Chrześcijanie biblijni. Nie wierz tak jak autorytety świata. W Jezusa wierz!

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

“Zewleczcie z siebie starego człowieka wraz z jego poprzednim postępowaniem, którego gubią zwodnicze żądze”

“Zewleczcie z siebie starego człowieka wraz z jego poprzednim postępowaniem, którego gubią zwodnicze żądze, ” Efezjan 4.22

 

Przemiana chrześcijanina nigdy nie odbywa się w ciągu jednego dnia. Jest to długotrwały proces. Kiedyś pisałem o wężu, który przeciska się przez wąską  skałę aby porzucić starą skórę. Nie ma chyba lepszej alegorii niż z wężem porzucającym starą skórę.

Mam kolegę, który ledwo od roku poznał Boga i wciąż poznaje. Niestety ale i po roku targają nim stare, zwodnicze żądze. Jedną z nich jest pożądliwość seksualna. Co prawda nie dochodzi do żadnych czynów, ale siłą pożądliwości jest tak wielka, że przy rozmowie z kobietą cielesną się ona obnaża.

Muszę przy tym jeszcze raz wspomnieć, że demony nigdy nie chodzą samotnie. One są jak gangi, chodzą stadami. Jeśli jest pożądliwość cielesna, to jest często alkohol, kłamstwo itd.

 

Niektórzy żyją przeświadczeni swym narodzeniem ponownym, kiedy ich życie wcale się nie zmieniło. Czy narodziłeś/aś się na nowo? Jeśli tak, to Twoje życie musi być inne niż wcześniej. Musi być różnica. Nowy Piotr, nowa Anna, Magda, Stefan nowy Jan…

Ataki demoniczne zawsze będą. Będą dokąd żyjemy, ale to my decydujemy, czy chcemy wrócić do tych zwodniczych żądz. Dopóki Pan Jezus nie powróci, dotąd będą ataki. Zawsze niby to przypadkiem, odpowiednia sceneria, odpowiedni aktorzy po to, abyś wrócił/a to zwodniczych pokus i żądz. Demony chcą naszego upadku, ale my nie pozostajemy w tym samotni. Mamy zbroję Bożą:

 

W końcu, bracia moi, umacniajcie się w Panu i w potężnej mocy jego. (11) Przywdziejcie całą zbroję Bożą, abyście mogli ostać się przed zasadzkami diabelskimi. (12) Gdyż bój toczymy nie z krwią i z ciałem, lecz z nadziemskimi władzami, ze zwierzchnościami, z władcami tego świata ciemności, ze złymi duchami w okręgach niebieskich. (13) Dlatego weźcie całą zbroję Bożą, abyście mogli stawić opór w dniu złym i, dokonawszy wszystkiego, ostać się. (14) Stójcie tedy, opasawszy biodra swoje prawdą, przywdziawszy pancerz sprawiedliwości (15) i obuwszy nogi, by być gotowymi do zwiastowania ewangelii pokoju, (16) a przede wszystkim, weźcie tarczę wiary, którą będziecie mogli zgasić wszystkie ogniste pociski złego; (17) weźcie też przyłbicę zbawienia i miecz Ducha, którym jest Słowo Boże. (18) W każdej modlitwie i prośbie zanoście o każdym czasie modły w Duchu i tak czuwajcie z całą wytrwałością i błaganiem za wszystkich świętych Efezjan 6

 

Modlę się więc i ja za kolegę i Wy módlcie się o braci i siostry czasem upadających oraz naszych niezbawionych bliskich i wrogów.

Nie dajmy przystępu diabłu.

Pamiętajcie, diabeł dobiera taktyki indywidualne niczym trener personalny. Do każdego coś innego. Dla jednego może być to pożądliwość seksualna dla innego gniew, mściwość, oczernianie, alkohol, papierosy, pieniądze itp. Bliźni ma drzazgę, a Ty masz belkę. Widzisz tę drzazgę? pomóż mu nie dowartościowuj się jego upadkiem.

Bądźmy mocni w Chrystusie uzbrojeni w zbroję Bożą.

 

Updated: 23 stycznia 2017 — 12:06

11 komentarzy

Add a Comment
 1. Admin Piotr Zimbarder wzrasta duchowo. Od zajmowania sie bzdurami swiata tego do rzeczy naprawde istotnych przechodzi. Oby tak dalej. Pan Jezus Chrystus musi sie bardzo cieszyc z tego. Z Bogiem.

  1. Zgadzam się! 🙂

 2. Chwała Bogu 🙂 dziękuję za tekst w imię Jezusa 🙂

 3. Walczyć musimy do samego końca

 4. Ja także dziękuję w imieniu Pana Jezusa za ten świetny tekst.

 5. Piotr, czyli kamień, nie skała

  “Zewleczcie z siebie” – dosadnie i rzeczowo użyte sformułowanie. Zwleka się z siebie coś co natrętnie się do nas doczepiło.
  Ważny punkt odniesienia o którym ciągle musimy pamiętać – czy coś ze starej natury znów nie wspina się nam na plecy…

 6. Jeżeli cały proces nawrócenia przebiegł prawidłowo to musi nastąpić zmiana. Musi powstać nowy człowiek. Musi powstać nowe serce, nowe myślenie, nowe spojrzenie, nowe pozycjonowanie.

  Niestety pozostaje stary człowiek ze starą cielesnością i czasami (a nawet więcej niż czasami) odzywa się.

  Ale przyjdzie taki dzień, że powróci Pan i to co skażone stanie się nieskażone, to co śmiertelne stanie się nieśmiertelne a to co stare stanie się nowym. A do tego czasu pozostaje nam pilnować się i wzrastać

 7. http://pikio.pl/skandal-obyczajowy-w-szkole-gimnazjalisci-mieli-uprawiac-seks-na-oczach-10-latkow/# Nie sam fakt jest ważny, a sposób w jaki owe spółkowanie miało się odbyć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: