Chrystusowcy biblijni. Nie wierz tak jak autorytety świata. W Jezusa wierz!

Chrystusowcy biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Niesamowite świadectwo objawienia Pana Jezusa.

 

 

Updated: 8 stycznia 2017 — 16:53

30 komentarzy

Add a Comment
 1. tradycyjnie nie na temat. Znalazłem bardzo ciekawe informacje nt. Donalda Trumpa. Okazuje się, że Trump poparł takie kandydatury wystawione przeciwko Hillay Clinton jak John Charles Hagee – założyciel i starszy pastor Cornerstone Church. Charyzmatyczny mega kościół San Antonio w Teksasie. Hagee wierzy w zielonoświątkową praktykę jak chrzest w Duchu Świętym. Głosiciel futuryzmu i roli Izraela w czasach ostatecznych. Oddział B’nai B’rith w San Antonio przyznał mu nagrodę “Humanitarian of the Year”.

 2. Ktoś zna jakieś dobre sposoby na katar alergiczny? Ciągają mnie już do alergologa, a ja nie chce tam iść. Nie wiem na co mam alergie, po prostu mam taki katar już parę, parę lat, chyba na nic konkretnego nie reaguje w postaci gorszego kataru.

  1. Skąd ja to znam? Karolu, możesz mieć przerost drożdżaka Candida Albicans. Zrób sobie badanie kału i moczu na obecność grzybów, później ewentualnie wymaz z jamy ustnej (w kierunku grzybów).

 3. A teraz prawdziwa rewelacja. Prawdziwa bomba. Kto był odpowiedzialny za nawrócenie się Trumpa na Chrześcijaństwo – niejaka Paula White. To Trump często odwiedzał ją w Atlantic City na prywatne studia biblijne a nawet pojawiał się w jej telewizyjnych show. Kim jest Paula White ?. Teleewangelistka. Starszym pastorem New Destiny Christian Center in Apopka, Florida. Paula White została zaakceptowana w czerwcu 2016 roku przez James Dobsona jako osoba która miała nawrócić Trumpa na Chrześcijaństwo.
  Paula White napisała inwokację inaugurującą prezydenturę Trumpa.

  James Dobson amerykański ewangeliczny chrześcijanin. Był uczestnikiem konferencji w 2000 roku w Watykanie na temat wpływu gospodarki światowej na rodziny. Po konferencji powiedział, że choć jest wiele różnic teologicznych z katolicyzmem to wynikają one głównie z nieporozumień.

  Ale najważniejsze jest to o czym w swoim show naucza Paula White. Oto mała próbka jej kazań:
  * (…)nawet sobie nie wyobrażasz
  z kim siedzisz w ławce. Jak bardzo jesteście dalecy od sedna tego, kim naprawdę jesteście(…) Wchodzicie w to kim naprawdę jesteście.
  Czy wiesz jak nazywa ciebie Biblia ?. Jest tam powiedziane, że jesteś małym Elohim. Jesteś małym bogiem(…)
  * (…)Twój duch jest Bogiem, tak Bogiem i kiedy zaczniesz to sobie uświadamiać i zanurzać się w to wtedy w twoim sercu, umyśle odkryjesz
  prawdę o twoim przeznaczeniu. Chwałę i obecność Boga(…)Twoje oczy zostaną oświecone i zrozumiesz to kim naprawdę jesteś i do czego jesteś zdolny(…)

  Paila White z kolei za swojego duchowego ojca uważa niejakiego TD Jakesa. Tomas Dexter”TD” to kolejny protestancki teleewangelista biskup zieloświątkowców, kóry założył swój mega kościół w 1994 w Dallas (Teksas). Jego działalność polega na organizacji tzw. spotkań przebudzeniowych.

  1. Wilki w owczych skorach. U nas krk ( wzglednie sj ), a u nich jego ohydna narosl.

  2. Zwiedzenie jest roztomaite. Poczynajac od watykanu, przez rozne style kulturowe zycia na ufo konczac. Biblia znowu ma racje, iz caly swiat jest pograzony w zlym. Musimy trwac przeto ( jak Berejczycy ) na strazy czystosci Ewangelii. Oby Jezus Chrystus wam blogoslawil i prowadzil do domu Boga Ojca.

  3. Przejrzałem trochę kazań TD Jakesa – posługuje się ideami tzw. Ruch Słowa Wiary, czyli coś w rodzaju, jeśli wierzysz w coś wystarczająco mocno to musi to stać się. Wszystko zaczyna się w twojej głowie.
   Bóg spełni każde życzenie, cokolwiek to będzie. Dodatkowo w swoich naukach przemyca elementy tzw.ewangelii sukcesu.
   Po drugie facet głosi mega herezję, że człowiek zezwala działać Bogu na tym świecie poprzez modlitwę…

   W jednym ze swoich show Paula White zaprosiła do studia niejakiego Larrego Huckstera. Ten wprost stwierdził, że Jezus nie jest jedynym Synem Bożym, że on również jest nim. I co się stało ?. Przyznała mu rację (!).

   Tak więc zadajmy sobie pytanie ona co tak naprawdę miał nawrócić się Trump…

   1. i na zakończenie co powiedział TD Jakes (duchowy ojciec Pauli White)podczas wywiadu udzielonego dla MSNBC: “Uważam, że Jezus jest produktem. Jest tym co wystawiamy na stół. Chrześcijaństwo jest produktem, które zarabia na siebie. Gdy produkt jest bardzo dobry to nie potrzebuje reklamy”

 4. Istotnie,świadectwo to jest niesamowite… 🙂

 5. To moje ulubione świadectwo. Niesamowicie poruszające.

 6. (10): Tedy szedł ojciec jego do onej niewiasty, i sprawił tam Samson wesele; bo tak czyniwali młodzieńcy. (11): A gdy go ujrzeli Filistyni, wzięli trzydzieści towarzyszów, aby byli przy nim. (12): Do których rzekł Samson: Zadam wam zagadkę, a jeźli ją zgadniecie przez siedem dni wesela i wyłożycie mi ją, tedy wam dam trzydzieści prześcieradeł, i trzydzieści szat odmiennych. (13): A jeźliż mi jej nie zgadniecie, tedy wy mnie dacie trzydzieści prześcieradeł, i trzydzieści szat odmiennych; którzy mu odpowiedzieli: Zadaj zagadkę twoję; a będziemy jej słuchali. (14): I rzekł do nich: Z pożerającego wyszedł pokarm, a z mocnego wyszła słodkość; i nie mogli zgadnąć onej zagadki przez trzy dni. (15): I rzekli dnia siódmego do żony Samsonowej: Namów męża twego, aby nam powiedział zagadkę, byśmy snać nie spalili ciebie, i domu ojca twego ogniem; na tożeście nas wezwali, abyście posiedli majętność naszę, czy nie na to? (16): Płakała tedy żona Samsonowa nań, mówiąc: Zaprawdę mię masz w nienawiści, a nie miłujesz mię; zadałeś zagadkę synom ludu mego, a nie chcesz mi jej oznajmić. I rzekł do niej: Otom jej ojcu memu i matce mojej nie oznajmił, a tobie bym miał oznajmić? (17): I płakała nań przez one siedem dni, póki mieli wesele. Stało się tedy dnia siódmego, że jej oznajmił, bo mu się uprzykrzała. A ona powiedziała onę zagadkę synom ludu swego. (18): Przetoż rzekli do niego mężowie onego miasta siódmego dnia przed zachodem słońca: Cóż słodszego nad miód, a co mocniejszego nad lwa? którym on odpowiedział: Byście byli nie orali jałowicą moją, nie zgadlibyście byli zagadki mojej. (19): I przypadł nań Duch Pański, a szedłszy do Aszkalonu, zabił z nich trzydzieści mężów a wziąwszy łupy z nich, dał szaty odmienne onym, którzy zgadli zagadkę, i rozgniewawszy się bardzo poszedł do domu ojca swego. (20): I dostała się żona Samsonowa towarzyszowi jego, z którym miał towarzystwo. [Biblia Gdańska, Sdz 14]

  Czyli:
  Wesele trwa siedem dni…

  Pierwszego dnia Samson dał zagadkę swoim towarzyszom.
  Ci siódmego dnia przychodzą do żony Samsona po odpowiedź.
  Żona płacze przez przed Samsonem przez SIEDEM dni, prosząc o odpowiedź i dostaje ją.
  Siódmego dnia wesela, towarzysze Samsona dają odpowiedź.

  Ale to daje łącznie 14 dni, więc jakim cudem towarzysze Samsona dali mu odpowiedź podczas siódmego dnia wesela?

  (10): Potem zstąpił jego ojciec do tej kobiety a Samson wyprawił tam ucztę weselną; taki bowiem jest zwyczaj u młodzieńców. (11): Ponieważ jednak bali się go, sprowadzili trzydziestu towarzyszy, aby byli przy nim. (12): Wtedy Samson rzekł do nich: Zadam wam zagadkę; jeżeli mi ją rozwiążecie w ciągu siedmiu dni uczty weselnej i odgadniecie, dam wam trzydzieści szat lnianych i trzydzieści szat świątecznych. (13): Lecz jeżeli nie potraficie mi jej rozwiązać, to wy mi dacie trzydzieści szat lnianych i trzydzieści szat świątecznych. Oni rzekli do niego: Zadaj twoją zagadkę a posłuchamy jej. (14): Wtedy rzekł do nich:Z pożeracza wyszedł żer A z mocnego wyszła słodycz. I nie potrafili rozwiązać zagadki przez trzy dni. (15): Czwartego dnia rzekli do żony Samsona: Namów swego męża, niech nam powie, co oznacza ta zagadka, w przeciwnym razie spalimy ciebie i dom twego ojca. Czy zaprosiliście nas tutaj, aby nas zrujnować? (16): Płakała tedy żona Samsona przed nim i mówiła: Ty mnie tylko nienawidzisz, a nie kochasz mnie; zadałeś zagadkę moim rodakom, ale mnie nie powiedziałeś, co ona znaczy. Odpowiedział jej: Wszak ani ojcu ani matce nie powiedziałem jej, a tobie miałbym powiedzieć? (17): I płakała przed nim przez całe siedem dni, póki trwała uczta weselna. A siódmego dnia powiedział jej, gdyż napierała nań, ona zaś odsłoniła znaczenie zagadki swoim rodakom. (18): Siódmego dnia, jeszcze przed zachodem słońca, powiedzieli do niego mężowie tego miasta:Co jest słodsze niż miód, A co jest mocniejsze niż lew? A on opowiedział im: Gdybyście nie orali moją jałówką, Nie rozwiązalibyście mojej zagadki. (19): I ogarnął go Duch Pański: zszedł więc do Aszkalonu i zabił trzydziestu mężów z jego mieszkańców, zabrał z nich, co mieli na sobie i dał szaty świąteczne tym, którzy rozwiązali zagadkę, po czym pełen gniewu poszedł do domu swego ojca. (20): Żona Samsona zaś dostała się jego towarzyszowi, który mu drużbował. [Biblia Warszawska, Sdz 14]

  Biblia Warszawska podaje, że towarzysze Samsona przyszli do Jego żony czwartego dnia. Ale wraz, 7+4=11. Sprawdziłem chyba wszystkie przekłady i każdy oddaje to w taki sposób, że żona Samsona biadoliła przez 7 dni.

  1. Jak to ugryźć? Rzeczywiście wygląda na to, że mamy sprzeczność w Biblii a to niedobrze.

   1. Może powinno być tak, że płakała przed Samsonem, przez pozostałe dni wesela, aż do siódmego dnia. Niemniej jednak czy wszyscy tłumacze aż tak by zawalili sprawę?

    1. Patrzyłam Stronga w Biblii Hebrajskiej i Septuagintę i wygląda na to, że jednak było tak, jak podaje Biblia Warszawska.

     1. Emilka czy pamietasz jak pisalem Ci, ze fajnie ze umiesiclas tego wykladowce? mozesz mi przypomnieć linki?
      On przemawial jakby do studentów.

      1. Link, który mam nie działa! To było 12 wykładów The Truth Project Dela Tacketta. Widzę, że zniknęło z Youtube.. Teraz widzę tylko pojedyncze filmy jak np. ten pierwszy z serii.
       https://www.youtube.com/watch?v=KI4ORb9m468

       Ooo tutaj widzę są chyba wszystkie

       1. Gdzieś czytałam na temat Dela, że ma zbyt kalwinistyczne widzenie i jeszcze jakieś zarzuty, pewnie Guzzik by coś na niego znalazł 😉
        On był jakąś szychą powiązaną z rządem USA zanim się nawrócił.

     2. Jaki Strong Biblii Hebrajskiej? Online, czy Księga?

      1. http://biblehub.com/interlinear/judges/14.htm

       Tutaj patrzyłam i porównałam z Septuagintą na Biblii apologety i z tym linkiem do Hebrajskiej
       http://www.scripture4all.org/OnlineInterlinear/OTpdf/jdg14.pdf
       Nie mam niestety wersji książkowych.
       Często czytam Biblię KJV, więc jestem do angielskiego przekładu przyzwyczajona.

 7. Polacy za malo sie usmiechaja. Brakuje im takiej zwyklej ( prawdziwej, nie oficjalnej ) serdecznosci i zyczliwosci nie podyktowanej osobista korzyscia czy interesem. I zyloby sie od razu lzej. Zapomnialbym. Przeciez milosnik rzymskich bajan nie moze byc ludzkim czlwiekiem, gdyz we wlasnym mniemaniu wyszedlby na frajera ( personalizm sie klania ). I kolko sie zamyka…

 8. Jasnoocy ( wszystkie kombinacje niebieskich oczu ) nie trawia ciemnookich. Przynajmniej w Polsce. Wynika to z prostej przyczyny. A mianowicie na tle ciemniejszej teczowki nie widac “pracy” zrenicy. I jeszcze jedno. Ciemne oczy kojarza sie z zydem ( w domysle z diablem ) pierwszej grupie. Nie bede tu ocenial ani wnikal kto ma glebie duchowa, a kto jej nie ma. Typ aryjski-holubiony przez Niemcy Hitlera- to wysoki blondyn ( mniej wazne ) niebieskooki (!). O czym to swiadczy?

  1. Moze to jest paranauka. Wystarczy jednakze wpisac w internecie cokolwiek np. o kolorze oczu, co ludzie o tym sadza, by ujrzec owe durne uprzedzenia.

   1. Z drugiej strony barykady. Niektorzy mowia, iz oczy niebieskie maja ociezali umyslowo tzn. podli, zimni, dwulicowi, wredni itd.

    1. Czy wszyscy ludzie to dzieci Boga?

   2. Za to towarzystwo jasnookie wyraza sie o ciemnookich bardzo nie pochlebnie oraz im zatruwaja zycie. Moze ci pierwsi nie maja duszy?

    1. Nie wiem czy mnie to Piotrze opublikujesz, te moje komentarze. Geny diabelskie ( pochodzace od Upadlych Aniolow ) sporo namieszaly…

     1. Ludzie nie sa zlem wcielonym ( oprocz plemienia zmijowego ) jak co niektorzy glosza. Problem w tym jak okreslic granice pomiedzy tym co czlowiecze, a tym co juz nie jest. Wszystko zalezy od tego jakie dana jednostka wyznaje zasady i w jakim srodowisku wyrosla i sie uksztaltowala. Niestety wplyw otoczenia na ksztaltowanie charakteru ( oprocz genow ) jest ogromny i wlasciwie nie odwracalny. Jest on z reguly bardziej negatywny niz pozytywny. Przykladowo taki Skandynaw np. Norweg ma odmienny sposob pojmowania bytu niz taki Hiszpan lub inny poludniowiec. Ci pierwsi sa bardziej chlodni, flegmatyczni, a ci drudzy goracy, wybuchowi.m

      1. Heh.. A jak wygląd aryjski a temperament południowy to co począć? 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: