Chrystusowcy biblijni. Nie wierz tak jak autorytety świata. W Jezusa wierz!

Chrystusowcy biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Nie bądź pod Prawem!

Bardzo się cieszę, iż samodzielnie doszedłem do tych prostych prawd.

Poniższy filmik pokaże opornym przeciwnikom Bożego Prawa, czym ono jest i jakie są rodzaje Prawa.

 

 

Updated: 13 stycznia 2017 — 09:34

60 komentarzy

Add a Comment
 1. http://kl-warschau.blogspot.com/2010/03/kalkulacja-liczby-ofiar-obozu-kl.html Odkłamywanie historii Polski. Są dwie możliwości: albo to są bzdury albo to jest prawda.

 2. Ja też się bardzo cieszę, że od początku miałam takie zrozumienie. Wystarczyły właściwie słowa Jezusa “Nie przyszedłem znieść prawa…” Bo jeśli nie zniósł Prawa, to znaczy, że ono funkcjonuje i należy go przestrzegać w całości. Częściowe przestrzeganie Prawa Bożego jest jak igranie z Bogiem. Znam Biblię, ale wybiorę sobie to, co jest dla mnie oczywiste i wygodne i to będę czynić, a jeśli chodzi o pozostałe przykazania to jestem pod łaską. Grzech niesie za sobą kolejny grzech. I usłyszeć mogą na końcu “Idźcie ode mnie Wy, którzy czynicie bezprawie.”

 3. Czyli kanały uzdrowienie.com.pl czy jezusbezreligi nie głoszą kłamliwej ewangelii tylko źle to przedstawiają.

  1. Nie.

   W ich przypadku to jest kłamliwa ewangelia. Pastorstwo kobiet, padaczka jako działanie ducha śniętego, wywalanie całego dekalogu i Tory jako ciężaru itd. itd.

   1. Kobieta pastor?
    Hhmmm…
    Panowie!
    Jeśli WY będziecie milczeć, to kobiety zaczną mówić… 🙂
    Proste jak konstrukcja gwoździa!

 4. “Prawa Twego zawsze strzec będę,
  na wieki, na zawsze.
  Chcę kroczyć drogą wolności,
  bo szukam Twoich przykazań.

  Chodzenie w Prawie Bożym to wolność od Grzechu
  Psalm 119 🙂

 5. Musimy zgrywać sobie takie filmiki. Mam swoje playlisty i widzę, że ciągle coś wartościowego znika z youtube’a.

  1. polecam ci dodatek do maxthona ,nazywa się YouTube Center DB i tam możńa ustawić sobie serwisy do pobierania filmów z youtube,nie wiem jak z innymi stronami,ale na youtube działa,czasem tylko zawodzi,bo trzeba wejść w parę tych serwisów,a nie tylko jeden,czasem odwiężyć strone,ja juztak pobierac filmy od ponad roku

   1. Szalom 🙂
    Ważne cytaty :
    “Możliwe że szatan napuści wielu rdzennych mieszkańców Europy na imigrantów, a wielu imigrantów na rdzennych mieszkańców Europy, aby później zdelegalizować tak islam, koran jak i chrześcijaństwo i Biblię. Jak pisałem to jedna z możliwości moim zdaniem. Powie że religie są winne tej nienawiści, że Księgi są winne i że trzeba sprawiedliwie zakazać wszystkich, a nie tylko jednej. I tak pod płaszczykiem pokoju będzie walczył z chrześcijanami i natchnioną Biblią. Oczywiście uczniowie Chrystusa i Biblia są jedynym jego celem, ale potrzebuje jakichś argumentów dla mas, więc wprowadzi muzułmanów, zrobi kocioł i zrzuci winę również na uczniów Chrystusa. Nie mówię że tak będzie, ale na pewno uczniowie Chrystusa są i będą celem szatana, i on nakręci świat tak że będziemy znienawidzeni przez wszystkich z powodu osoby Zmartwychwstałego Jezusa – Tego Jezusa który jest jedyną, wyłączną drogą i nie ma żadnej innej. Tego Jezusa który jedynie żył bezgrzesznie i oddał swoje życie na krzyżu za grzechy. Dla jakiegoś ekumenicznego Jezusa, czy islamskiego Jezusa – Isa nie będzie prześladowania. Ale dla Jezusa który jest jedynym Synem i : “DROGĄ, PRAWDĄ, ŻYCIEM” i jedyną drogą do OJCA już będzie nienawiść ze strony wszystkich. ”

    Apokalipsa coraz wyraźniej wypełnia się na naszych oczach. Dla zachodnich cywilizacji nadchodzi wielka kara Boża.

    Objawienie św. Jana 14:

    I wyszedł inny anioł ze świątyni, która jest w niebie, i on miał ostry sierp. I wyszedł inny anioł od ołtarza, mający władzę nad ogniem, i donośnie zawołał do mającego ostry sierp: «Zapuść twój ostry sierp i poobcinaj grona winorośli ziemi, bo jagody jej dojrzały!» I rzucił anioł swój sierp na ziemię, i obrał z gron winorośl ziemi, i wrzucił je do tłoczni Bożego gniewu – ogromnej. I wydeptano tłocznię poza miastem, a z tłoczni krew wytrysnęła aż po wędzidła koni, na tysiąc i sześćset stadiów”

    http://wolna-polska.pl/wiadomosci/dlaczego-synagoga-szatana-islamizuje-europe-2015-11

    Szalom.

    1. Jezusa który jest jedynym Bogiem.

   2. http://keepvid.com

    Do ściągania filmów, nie tylko z YT

    http://downsub.com

    Jeśli film jest z napisami, z tego linku można ściągnąć napisy I TYLKO NAPISY. Oczywiście czasem napisy są wbudowane w film, więc nie ma potrzeby pobierać napisów oddzielnie.

    W razie pytań pisać na fejsie, komentarzy mogę nie zobaczyć.

  2. Pokój Tobie Marto 🙂
   Najczęściej pod filmikiem jest tekst. Gorąco polecam wydrukowanie i zachowywanie pożytecznych materiałów, głównie w formie papierowej. Dlaczego ?
   W Am 8 jest powiedziane o głodzie Słowa Bożego.
   Wydaje mi się, a obserwacja znaków czasu zdaje się potwierdzać, że Biblia będzie zakazana. Materiały pozwalające ją dobrze zrozumieć, też będą niedostępne. Wszystkie nasze smartfony, komputery, tablety i cała ich zawartość, może przestać istnieć w jednej sekundzie. Naprawdę. Wystarczy jeden puls elektromagnetyczny. Forma papierowa ma szansę przetrwać. Dlatego ją preferuję i polecam całemu Zgromadzeniu.
   Szalom 🙂

 6. czyli mamy przestrzegać dekalogu czy 613 przykazań bo już nie wiem? 😉 A miałem pytać,obchodzicie jakieś Św ze Starego Testamentu? Bo Szabat to wiadomo a jeszcze jakieś??

  1. dekalogu,te 613 przykazań jest w dekalogu zawarte,a cały dekalog jest zawarty w dwóch najważniejszych
   Mt 22,34 Gdy faryzeusze dowiedzieli się, że zamknął usta saduceuszom, zebrali się razem, 35 a jeden z nich, uczony w Prawie, zapytał Go, wystawiając Go na próbę: 36 «Nauczycielu, które przykazanie w Prawie jest największe?» 37 On mu odpowiedział: «Będziesz miłował Pana Boga swego całym swoim sercem, całą swoją duszą i całym swoim umysłem. 38 To jest największe i pierwsze przykazanie. 39 Drugie podobne jest do niego: Będziesz miłował swego bliźniego jak siebie samego. 40 Na tych dwóch przykazaniach opiera się całe Prawo i Prorocy».

   wiec jaki z tego morał,mamy miłować innych,mimo,czy sa źli czy nie,Boga jako pierwszego wielbimy poprzez modlitwę

 7. Duch Święty zawsze przyprowadzi nas do Jezusa, do Jego Prawa, Do Tory.
  Zachęcam całe Nasze Zgromadzenie do zapoznania się z serią Paradox Pawła po polsku ( nie wszystko jeszcze udało się przetłumaczyć, ale sukcesywnie pojawiają się nowe odcinki).
  Są już przetłumaczone 4-ry części plus część 5-ta List do Efezjan. W części 5 będą analizowane listy Pawła, każdemu poświęcony inny odcinek.
  Linki :
  1.Paradoks Pawła – część 1 – Czy większość może się mylić?
  https://koscioldrogi.wordpress.com/2016/10/27/paradoks-pawla-czesc-1-czy-wiekszosc-moze-sie-mylic/

  2.Paradoks Pawła – część 2 – Paweł, jakiego nie znałeś
  https://koscioldrogi.wordpress.com/2016/11/20/paradoks-pawla-czesc-2-pawel-jakiego-nie-znales/

  3.Paradoks Pawła – część 3 – Dlaczego Paweł jest taki trudny do zrozumienia?
  https://koscioldrogi.wordpress.com/2016/12/08/paradoks-pawla-czesc-3-dlaczego-pawel-jest-taki-trudny-do-zrozumienia/

  4.Paradoks Pawła – część 4 – Jakie Prawo, Pawle?
  https://koscioldrogi.wordpress.com/2017/01/01/paradoks-pawla-czesc-4-jakie-prawo-pawle/

  5.Paradoks Pawła – List do Efezjan
  https://koscioldrogi.wordpress.com/2016/03/24/paradoks-pawla-list-do-efezjan/

  Zachęcam całe Zgromadzenie do zapoznania się z tym materiałem, do poznawania Prawdy, do wzrastania w wierze.
  Niech Wam Bóg błogosławi.

  Szalom 🙂

  1. Ci właśnie co tak skrupulatnie wypełniali Torę tak byli w nią zapatrzeni ze nie zauważyli ze ich Bóg Jezus Chrystus przyszedł na ziemię aby ich zbawić. Ale oni tak umiłowali swoje prawo iż uznali Go za heretyka i zgodnie z prawem ukrzyżowali. Do dziś dnia szukają wytłumaczenia z tego czynu próbując zdyskredytować boskość Pana Jezusa.
   Ale tak jak chcieli Jego krew na nich i na ich dzieci.

   1. Ale spokojnie za nich też Pan Jezus umarł i zmartwychwstał. Niemniej na ich miejscu schowałbym Torę głęboko do szuflady żeby znowu czegoś nie przeoczyli…

   2. Pokój Tobie Marcin 🙂
    Marcin napisał :
    “Ci właśnie co tak skrupulatnie wypełniali Torę tak byli w nią zapatrzeni ze nie zauważyli ze ich Bóg Jezus Chrystus przyszedł na ziemię aby ich zbawić.”
    Ale oni tak umiłowali swoje prawo iż uznali Go za heretyka i zgodnie z prawem ukrzyżowali. Do dziś dnia szukają wytłumaczenia z tego czynu próbując zdyskredytować boskość Pana Jezusa.
    Ale tak jak chcieli Jego krew na nich i na ich dzieci.”
    Odpowiedź :
    Marcinku, aby zbadać dlaczego współcześni Jezusowi Żydzi Go odrzucili, musimy zbadać kontekst I wieku i oprzeć się na Biblii.
    Przywódcy Izraela-Uczeni w Piśmie(Tanach-Stary Testament) i faryzeusze, wypełniali przede wszystkim Prawo Ustne, spisane później w Talmudzie. Unieważniali tym samym przykazania Boże, czyli TORĘ :
    1.Dodawali do Tory, a tego czynić nie wolno,

    5 Mojż. 4:2
    “Niczego nie dodacie do tego, co ja wam nakazuję, i niczego z tego nie ujmiecie, lecz przestrzegajcie przykazań Jahwe, waszego Boga, które ja wam daję.”

    5 Mojż. 12:32
    “Wszystko, co ja wam powiedziałem, starannie wypełniajcie. Nic do tego nie będziesz dodawał ani niczego od tego nie ujmiesz.”

    Izajasza 24:5
    “Gdyż ta ziemia została skażoną pod jej mieszkańcami;
    bo przekroczyli Prawa,
    zmienili przykazania,
    naruszyli wieczne przymierze.”

    Dodawanie do Tory jest buntem wobec Bożego Prawa.
    Oni nie umiłowali Tory, oni umiłowali swoją Tradycję-Prawo ustne i wynieśli swoją Tradycję ponad Prawo Boże-Torę :

    W Talmudzie możemy pokazać, jak rabini wynosili swe dekrety ponad Boże przykazania,co miało swój początek w żydowskim prawie ustnym (Miszna).

    “Mój synu! Zważaj na dekrety rabinów nawet bardziej niż na Torę…Tora zawiera zakazy…
    Ale każdy kto łamie dekrety rabinów, godzien jest śmierci”
    I również…
    “Jeśli by było 1000 proroków i wszyscy byli rangi Eliasza i Elizeusza,
    i dawaliby jakąś interpretację,
    a byłoby też 1001 rabinów, nie zgadzających się z tym 1000 proroków,
    to Elohim (Bóg) nie pozwala nam uczyć się od proroków,
    lecz tylko od rabinów, którzy są ludźmi logiki i rozumu.”

    W ich systemie ludzie podążali za prawem ludzkim ( tradycje starszych), a nie za Prawem Bożym.

    2.Unieważniali przykazania z Tory
    Mk 7,6-13
    “…I tak lekceważycie sobie Słowo Boże wskutek zwyczajów, które przekazaliście sami sobie. Czynicie zresztą wiele innych, podobnych rzeczy.

    WIĘCEJ W NAUCZANIU Test na Mesjasza :

    https://koscioldrogi.wordpress.com/2014/05/13/test-na-mesjasza/

    3.Zbudowali mur nieprzyjaźni między Poganami a Żydami ( po rozwodzie z 10 plemionami- Domem Izraela, Izraelem byli tylko Żydzi- Dom Judzki). Ten mur był murem mentalnym -nacjonalizm Żydów i fizycznym na dziedzińcu Pogan-prozelitów, w Świątyni.
    Nie stosowali do Pogan Prawa Miłości z Tory
    WIĘCEJ W NAUCZANIU : Paradoks Pawła – List do Efezjan
    https://koscioldrogi.wordpress.com/2016/03/24/paradoks-pawla-list-do-efezjan/

    Wpadli w pychę, nazywając się Narodem Wybranym i częścią Boga. W Talmudzie nauczają, że Poganie-Goje, to w rzeczywistości nie ludzie, a bydło, które ma ludzką postać, aby nie być obrzydzeniem dla Żydów. Te nacjonalistyczne nastawienie i chęć królowania nad światem, doprowadziła ich do oczekiwania Mesjasza politycznego, który będzie pasł inne narody rózgą żelazną i zapewni im królowanie.
    W Pismach znajdowali proroctwa Tysiącletniego Królestwa i mimo, że sami wiedzieli, że może przyjść Mesjasz- Syn Józefa (Sługa Pański z Izajasza) i Mesjasz – Syn Dawida ( Król-Lew z pokolenia Judy), odrzucali dwa przyjścia Mesjasza i oczekiwali od razu Mesjasza-Króla z całą jego fizyczną,militarną, manifestacją wobec Rzymian. Pokorny, cichy i absolutnie apolityczny Jezus, który odrzucał bogactwa i wzywał do nawrócenia, zupełnie nie odpowiadał ich oczekiwaniom. Prosty lud uznał w Nim Mesjasza..
    “Jezus zaś widząc, że chcą przyjść i porwać Go, aby obwołać Go królem, sam jeden odszedł znowu na górę”
    J 6,15

    Faryzeusze wypełniali po części Torę (a nawet ją czytali z fotela Mojżesza), ale nie sercem, wypełniali z przymusu, aby się nadymać i chlubić przed ludźmi…
    Jezus stawia IM NAJPOTĘŻNIEJSZY ZARZUT, ŻE NIE WYPEŁNIAJĄ PRAWA !!!
    “Czyż to nie Mojżesz dał wam Prawo? A NIKT Z WAS NIE POSTĘPUJE WEDŁUG PRAWA ! Dlaczego chcecie Mnie zabić ?”
    J 7,19

    Prosty lud nie znający Pisma, mieli w głębokiej pogardzie
    “A ten tłum, który nie zna Prawa, niech będzie przeklęty”
    J 7,49

    i nauczali ludzi przede wszystkim Prawa Ustnego.
    Jezus zakazał nam ich naśladować.

    “Wtedy Jezus przemówił do ludu i do uczniów swoich tymi słowy: Na mównicy Mojżeszowej zasiedli uczeni w Piśmie i faryzeusze. Wszystko więc cokolwiek by wam powiedzieli, czyńcie i zachowujcie, ale według uczynków ich nie postępujcie; mówią bowiem, ale nie czynią.”
    Mat 23:1-3

    WIĘCEJ W NAUCZANIU : Wielkie Posłannictwo
    https://koscioldrogi.wordpress.com/2016/07/08/wielkie-poslannictwo/

    To byłoby w dużym skrócie, bo jestem zawalony odpowiedziami i pocztą elektroniczną.
    Niech Ci Bóg błogosławi
    Szalom !

   1. To się nie nadaje nawet do komentowania…
    Od razu ogień z nieba…

   2. Poój Tobie,
    Współczesny Izrael to Państwo świeckie, za pieniądze syjinistów ( Rotschild i inni).Wyznają raczej ateistyczny światopogląd, albo wyznają Talmud i Kabałę.
    Tradycje ustne bardzo zgromił Pan Nasz Jahszua Mesjasz ( Jezus Chrystus). Kabała równoznaczna jest z wyznawaniem okultyzmu-szatanizmem i lucyferianizmem.
    Ortodoksyjni Żydzi wyznający Torę i uczący jej w szkołach rabinistycznych, sprzeciwiają się państwu Izrael.
    Patrz : Gigantyczny protest amerykańskich Żydów przeciw Izraelowi. Nie znajdziesz tego w syjonistycznych mediach głównego nurtu.

    https://www.youtube.com/watch?v=Pj-6XFbbesI

    Muszę zareagować: Rozumiem Twoje oburzenie, sam jestem poruszony do bólu, ale zbadaj głębiej temat, zanim posiejesz dezinformację.
    Szalom 🙂

    1. Errata :
     Pokój Tobie…
     …za pieniądze syjonistów…
     Sorki za literówki
     🙂

     1. Muszę jeszcze wyjaśnić, że aby zagmatwać sytuacje i zrozumienie odnośnie ortodoksyjnych Żydów, nacjonalistyczna, faszystowska organizacja żydowska Chabad Lubawicz, również podaje się za ortodoksyjnych Żydów, popiera i wspiera państwo Izrael i daży do NWO (patrz protokoły Medrców Syjonu). Dużo o tym poczytasz na wolnej-polsce.pl
      Ja pod pojęciem ortodoksyjnych Żydów, rozumiem
      tych Żydów, którzy sprzeciwiają się państwu Izrael i opierają się na Torze.
      Szalom 🙂

      1. I NAJWAŻNIEJSZE !
       CHABAD LUBAWICZ WYZNAJE TALMUD I KABAŁĘ, A NIE TORĘ.
       Obnoszą się ze swoją przesadną religijnością, aby zaciemiać obraz. To masoni, iluminaci, szataniści.

       http://wolna-polska.pl/wiadomosci/satanistyczny-zyd-rabin-menachem-mendel-schneerson-z-sekty-chabad-lubawicz-wydaje-rozkazy-marionetce-benjaminowi-netanyahu-2012-09

       http://wolna-polska.pl/wiadomosci/satanistyczna-sekta-chabad-2012-03

       Szalom …

       1. Tylko żydzi potrafią tak pogmatwać prawdę ze na końcu już nic nie wiadomo. Dlatego ze są synami kłamstwa i z ojca kłamstwa się narodzili.

        1. A czy Polacy są inni ?
         Spotkałem się w mediach głównego nurtu, że KOD to polscy patrioci…
         Co do Żydów. Niektórzy (tj. Chazarzy) potrafią tak pogmatwać sprawę i podawać się za Żydów, że sam Pan Nasz Jezus Chrystus ( jak wolisz) ostrzega przed nimi :
         Ap 2:9 bt4
         “Znam twój ucisk i ubóstwo – ale ty jesteś bogaty – i [znam] obelgę wyrządzoną przez tych, co samych siebie zowią Żydami, a nie są nimi, lecz synagogą szatana.”
         Ap 3:9 bt4
         “Oto Ja ci daję [ludzi] z synagogi szatana, spośród tych, którzy mówią o sobie, że są Żydami – a nie są nimi, lecz kłamią. Oto sprawię, iż przyjdą i padną na twarz przed twymi stopami, a poznają, że Ja cię umiłowałem.”
         Szalom 🙂

        2. Marcinku, Bóg przez Żydów objawił nam Ewangelię….

        3. Czy aby Zydzi to nie sztucznie stworzony narod ( twierdzenie profesora Szlomo Sanda pochodzenia jakubowego z uniwersytetu w Tel Agwiwie )? Judejczycy i Beniaminczycy zamieszkiwali Ziemie Swieta za Jezusa Chrystusa. Reszta pokolen zniknela z kart zapiskow historycznych.

        4. Izrael ( w pelnym skladzie pokoleniowym, oprocz pokolenia Dana ) ponownie zostanie wywyzszony, gdy Pan Zastepow dokona ostatecznego sadu. Obecny yzrael to nedzna syjonistyczno-masonsko-iluminacka podrobka/falszywka.

 8. Zakon to jest tylko cień rzeczy przyszłych, cień prawdziwej światłości. Mamy prawdziwą światłość i mamy soczewkę, która skupia sobą ową światłość a jest nią Pan Jezus Chrystus. Owszem możemy skupiać się na cieniu i próbować rozumować, co on sobą przedstawia ale nie możemy kończyć na samym cieniu…
  Cień jest za nami. Teraz znajdujemy się w etapie soczewki skupiającej sobą światłość, czyli w Panu a przed nami dopiero najlepsze…

  (…)Potem powiada: Oto przychodzę, aby wypełnić wolę twoją. Znosi więc pierwsze, aby ustanowić drugie;
  Mocą tej woli jesteśmy uświęceni przez ofiarowanie ciała Jezusa Chrystusa raz na zawsze(…) – List do Hebrajczyków.

  1. Pokój Tobie.
   Jaszua Mesjasz nie znosi Prawa.
   Sam powiedział:
   “Nie przyszedłem znieść Prawa…”
   “Idźcie precz ode Mnie, wszyscy przekraczający Prawo..”

   Parafraza :Wszystko co jest czytane z fotelu Mojżesza ( Torę = Prawo) zachowujcie..

   Idźcie na cały świat i czyńcie uczniami wszystkie narody, ucząc je wszystkiego co Wam powiedziałem…włącznie z tym ,że wszystko co jest czytane z fotelu Mojżesza ( Torę = Prawo) zachowujcie..

   Ustanawia Nowe Przymierze we Krwi Swojej, ale Prawo nadal obowiązuje. Nowe Przymierze oparte jest na Prawie, jak każde Przymierze i na lepszych obietnicach 🙂

   “Kto chce iść za Mną, niech weźmie swój krzyż i mnie naśladuje” Naśladuje w czynieniu i wypełnianiu Tory – w niej Bóg zawarł Prawo Miłości.

   Jeśli wydaje się Tobie, że któryś z autorów Listów i Dziejów Apostolskich zaprzecza temu, zaprzecza temu co powiedział Jezus, to źle rozumiesz ten cytat. Najważniejsze i niepodważalne są Słowa Pana Naszego Jezusa Mesjasza. To jest Prawda i Życie.
   Dużo wyjaśni nauczanie :
   “Wielkie Posłannictwo ”

   https://koscioldrogi.wordpress.com/2016/07/08/wielkie-poslannictwo/

   oraz “Co nowego wprowadza Nowe Przymierze” :

   https://koscioldrogi.wordpress.com/2016/01/08/co-nowego-wprowadza-nowe-przymierze/

   Niech Ci Bóg błogosławi
   Szalom 🙂

   1. Jeśli poganin (taki jak ja) , który został wszczepiony w drzewo Izraela prawem łaski przestrzegałby np. przykazań ze względu na Prawo/Zakon to popełnia błąd ponieważ cofa się do uczynków z Zakonu. Doskonale wiemy, że nikt nie jest w stanie wypełnić Zakonu. Jeśli np. dam rytualnie obrzezać się i nie zachowam choćby jednego szabatu to staje się przestępcą całego Prawa i koniec.

    Jeśli taki poganin,który doświadczył tzw. nowo narodzenia staje się nowym człowiekiem. Przechodzi najpierw chrzest w Chrystusie a potem ewentualnie następuje tzw. chrzest wodny to Zakon/Prawo nie obowiązuje takiego człowieka ponieważ staje się on nowym człowiekiem i zaczyna podlegać Prawom z łaski, które zostaje zapisane w jego sercu, jego nowym sercu.

    Taki Chrześcijanin nie cofa się do Zakonu, nie przestrzega przykazań Zakonu. Taki Chrześcijanin przestrzega Praw pochodzących z łaski ponieważ jest zupełnie inaczej pozycjonowany.
    Dlaczego jeśli ktoś przyjmuje Pana to miałby pozycjonować się w Zakonie ?.

    Doskonale jest to wyjaśnione w liście do Galacjan gdzie Paweł przestrzega nowo nawracających się pogan przed tzw. judaizującymi na Torę. Owi judaizujący tylko mieszali i wprowadzali zamęt w stylu: “owszem wiara wiarą ale i tak musisz dać się obrzezać”. Właśnie z nimi ciągle walczył Paweł.

    (…)Chrystus wyzwolił nas, abyśmy w tej wolności żyli. Stójcie więc niezachwianie i nie poddawajcie się znowu pod jarzmo niewoli
    Oto ja, Paweł, powiadam wam: jeśli się dacie obrzezać, Chrystus wam nic nie pomoże(…)A oświadczam raz jeszcze każdemu człowiekowi,
    który daje się obrzezać, że powinien cały zakon wypełnić. Odłączyliście się od Chrystusa wy, którzy w zakonie szukacie usprawiedliwienia;
    wypadliście z łaski(…)

    I co teraz, ja poganin mam wrócić do Tory. Stać się entuzjastą Tory, dać się np. obrzezać i jaki będzie tego efekt ?. Odpadnięcie.
    Nie. Ja poganin ma w sercu inne Prawo, Prawo nadane mi przez Pana w momencie chrztu duchem: (…)Będziesz miłował Pana Boga swego(…)a bliźniego swego jak siebie samego(…).

    I tyle mam do powiedzenia w kwestii Twojej Tory…

    Powtórzę raz jeszcze. Nie przestrzegam Prawa ze względu na Zakon,który jest tylko cieniem rzeczy przyszłych. Przestrzegam Prawa bo przyjąłem Pana i pozycjonuje się w Nim i tylko w Nim…

    1. Ja jestem w Panu i pozycjonuje siebie w Panu. Jeśli masz życzenie to proszę bardzo wracaj sobie do swojej Tory i wypełniaj ją w całości.

     1. Pokój Tobie Fxx.dll
      Jeśli kochasz Pana, będziesz wypełniał Torę, aby okazać mu swoją Miłość, aby nie grzeszyć, bo gorąca Miłość do Pana będzie żądać od Ciebie nienawiści grzechu. Grzech to przekroczenie Tory.
      Tory nie wypełniasz, aby być przez swoje uczynki zbawiony, ale w wyniku zbawienia, gorącego pragnienia nie grzeszenia.
      Niech Ci Bóg błogosławi w zrozumieniu tego.
      Szalom:)

      1. Ayala, czy Wy świętując szabat nie włączacie w ogóle gazu do podgrzewania potraw?
       Czy wierzysz, że jesteśmy zbawieni z łaski a nie z uczynków?

      2. Bo Pan dał mi nowe serce abym mógł Go kochać. Bo Pan dał mi nowe serce abym mógł tęsknić za Nim. Bo Pan dał mi nowego ducha abym opierał się grzechom. Niestety nie dał mi nowego umysłu i cielesności czyli tam gdzie często upadałem. Ale teraz już wiem, że dzięki temu na myśl mi nie przejdzie grzeszyć tak jak niegdyś grzeszyłem. Kompletnie nie interesuje mnie Tora ponieważ bez tego ducha nie mógłby jej wypełniać. A teraz nie ma mowy żebym porzucił coś co działa w moim życiu (na rzecz Tory), coś co przynosi owoce nie tylko mi ale również osobą, które znajdują się w otoczeniu. Tak, teraz dopiero obserwuje w końcu efekty modlitw. Więc zgodnie z Pawłem nie ma takiej możliwości powrotu do uczynków z Tory. A co do samych uczynków to teraz wynikają one dla mnie z faktu przyjęcia Pana a od mojego chcenia albo nie chcenia. Teraz jak ktoś mówi do mnie jaki to jestem “dobry”, mówię jasno i wyraźnie, że to nie i pokazuje palcem ku niebu.
       Bez nowego serca człowiek nie jest w stanie wypełniać Prawa, po prostu nie jest w stanie.
       Dla mnie istnieje teraz tylko jedno Prawo, Prawo związane z Nowym (Biblia używa lepszego słowa – Nowego) Przymierzem…
       Pozdrawiam w Panu.

      3. Natomiast na tych wszystkich, którzy polegają na uczynkach Prawa, ciąży przekleństwo. Napisane jest bowiem: Przeklęty każdy, kto nie wypełnia wytrwale wszystkiego, co nakazuje wykonać Księga Prawa.11 A że w Prawie nikt nie osiąga usprawiedliwienia przed Bogiem, wynika stąd, że sprawiedliwy z wiary żyć będzie. 

       1. Marcin
        napisał…
        ” A że w Prawie nikt nie osiąga usprawiedliwienia przed Bogiem, wynika stąd, że sprawiedliwy z wiary żyć będzie.”

        Jaki w świetle powyższego cyctatu
        masz problem ze zdaniem :

        Wypełniamy Prawo nie dla zbawienia, ale w wyniku Zbawienia, w wyniku naszej wiary :
        “…aby każdy w Niego wierzy, miał życie Wieczne” J3,16
        Czy Ty cokolwiek czytasz co polecam?
        Szalom 🙂

    2. Brawo bracie. To jest dokładnie mój punkt widzenia.

   2. Mój Bóg nazywa się Jezus Chrystus, a nie Jeszua Mesjasz .
    Pokój Tobie.

    1. Bo prawdziwy Chrześcijanin, który ma nowe serce i nowego ducha przestrzega Prawa ponieważ Pan wpisuje mu je bezpośrednio w serce. Jego Prawo ma inny autorytet – nie jest oparte na autorytecie Tory, tylko na autorytecie Pana…
     I tym samym kończę temat

     1. Czy Tora gwarantowała życie wieczne ?.
      Czy wypełnienie Tory dawało życie wieczne. ?
      Nie. Owszem istniała pewna koncepcja zmartwychwstania Pana i życia wiecznego.
      Ale nie w postaci, że życie wieczne pochodzi z wypełnienia Zakonu (jako rodzaj nagrody).
      W tamtych czasach mieliśmy tzw. faryzeuszy i sadyceuszy. I to ci pierwsi są w głównej mierze odpowiedzialni właśnie za koncepcję wypełnienia Prawa = zbawienie jako nagroda.
      Natomiast sadyceusze nawet nie uznawali zmartwychwstania ponieważ ich autorytetem był tylko Tora.

      1. myslę, że warto o tym napisac tekst:

       Badacie Pisma, bo sądzicie, że macie w nich żywot wieczny; a one składają świadectwo o mnie.”

     2. Odpowiedzieli mu Żydzi: «My mamy Prawo, a według Prawa powinien On umrzeć, bo sam siebie uczynił Synem Bożym».
      Ja też kończę pozdrawiam w Jezusie Panu naszym.

    2. Pokój Tobie 🙂
     Jezus Chrystus to spolszczenie z greckiego. Znaczy Jezus Pomazaniec.

     Spójrzmy jaki znaczenie ma Imię Jezus Chrystus w oryginale hebrajskim.
     Po hebrajsku pełne Imię Naszego Pana Jezusa Chrystusa to Jahszuah Ha Maszijah.
     w skróconej formie Jahszua.
     Jahszua znaczy Jahwe zbawia.
     Już samo myślenie w ten sposób o Imieniu Naszego Pana, daje nam dowody, że Jezus jest Synem Bożym.
     Spójrzmy na :
     1J 4:2 bt4
     “Po tym poznajecie Ducha Bożego: każdy duch, który uznaje, że Jezus Chrystus przyszedł w ciele, jest z Boga.”
     A teraz przeczytajmy to w ten sposób :
     “Po tym poznajecie Ducha Bożego: każdy duch, który uznaje, że JAHWE ZBAWIA MESJASZ przyszedł w ciele, jest z Boga.”
     1J 4:3 bw
     “Wszelki zaś duch, który nie wyznaje, że JAHWE ZBAWIA (jako)Chrystus przyszedł w ciele, nie jest z Boga. Jest to duch antychrysta, o którym słyszeliście, że ma przyjść, i teraz już jest na świecie.”

     Spójrzmy teraz na pełne hebrajskie Imię Pana :
     Jahszuah Ha Maszijah
     Oznacza ono : Ten Jedyny Namaszczony przez Jahwe, aby Jahwe mógł zbawiać.
     Jahwe to Ojciec i Jahwe to Syn.
     Pamiętajmy, że Jezus Chrystus jest Zjednoczoną jednością z Ojcem :

     1. Po hebrajsku Elohim znaczy Bóg :

     Jahszua (יהושע), Mesjasz jest jedno z Ojcem Jahwe (יהוה).
     Jahszua (יהושע) sam powiedział: Kto mnie widział, widział Ojca, co świadczy o jedności Elohim. I chociaż, zgodnie z Janem 4:24, Elohim jest Duchem, to według 5 Mojż 6:4 jest to Zjednoczona Jedność.

     5 Mojż 6:4 Słuchaj Izraelu, Jahwe (יהוה), nasz Elohim, Jahwe (יהוה) jest jeden (אחד) (jedno).

     Hebrajskie słowo użyte na jeden (jedno) to Echad (אחד). Możliwe jest przyjęcie znaczenia tego słowa w 5 Mojż 6:4 jako Zjednoczona Jedność, gdyż to samo słowo jest użyte do opisania małżeństwa między mężczyzną a kobietą w 1 Mojż 2:24.

     1 Mojż 2:24
     Dlatego opuści mąż ojca swego i matkę swoją i złączy się z żoną swoją, i staną się jednym (אחד) ciałem.

     Kiedy Jahszua (יהושע), Mesjasz został zapytany w Marku 12:28-34 o to, jakie jest największe przykazanie, to pierwszymi słowami z jego ust były, że Izrael musi zrozumieć, iż zgodnie z 5 Mojż 6:4 Jahwe (יהוה) jest Zjednoczoną Jednością.

     Marek 12:28-34 I przystąpił jeden z uczonych w Piśmie, który słyszał, jak oni rozprawiali, a wiedząc, że dobrze im odpowiedział, zapytał go: Które przykazanie jest pierwsze ze wszystkich? Jahszua (יהושע) odpowiedział: Pierwsze przykazanie jest to: Słuchaj Izraelu, Jahwe (יהוה), nasz Elohim, Jahwe (יהוה) jest jeden (אחד) (jedno). Będziesz tedy miłował Jahwe (יהוה), swego Elohim, z całego serca swego i z całej duszy swojej, i z całej myśli swojej, i z całej siły swojej. A drugie jest to: Będziesz miłował bliźniego swego jak siebie samego. Innego przykazania, większego ponad te, nie masz. I rzekł do niego uczony w Piśmie: Dobrze, Nauczycielu! Prawdę powiedziałeś, że Elohim jest jeden i że nie masz innego oprócz niego; i że jego miłować z całego serca i z całej myśli, i z całej siły, a bliźniego miłować jak siebie samego”

     Dlatego, lubię używać hebrajskiego Imienia Pana Naszego Jahszui Ha MasziJah, w skrócie Jahszua Mesjasz.
     Szalom 🙂

     1. To już najwyższy czas przeprowadzić się do Izraela.

      1. Izrael jest państwem świeckim, założonym przez syjonistów wyznających kabałę, jak możesz przeczytać wyżej w którymś z postów.
       Syjoniści-szataniści nadali swojemu państwu nazwę Izrael, aby bluźnić Bogu i Jezusowi Chrystusowi, bo absolutnie nie są Izraelem.
       Jak będziemy zbawieni Marcinku, będziemy w Zgromadzeniu Pana, Zgromadzeniu Ludu Bożego. Nazywać nas będą Izraelem, który tworzą nawróceni Żydzi i zbawieni Poganie, a dokładniej Pełnia Pogan)
       Rz 11:25
       Nie chcę bowiem, bracia, abyście byli nieświadomi tej tajemnicy – żebyście nie mieli zbyt wysokiego mniemania o sobie,
       że zatwardziałość po części przyszła na Izrael ( w czasach Pawła Izrael tworzyli już tylko Żydzi), dopóki nie wejdzie pełnia pogan.
       I tak cały Izrael (Żydzi+Dom Izraela=Efraim=Pełnia Pogan) będzie zbawiony, jak jest napisane:
       Przyjdzie z Syjonu wybawiciel i odwróci bezbożność od Jakuba-Izraela.
       A to będzie moje przymierze z nimi, gdy zgładzę ich grzechy.”
       Patrz nauczanie : Zagubione owce.
       https://www.youtube.com/watch?v=wCj3cE9Am-E&t=2104s
       Bardzo chciałbym mieć udział w pierwszym zmartwychwstaniu, czego i Tobie życzę.
       Uwierz mi, to życzenia najlepsze, nie ma lepszych.
       Wtedy w Tysiącletnim Królestwie bylibyśmy w Jerozolimie. Brzmi znajomo ?

       Szalom 🙂

 9. Dziękuję za zamieszczenie tego materiału, był naprawdę ciekawy! 🙂

 10. Tutaj jest film z tego kanału hm Jak rozpoznać wilki bardzo związane z Prawem Bożym ja już się w tym gubię. Czyli fałszywymi nauczycielami są ci co nie przestrzegają Bożego Prawa.
  Wiem, że obchodzisz sabat czyli co o to w tym chodzi.

  1. Pokój Tobie lukasz 🙂
   Jakie są owoce drapieżnych wilków? Jakie są ich cechy charakterystyczne?
   – ciągną uczniów za sobą
   – przekręcają prawdę
   – nie czynią woli JAHWE
   – czynią wiele rzeczy w imieniu JAHWE
   – konspirują przeciwko JAHWE
   – twierdzą, że nieczyste jest teraz czyste
   – profanują JAHWE NIE przestrzegając Sabatów
   – czynią te grzechy, wybielając je gładkimi słowami
   – mówią, że JAHWE powiedział te rzeczy o Swoim prawie, kiedy nic takiego nie powiedział
   Szczegółowo, wilk uczy, że nie ma rozróżnienia między czystym i nieczystym. Wilk uczy innych nieprzestrzegania Pańskiego Sabatu. Wilk przekręca prawdę i naucza rzeczy, których Bóg nigdy nie powiedział, jako Jego słowo. Wilk bierze to, co Pismo określa grzechem i mówi, że to nie jest grzech.
   Wilki to Ci nauczyciele co mówią, że całe Boże Prawo, czyli Tora już obowiązuje.
   Patrz co powiedział Nasz Pan Jezus Chrystus – mój dzisiejszy post z godz 10:04 -powyżej. Słowa Jezusa są Prawdą i są Życiem.Pomogą Tobie linki do nauczań zawartych w tym poście.
   Ewidetnie wilk naucza NIEPRAWDY.
   Gdy ktoś mówi, że Prawo teraz to 10 przykazań, ewidentnie masz do czynienia z wilkiem, czyli fałszywym nauczycielem.
   Niech Duch Jezusa da Ci zrozumienie i doprowadzi Cię do CAŁEJ PRAWDY.
   Szalom:)

   1. “Wilki to Ci nauczyciele co mówią, że całe Boże Prawo, czyli Tora już obowiązuje”

    chyba nie obowiazuje

    1. tak Adminie oczywista literówka. Przepraszam wszystkich.

     Wilki to Ci nauczyciele co mówią, że całe Boże Prawo, czyli Tora już nie obowiązuje, albo że obowiązuje nas już tylko mała część Tory – np. dekalog.

     1. Niektórzy posuwają się nawet do tego, że tną dekalog, tj. szabat i zakaz bałwochwalstwo. A inni heretycy i dekalog wywalają.

      Swoją drogą, czy do wilków można zaliczyć tych, co mówią, że tylko dekalog nas obowiązuje i to włącznie z szabatem? Myślę, że to jednak posuwanie się za daleko

      1. Nie żebym się do takich zaliczał, ale takie nauczanie nie przekracza granicy, która przebiega między różnicami doktrynalnymi, a głoszeniem herezji.

   2. @AYALA63
    Chciałabym z Toba porozmawiać mailowo.
    Odezwij się do mnie, proszę, na angelika1804@gmail.com

 11. Pozwoliłem sobie skopiować mój post z wcześniejszego tematu tutaj. Gdyż tutaj większa szansa jest na odpowiedź.

  Z filmu wynika że Paweł w liście do Rzymian mówi o wyjściu z pod prawa … grzechu i śmierci – co jest jak wynika z kontekstu równe wejściu pod Prawo Boże. – To oczywiście uproszczenie – Tylko odpowiedz mi na pytanie – gdzie więc w takim postrzeganiu tego – jest miejsce na Łaskę Jezusa (Łaską zbawieni jesteście) – i jaka jest rola wiary w śmierć i zmartwychwstanie oraz w zbawienie z łaski?

  Przedstawię mój punkt widzenia – liczę na korektę.

  Bo wniosek logiczny po obejrzeniu filmu – to taki – że Łaska którą otrzymaliśmy – to możliwość wejścia „z powrotem” pod Prawo Boże – i dopiero w związku z tym uzyskanie zbawienia.

  Innymi słowy – bez Jezusa i jego ofiary – wszystkie wcześniejsze pokolenia nie miały możliwości wyjść z pod prawa grzechu – i szły na potępienie???

  albo jeszcze innymi słowy – Bez ofiary Jezusa prawo było nie do wypełnienia? (człowiek był pod prawem grzechu a nie pod prawem Boga)? a po Ofierze Jezusa – możemy je wypełnić? Ale suma sumarum My nie Jezus?

  Nie wiem – absurdalnie to jakoś wychodzi…

  Autor filmu stawia m.in taki wniosek:
  1) Łaska jest przyjęciem przebaczenia za złamanie Bożego Prawa

  hmm – czyli ofiara z baranka w świątyni czym była? Łaską? Czy zapłatą za grzechy? Bo efekt miała dokładnie taki sam.
  Więc jaki sens miało posyłanie nam Zbawiciela? Który uczynił co? dokładnie to samo? Absurd do kwadratu.

  1) Gdyby nie było Bożego Prawa – nie było by grzechu.
  2) Gdyby nie było czegoś takiego jak grzech – w ogóle nie potrzebowali byśmy łaski.

  to już w ogóle ma na celu chyba przestawić Prawdę w głowie oglądającym i namieszać do kwadratu.
  Ktoś pomylił przyczynę ze skutkiem – i używa tego jako argumentu.

  Popatrzmy więc

  Adam zaciąga dług w postaci nieposłuszeństwa Bogu (dług = grzech)
  dług spada na dzieci – dzieci jego dzieci i na wszystkie pokolenia (jest nie do spłacenia) – wszyscy grzeszą
  Przychodzi potop – nie ma dłużników – zostaje Noe z rodziną – i długiem (grzechem) całego świata
  Dług (grzech) dalej jest na świecie bo izrael nie chce płacić (odchodzą od Boga a odsetki rosną)
  Mojżesz otrzymuje propozycję ugody – odpracujcie dług (wypełniajcie PRAWO – nie grzeszcie – płaćcie w baranach itp.)
  Izrael nie daje rady spłAcić długu (grzeszą cały czas)

  Przychodzi Jezus i ….

  a) Spłaca nasz dług (pokonuje grzech – który już nad nami nie ciąży = ŁASKA) – nie mamy już długu – pod warunkiem że podpiszemy akt spłaty (narodzimy się na nowo i przyjmiemy Jezusa jako Pana i Zbawiciela) – i nie grzeszymy – bo nowy grzech to nowy dług – a nowych grzechów już Jezus nie pokonuje (za nowy kredyt nie płaci) – pokonał tylko te do naszego nowonarodzenia – z resztą długu musimy się sami uporać (jesteśmy przecież pod Prawem – dzięki wcześniejszej ŁASCE) – obowiązuje nas więc umowa zawarta przez Adama – tylko ją aneksowaliśmy jako jego potomek.

  Staniemy więc na sądzie i Jezus nas zasłoni do powiedzmy nowonarodzenia np w wieku 30 lat – a po tym czasie powie – a teraz broń się sam swoimi uczynkami? Bo zgładziłem Twoje grzechy do Twoich 30 lat życia?
  Hmm doskonała ofiara…?

  b) Spłaca nasz dług CAŁKOWICIE – gładzi WSZYSTKIE nasze grzechy – do końca życia. – nie mamy już długu – pod warunkiem że podpiszemy akt spłaty (narodzimy się na nowo i przyjmiemy Jezusa jako Pana i Zbawiciela) – i mimo iż pozostajemy dalej w grzesznym ciele – to nie obowiązuje nas PRAWO – gdyż PRAWO BOŻE daje przekonanie o grzechu – jednak ofiara Jezusa jest doskonała i pokonała grzech – jak z filmu wynika – skoro nie ma już grzechu (to nie ma łamania Prawa Bożego).

  Staniemy na sądzie – i Jezus w naszym imieniu stanie i powie – Sprawiedliwy – Wierzący – ten nie podlega sądowi gdyż za jego WSZYSTKIE grzechy – ofiarę złożyłem.

  I kwestia ostatnia – czy jest to przyzwolenie do czynienia źle? Czy można ofiarą Jezusa usprawiedliwiać swoje złe postępowanie – znając Słowo Boże? Może właśnie o takich ludziach czytamy w Słowie Bożym „a w owym dniu wielu mi powie Panie Panie …” A może jak czytamy o grzechu niewybaczalnym (przeciwko Duchowi Świętemu) To właśnie o takich ludziach mowa?
  A może jak czytamy w ks Jeremiasza 31 :33
  lecz takie przymierze zawrę z domem izraelskim po tych dniach, mówi Pan: Złożę mój zakon w ich wnętrzu i wypiszę go na ich sercu. Ja będę ich Bogiem, a oni będą moim ludem.

  I człowiek przyjmujący PEŁNIĘ ŁASKI – otrzyma zakon wypisany na sercu? Co to znaczy? Dla mnie – to znaczy że prawo Boga będzie częścią mnie jak ręka czy noga – i nie będę chciał się go pozbyć (czy nie używać) Wręcz przeciwnie.

  Nie przekonał mnie ten film w żadnym stopniu – analizowałem z Pismem w ręku i jeszcze nad tym posiedzę – ale może coś konkretnego od Was usłyszę w tej kwestii co mnie wyprowadzi z błędu.

  1. Jeśli nie obowiązuje nas prawo…To na jakiej podstawie będziemy sądzeni? Nie da się przeprowadzić sądu, bez prawa..tzn. da się, ale będzie to sfingowany i niesprawiedliwy sąd.

 12. Ludziom trzeba jasno ( nie macac im w glowach ) wyluszczac co w mysl biblijnego prawa Boga, wolno, a co nie. Takie jest nasze, uczniow Jezusa Chrystusa, zadanie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: