Chrześcijanie biblijni. Nie wierz tak jak autorytety świata. W Jezusa wierz!

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Z niechrześcijanami postępujcie mądrze, wykorzystując dla ich pozyskania stosowną chwilę.

“Z niechrześcijanami postępujcie mądrze, wykorzystując dla ich pozyskania stosowną chwilę.” Kolosan 4

 

Paweł podaje tutaj receptę na pozyskanie brata, siostry,  kandydata na chrześcijanina. Tak to już jest z nami grzesznymi ludźmi, że nie bez powodu powstało staropolskie powiedzenie:

Jak trwoga, to do Boga.

 

Tak było i w moim przypadku. Podobnie zauważam u innych, kiedy nie wytrzymują jakiejś presji okoliczności: w pracy, w związku, w zdrowiu itd. Może wygląda to na taktykę lisa, wyrachowany spryt, ale to tym nie jest. W chwili kiedy widzimy bliźniego w dole, powinniśmy mu podać rękę i wyciągnąć go z tego doła dzięki łasce Bożej. Dlatego warto znać ważne cytaty biblijne, aby mieczem ducha wskazać człowiekowi w potrzebie drogę.

Udało mi się to z kilkoma osobami. Do każdego inaczej mówiłem, inne cytaty stosowałem. Efekt? Kolegę z Kielc dzięki łasce Bożej wyciągnąłem z alkoholizmu. Najpierw modliłem się przed każdym z nim spotkaniem. Chyba każdy wie jak ciężko jest wyjść z takiej choroby. Na tym się nie skończyło. Zaczął czytać Biblię. To co musiałem znosić to jego efekt odrzucenia alkoholu. Był strasznie marudny w początkowej fazie abstynencji, niemiły, krytyczny. Jednak wziąłem to na siebie. Przeczytał przez rok prawie cały Stary Testament, kiedy jego żona uważająca się za chrześcijankę nie przeczytała z tego co wiem nawet 1/3/, ale teraz szuka na męża haków, rysy na duchu i jeszcze mnie oczernia. Jednak tak to już jest, że kiedy rodzisz się na nowo i pracujesz nad sobą zawsze ktoś się znajdzie, kto będzie szukał te 5% wad przykrywających 95% pozytywów. Nie ważne, że się zmieniłeś/aś. Szatan ma swoich ludzi.

To jest działanie z mocą, burzenie warowni demonicznych, a przecież mogłem się  dowartościowywać nazywając go pijakiem. Widziałem jednak w nim człowieka z chorą duszą, której trzeba pomóc.

Apostoł Paweł dalej zaleca także w tym samym liście do Kolosan:

 

Niech wasza mowa będzie zawsze serdeczna, treściwa, uwzględniająca umiejętność udzielenia każdemu właściwej odpowiedzi. Kolosan 4 Biblia Poznańska

 

“Mowa wasza niech zawsze będzie przyjemna, solą okraszona, abyście wiedzieli, jakobyście każdemu z osobna odpowiedzieć mieli”. Gdańska

 

Mowa nasza ma być przyjemna, a nie jak nawiedzonych ludzi. Przekaz ma być treściwy, nie rozwlekły, okraszony solą, czyli niczym przyprawa.

W filmie “Czy naprawdę wierzysz” jest scena, w której strażak chrześcijanin ewangelizuje przygniecionego prze jakiś wielki ciężar człowieka. Ten przyjmuje Jezusa i po chwili umiera. Żona zmarłego ateistka podaje do sądu strażaka wymuszając przeprosiny za ten ‘haniebny” czyn. Jednakże Bóg tak układa okoliczności, że w pewnym momencie strażak ratuje z wypadku samochodowego panią mecenas oskarżającą go.

Z ludzkiego punktu widzenia, światowego, jaką szkodę poniósł ten ewangelizowany człowiek? Żadnej, gdyż i tak by umarł. Z chrześcijańskiego punktu widzenia był to niebiański sukces. Było Bożo. Człowiek w ostatniej chwili zyskał życie wieczne jak dobry łotr na krzyżu.

Czasem jest tak, że czegoś co jest w ciele nie możemy uratować, ale dla niereligijnych chrześcijan najważniejsza jest dusza.

 

Albowiem cóż pomoże człowiekowi, choćby cały świat pozyskał, a na duszy swojej szkodę poniósł? Albo co da człowiek w zamian za duszę swoją?” Marka 8

 

 

 

 

Updated: 6 stycznia 2017 — 09:43

9 komentarzy

Add a Comment
 1. Problem w tym, iz wedlug nauk odstepczego krk ( islamu, hinduizmu itp. ) liczy sie tylko twoja wlasna dusza i nic innego. Natomiast prawdziwy wyznawca Jezusa Chrystusa wie, iz jego jestestwo jest rownowazne z innymi wsadami osobowosciowymi ( normalnych duchowo ) ludzi. Jaki z tego moral, zapytacie? Kraje pod kontrola duchowa babilonu sa pograzone przez to w biedzie i wasniach, a wspolnoty chrzescijanskie sa za to zasobne i szczesliwe.

  1. Tym bardziej jestem chrzescijanski, im ofiarniej sluze tym co chca sluchac o Jezusie Chrystusie.

 2. Dzięki,że napisałeś ten tekst,bo bardzo wielu z nas popełnia błędy w pozyskiwaniu dla Boga ludzi.
  Najważniejsze tak jak wspomniałeś modlitwa za taką osobę i słuchanie tego co DŚ nam podpowiada.
  Bo swoimi siłami i chęciami częściej niestety odpychamy ludzi od Boga.

 3. Mam taka cicha nadzieje, iz przetrzymamy te wszystkie przesladowania ( chrzescijanie calego globu i wszystkich epok ), by spotkac sie w domu naszego Ojca, ktory jest w niebie.

 4. Takiej mocy nie maja ludzie, ktorymi kontroluje psychika, bo od Ducha Świętego są dary swiata duchowego. I to jest wlasnie piekne, gdy odkryjemy swoją bliska wiez z Bogiem, wiec doswiadczenie bedzie plynac od Ducha Swietego. Każdy ma inna droge, wiec musimy podchodzic do życia jak i ludzi z pokora, szacunkiem, tolerancja oraz miloscia. Czesto jest na tym blogu wspominane o Katolicyzmie czy nawet Islamie. Tak, bo Ci ludzie są zaprogramowani kodem.. Posrednicy, kaplani, guru żeby z Bogiem moc rozmawiac?! Czy tzw “świeci”?! Instytucje religijne zaslepiaja Ducha i utrudniaja bezposredni kontakt z Bogiem, chociaz są osoby wyjatki z pewnych powodow tam są.
  Pamietacie jak wielu snilo się że JP 2 palil się w piekle?? No no kosciol to tlumaczyl jako odrodzenie czy jakos tam.

 5. Na marginesie. Wiecie dlaczego jest tak wazna akceptacja ze strony ojca? To ona wlasnie buduje poczucie naszej wartosci.

 6. dziękuję imię Jezusa 🙂 bardzo ważne byśmy umieli podchodzić do drugiego w Boży sposób, własnymi sposobami lub niewłaściwą postawą czasem można kogoś zniechęcić i oddalić go od Boga, niż Go przybliżyć. Dlatego ważne by w życiu chrześcijanina to co mówi o Bogu, wypełniało się też w jego zachowaniu, postawie, czynach, nie tylko w samych słowach 🙂

 7. Przecietnemu Januszowi Kowalskiemu czy Sebastianowi Nowakowi ( takie przykladowe dane osobowe, nie sciagajcie mnie 😉 ) glosiciel slowa Boga kojarzy sie z obludnym i wynioslym funkcjonariuszem krk lub calkowicie odrealnionym swiadkiem ( na pewno nie Jezusa Chrystusa ) jehowy. Mamy wiec niezle lody do przelamania, ale ktoz jak nie my ( z Boza pomoca rzecz jasna ) mamy tego dokonac?

 8. Dziękuję bardzo za piękny i ważny tekst! 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: