Chrześcijanie biblijni. “Nie wierz tak jak autorytety świata. Wierz tak jak Jezus"

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

” I naprawdę uważam za stratę to wszystko w porównaniu z najwyższą wartością, jaką jest poznanie Chrystusa Jezusa, mojego Pana”

” I naprawdę uważam za stratę to wszystko w porównaniu z najwyższą wartością, jaką jest poznanie Chrystusa Jezusa, mojego Pana” Filipian 3.8

 

Myślę, iż jest to wers postrzegany jako taki wydumany, czy nawet podchodzący pod oderwanie od rzeczywistości. Jestem pewien także że gdyby ktoś rozpoczął ewangelizowanie mnie od tego właśnie cytatu, to zapewne nie potraktowałbym go poważnie. Spróbujmy się w niego wgłębić.

Wers wcześniej Paweł napisał:

 

“Ale to wszystko, co miało dla mnie wartość, ze względu na Chrystusa uznaję za bezwartościowe.”

 

Co mogło dla nas mieć wcześniej wartość? Wszystko co złe i dobre na tym świecie. Używki plus to co sam Bóg nam dał: muzykę, morze,  góry, przyjaźnie. Dochodzą do tego kłamstwa szatana takie jak: religie, demoniczna muzyka, filmy itd.

Teraz sobie pomyślcie, przychodzi do Was diabeł i mówi znając na przykład Waszą pasję podróży: masz tu pieniądze i możesz podróżować za darmo cały rok i to po całym świecie bez limitu, ale nie interesuj się Jezusem. Poznasz nowe kultury, piękne miejsca, obyczaje, ale nie interesuj się Jezusem.

Wyobraźmy sobie taką oto wagę:

 

 

Za ten obrazek z Hawajów można wstawić mecze piłki nożnej, muzykę itd. Ludzie ze świata wybraliby oczywiście obrazek po lewej, czyli  Hawaje itp.

Po prawej stronie nic nie znaczący dla świata “frazes”, napis, imię, które nawet podczas święta Sol Invictus (Bożego Narodzenia) jest wstydliwe….

My jednak wiemy co się kryje za imieniem Jezus:

 

 

Jezus nie jest pustosłowiem. Za tym kryje się szczęście, radość, nadzieja. Za tym imieniem kryje się ktoś, kto za Ciebie życie oddał.

Świat szatana kreuje nam idoli. Sam naśladowałem czasem z 20 lat temu  po części  Jamesa Deana, a czasem Cybulskiego.

Wielu upodobniało się i upodabnia do tej pory do Elvisa Presleya. Lecz co oni mogą nam dać? nic. Jezus wszystko. To on jest światłem, to on wyciąga nas z ciemności.

 

I naprawdę uważam za stratę to wszystko w porównaniu z najwyższą wartością, jaką jest poznanie Chrystusa Jezusa, mojego Pana

 

 

 

 

 

Updated: 27 stycznia 2017 — 11:26

8 komentarzy

Add a Comment
 1. Czy byliście kiedykolwiek na złomowisku? Jeśli tak zapewnie widzieliście tam rdzewiejące szczątki różnych przydatnych rzeczy. Ten świat jest właśnie czymś takim przy Jezusie Chrystusie ( źródle obfitości wszystkiego ).

 2. Piotr, czyli kamień, nie skała

  Szatan jest mistrzem w ofertach kolorowych slajdów które szybko blakną.
  Rozpoczął od Ewy, nie oszczędził nawet Jezusa którego kusił na pustyni. No i sukcesywnie praktykuje tą politykę do dziś.
  A w obecnych czasach ma naprawdę spory wachlarz slajdów…

  1. Oj tak, to spory wachlarz możliwości do wyboru… :/

 3. Zapracowani ludzie ciężkiej roboty ( fizycznej i umysłowej ) oczekują skoncentrowanych pigułek wiedzy o nauce Jezusa Chrystusa, a nie rozwlekłych wywodów.

 4. Jak podrózować to tylko z Jezusem.
  Swoja droga jest takie powiedzienie:”Wszedzie dobrze ale w domu najlepiej” Nie raz bywało sie w pieknych miejscach które zachwycały przyroda,klimatem i odmienna kultura.Bedac w takich miejscach czasami zapominamy kto stowrzył ta piekna nature.
  W swoim domu i w otoczeniu które sie zna ma sie lepszy kontakt z Bogiem.

  1. Bo Jezus to najlepszy GPS i przewodnik i wszystko inne w jednym 😀

 5. Tylko,żeby móc tak powiedzieć jak Paweł,trzeba mieć prawdziwe relacje z Chrystusem.Wtedy wszystko blednie i nie ważne co się dzieje w naszym życiu.On stanowi sens naszego życia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: