Chrześcijanie biblijni. Nie wierz tak jak autorytety świata. W Jezusa wierz!

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Niech praca tych ludzi będzie cięższa i niech nią będą zajęci, a nie będą się zajmowali bredniami.

” Niech praca tych ludzi będzie cięższa i niech nią będą zajęci, a nie będą się zajmowali bredniami.”Wyjścia 5.9

 

 

Szczęść Boże w pierwszym dniu tygodnia.

 

Temat poniekąd częściowo omawiałem, aczkolwiek z innej perspektywy.

Diabeł tak nam organizuje czas, abyśmy nie mieli czasu na Słowo Boże, które obecnie coraz częściej kreuje się jako mit, wymysł ludzi, bajkopisarzy. Swoją droga szkoda, że ludzie uważający się za chrześcijan bawili się w ub roku przy Sylwestrze, na którym śpiewała kobieta bluźniąca Bogu i nazywająca apostołów “naprutych winem i palącymi jakieś zioła”.

Bodajże w drugiej części “Bóg nie umarł” również padły podobne słowa jak w cytacie z księgi Wyjścia, jakoby Słowo Boga było bredniami.

Szatan z jego hordą demonów nie tylko poganom organizuje i wypełnia tak czas, że nawet jeśli zechcesz pomyśleć o Bogu, przeczytać choćby tekst biblijny, to za chwile wkroczy do akcji stwarzając okoliczności odwracające Twoją uwagę. On wypełnia także czas chrześcijanom milionem hobby.

Tak jak kilka tysięcy lat temu faraon archetyp szatana, robił wszystko co w jego mocy aby Izraelici nie świętowali, tak jest i dziś.

 

” Potem Mojżesz i Aaron przyszli do faraona i rzekli: Tak mówi Pan, Bóg Izraela: Wypuść mój lud, aby obchodzili święto ku mojej czci na pustyni.”

 

Szatan nie chce, abyś obchodził dzień Święty Boga. Stąd imperium Rzymskie przesunęło je na kolejny dzień..

 

“A faraon rzekł: Któż to jest Pan, bym miał słuchać głosu jego i wypuścić Izraela? Pana nie znam, a Izraela nie wypuszczę.”

 

Obecni rządzący na całym świecie nie chcą aby chrześcijanie zajmowali się “bredniami” biblijnymi i nie pozwalają czytać Biblii. Mamy Egipt XXI wieku. Historia kołem się zatacza, dlatego jak ktoś mnie pyta jaka metoda interpretacji apokalipsy jest najlepsza, powiadam: historyczno-futurystyczna. Żadna z osobna. Oczywiście mogę się mylić.

Całym światem rządzą ludzie przeciwni Bogu. W każdym państwie będą faraonowie zanim  nadejdzie ostatni antychryst:

 

Rosja

Policja w Rosji  i sądy zaczęły ścigać osoby, które zbierają się w domach, by czytać Biblię, oraz rozdają literaturę religijną.

Cały tekst: http://wyborcza.pl/1,75399,20617208,rosja-sciga-za-czytanie-biblii.html#ixzz4V9schF7o

USA.

 

“Chłopiec z Tennessee (USA) otrzymał zakaz odczytania Biblii w szkole w pozalekcyjnych zajęciach. Nauczyciele uznali, że w ten sposób złamał by konstytucję, bo zajęcia są dotowane z publicznych pieniędzy.” Fronda.pl

 

Jak to wielka moc musi tkwić w Biblii skoro tak potężne i kosmiczne w przenośni i dosłownie są to ataki.

 

Kościół Imperium Rzymskiego, zwany katolickim   od początku istnienia zakazywał czytania Biblii.

 

Znalezione w necie na onet.pl

 

 

Aż do końca XIX wieku Kościół katolicki w różny sposób ograniczał i zabraniał przekładów Biblii na języki narodowe, a także kontrolował i ograniczał indywidualną lekturę Biblii (w różnych okresach wymagano imiennych zezwoleń spowiedników, biskupów, a nawet papieskich). Surowo zabraniano i potępiano przekłady Biblii na języki narodowe. Papież Grzegorz VII oświadczył królowi czeskiemu: “Panu Bogu upodobało się i podoba jeszcze dziś, żeby Pismo Św. pozostało nieznane, ażeby ludzi do błędów nie przywodziło”.

Tłumacze Biblii na języki narodowe, o ile można ich było zidentyfikować, byli ekskomunikowani i karani. Taki los spotkał m.in. Williama Tyndale, pierwszego tłumacza Biblii na język angielski z języków oryginalnych. Penalizacja tłumaczenia i prywatnego posiadania oraz prywatnej lektury Biblii były wielokrotnie powtarzana i stosowana z różnym nasileniem w różnych częściach Europy. Np. w 1414 roku czytanie angielskich przekładów Biblii było zabronione pod karą śmierci, oraz utratą przez krewnych praw do dziedziczenia ziemi, bydła oraz dóbr osoby winnej czytania Biblii. Zakaz ten na ponad sto lat opóźnił druk angielskiej Biblii.

Jedynym oficjalnym i uznawanym na mocy decyzji Soboru Trydenckiego tekstem Pisma Świętego była łacińska Wulgata. Kościół katolicki wielokrotnie potępiał nie tylko tłumaczenie Biblii na języki narodowe i jej rozpowszechnianie, lecz także działalność towarzystw biblijnych. Niektóre z tych potępień zawarte są w następujących dokumentach:

* list apostolski Magno et acerbo Piusa VII z dnia 3 września 1816 roku do arcybiskupa Mohylewa;
* encyklika Ubi primum Leona XII z dnia 5 maja 1824 roku;
* encyklika Traditi humilitati Piusa VIII z dnia 24 maja 1829 roku;
* encyklika Qui pluribus Piusa IX z dnia 9 listopada 1846 roku;
* alokucja Singulari quadam Piusa IX z dnia 9 grudnia 1854 roku;
* syllabus błędów dołączony do encykliki Quanta cura Piusa IX z dnia 8 grudnia 1864 roku.

Leon XIII wydał 25 stycznia 1897 roku wykaz ksiąg zakazanych (Index librorum prohibitorum) i w nim figuruje także Biblia, jeżeli tłumaczona jest na język ojczysty bez imprimatur władz kościelnych.

Najsilniej zakaz dystrybucji Biblii w językach narodowych widoczny był w Państwie Papieskim, gdzie odbierano gościom i turystom przywożone Biblie, które mogli odebrać dopiero przy wyjeździe.

W Polsce zakaz czytania i posiadania przekładów w językach narodowych dotyczył wydań protestanckich, głównie najbardziej znanej i popularnej Biblii Gdańskiej, zaś czytanie przekładów katolickich uzależnione było od uzyskania imiennego zezwolenia odpowiednich władz kościelnych.”

 

Rzym ponownie zabroni czytania Biblii, a takie akcje jak Pana Chojeckiego tylko napędzą nagonkę na prawdziwych chrześcijan postrzeganych jako  ekstremistów.

 

Kontynuując wątek z księgi Wyjścia. Taktyka jest nadal ta sama. Państwo podwyższa nam obciążenia, ponieważ rządzone jest przez polityków Rzymu, kontynuatorów polityki egipskiej. Podatki są podwyższane.

 

 

” Niech praca tych ludzi będzie cięższa i niech nią będą zajęci, a nie będą się zajmowali bredniami.”

 

Jest w tym pociecha. Tak jak za czasów Mojżesza był ucisk, tak za czasów końca w czasie ucisku lud Boży zostanie z niego wyprowadzony. Wszyscy Ci, którzy są oczyszczeni krwią Baranka, tak jak starożytni Izraelici pokropili krwią progi i futryny. Oto nasza nadzieja.

 

 

Updated: 8 stycznia 2017 — 10:11

12 komentarzy

Add a Comment
 1. Powinniśmy każdy dzień zaczynać od czytania Biblii 🙂 Jaki to wielki luksus dla nas, że możemy tak robić, zwłaszcza mając na uwadze to, co chrześciajnie musieli kiedyś przechodzić, aby mieć możliwość czytania Pisma Świętego.

  1. Problem w tym, iz ludzie postrzegaja osoby studiujace Biblie jako nawiedzonych sekciarzy, ktorzy chca innym dyktowac jak maja zyc… Spora w tym “zasluga” sj ( ekspozytury/agendy watykanu )…

   1. A co to za problem,że nas tak ludzie postrzegają?
    Ich sprawa,my mamy skupić się na Chrystusie.
    I swoim zachowaniem,a także owocami mamy przyciągać ludzi do Boga.
    Każdy człowiek ma wybór komu służy i za kim podąża.
    A ty Arturze za bardzo skupiasz się na tych ludziach,którzy nie chcą podążać za Bogiem.
    Narzekaniem niczego nie zmienisz wręcz przeciwnie.😊

 2. Lewica uwaza, iz w pelni zdrowy czlowiek jest kaleka nie zdolna do samodzielnego zycia i trzeba sie nim opiekowac, natomiast Prawica ( u nas jej praktycznie nie uswiadczysz, ani w zeswinionym swiecie zachodnim ) optuje za osobista odpowiedzialnoscia za swe poczynania oraz wolna wola jednostki. O co mnie chodzi? Narodowy socjalizm np. PRL lub III RP-PRL 2.0 to ZADEN kapitalizm, a bardzo koslawe panstwo opiekuncze. Zapomnialbym. Przeciez Polacy urobieni przez krk kochaja chleb i igrzyska, a za dolegliwosci zaplaci ktos inny ( czyli socjalizm ).

 3. Gdzie można znaleźć te listy, encykliki i całą resztę?

  1. Dobra, mam wszystko, tylko encyklikę Ubi primum Leona XII mam po angielsku, a moja znajomość angielskiego jest raczej marna ;p

 4. Problem w tym, iz tych czasach dobra i wydajna praca kojarzy sie z frajerstwem ( nie tylko w Polsce ). Rozne zrobotyzowane i zautomatyzowane maszyny wypieraja ludzi ( co ma plusy i minusy ). Dalej. Wartosc waluty np. w Polsce od dawna leci na leb na szyje ( ile dawniej mozna bylo kupic za 100 zl, a co dzis? ). Itd. Praca uszlechetnia, ale nie ta za poldarmo.

 5. Czlowiek pracuje, by jesc i je, by pracowac ( tworzyc cos nowego ). A jak chce tylko zyc, by jesc i na odwrot? Wtedy w nim Prawdy Boga nie ma oraz czlowieczenstwa.

 6. Dziękuję za mądry i dobrze przygotowany tekst! 🙂

 7. Która z występujących bluźniła Bogu i nazywała apostołów „naprutymi winem i palącymi jakieś zioła”?
  Tak z ciekawości.
  Zastanawiam się, czy Doda bo była widziana w jednym z chrześcijańskich zborów, w którym jestem w służbie bezdomnym.

 8. Nie włączajcie telewizora, to będziecie mieć czas na czytanie Biblii. Polecam. “Wyłącz TV i włącz myślenie”
  nie mamy telewizora w domu od ponad 1,5 roku. zbierał tylko kurz…. nawet nie pamiętam ile czasu dokładnie ale na pewno ze 2 lata.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: