Chrystusowcy biblijni. Nie wierz tak jak autorytety świata. W Jezusa wierz!

Chrystusowcy biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Świadkowie Jehowy córką KOŚCIOŁA KATOLICKIEGO.

Opracowane i zredagowane przez Davida J. Stewarta

       Świadkowie Jehowy są Satanistyczną organizacją opierającą się o okultyzm i masonerię. Charles Taze Russell był masonem 33 stopnia; tak jak był nim Joseph Smith, założyciel sekty mormonów. Zauważcie masoński krzyż w górnym lewym rogu na zdjęciu poniżej …

 

 

 

Masoński krzyż używany przez Świadków Jehowy.

 

Russell i Watch Tower Bible and Society Tor w Greatest w masońskim centrum.

Poniższy obraz jest tą samą sceną jak wyżej, ale bez powiększenia. 
Zauważ Iluminatów piramidę. Miejsce  gdzie Charles Taze Russell został pochowany.

 

 

Poniżej jest zbliżenie na napis na piramidzie powyżej.
Jest to niezbitym dowodem, że Świadkowie Jehowy są nierozerwalnie związani z szatańską masonerią.

 

 

Poniżej: Zauważ krzyż masonerii, symbol templariuszy. Charles Taze Russell był Templariuszem!.

 

Poniżej: Zauważ masoński krzyż w tej Wolnomularskiej sali obrad.

 

 

 

Twórcy obu “wyznań”, mormoni i świadkowie Jehowy, byli z rodu Illuminati. Charles Taze Russell, który założył Towarzystwo Strażnica (Świadkowie Jehowy), pochodził z rodu Illuminati Russell, który również założył słynną “Czaszki i kości “Society na Uniwersytecie Yale. Charles Taze Russell był satanistą, pedofilem  i przyjacielem Rothschildów. W rzeczywistości było tak, że Rothschildowie, którzy finansowali działania Świadków Jehowy  wraz z innymi bankierów Illuminati, poprzez “składki” przez organizacje takie jak Rothschild kontrolowane przez B’nai B’rith (wielu polskich polityków jest w tej loży). Zostało to udowodnione w sądzie w 1922. Jednym z kluczowych osób zaangażowanych w ten proceder był Frank Goldman późniejszy prezydent B’nai B’rith. Dlaczego organizacja stworzona (w teorii), aby pomóc ludziom,  promować wiarę żydowską, finansowała  istnienie Świadków Jehowy ??? Myślę, że nazwa Rothschild odpowiedziała na to pytanie. Russell był również wysokiego stopinia masonem i Templariuszem. Wypromował syjonizm i inne twory Rothschildów.

Przeczytaj na otwarcie oczu, Strażnica i murarze  więźnia politycznego i Christiana, Fritz Springmeiera

 

 

Świadkowie Jehowy córką KOŚCIOŁA KATOLICKIEGO

 

 

Ta satanistyczna społeczność wykorzystała katolickie źródła w celu napisania Przekładu Nowego świata. Westcott i Hort byłych  dwóch satanistów, założycieli Klubu Hermes i członków słynnego rosyjskiego klubu czarownic Madame Bławatskiej Teozofia kultu.

 

Dr Bill Grady powiedział najlepiej w swojej znakomitej książce:

Wescott i Hort, byli parą niepisanych liberałów, którzy otwarcie sympatyzowali z  Watykanem, by stać się wytrawnymi wyhodowanymi  jezuickimi roślinami.”

“Aby odzyskać swoją ziemię na rynku, Rzym stworzył elitarną jednostkę paramilitarną, przy której  Gestapo Himmlera SS wygląda jak  niedzielna szkółka , co historycy nazywają, kontrreformacją. Niesławne Towarzystwo Jezusowe zostało założone przez Ignacego Loyoli w 1534, bardziej znane jako zakon jezuitów ..

 

 

 

Jest to najbardziej wojownicze ramię władzy papieskiej do dnia dzisiejszego. Ich celem było odzyskanie tych, którzy opuścili katolicyzm i zaatakować niezawodność Textus Receptus. Będą wykorzystywać dowolną metodę, aby odzyskać kontrolę nad tym konfiskaty, zdradę, tortury i zabójstwa. Jezuici nie cofną się przed niczym, aby doprowadzić cały świat pod podporządkowania  Watykanowi. Jezuitów  chwytem było zachęcić protestantantów z powrotem do Rzymu. Wiedzieli, że nie może zmusić każdeego z powrotem do niewoli katolicyzmu, dopóki prawdziwi wierzący przylgnął do czystego tekstu. Więc jezuici  zastąpili  naszą Biblię  pro-katolickim odczytami Hieronima Wulgaty. Po zaprogramowaniu uczeni zaatakowali czysty tekst, cały czas wierząc, że robią służbę Bożą “.

Westcott i Hort wziął z dwóch źródeł katolickich odpadów ( Sinaiticus i Vaticanus ), aby wyprodukować własną wersję odpadów Biblii, Nestle i Przekładu Nowego Świata Świadków Jehowy, napisanej przez Starszych jezuitów Jose Maria Bover i A. Merkz, a następnie Westcotta oraz Horta.

Z przodu w stosunku do wersji 1950 NWT :

“Oryginalne pisma Chrześcijańskich Pismach Greckich, potocznie zwanym Nowym Testamentem. Brak tłumaczenia tych świętych pism na inny język, jest inspirowany … W tekście greckim, że użyliśmy jako podstawa naszego przekładu NW jest powszechnie akceptowane Westcott i Hort tekstu (1881) ze względu na jego dopuszczone doskonałości. Ale mamy również brane pod uwagę inne teksty w tym, że przygotowana przez D. Eberhard Nestle i opracowany przez hiszpańskiego jezuitę uczonym Jose Maria Bover i że przez innych jezuicki uczony A. Merk … ”

 1. * Świadkowie Jehowy wykorzystywali jezuitów i rzymskich katolików rękopisy do pomocy w tłumaczeniu Przekładu Nowego Świata.

Grecki tekst : tekst grecki,  użyliśmy jako podstawa do Przekładu Nowego Świata jest powszechnie akceptowane Westcott i Hort tekstu (1881), ze względu na jego uznane doskonałości. Ale mamy również wzięte pod uwagę inne teksty, w tym przygotowane przez D. Eberhard Nestle, hiszpańskiego jezuickiego uczonego Jose Maria Bover i innego uczonego jezuity, A Merck. Tekst UBS od 1875 roku, a tekst Nestle-Aland od 1979 roku cinsukted zaktualizować krytyczny aparat tego wydania. “The Kingdom Interlinear Translation of the Greek Scriptures 1985, strona 8.

“W kolumnie po lewej stronie szerokiej ze stron znajdzie się tekst grecki edytowany przez BF Westcott i Hort FJ i opublikowane w 1881 roku” W celu wyjaśnienia, The Kingdom Interlinear Translation of the Greek Scriptures  – 1985, strona 5.

____________________________________________

Jak widzimy kościół rzymski część ludzi pomordował podczas reformacji a innych miał przekonał do poszczególnych nurtów niby biblijnych, oczywiście skażonych przez Jezuitów. W ten sposób niemal każdy odłam protestantyzmu jest kontrolowany przez biblijna matkę nierządnic.

W związku z tym, że ich wiedza o biblii i spiskach jest dosyć duża, część byłych świadków Jehowy w wyniku wychodzącej na jaw prawdy założyła swoje małe grupy, a w internecie swoje strony i fora. Jednym z przykładów jest, był Mariusz Szczytyński przekierowujący fascynacje poszukujących prawdy kandydatów na chrześcijan, na teorie niebocentryzmu, po czym został on politykiem, radnym swej miejscowości, a następnie MARSZAŁKIEM  sejmiku:

Co jest sprzeczne z zasadami SJ:

https://www.jw.org/pl/%C5%9Bwiadkowie-jehowy/faq/neutralno%C5%9B%C4%87-wobec-polityki/

 

Świadkowie Jehowy niczym jezuiccy agenci stają się liderami małych grup. Zazwyczaj są to świetnie przygotowani merytorycznie ludzie.

Masa świadków jest zwodzona przez rządnych władzy ludzi. W internecie jest coraz więcej świadectw byłych świadków:

 

Ostatecznie samym świadkom jeśli mnie czytają proponuję książkę, która otworzyła oczy wielkiej rzeszy SJ:

 

Kryzys sumienia - Klub Książki Tolle.pl

Opis książki:

Konflikt między lojalnością Boga, a lojalnością względem swojej religii.

Ta książka po prostu wstrząsnęła Świadkami Jehowy!

Wnikliwa obserwacja najwyższej rady religijnej i jej dramatycznej władzy nad życiem ludzi.

Autor tej książki był przez wiele lat członkiem Ciała Kierowniczego – najwyższego organu Świadków Jehowy. Stojąc na tym stanowisku był świadkiem wydarzeń, które podważyły jego zaufanie do organizacji. Przeżył wtedy tytułowy “kryzys sumienia”, który w konsekwencji doprowadził do opuszczenia szeregów Świadków Jehowy.

W swojej książce opierając się na niezbitych dowodach (często na tajnych dokumentach niedostępnych zwykłym Świadkom Jehowy) wprost ukazuje prawdziwe oblicze organizacji. Większość zawartych w niej fotokopii dokumentów jest unikatowa.

Większość znawców tematyki uważa tę książkę za najważniejszą książkę o Świadkach Jehowy, jaką kiedykolwiek wydano. Liczbę odejść od organizacji Świadków Jehowy po jej przeczytaniu szacuje się na dziesiątki tysięcy.

Wydanie nowe – zrewidowane, uaktualnione. Książka dostępna obecnie w 13 językach.

Dlaczego warto nabyć nowe wydanie Kryzysu sumienia?

Aktualność

Poprzednie polskie wydanie było przekładem drugiego wydania amerykańskiego omawianego dzieła i ukazało się w 1997 roku. Nowe wydanie oparte jest na czwartej amerykańskiej edycji, uaktualnionej i poszerzonej. Z uwagi na to, że w okresie od drugiego do czwartego wydania amerykańskiego Kryzysu sumienia, w organizacji Świadków zaszły pewne zmiany i wydano szereg nowych zarządzeń i publikacji, nowa edycja jest jak najbardziej na czasie. Autor powołuje się także na nowe, cenne źródła.

Pełna dokumentacja

Polski wydawca dołożył wszelkich starań, by w najnowszej edycji zamieścić fotokopie oryginalnych dokumentów, zarówno anglojęzycznych, jak i polskich tłumaczeń.

Ma to ogromne znaczenie dla badawczych Świadków Jehowy, którym nieznane są stare publikacje Towarzystwa Strażnica. Dzięki skanowanym oryginałom czytelnicy mogą się naocznie przekonać, jakie przepowiednie i jakie stwierdzenia padały na łamach ogólnie niedostępnych, archiwalnych wydań czasopism i książek Towarzystwa Strażnica. Jest to o tyle ważne, że obecni przywódcy Świadków usiłują bagatelizować kwestię chybionych przepowiedni lub innych ekstrawaganckich orzeczeń, zamieszczanych w literaturze organizacji.

Ponadto włożono wiele wysiłku w odszukanie polskich odpowiedników anglojęzycznych wydań Strażnicy, tak by czytelnik mógł odszukać określone numery tego czasopisma, wydane w języku polskim. Warto w tym miejscu odnotować,że do roku 1988 polskojęzyczne wersje angielskich Strażnic ukazywały się z wielomiesięcznym opóźnieniem. Dlatego osoba przygotowująca nowe wydanie Kryzysu sumienia musiała sprawdzać w oprawnych tomach czasopisma Strażnica numer za numerem, by w końcu znaleźć odpowiedni artykuł lub artykuły.”

_______

 

Jedną z oznak liderów grup niby byłych świadków Jehowy przy ich obecnej  krytyce organizacji SJ jest ich stanowczy przeciw Jezusowi jako wcielonemu Bogu na ziemi oraz zmiany w Piśmie (kasowanie ksiąg ewangelii, wyrzucanie zdrowych doktryn) powodujące odejście od zdrowej nauki.

Pamiętajcie, że wróg jest o wiele bardziej przygotowany merytorycznie od nas i tylko szczera relacja z Jezusem zapewni nam przewodnictwo Ducha Świętego.

Swoją drogą zauważyłem, że SJ lub byli SJ wydają zły owoc. Oczerniają i mają często nieodpowiedni język. Kilka miesięcy temu rozmawiałem ze starszymi kobietami Swiadkami Jehowy. Notabene nie ma takiego Boga jak Jehowa. Jest JHWH. Mieliśmy spór o boskość Jezusa, ale kiedy znaleźliśmy porozumienie na płaszczyźnie Watykanu, jedna z pań powiedziała o swoim proboszczu mniej więcej tak “ten sukinsyn…”. Oto owoc wiary.

Byli świadkowie Jehowy są w większości nienarodzonymi na nowo ludźmi. Nie poznali Jezusa podobnie  jak katolicy. Tak więc rozmawianie z byłym świadkiem Jehowy nienarodzonym na nowo,  jest jak rozmowa ze Strażnicą. Różnica  jest tylko w krytyce samych świadków, ale wewnętrznie są to ludzie nieodrodzeni z Ducha.

 

45 komentarzy

Add a Comment
 1. ŚJ jest ćórką całego chrzescijanstwa. Chrześcijaństwo tez twierdzi, że Pan Jezus Chrystus nie jest Bogiem, tzn. że nie jest „THE GOD” ale jest „A GOD” jeśli ktoś zna angielski to wie o czym mówię. Chrześcijaństwo twierdzi, że Pan Jezus Chrystus jest „TEŻ” Bogiem. A to jest różnica, bo Pan Bóg jest jeden.
  Czy Pan Jezus Chrystus twierdząc „jeśli nie uwierzycie, że JA JESTEM pomrzecie w grzechach swoich”, miał na myśli wiarę w to, że jest drugim Bogiem, czy wiarę w TOŻSAMOŚĆ JEDYNEGO BOGA, który zapowiadał swoje zawołanie na dalsze pokolenia poprzez wypowiedzenie Słowa „JESTEM”?
  To jest utożsamianie się z Bogiem, a nie stawianie siebie obok Jedynego Boga.
  „…zapytają Jakie jest imię Jego, to co im mam powiedzieć?

  A Bóg rzekł : „okażę Kim się okażę”. I dodał: tak powiesz do synów izraelskich: JESTEM posłał mnie do was!…

  To jest moje imię na wieki i to jest moje zawołanie na dalsze pokolenia”
  (2 Mojżeszowa 3:13-15)

  Czy zawołał Bóg w taki sposób „przez dalsze pokolenia”?
  Świat powie, że nie .

  Ja powiem, że TAK.
  „zaprawdę zaprawdę, powiadam wam, pierwej niż Abraham był, JA JESTEM „ (Ewangelia Jana 8:58)

  „Jeśli bowiem nie uwierzycie, że JA JESTEM, pomrzecie w grzechach swoich”
  (Ewangelia Jana 8:24)

  „Już teraz powiadam wam, zanim to się stanie, abyście gdy to się stanie uwierzyli, że JA JESTEM”
  (Ewangelia Jana 13:19)

  „Rzekł do nich Pan Jezus: JA JESTEM. Gdy więc rzekł im : JA JESTEM, cofnęli się i padli na ziemie.”
  (Ewangelia Jana 18:5)

  „Gdy wywyższycie Syna Człowieczego, wtedy poznacie, że JA JESTEM”
  (Ewangelia Jana 8:28)

  1. i w tym jest cały klucz:„jeśli nie uwierzycie, że JA JESTEM pomrzecie w grzechach swoich”. Klucz do wszystkiego.

   Swoją drogą (nie wiem jak jest teraz) papieże do lat 60-tych naszego wieku w swoich encyklikach wyraźnie pisali Chrystus = Bóg Najwyższy i Jedyny.

   W tych starych encyklikach można poczytać naprawdę świetne rzeczy oczywiście pamiętając aby brać poprawkę na niektóre poruszane aspekty m.in. kwestię kto jest Kościołem Pana bo tam forsują tzw. teologię zastępczą…

  2. Czemu Pawła z Tarsu usunąłeś? Sam Bóg go powołał na apostoła pogan.. Są jeszcze w Internecie blogerzy, którzy uznają całą Biblię? (oprócz admina).

   1. Fxx. Kościół Katolicki od samego początku wykreował naukę o trójcy. Nie może zatem najwyższych bogów być trzech. Wysławianie wargami kogoś poprzez stosowanie tytułu NAJWYŻSZY jest tylko pozorne w przypadku gdy obok tego “najwyższego” są jeszcze inni najwyżsi.
    Zastanów się, gdybyś swojej żonie powiedział, że jest twoją jedyną, a miałbyś 2 lub 3 kochanki, które traktowałbyś de facto na równi. Jest to obłuda, taka sama jak całe chrześcijaństwo, którego ojcem jest (podobnie jak demoracji) szatan, oddający szybko przed związaniem go łańcuchami i zamknięciem na 1000lat, swojej bestii (tj. wydarzenia historyczne opisane w apokalipsie, zaraz po zrzuceniu szatana na ziemię) .

    1. Kościół Katolicki (zwany też powszechnym) jest bardzo ciekawą instytucją. Z jednej strony faktycznie potrafią przedstawić naukę zgodą z Biblią co np. widzimy w encyklice Pisua XII dotyczącej Kościoła gdzie sam papież wyraźnie stwierdza, że Chrystus jest jedynym Bogiem. Że Chrystus jest głową Kościoła,że zbawienie dokonuje się tylko w obrębie Jego Kościoła (czytaj. Kościoła Chrystusa)i co ciekawe papież nie miał tutaj na myśli kościoła katolickiego. Ale tej prawdziwej nauki jest tylko powiedzmy 10%, i jest ona przykrywana całą resztą w postaci przepychania kultu maryjnego (de facto kultu aszery czy też królowej niebios), teologii zastępczej i innych dziesiątek dogmatów pochodzenia ludzkiego.
     Tak więc są dwie możliwości:
     1* albo KK w pewnym momencie historii zbłądził i poszedł prawie całkowicie w odstępstwo;
     2* albo druga znacznie gorsza wersja, że od samego początku jest to kościół fałszywy udający chrześcijaństwo i pod płaszczykiem chrześcijaństwa propaguje stare sprawdzone pogaństwo

   2. Sprawa z Pawłem dla mnie osobiście jest prosta do wytłumaczenia. Dzisiaj obserwujemy medialny(głównie w internecie) szum mający przekonać chrześcijan do powrotu autorytetu Tory.
    Cała sprawa rozgrywa się o to czy współczesny chrześcijanin ma zachowywać Prawo czy też jest całkowicie od niego wolny. Analizując pisma Pawła wyraźnie widzimy, że chrześcijanin ma zachowywać Prawo ale zmienia się autorytet tegoż Prawa.
    Źródłem Prawa przestaje być Tora a staje się Prawo jakie Pan wkłada bezpośrednio w serce takiego nawróconego, nowego człowieka.
    Taki człowiek przestrzega Prawa nie ze względu na autorytet Tory tylko ze względu na to, że zaszła w nim realna przemiana w nowego człowieka. Tak więc nie kradnę dlatego bo tak stoi w Torze i dzięki temu zapracuje sobie na zbawienie ale nie kradnę dlatego bo tak chcę, bo tak czuje, bo miłuję Pana. I tutaj jest zasadnicza różnica. Zmienia się pozycjonowanie takiego człowieka – zostaje on wyniesiony z “przekleństwa Zakonu”, Zakonu uczynków.
    I dopiero teraz przestrzeganie Prawa w taki sposób niesie ze sobą realne uczynki z wiary.
    Jeżeli odrzucimy Pawła to musimy wrócić do autorytetu Tory.
    Dlaczego dzisiaj żydzi mówią, że nie przestrzegają Prawa, całego Prawa. Nawet jeśli obchodzą szabat to i tak mówią wprost, że nie przestrzegają Prawa. Dlatego ponieważ nie mają świątyni. I gwarantuje, że w momencie odbudowy świątyni przywrócą rytuał ofiarniczy i dopiero wówczas uznają, że wrócili pod Prawo. I teraz jeśli taki chrześcijanin uzna autorytet Tory to co zrobi – zapewne pojedzie i złoży krwawą ofiarę nie pamiętając o tym, że jedyna prawdziwa, doskonała i pełna ofiara została już złożona.
    Przestrzegam Prawa bo zaszła we mnie przemiana czy nadal przestrzegam Prawa bo tak stoi w Torze czy Katechizmie.

    Mamy Prawo, żywe Prawo w nowych sercach, w nowych mnie a nie na kamiennych tablicach czy zwojach.

    Takie jest moje zdanie w związku z Paweł

    1. Najlepszym przykładem niech będzie dzień sobotni. “Pamiętaj abyś dzień święty święcił”; “Pamiętaj abyś dzień sobotni święcił”; “Pamiętaj abyś dzień Pana święcił”.
     Jeżeli ktoś zaczyna święcić dzień sobotni to na podstawie jakich pobudek to czyni:
     – czy uległ wpływowi tzw. judaizujących na zasadzie Chrystus Chrystusem ale szabat i obrzezanie mus do zbawienie musi być;
     – czy wynika to z przemiany jego serca i faktycznie ten dzień, który Pan pobłogosławił już przy stworzeniu, zachowuje.

     O tym wszystkim pisze właśnie Paweł.

     1. Szkoda, ze kot nie odpowiedział, może też jest córką tyle tylko, że zbawiennych nauk.
      Coraz częściej czuję w sercu, że internet nie jest dla mnie i coraz więcej widzę agendy ośmieszającej Biblię i Boga.

      1. Rowniez coraz częściej uważam, ze internet nie ejst dla mnie, ale… to jest walka. Jak my odejdziemy to co zostanie….

       1. Nie mozemy dac im ( lucyferianom ) tej satysfakcji i zakonczyc nasza dzialalnosc dobrowolnie. Glosmmy oficjalnie dopoki, dopoty sie da.

       2. Masz powołanie i cierpliwość więc myślę, że nie porzucisz tego mimo ciężkich chwil. Na szczęście kobiety nie mogą nauczać a i cierpliwości u mnie póki co jak na lekarstwo tak że mogę wcisnąć “switch off” w dowolnej chwili 🙂

      2. Odpowiadam. Pan Bóg Jezus Chrystus wydał świadectwo o swoich uczniach, a w szczególności umiłowanym uczniu – Janie – którego uczynił apostołem i prorokiem, dlatego też Jan spisał Świadectwo o Panu Jezusie Chrystusie, powszechnie nazywane “Ewangelią Jana”, a także osobiście powołany przez Boga na proroka, spisał Apokalipsę.
       Pan Jezus Chrystus wybrał swoich uczniów, którzy odróżniali się od ludzi tego świata, tj. takich, z którymi współcześnie mamy do czynienia- tj. wszyscy którzy nie służą Bogu. I z takimi ludźmi mieliśmy do czynienia również w hierarchii wyznaniowej. Dlatego Pana Jezusa Chrystusa nie rozpoznali Judejczycy, ale “ŚWIAT”. JUDEJCZYCY (świat ich nazywa Żydami) rozpoznali Pana Jezusa Chrystusa, to byli m.in. apostołowie, którym się objawił jako Ojciec Święty.
       „Kto ma Przykazania Moje i przestrzega ich, ten Mnie miłuje; a kto Mnie miłuje, tego też będzie miłował Ojciec i Ja miłować go będę I OBJAWIĘ MU SAMEGO SIEBIE.” (Jan 14:21)

       „Rzekł Juda: Panie cóż się stało, że masz się nam OBJAWIĆ, a nie światu?” (Jan 14:23)

       Dlatego najprostszym, czystego serca, uczniom Pan Jezus Chrystus się objawił, ale nie ŚWIATU, bo świat GO poznać nie może, bo Go nie widzi i nie zna. Uczniowie rozpoznali tego Ducha:
       „Ducha Prawdy, którego ŚWIAT przyjąć nie może, bo Go nie widzi i NIE ZNA; Wy Go znacie, bo przebywa wśród was i w was będzie.NIE ZOSTAWIĘ WAS SIEROTAMI PRZYJDĘ DO WAS„
       (Jan 14:17)

       I nie zostawił ich sierotami – Ojciec Święty, bo BEZ NIEGO (bez Jego Ducha Św.) nic uczynić nie mogli

       „Kto trwa we Mnie(w Duchu Świętym tj. Bożym), a Ja (Duchem) w nim, ten wydaje wiele owocu; bo BEZE MNIE (bez Ducha Świętego/Bożego) nic uczynić nie możecie„ (Jan 15:5)

       Kto nie trwa WE MNIE( w Duchu Świętym), ten zostaje wyrzucony precz jak zeschnięta latorośl; takie zbierają i wrzucają w ogień, gdzie spłoną. ( JAN 5:6)

       Tylko trwanie w Duchu Świętym Pana Jezusa Chrystusa może dać życie i tylko taka jest droga do Królestwa Bożego. Każda inna droga jest równoznaczna z doświadczeniem srogiego gniewu Bożego w owym dniu kiedy Pan Bóg Jezus Chrystus, Ojciec Święty dokona sądu i wystąpi jako Oskarżyciel tych, którzy bezcześcili Jego Święte imię.

       Jeśli ktoś twierdzi, że ŻYCIE WIECZNE jest gdzieś poza tym, co spisane jest przez Proroka JANA, ten totalnie błądzi i jest odciągany przed Tą Jedyną natchnioną Ewangelią, gdzie Bóg zakrywając swoje oblicze, zakrył życie wieczne dla tych, którzy chcą Go szukać i je odnajdą, w Jego dziele Zbawczym. BO tylko poznanie Pana Boga Jezusa Chrystusa może dać życie, i tylko Jego są dzieła wspaniałe i godne chwały, czci uwielbienia, a łaska Jego trwa na wieki.
       I ta właśnie Ewangelia w związku z proroctwami daje jedno wielkie Świadectwo i światło życia wiecznego, które znajduje się tylko i wyłącznie w jednym Bogu,Panu Jezusie Chrystusie.

       “WYKRZYKUJ z RADOŚCI i WESEL SIĘ CÓRO SYJOŃSKA, bo oto JA PRZYJDĘ I ZAMIESZKAM wśród ciebie – mówi Pan Jezus Chrystus” (Księga Zachariasza 2:14)

       “WESEL SIĘ bardzo, CÓRO SYJOŃSKA, WYKRZYKUJ córko Jeruzalemska, oto twój KRÓL PRZYCHODZI do ciebie, sprawiedliwy ON i zwycięski, łagodny i jedzie na ośle na oślęciu, źrebięciu oślicy” (Księga Zachariasza 9:9)

       to samo w Sofoniaszu

       WESEL SIĘ CÓRKO SYJONU, WYKRZYKUJ GŁOŚNO, Izraelu! Raduj się i wykrzykuj radośnie z całego serca, córko jeruzalemska! Pan oddalił twoich przeciwników, Pan Jezus Chrystus, Król Izraela JEST POŚRÓD CIEBIE, już nie doznasz nieszczęścia. W owym dniu powiedzą do Jeruzalemu: NIE BÓJ SIĘ SYJONIE! Niech nie opadają twoje ręce. Pan Jezus Chrystus, twój BÓG, JEST POŚRÓD CIEBIE, MOCARZ, ON ZBAWI! ” (Sofoniasz 3:14-17)

       i teraz ostatni tego etap opisany przez Zachariasza. Pan Jezus Chrystus nie przewidział miejsca dla baalów i chrześcijańskich bogów:

       “Potem PRZYJDZIE PAN Jezus Chrystus mój BÓG, a z Nim wszyscy święci…. I będzie PAN JEZUS CHRYSTUS KRÓLEM CAŁEJ ZIEMI. W owym dniu PAN będzie JEDYNY i JEDYNE BĘDZIE JEGO IMIĘ” (Zachariasz 14:5,9)

       JEDNO IMIĘ, które świat podeptał i znienawidził – a w szczególności chrześcijanstwo, którego ojcem jest diabeł, a jego dzieci w tej strukturze czczą go poprzez bezczeszczenie imienia Pańskeig. Wszystkie imiona bogów, które nie stworzyły nieba ani ziemi znikną więc, tak samo wszystkie jehowy, matki boskie, “duchy święte chrześcijańskie”, jezuski chrześcijańskie”.
       Dlatego Jeremiasz zapowiada klęskę dla wszystkich fałszywych bogów :

       „Tak mówcie o nich: bogowie, którzy nie stworzyli nieba ani ziemi, zginą z z ziemi i spod tego nieba„ (Jeremiasz 10:11)

       1. Cytuje: jedyna natchniona Ewangelia Jana. No i wszystko jasne…

    2. Lepiej bym tego nie ujął, pięknie napisane.

   3. Dla mnie cała Biblia jest ważna 🙂

    1. Modne jest ustalanie nowych kanonów co pokazuje, że Bóg nie zachował czystego Słowa do końca i to właśnie ośmiesza Boga. Ktoś pisząc artykuł na blogu w obronie Jedynego Boga (przeciw tzw. Trójcy) jednocześnie wywala jakieś księgi. Jak można wierzyć w cokolwiek jeśli nie wiemy, które księgi są pożyteczne do nauki, a które nie?
     Dlatego nie chce mi się już czytać postów, które ludzie linkują, bo nagle w czasie czytania okazuje się, że mają dowolną teologię jak im się podoba i to na podstawie wybranych sobie wygodnych ksiąg. Zamierzam się skupić wyłącznie na Piśmie i podczytywać wyłącznie Detektywa. Szkoda mi czasu na co innego. Nawet polemiki z kotem o Bogu Ojcu Synu i Duchu mi się odechciało.

 2. Mowilem już wam co powiedziałem ŚJ po tym jak zapukali do mych drzwi? No 🙂

  1. A propos sposobów na nich- kiedyś czytałam, że do dwójki przyjaciół-studentów razem wynajmujących mieszkanie przychodzili kilka razy; za n-tym razem ci dwaj przyjaciele byli już nieźle zdenerwowani ich przychodzeniem i wpadli na taki pomysł: jeden z nich otworzył drzwi i wysłuchawszy cierpliwie, w jakiej sprawie ci przychodzą do nich, krzyknął do kolegi znajdującego się w innym pokoju: “Władimir, chyba mamy dwóch nowych kandydatów do gułagu!”; dwaj “świadkowie” uciekli od nich nieco przestraszeni i już się tam więcej nie pojawili 😀
   Ta-daaaaaaaaaaaam! 😀

 3. Ta sekta ( to nie jest nawet kościół! ), ośmiesza chrześcijaństwo nawet bardziej niż ich przełożeni z watykanu.

  1. o to chodziło aby osmieszyć czytanie biblii. Udało im się

 4. Piramida bo Rusell przejął od Adwentystów Nowego Wieku tzw. piramidologię, czyli “naukę” wg. której w tzw. wielkiej piramidzie mają być zakodowane losy ludzkości od jej początku do jej końca.

  1. Błąd, powinno być Adwentyści Nadchodzącego Wieku.
   A co łączy Adwentystów i Świadków ?. Rok 1844 w którym to miał powrócić Pan. “Proroctwo” Millera nie wypaliło więc Adwentyści zrobili z tego początek tzw. sądu śledczego w niebiańskiej świątyni.
   Przyszli świadkowie przejęli ideę roku 1874, w którym to Pan miał powrócić niewidzialnie – i tą doktrynę utrzymują do dnia dzisiejszego.

  2. Właśnie badam temat tej piramidy. Russell był nia bardzo zainteresowany i z jej wymiarów liczyli “czasy” (“czas ucisku” , “czas powtórnego przyjścia”). Domniemywano, ze piramidę budował Melchisadek. ŚJ odrzucili naukę o piramidzie, dlatego nigdy tego u nich nie słyszałam i nie wspominają juz nawet, że replika stoi na grobie Russella. To kolejna błędna nauka, której sie wstydzą. Daty się nie sprawdziły…

   1. A to logo krzyża w koronie w wieńcu jest nieuzywane, bo ŚJ twierdzą, że Jezus umarł na palu.
    A tak wogóle to cały ruch religijny przeszedł wielokrotne rozłamy z powodu róznic w podlądach, sposobie prowadzenia wspólnoty i pewnie wiele brudów wypłynęło na powierzchnię.
    Wielu zerwało sie ze smyczy… Pozostali no cóz…

 5. Wiarą wyznawaną przez przeciętnego Polaka jest taki konglomerat przeciwstawnych wartości i zasad, iż trudno ją nazwać chrześcijańską, a raczej na pewno się nie da.

 6. Czytałem kiedyś świetną książkę o początkach Świadków Jehowy, o finansowych przekrętach i całej masie nieznanych, aczkolwiek kompromitujących ich zdarzeń z przeszłości. Dla mnie osobiście są parodią chrześcijaństwa.

  1. + http://wiadomosci.onet.pl/swiat/watykan-dymisja-mistrza-kawalerow-maltanskich/ts7f1hk

   Franciszek pośrednio (kazał zrezygnować) zdymisjonował kanclerza zakonu rycerzy maltańskich, gdyż ten rozdawał prezerwatywy w Afryce. To chyba pierwszy raz taka sytuacja bo urząd ten sprawuje się dożywotnio (według ich tradycji).

  2. a w którym kościele nie ma teraz przekrętów ?.
   Nawet mnisi buddyjscy stali się niesamowicie przedsiębiorczy. Swojego czasu wybuchła afera z defraudacją pieniędzy w jednym z klasztorów.
   Jeden z mnichów zaszalał sobie a po wpadce tłumaczył się dlaczego wydał te pieniądze bo przecież mnichom zabrania się posiadania pieniędzy. Wytłumaczył się bardzo ciekawie, cytuje “budda nic nie mówił o kartach kredytowych”…

 7. Szeroko pojęta młodzież ( normalna duchowo ) widząc “pałające miłością” kościółkowe babcie zniechęca się do wiary w Boga…

 8. Taka przyszła mi myśl, żeby wydrukować ten artykuł i wręczać świadkom, gdy nas odwiedzą lub gdy będą stać gdzieś ze Strażnicą

  1. Pewnie by się nie ucieszyli 🙂

   1. pewnie nie… ale może ten tekst zainspiruje ich do samodzielnego sprawdzenia tych informacji 🙂

    1. Dobrze by było jakby sprawdzili informacje z poza strażnicy 🙂

 9. Chrzescijanin nie moze upodabniac sie do upadlego swiata, co jednakze nie oznacza iz ma byc “ekscentryczny” tzn. jakis dziwaczny. Po prostu ma miec twardy kregoslup moralny i tyle.

 10. Ostatnio miałam dorywczą robotę i trafiłam na jedną taką panią… Otworzyła drzwi i zaczęła mówić o Biblii, mówię spoko, mogę pogadać, stałyśmy chwilę na klatce, po czym zaprosiła mnie na chwilę do środka. Przekroczyłam próg drzwi, ale jeszcze szybciej stamtąd wyszłam :D. Od razu uderzyła mnie taka energia, że zaczęło mi się kręcić w głowie, do tego wszędzie jakieś obrazy, aniołki itd. Chaos. Później jeszcze chwilę rozmawiałyśmy i weszła właśnie na temat imienia Boga, kiedy powiedziała, że Jego imię brzmi Jehowa to wszystko mi się rozjaśniło, zakończyłam rozmowę i poszłam dalej. Teraz tak myślę, że w sumie mogłam tę kobietę naprowadzić na właściwy tor, ale i tak nie miałam zbyt wiele czasu. No i też druga sprawa, że nie wyglądała na osobę otwartą, ale twardo trzymającą się swoich religijnych przekonań…

 11. Swoją droga gdyby dzisiaj żył C.G.Jung i gdyby zapytać go o co sądzi o Pawle (diagnozę psychiki) to na 1000% powiedziałby, że został on “opętany” przez “archetyp Chrystusa”. Muszę powiedzieć, że jego (no, nie do końca jego bo pierwsze podwaliny położyli teozofowie – tak, tak znowu oni) koncepcja archetypów jest zwodzicielsko genialna. Uważny obserwator zauważy, że została ona bardzo wykorzystana w trylogii matrixa.
  Ale to nadaje się na dłuuuugą opowieść

 12. moja kuzynka ze swoją rodzinką tkwi w tej organizacji już ze 20lat, ale nie daje sobie wytłumaczyć, są pozornie mili i nie bałwochwalą, ale to fasada za którą stoi pycha, a jak pisze pycha chodzi przed upadkiem.

  1. Tak myślę, że szatan w tym przypadku daje poznać biblię a kosztem jest pycha świadków i byłych świadków…

   1. Piotr, czyli kamień, nie skała

    Fakt, poznanie to oni mają wręcz perfekcyjne. Niektórzy z nich pamiętają nawet numer strony jakiegoś mało popularnego cytatu, to akurat robi dobre wrażenie i trochę zawstydza ludzi, którzy często Biblii nie mieli w ręku ani razu 🙂

    1. Nie do końca tak jest, to co mają wyuczone to mają i tyle, a zarazem tylko tyle. Wiem co piszę bo świadkiem byłem 30 lat, dopiero fakty związane z pedofilią i przynależnością tej tak zwanej organizacji do ONZ oraz inwestowanie pieniędzy w zakłady zbrojeniowe, banki krwi, zakłady produkujące papierosy, oraz książka Kryzys Sumienia tak naprawdę otworzyły mi oczy.
     Pozdrawiam

 13. Pytalem sie dzis swiadka jehowego przed wejsciem ns dworzec centralny w amsterdamie, dlaczego russell byl masonem i okuktystą, zasmial sie i nie powiedzial nic…

  1. Dla większości z nich nie liczy sie prawda. Są oni wbici w pychę. Zazwyczaj jest to klasa niższa nie uchybiając nikomu, bo chcę pokazac tylko pewien mechanizm. Żeby mnie ktoś nie posądził o kategoryzowanie ludzi chyba wszyscy wiemy, że jesteśmy od kogoś biedniejsi. Gdzie nam do klasy wyższej zarabiającej od ok 10tys/mc.. I my tutaj jesteśmy w okolicach klasy średniej i tylko w dół. Tak więc niejako w pewnym sensie mamy wspólny mianownik ze świadkami, ale…
   My jesteśmy bogaci w Chrystusie, w wierze, a oni w intelektualizmie biblijnym. Czują się wybranymi. Słynne 144 tysiące…

   1. Tak tylko z tymi 144 tysiącami to mają poważny problem bo wg. ich nauk wszystkie miejsca są już dawno obsadzone więc na logikę dalsze przebywanie wśród świadków jest pozbawione sensu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: