Chrześcijanie biblijni. Nie wierz tak jak autorytety świata. W Jezusa wierz!

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

ŚMIERTELNY CIOS DLA ZWĄTPIENIA

David Wilkerson

„Ale niech prosi z wiarą, bez powątpiewania; kto bowiem wątpi, podobny jest do fali morskiej, przez wiatr tu i tam miotanej. Przeto niechaj nie mniema taki człowiek, że coś od Pana otrzyma” (Jak 1:6-7).
Wielu chrześcijan siada w Domu Bożym, marudzi i narzeka, jakby Bóg ich nie słyszał. Ale Bóg słyszy to narzekanie – oskarżenia, że nie troszczy się o nas, insynuacje, że nas opuścił.
Bóg mnie ostrzegł, bym nie wypowiadał się na temat zwątpień i obaw – ani przed moją żoną, ani przyjaciółmi. Powiedział, żebym przyniósł te wątpliwości do Niego i prosił Go, by uzdrowił moją niewiarę.
Izrael spędził czterdzieści lat w zamieszaniu i było tam wiele narzekań, zazdrości i goryczy. Cóż za pożałowania godna egzystencja Izraelitów, chociaż twierdzili, że są dziećmi Bożymi.
Musisz dojść do miejsca, gdzie nauczysz się Jemu ufać. Kiedy to zrobisz, zadasz śmiertelny cios każdemu zwątpieniu i niewierze..
Od czego zacząć? Najpierw popatrz w lustro Słowa Bożego! Przemyśl swoje działania przez ostatnie trzydzieści dni: Czy narzekałeś? Może odpowiesz, „No tak, narzekałem trochę, ale nie na Boga.” A właśnie że tak! Bez względu na to, kto słyszał twoje narzekania, one były skierowane do Boga.
Wszędzie w Biblii czytam, „Zaufaj Mi, a Ja cię przeprowadzę! Po prostu powierz Mi swoje drogi.” Co to znaczy? Po prostu stój i oglądaj zbawienie Pana. Może zapytasz, „Ale jeżeli nic się nie stanie?” Właśnie taka reakcja ujawnia zwątpienie i strach.
Kochani, zwróćcie się do Boga i powiedzcie Mu, że postanowiliście Mu zaufać i oczekujecie Jego zwycięstwa. Niech Bóg uczyni was świadectwem dla świata, świadkiem Jego wierności. Kochajcie Go całym sercem i oddajcie Mu swoje problemy, swoją wiarę i całe zaufanie.

Updated: 9 lutego 2017 — 13:22

13 komentarzy

Add a Comment
 1. Oz 4, 1-3 Sluchajcie slowa Pana, synowie Izraela, bo Pan wnosi skarge przeciwko mieszkancom kraju! Nie ma wiernosci, nie ma milosci, nie ma w kraju poznania Boga! Krzywoprzysiestwo i klamstwo, zabojstwo i kradziez, cudzolostwo i przemoc, i krew spada na krew! Dlatego ziemia okryje sie zaloba, a wszystko co ja zamieszkuje wymrze ( wraz z dzikim zwierzem i ptactwem powietrznym; a nawet ryby morskie wygina ). Moj przypisek. W kraju co rusz sa nowe ogniska ptasiej grypy ( cos dziwnie o afrykanskim pomorze swin przycichlo ), ze o roznym skazeniu Baltyku nie wspomne.

 2. W imieniu Jezusa dziękuję za ten tekst, godny przemyślenia.

  1. Piotr, czyli kamień, nie skała

   Fundament, bez którego nie można mówić, że wierzy się w Boga Wszechmogącego.
   Ale niestety czasami zwątpienie w ten typowy ludzki sposób i tak nas dopada…

  2. Ja też dziękuję, Wilkerson ma dobre wypowiedzi 🙂

 3. dla Was kochani

  Gabi Gorcea si Prietenii – Tara de vis

  https://www.youtube.com/watch?v=78Gewxf9Sn0
  ____________

  .https://www.youtube.com/watch?v=78Gewxf9Sn0

 4. Czy mogłabym mieć prośbę, do tych z was, którzy święcą szabat? Już jestem przekonana o tym, że Bóg chce, abym obchodziła Jego święty dzień, jednak nie mam do końca pewności, czego nie wolno w ten dzień robić (poza pracą zarobkową). Wiem, że jest to szczególny dzień dla Pana naszego, więc mamy się skupić głównie na bliskości z Nim, na relacji, ale chciałabym, żeby chociaż niektórzy z was wypowiedzieli się, co robią, a czego kategorycznie nie robią w dniu sabatu. Wiem, również, że dzień ten otrzymał szczególne błogosławieństwo od Boga. Poproszę o cytaty z Pisma na ten temat i w imieniu Pana naszego Jezusa Chrystusa dziękuję wszystkim, którzy udzielą odpowiedzi.

 5. bardzo Was proszę, kochane siostry i bracia,
  pomódlcie szie za RadTrapa,
  już nie będzie blogu
  prowadził, jest mu okropnie ciężko, w długach,
  i na dodatek w Jezusa zwątpił…
  pisałem do niego i nie wiem jak mu pomóc.

  Zamknął szie w sobie, sprzedał komputer,
  już nie odpowiada ma e-maile…
  został zwiedziony

  Pomódlcie szie proszę za RadTrapa
  wykruszają nam szie blogerzy,
  szkoda…. Pozostają tylko
  wierni. Prosilem go by nie wypierał
  szie Jezusa, ale on czeka na innego
  mesjasza… Masakra, nabluzgałem mu
  ale, co to da ?!?

  Dobrze, że chociaż Wy jesteście…

  Jeżeli Cię Radku uraziłem pisząc o tym,
  to przepraszam najmocniej, jednak
  walczę, byś szie nie zatracił,

  seler
  [wątpię, czy Radek to przeczyta, jak mi
  odpisał ostatnio to będzie miał wyłączony
  internet i zero kontaktu]

  1. Piotrze, Adminie
   sprawa jest o tyle poważna, że sam jestem w szoku,
   sprowokowałem Radka do wypowiedzi i e-maila mi
   odpisał… nie chcę go tutaj, na forum cytować, bo
   nie chcę wywołać afery i zamieszek… Ubolewam
   bardzo nad tym, że dał szie zwieźć jakiemuś demonowi… Kurcze… Tobie mogę Piotrze podesłać
   tekst e-maia na priva – i sam spadniesz z krzesła.
   Chyba, że to już nie był Radek, tylko kto inny.

   Pomódlcie szie, a Bóg Ojciec zrobi co w Jego gestii]

   1. ok pisz jak uwazżasz za słuszne

 6. Najbardziej do zwatpienia, ba, do rozpaczy nawet potrafi doprowadzic wlasna rodzina (!…). Obcy ludzie to przy tym male piwo ( mozna ich docinki zwyczajnie olac ).

 7. Mal 3, 6-12 Bo Ja, Pan Zastepow, nie odmieniam sie, wy zas, synowie Jakuba, [zmieniac sie] nie przestajecie. Od czasow ojcow waszych oddalacie sie od przykazan moich i nie przestrzegacie ich. Nawroccie sie do mnie, a wtedy i Ja powroce do was-mowi Pan Zastepow. Lecz wy powiadacie: “Pod jakim wzgledem mamy sie nawrocic?” A czyz wolno czlowiekowi okradac Boga? A wy mnie okradacie. Pytacie: “Z czego Cie okradamy?”-Z dziesiecin i z danin! Ciazy na was przeklenstwo, a jednak noe przestajecie mnie okradac, i to wszyscy, caly narod! Nieuszczuplona dziesiecine przynoscie do spichlerza, by nie zabraklo zapasow w Domu moim! Mozecie mnie w ten sposob wystawic na probe-mowi Pan Zastepow-czy wam nie otworze zaworow niebianskich i nie zesle blogoslawienstwa w wielkiej obfitosci. Wtedy poskromie zarloczna szarancze, by wam nie niszczyla plodow ziemi i by szczep winny w polu nie zostal bez owocu-mowi Pan Zastepow. Wszystkie narody beda was nazywac szczesliwymi, bo ziemia wasza bedzie kraina rozkoszy-mowi Pan Zastepow.

 8. Oz 12, 1-7 Efraim otoczyl mnie klamstwem, Dom Izraela-oszustwem. Juda rowniez nadal obcuje z bozkami i dochowuje wiernosci nierzadnicom swiatyn. Efraim goni za wiatrem; ugania sie za wiatrem wschodnim, z kazdym dniem mnozy klamstwo i gwalt! Zawieraja uklad z Asyria, a do Egiptu zawoza oliwe. Pan pozwie Jude na sad; ukarze Jakuba za jego postepki i odplaci mu wedlug jego uczynkow. W lonie matki ujal za piete swego brata, a w sile wieku walczyl z Bogiem; walczyl z aniolem i odniosl zwyciestwo, plakal i blagal go o zmilowanie; odnalazl Go potem w Betel i tam rozmawial z nim. Pan, Bog Zastepow, Pan ( J.H.W.H.-Jestem ktory Jestem-Imie Boze, moj przypisek ) jest Imie Jego. Ty sie nawroc do swego Boga, przestrzegaj milosci i prawa i zawsze pokladaj nadzieje w Bogu swoim.

 9. Mal 1, 1-5 Proroctwo. Slowo Pana do Izraela. Za posrednictwe Malachiasza. Umilowalem was-mowi Pan- a wy powiadacie: “W czym przejawila sie Twoja milosc?” Czyz Ezaw nie byl bratem Jakuba?-wyrok Pana- a przeciez umilowalem Jakuba, Ezawa zas znienawidzilem. Wzgorza jego zamienilem w pustynie, dziedzictwo jego w jalowe stepy. Jezeli Edom powie: “Jestesmy wpeawdzie zniszczeni, ale odbudujemy znowu ruiny”, to Pan Zastepow mowi: Niech buduja-Ja bede burzyl. I przylgnie do nich nazwa “kraj bezboznosci”, a takze: “narod, na ktorym ciazy gniew Pana na wieki”. Na wlasne oczy to zobaczycie, a wtedy powiecie: “Wielkosc Pana siega poza granice Izraela”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: