Chrześcijanie biblijni. Nie wierz tak jak autorytety świata. W Jezusa wierz!

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Ileż to razy chciałem zebrać twoje dzieci, jak kokosz zbiera pisklęta pod swoje skrzydła, a nie chcieliście!

 Ileż to razy chciałem zebrać twoje dzieci, jak kokosz zbiera pisklęta pod swoje skrzydła, a nie chcieliście! Mateusza 23

 

 

Zanim zacząłem pisać o tym cytacie z Mateusza 23, poczytałem o charakterze kury. Warto abyście i Wy poznali jej naturę:

 

Kury zadziwiły naukowców. Okazało się, że są zdolne do reakcji przypominającej empatię. Dostrzeżono to zwłaszcza u kwok, widzących pisklęta w opresji – informuje „Proceedings of the Royal Society BKury reagują fizjologicznie i zmieniają zachowanie, kiedy ich pisklętom może coś grozić – udowodnili naukowcy z University of Bristol’s Animal Welfare and Behaviour finansowani przez BBSRC Animal Welfare Initiative. Badanie to dowodzi, że ptaki posiadają jedną z istotnych cech, stanowiących podwaliny empatii.

Kiedy w czasie eksperymentu pisklęta poddano działaniu silnych podmuchów powietrza, naukowcy zauważyli, że organizmy kwok zareagowały bardzo gwałtownie. Tempo pracy ich serc rosło, a jednocześnie obniżała się temperatura gałek ocznych. Zmieniało się również zachowanie ptaków – reagowały ze zwiększoną czujnością, mniej czasu poświęcając na czyszczenie własnych piór, a częściej nawołując młode.”.

http://www.ekologia.pl/ciekawostki/kury-zdolne-do-zachowania-przypominajacego-empatie,15048.html

 

Nasz kochany Bóg nie musiał przeprowadzać badań nad kurami, ponieważ je stworzył i dlatego powiedział:

 

jak kokosz zbiera pisklęta pod swoje skrzydła, a nie chcieliście!”

 

Cytat dotyczy Jeruzalem i notabene jest jeszcze jednym, gdzie Jezus  –  Bóg daje swoje świadectwo pochodzenia. Ileż to razy Bóg chciał przygarnąć  odstępczych Judejczyków, którzy:

 

” Jeruzalem! Jeruzalem! które zabijasz proroki, i które kamionujesz te, którzy do ciebie byli posyłani:”

 

Bóg chciał zebrać swoje pisklęta. Zachowywał się jak kokosz rozpościerając swymi skrzydłami niczym płaszczem przed jastrzębiem ryzykując życiem za owe pisklęta i oddał je. Ochronił nas od świata ciemności. Co by było gdyby tego nie zrobił? Bylibyśmy w państwie demonów gdzie jest tylko zło. Niestety, ale większość wyląduje w świecie demonów.

Kokosz  w czasie zagrożenia porzuca wszystko inne, nie zajmuje się już swoimi piórkami. Ma głos pełen żalu i skargi. Leka się. Tak Jezus przybrał głos pełen żalu wskazując każdemu jego grzech i nieciekawą pozycję w świecie diabła. On troszczy się o nas i chce abyśmy odeszli od bezprawia (grzechu). Jezus daje nam ciepło jak owa kokosz, kiedy sam za nas walczy z jastrzębiem – szatanem.

Dwa tysiące lat temu Bóg przypomniał Judejczykom: “ Ileż to razy chciałem zebrać twoje dzieci,”. 

Niestety, ale nic się nie zmieniło, jest rzesza ludzi, którzy trafia w ręce “jastrzębia”, ponieważ uciekają od Boga.

 

My natomiast musimy mieć siłę, aby być nienaganni, bez grzechów:

“Wytrwałość zaś winna być dziełem doskonałym, abyście byli doskonali, nienaganni, w niczym nie wykazując braków. List Jakuba 1:4,” 

 

Grzechy zdarzać się mogą, ale życie w grzechu jest wykluczone. Obecne kościoły zwłaszcza charyzmatyczne kładą nacisk na dary, mowę językami, uzdrawianie, ale o grzechu nie słychać. Inne prowadzą ludzi do piekła omamiając ich bezgraniczna łaską. To jest droga do diabła. Jezus powiedział “idź i nie grzesz więcej”. Łaska ogranicza się do sporadycznych grzechów.

Bądźmy więc wytrwali w tym wyścigu, aby na sam koniec stanąć jak jedna szczęśliwa rodzina.

 

 

 

Amen.

Updated: 16 stycznia 2017 — 09:53

11 komentarzy

Add a Comment
 1. Dzięki Bogu za ten tekst!
  Zawsze płaczę kiedy czytam te słowa Pana Jezusa Chrystusa,jak chciał ochraniać swoje dzieci.A my tego nie chcieliśmy.
  Wersety bardzo głębokie,bo pokazują odstępczą maturę człowieka.
  Dzięki Ci Boże,że oddałeś za nas Siebie,chwała Ci na wieki!

  1. a mi tu zaraz skojarzyło się Lenka z z twoimi kurami 🙂 Lena ma bardzo zdolne kury, które w podziękowaniu dla niej za danego im arbuza wydziobały jej serce w tym arbuzie. To się nazywa empatia 🙂

 2. Może to jakaś paranauka, ale z ludźmi o nie wyrazistym obliczu ( twarzy na poły “zwierzęcej”, tu nie chodzi mnie o kanony piękna ) nie da się z reguły wytrzymać. Będę dosadny i drastyczny. Przejawiają często bydlęce i pierwotno-prymitywne odruchy.

  1. Pierwsze słysze o fizjonomice. Mój pogląd w tej dziedzinie brzmi: życie rysuje się na twarzy. Nie sposób tego nie zauważyć. Patrząc na red. Lisa maluje się chytrość, czy może tylko mi się tak wydaje?
   Nie sądze aby z góry twarz przesądzała o charakterze człowieka, to raczej charakter i postępowanie determinuje wygląd twarzy. Co nie wyklucza uwarunkowań genetycznych.

   1. Mówi się “chytry jak lis”- coś w tym jest, widząc tego gościa…

  2. Jakby byli “zywymi trupami” totalnymi marionetkami zlego. Takie odczlowieczone cyborgi.

 3. Instynkt macierzyński który u wielu ptakow,ssaków ma pewnie miejsce.
  Natomiast z swoich obserwacji (bo mieszkam na wsi) to raczej obserwuje egoizm kur, dziubią sie nawzajem zwłaszcza przy jedzeniu, te mocne dziubią i przeganiają te słabsze.
  Natomiast pozytywne zachowanie zauważylem u ptaków dzikich takich jak sikorki, nigdy raczej niedokarmiałem ptaków ale ta zima jest wyjatkowo snieżna i mrozna więc wystawilem na balkon pojemnik z ziarnami owsu i zauważyłem że coraz więcej tych sikorowatych przylatuje, więc można powiedzieć że nawzajem się zwołują 🙂

  1. Sikorki są również uprzejme 😛 mam widok z okna w kuchni na ogród i jest karmnik tak z dwa metry od okna i sobie czasem podziwiam te sikorki. Przylatuje ich naprawdę po kilkanaście, i niektóre siadają tak fajnie w rządku na galazce i czekają w kolejce aż jedna podleci, weźmie trochę pestek z dyni, słonecznika albo podziobie trochę słoniny, a gdy skończy i odleci to podlatuje następna i tak na zmianę. Bardzo miłe zwierzątka i myślę sobie, że Bóg jest naprawdę cudowny i stworzył coś tak sympatycznego 🙂
   A fotka rodzinna przeurocza! 🙂

   1. Przy dokarmianiu ptaków trzeba pamiętać o ważnej zasadzie mianowicie jeśli zaczęło się je dokarmiać to bardzo ważne jest aby już nie przerywać tego dokarmiania do wczesnej wiosny.
    Jeśli ktoś miałby przerwać to dokarmianie lub robić to nieregularnie to niech nie dokarmia wcale, ponieważ w ten sposób wyrządza im krzywdę.
    I ważne jest tez aby pokarm nie zawierał soli.

 4. Piotr, czyli kamień, nie skała

  http://www.biblewalks.com/Photos28/DominusFlevit18.jpg
  Z tego pięknego porównania, które dał nam Jezus, ludzie stworzyli wizerunek “świętej kury” z aureolą w kaplicy Dominus Flevit.
  Ludzka natura udowadnia, że ze wszystkiego można stworzyć bożka. Tak jak miedziany wąż na pustyni, który służył ratowaniu ludzi od ukąszeń stał się z biegiem czasu przedmiotem któremu oddawano cześć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: