYSTEM, który nie uznaje Ojca i Syna. KAŻDY KTO NIE UZNAJE SYNA, nie ma też i Ojca, kto zaś uznaje Syna, ten ma i Ojca. Wy zaś zachowujecie w sobie to, co słyszeliście od początku. Jeżeli będzie trwało w was to, co słyszeliście od początku, to i wy będziecie trwać w Synu i w Ojcu. A obietnicą tą, daną przez Niego samego, jest życie wieczne. To wszystko napisałem wam o tych, którzy wprowadzają was w błąd. Co do was, to namaszczenie, które otrzymaliście od Niego, trwa w was i nie potrzebujecie pouczenia od nikogo, ponieważ Jego namaszczenie poucza was o wszystkim. Ono jest prawdziwe i nie jest kłamstwem. Toteż trwajcie w nim tak, jak was nauczył. Teraz właśnie trwajcie w Nim, dzieci, abyśmy, gdy się zjawi, mieli w Nim ufność i w dniu Jego przyjścia nie doznali wstydu. Jeżeli wiecie, że jest sprawiedliwy, to uznajcie również, że każdy, kto postępuje sprawiedliwie, pochodzi od Niego.

   Czy demony wykazywały powyższe warunki przyjęcia Jezusa jako Zbawiciela?
   -nazywały Go niszczycielem
   -nie wykazywały woli posłuszeństwa

   CHRYSTUS – MESJASZ – ZBAWICIEL – JEZUS

   Oczywiście tu zebrami wiedzą także o tym, że na kartach ST Bóg zapowiada, że SAM ZBAWI SWÓJ LUD

   Ponad 2000 lat temu tenże Bóg przyszedł w ciele na ziemię, aby tego dokonać na oczach narodów.

   WYKONAŁO SIĘ

   Teraz wybór należy do każdego człowieka na ziemi, czy zechce przyjąć ten dar od Boga.

   Złe siły, duchy ciemności nie nazywają Pana Jezusa ZBAWICIELEM, SWOIM ZBAWICIELEM i to jest sedno rozpoznawania duchów antychrysta.

   Chrystus, Mesjasz, Zbawiciel, Jezus, a Jego zbawienie przez wszystkie pokolenia.

   Ps.Czytając tytuł memu nie zamykam się w tym jednym zdaniu lecz patrzę na cały przekaz Słowa Bożego i Tobie też tak radzę robić. 🙂

   1. Przez to poznajemy, iż w nim mieszkamy, a on w nas, iż z DUCHA SWEGO nam dał. 4.13

    A myśmy widzieli i świadczymy, iż Ojciec posłał Syna, aby był ZBAWICIELEM świata. 1 Jana 4.14

    Wszelki, co wierzy, iż Jezus jest CHRYSTUSEM, z Boga się narodził; a wszelki, co miłuje tego, który urodził, miłuje i tego, który z niego jest narodzony. 1Jana 5,1

    Samemu mądremu Bogu, ZBAWICIELOWI naszemu, niech będzie chwała i wielmożność, moc i zwierzchność, i teraz i po wszystkie wieki.Judy 1.25

    Ale te są napisane, abyście wy wierzyli, że Jezus jest CHRYSTUS, Syn Boży, a żebyście wierząc żywot mieli w imieniu jego. Jana 20.31

    Jam jest winna macica, a wyście latorośle; kto mieszka we mnie, a ja w nim, ten przynosi wiele owocu; bo beze mnie nic uczynić nie możecie. Jana15.5
    Jeźliby kto nie mieszkał we mnie, precz wyrzucony będzie jako latorośl, i uschnie; i zbiorą je i na ogień wrzucą, i zgoreje. Jana15.6

    1. Dokładnie, Pismo tłumaczy Pismo. Wtedy wszystko staje się jasne. Na początku, gdy zaczełam czytać Biblię miałam spory problem, widziałam różnicę między Bogiem ST a NT. Dopiero patrząc całościowo widać pełny obraz.

     Jezus Bogiem.

     Napisał Dawid:
     “23:1
     Psalm Dawidowy. Pan jest pasterzem moim, Niczego mi nie braknie.
     23:2
     Na niwach zielonych pasie mnie. Nad wody spokojne prowadzi mnie.
     23:3
     Duszę moją pokrzepia. Wiedzie mnie ścieżkami sprawiedliwości Ze względu na imię swoje.
     23:4
     Choćbym nawet szedł ciemną doliną, Zła się nie ulęknę, boś Ty ze mną, Laska twoja i kij twój mnie pocieszają.
     23:5
     Zastawiasz przede mną stół wobec nieprzyjaciół moich, Namaszczasz oliwą głowę moją, kielich mój przelewa się.
     23:6
     Dobroć i łaska towarzyszyć mi będą Przez wszystkie dni życia mego. I zamieszkam w domu Pana przez długie dni.”

     Powiedział Jezus:
     “10:7
     Wtedy Jezus znowu powiedział: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam, Ja jestem drzwiami dla owiec.
     10:8
     Wszyscy, ilu przede mną przyszło, to złodzieje i zbójcy, lecz owce nie słuchały ich.
     10:9
     Ja jestem drzwiami; jeśli kto przeze mnie wejdzie, zbawiony będzie i wejdzie, i wyjdzie, i pastwisko znajdzie.
     10:10
     Złodziej przychodzi tylko po to, by kraść, zarzynać i wytracać. Ja przyszedłem, aby miały życie i obfitowały.
     10:11
     Ja jestem dobry pasterz. Dobry pasterz życie swoje kładzie za owce.”

 11. W bibli sa wynienione (3) trzy drogi zbawienia:
  1\ pierwsza od Boga podana przez Jego syna Jedynego Jezusa Chrystusa
  -wypeniaj wole Boga Ojca (dekalog) plus milujcie Boga szukajcie Jego Krolestwa i milujcie siebie nawzajem.
  Dwie nastepne podaje Pawel szukajacy Boga ale pobierajacy nauki od Annaniasza (nie apostola) a upomniany za PRZESLAFDOWANIA przez samego Jezusa Chrystusa ( a nie
  wyuczony magicznie laska w ulamku sekundy). Oto jego drogi zbawienia.
  2/druga- uczynki (dobre) z ktorych sam Pawel mowi nie wejdziecie (watpi) na bazie wzoru matematycznego
  raz chociaz zgrzeszyliscie wiec doznacie kary a kara za ten grzech jest smierc wiec uczynkami NIE ZAPRACUJECIE. Sam mowi ze to nie tedy droga do zbawienia
  w skrocie wiec nawet mozecie szydzic z pomocy bliznim dobrych uczynkiow-obecni pastorzy tak robia (nowi faryzeusze eksperci od darmowej laski)
  3/trzecia wlasciwa wg Pawla: Jezus umarl-zlozyl ofiare za wasze wszystkie grzechy zebyscie byli zbawieni. Wystarczy ze klepniecie publicznie taka regulke . Reke do gory wyciagniecie i podziekujecie za ten akt darmowej laski i wszystkie wasze przeszle i przyszle grzechy przepadaja i sa oczyszczone krwia Jezusa o o czym on sam zapomnial wspomniec. Te droge Pawel podaje za jedyna , sluszna i o zgrozo zgodna z droga Jezusa .Po prostu musicie uwierzyc i wypowiedziec na glos publicznie. Akt darmowej tzw. LASKI i tzw. finalnej OFIARY

  Owszem Jezus mowi dwukrotnie ze “odda zycie za wielu” ale nie dopowiada juz ze” za wszsytkie wasze grzechy na odpuszczenie “co pastorzy Jesusowi wkladaja w usta.
  Jezus przyszedl i oddal zycie za wielu w ten sposob zeby bez faryzeuszy przeszlych i przyszlych i ich pokretnych metod nauk znali JEDYNA DROGE ZBAWienIA-wypelniaj WOLE BOGA I WYTRWAJ w tym do konca swojej misji na ziemi.
  Przyklad efektu wypelniania woli Boga.
  Nie przychodzisz w niedzile do kosciola tylko w sobote. Efekt eliminacja mszy w niedziele.
  Nie chodzisz do sklepu w sobote. Efekt ograniczaja handel badz zamykaja sklepy w sobote ITD ITD.
  Nie pozadasz cudzej zony.Efekt brak rozwodow-szczsliwe rodziny i zdrowe na duchu dzieci zdolne do powiekszania Krolestwa Bozego. Bez wychowania Taty w rodzinie chlopcy maja parokrotnie wieksze szanse skonczyc w wiezieniach.
  Czcisz Ojca i Matke swoja. Efekt : rodzina jest zcalona i dziala w zespole. Nawet jak ciebie karza i sa niewierzacy to jako dziecko to oddajesz im szacunek w ten sposob.
  Nie pozadasz cudzego mienia np. na wojnach ofensywnych. Efekt: Brak okradania i gwaltow co na pokolenia zubaza narody. ITD ITD czyli wzbogacaja siebie a nie okupantow.

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: