Chrześcijanie biblijni. Nie wierz tak jak autorytety świata. W Jezusa wierz!

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Jeśli kogoś nienawidzisz.

Niesłychanie rzadko cytuje sentencje ze świata, ale ta ma sens biblijny.

 

Updated: 13 stycznia 2017 — 19:51

13 komentarzy

Add a Comment
 1. Krytykowac tylko przywary charakteru danej osoby, nigdy zas dana jednostke. Osadzac natomiast za zbrodnie, a nie za inne zyciowe zasady. A bedzie zdrowiej sie zylo 🙂 .

 2. Że tak sobie pozwolę na odrobinę swojego zdania.. Nienawiść to przeciwieństwo miłości. Jeżeli ktoś tą miłość skrzywdził, to wtedy pojawia się nienawiść, którą dopiero trzeba pokonać, zwalczyć to zło w sobie. Ten cytat niby jest mądry a tak naprawdę kryje się pod nim płytkość. Żeby nie było nienawiści musiałoby wcześniej nie być miłości. Wychodzi z niego na to, że aby “wygrać” najlepiej nic nie czuć. Takie odczuwam tutaj ukryte przesłanie.

  1. ja odbieram to tak, a może się mylę:
   jeśli nienawidzisz, to oznacza, że druga strona steruje Twoimi emocjami i uczuciami.
   Dawid miał wielu wrogów, ale nikogo nie nienawidził. Skarżył się Bogu. Nie mścil się. Ciężka sprawa i wymagająca niesamowitego wyrzeczenia siebie.

   1. Widocznie nie ugodzono Dawida prosto w serce i nie urodziła się w nim chwilowo nienawiść, którą musiał przemóc. Miał dobre podstawy, miał przychylność Boga. Lepszym porównaniem byłby Hiob: tu można porównywać to dopiero silne (czyt. ufne) serce, które się nie dało zranić. Ale zazwyczaj w tym świecie, gdzie osoby w wieku często dorosłym dopiero się nawracają, wychodzą z ciemności nie ma takiej wiary, no bo jak , skoro się dopiero wychodzi z Babilonu. I wtedy pojawia się nienawiść jeśli się nie ma jeszcze tych solidnych podstaw związanych z Bogiem.. No chyba, że nie ma się uczuć:) – i o to mi właśnie chodzi. Myślę, że już nie muszę wyjaśniać, kto zrozumie ten zrozumie

   2. Piotr, czyli kamień, nie skała

    Nienawiść to kwas, który bardziej niszczy naczynie w którym się znajduje, niż to na co zostanie wylany…

 3. To czego szuka lepszy człowiek,
  jest wewnątrz niego.
  To czego szuka człowiek mały,
  jest w innych.

  /Konfucjusz/

  1. Piękna myśl 🙂 ciekawe, czy też ma jakiś “odpowiednik” w cytatach biblijnych? Nie zawsze wszystko zapamiętam, a chciałabym wiedzieć 🙂

 4. W polskiej wspolnocie ideologia powszechnie panujaca i szczerze wyznawana ( niestety… ), w kraju i zagranica, jest “rowniactwo-urawnilowka”. Po prostu masz nie wyrozniac z tlumu rodakow ( tym bardziej na plus, a szczegolnie materialnie ). Inaczej spoleczenstwo swojakow cie zje… Jest to poklosiem usilnie promowanego przez rzymskikatolicyzm balwochwalczego kultu wlasnej duszy, gdzie widzi sie drzazge w oku blizniego, a belki w swoim juz nie…

 5. Prawdziwi ludzie sie nie smieja. Oni z nie pekaja 😉 .

 6. Czyj to cytat i gdzie znaleziony??
  Chcę na fb wstawić

 7. Swiat jest plynny tzn. wyobrazenia rzeczywistosci coraz bardziej sie zmieniaja. Nie kwestionowalne jest jednakze istnienie pewnych podstawowych prawd obiektywnych ( takich wysepek na oceanie wzglednisci ). Jesli zaczniemy je podwazac ( co juz sie dzieje… ), to runie z wielkim hukiem nie tylko caly misterny gmach cywilizacji ( w naszym przypadku lacinskiej ) ale nastapi calkowity upadek czy wrecz zdziczenie obyczajow, panstwa, spoleczenstwa, wraz z zanikiem podstawowej komorki spolecznej czyli rodziny to jest zwiazku kobiety i mezczyzny oraz dzieci. Jednostka zostanie sprowdzona do roli czlowieka pierwotnego, a tresci duchowe do “ludozerstwa”.

 8. Mamy dawac swiadectwo prawdzie o Jezusie Chrystusie przez co jestesmy zobowiazani do przyjmowania z godnoscia tego co nam przypadnie, zarowno zaszczytow jak i cierpien.

 9. Nienawiść skutkiem żalu za zranienie, czyli brak wybaczenia. Brak wybaczenia zaś zalążkiem zła.
  Tak to widzę ja.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: