” Pan stworzył z ziemi lekarstwa, a człowiek mądry nie będzie nimi gardził.” Syracha  38

 

Dziwi mnie alergia do ksiąg pozakanonowych, kiedy chrześcijanie umieszczają cytaty poetów, aktorów, tudzież wymyślone przez innych sentencje. Księga Syracha jest nazywana księgą mądrości. Kto pogardzi mądrością tylko z powodu pozakanonowści?

Syrach podkreśla z czego są lekarstwa: ” Pan stworzył z ziemi lekarstwa”. Teraz żyjemy w czasach sprofanowania darów Boga. Neowegetarianie, ateiści mawiają “natura dała”. Nie Bóg, ale natura. Koncerny farmaceutyczne zarabiają więc pieniądze oszukując ludzi podwójnie. Po pierwsze większość leków nie jest naturalna, a po drugie nie do końca są one skuteczne.

Wers z tego samego rozdziału Syracha wcześniej:

 

“Czcij lekarza czcią należną z powodu jego posług, albowiem i jego stworzył Pan.”

 

Problem w tym, że wtedy wielu lekarzy a raczej medyków było z powołania. Dzisiaj znaczna część jest po prostu biznesmenami na usługach korporacji farmaceutycznych.

Około 3 lat temu byłem u dobrej lekarki. Przepisała mi na grypę bodajże jakieś tam leki z apteki. Później ta sama pani doktor przyszła do mojej firmy przypadkiem dokonać zakupu. Poleciła naturalne leki oparte na ziołach i owocach, Pozostał dysonans.

Ostatnio oglądałem świetny film pt “Medyk”. Uświadomił mi on jeszcze bardziej jak leczenie zamieniło się w biznes i eksterminacje jak w przypadku nienaturalnych szczepionek.

 

Czyż to nie drzewo wodę uczyniło słodką, aby moc Jego poznano? (6) On dał ludziom wiedzę, aby się wsławili dzięki Jego dziwnym dziełom.(7) Dzięki nim się leczy i ból usuwa, z nich aptekarz sporządza leki, (8) aby się nie kończyło Jego działanie i pokój od Niego był po całej ziemi.

 

Przez 6 tysięcy lat ludzie leczyli się tym, co Bóg stworzył. Teraz, tak jak miłość, piękno, prawda zostały wypaczone tak i jest z leczeniem.

Jednakże dziwi mnie postawa chrześcijan. W przeciwieństwie do new agewoców zachwyconych naturą, gro preferuje standardowe leki zamiast sięgnąć po zioła, owoce, warzywa.