Chrześcijanie biblijni. Nie wierz tak jak autorytety świata. W Jezusa wierz!

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

“Narodziny Jezusa” i dlaczego jesteśmy bogaci.

W sobotę, szabat, dzień katolickiej wigilii oglądałem rodzinnie film pt “Narodziny Jezusa” i mam w związku z tym kilka przemyśleń.

Jest to niebywałe, jak za każdym razem kiedy się ogląda film biblijny lub czyta samą biblię, dostrzega się coś nowego i zarazem fascynującego..

Pierwsza moja konkluzja.

Moją uwagę zwróciła podróż Józefa i Marii  brzemiennej do Betlejem. Na osiołku dziesiątki kilometrów. Obecnie kobietę w ciąży przewozi się autem. Jeszcze w latach 70ych ubiegłego wieku samochód miała co któraś rodzina. Teraz jest minimum jeden samochód na rodzinę.

W pewnym momencie inna kobieta na osiołku upada razem z osiołkiem, bo ten zasłabł. Ciążą zagrożona. W ostatniej chwili łapią osiołka.

Józef z Marią śpią pod gołym niebem, nie w pensjonacie, hotelu.

Następnego dnia idą dalej. Widać sandały Józefa. Dziś każdy ma co najmniej kilka par butów, w tym każde na inną okazję. Do takiego “safari” wziąłby buty trekkingowe…

Jest wieczór, są już w  Betlejem. Maria zaczyna rodzić. Józef w popłochu puka do wielu drzwi w Betlejem. Nikt nie otwiera. Udają się do stajenki. Dzisiaj są sterylne szpitale położnicze, choć ze wściekłymi doktorkami jeśli nie zgodzisz się na szczepienia.

Kładą malutkiego Jezusa do żłobu. Łza się kręci w oku w jakich warunkach przyszedł na świat nasz Król Królów.

W tej sytuacji przyszło mi jedno na myśl: najbiedniejszy człowiek w osiedlowym bloku, byłby najbogatszym człowiekiem pośród mas Judejczyków. Jak czasem  bardzo nie dostrzegamy to co mamy. Jacy jesteśmy niewdzięczni.

Ten najbiedniejszy w bloku osiedlowym ma: ciepłą wodę, mydło, ręcznik, a nawet TV.

 

 

Druga sprawa.

Jak wspomniałem Józef pukał do wielu drzwi. Zasada przeniesienia. Dzisiaj Jezus puka do wielu ludzi. Nie chcą otworzyć:

 

Oto stoję u drzwi i kołaczę; jeśli ktoś usłyszy głos mój i otworzy drzwi, wstąpię do niego i będę z nim wieczerzał, a on ze mną. (21) Zwycięzcy pozwolę zasiąść ze mną na moim tronie, jak i Ja zwyciężyłem i zasiadłem wraz z Ojcem moim na jego tronie. (22) Kto ma uszy, niechaj słucha, co Duch mówi do zborów.

Ap 3

 

Ludzie żyją swoim życiem zupełnie jak za czasów narodzin Jezusa. Przykro……… jest zapewne Panu Jezusowi..

 

Zawsze kiedy oglądam ten teledysk mocno się wzruszam:

 

 

Wiem, że geneza tego teledysku miała inny cel ale nic i nikt nam nie zabierze tej historii z przed 2 tysięcy lat.

 

Updated: 30 grudnia 2016 — 09:05

30 komentarzy

Add a Comment
 1. trafny opis ,dzięki ps też bardzo lubię ten utwór a szczególnie teledysk

 2. https://www.youtube.com/watch?v=n_b2G33_EA4

  od 9:10 – Piotrze, chyba znowu komuś “nadepnąłeś” na odcisk 🙂

  1. dla mnie jest to zwodniczy kanał więc wcale mnie to nie dziwi.
   To dobrze, że nadepnąłem na odcisk zapewne jakiegoś Jezuity, bo oglądałem jego kilka filmików i wg mnie ten człowiek nie naucza zgodnei ze Słowem Bożym a już nie mówię o tej jego “radości” Ducha.

   1. To chce napisać tylko ze uzdrowienie.com to kanał tego samego czloweka. A z tego co pamiętam to widziałam linki z tej strony na detektywie. Z Bogiem 🙂

    1. Moze cos było neutralnego a i kanal sie chyba inaczej nazywal. Pora zmienić podejście.

     1. Niepoważnym jest brać na poważnie kanał, który promuje padaczkę, jako “odpoczynek w duchu śniętym”, dekalog nazywa “ciężarem”, popiera pastorstwo kobiet, a także promuje takich fałszywych nauczycieli jak Todd White, Cindy Jacobs, Dan Mohler czy Bill Johnson.

      Wstyd mi, że łyknąłem kiedyś tę papkę i dałem się im ochrzcić..

      1. ano widzisz jesteś na bieżąco. Widocznie wcześniej ich nie przejrzałem, ale chyba coś trzeba skrobnąć o duchu uzdrowienie.vom..

       1. na bieżąco to nie, już dawno zdjąłem im suba i nic tam nie oglądam, ale jak napisałem, to Oni mnie ochrzcili, więc co nieco o nich wiem.

        Ogólnie to jest (a przynajmniej było) 4 gości. Andrzej Kojma, Seb Stelmach, Zbigniew Łazar i Janusz Wenda. Na tym filmiku wyżej mówi Sebastian (jak i na większości pozostałych, a przynajmniej tych, które oglądałem kiedyś)

        1. (1): I mówił Bóg wszystkie te słowa a rzekł: (2): Jam jest Pan Bóg twój, którym cię wywiódł z ziemi Egipskiej, z domu niewoli. (3): Nie będziesz miął bogów innych przede mną. (4): Nie czyń sobie obrazu rytego, ani żadnego podobieństwa rzeczy tych, które są na niebie wzgórę, i które na ziemi nisko, i które są w wodach pod ziemią. (5): Nie będziesz się im kłaniał, ani im będziesz służył; bom Ja Pan Bóg twój, Bóg zawistny w miłości, nawiedzający nieprawości ojców nad syny w trzeciem i w czwartem pokoleniu tych, którzy mię nienawidzą; (6): A czyniący miłosierdzie nad tysiącami tych, którzy mię miłują, i strzegą przykazania mego. (7): Nie bierz imienia Pana Boga twego nadaremno; bo się Pan mścić będzie nad tym, który imię jego nadaremno bierze. (8): Pamiętaj na dzień odpocznienia, abyś go święcił. (9): Sześć dni robić będziesz, i wykonasz wszystkę robotę twoję. (10): Ale dnia siódmego odpocznienie jest Pana Boga twego; nie będziesz czynił żadnej roboty weń, ty i syn twój, i córka twoja, sługa twój, i służebnica twoja, bydlę twoje, i gość twój, który jest w bramach twoich; (11): Bo przez sześć dni stworzył Pan niebo i ziemię, morze, i cokolwiek w nich jest, i odpoczął dnia siódmego; przetoż błogosławił Pan dzień odpocznienia, i poświęcił go. (12): Czcij ojca twego i matkę twoję, aby przedłużone były dni twoje na ziemi, którą Pan Bóg twój da tobie. (13): Nie będziesz zabijał. (14): Nie będziesz cudzołożył. (15): Nie będziesz kradł. (16): Nie będziesz mówił przeciw bliźniemu twemu świadectwa fałszywego. (17): Nie będziesz pożądał domu bliźniego twego, ani będziesz pożądał żony bliźniego twego, ani sługi jego, ani dziewki jego, ani wołu jego, ani osła jego, ani żadnej rzeczy bliźniego twego. [Biblia Gdańska, Wj 20]

         niech ktoś mi powie, które z tych przykazań jest ciężarem? Sobotni odpoczynek? A może niemożność klękania przed katolickim bałwanem? Czy też..brak możliwości posiadania innych bogów,

        2. Tak sobie jeszcze przypomniałem istotną rzecz, przed pójściem spać. Ci ludzie mają jakąś moc. Już nie mówię tu o językach, bo mogli coś bełkotać, no ale uzdrowienia nie da się “udać”. Ostatecznie uzdrowienie się nie udało, ale jednak coś się ze mną działo (chodzi o katar i kaszel). Gdy próbowali mnie z tego uzdrowić, to dostałem potężnego ataku kaszlu i myślałem, że zaraz zwymiotuje. Po chrzcie, włożyli na mnie ręce, bym przyjął Ducha Świętego i też coś poczułem, zacząłem się śmiać (nie, nie był to histeryczny śmiech, ale zwykły…coś jak poczucie nagłej radości. Nie straciłem panowania nad sobą.)

         Swoją drogą Ci ludzie jeżdżą do każdego, kto chce przyjąć chrzest. Pieniądze też niechętnie biorą, ledwo im wcisnąłem pieniądze za bilet za basen, potem za sok już nie chcieli ode mnie wziąć. To był jedyny raz, gdy przyjąłem komunie, najpewniej z macy i z tymbarka (kolor czerwony, jeszcze się pytałem, dlaczego nie mogę wziąć swojego, który miał kolor żółty..dziś oczywiście wiem dlaczego ;p)

         Swoją drogą, martwiłem się wtedy o pieniądze, bo cienko z kasą miałem. i właśnie tego dnia, dostałem od jednej cioci zaległy prezent na 18 urodziny (prawie rok spóźnienia :D) w wysokości 50 zł :D.

         To chyba wszystko, teraz mogę iść spać ;p.

         Shhabat Shalom 😀

        3. Oczywiście że mają moc. Pytanie od kogo….

    2. Patrycja, ale tutaj jest link do “Uzdrowienie.com”

     Drugi ich kanał to “Jezus bez religii”

  2. swoją drogą czy sługa Boży ma taki pogardliwy ton?
   Nikt nie zwraca uwagi właśnie na szyderczy ton tego człowieka nauczającego.

  3. Co do kanału i nie tylko…

   Synu człowieczy! Dałem cię stróżem domowi Izraelskiemu, abyś słysząc słowo z ust moich napomniał ich ode mnie.
   Gdybym Ja rzekł niepobożnemu: Śmiercią umrzesz, a nie napomniałbyś go, i nie mówiłbyś, abyś go odwiódł od niezbożnej drogi jego, tak, żebyś go przy żywocie zachował, tedy onci niezbożny w nieprawości swojej umrze; ale krwi jego z ręki twojej szukać będę.
   Lecz jeźlibyś ty napomniał niezbożnego, a nie odwróciłby się od niezbożności swej, i od drogi swej niezbożnej, tedy onci w nieprawości swojej umrze; ale ty duszę swoję wybawisz.
   Także jeźliby się odwrócił sprawiedliwy od sprawiedliwości swojej, a czyniłby nieprawość, a Jabym położył zawadę przed nim, i takby umarł, a tybyś go nie napomniał: w grzechu swym umrze, a nie przyjdą na pamięć sprawiedliwości jego, które czynił, lecz krwi jego z ręki twojej szukać będę.
   Ale jeźlibyś ty napomniał sprawiedliwego, aby nie zgrzeszył ten sprawiedliwy, i nie grzeszyłby, zaiste żyć będzie, bo napomnienie przyjął, a ty duszę swoję wybawisz. Ezechiel 3,17

   Bracia! jeźliby się kto z was obłądził od prawdy, a nawróciłby go kto,
   Niechże wie, że kto by odwrócił grzesznika od błędnej drogi jego, zachowa duszę od śmierci i zakryje mnóstwo grzechów. Jakuba 5,19

   Co się wam zda? Gdyby który człowiek miał sto owiec, a zabłąkałaby się jedna z nich, azaż nie zostawia onych dziewięćdziesięciu i dziewięciu, a poszedłszy na góry, nie szuka zbłąkanej?
   A jeźli mu się zdarzy, znaleźć ją, zaprawdę powiadam wam, że się z niej bardziej raduje, niż z onych dziewięćdziesięciu i dziewięciu nie zbłąkanych.
   Tak nie jest wola Ojca waszego, który jest w niebiesiech, aby zginął jeden z tych maluczkich.
   A jeźliby zgrzeszył przeciwko tobie brat twój, idź, strofuj go między tobą i onym samym: jeźli cię usłucha, pozyskałeś brata twego.
   Ale jeźli cię nie usłucha, przybierz do siebie jeszcze jednego albo dwóch, aby w uściech dwóch albo trzech świadków stanęło każde słowo.
   A jeźliby ich nie usłuchał, powiedz zborowi; a jeźliby zboru nie usłuchał, niech ci będzie jako poganin i celnik. Mat.18,12

   “Jeżeli jedna z owiec kiedykolwiek zabłądzi, Ty ją weźmiesz w swe ramiona i przyniesiesz ją z powrotem do mojej miłości. Odbudujesz jej duszę i przyniesiesz jej wielkie pocieszenie. – Wilkerson był nawiedzany pewnym duchem i otrzymywał wiele fałszywych proroctw. U schyłku swego życia rozpoczął forsować własną fałszywą doktrynę.”

   Czyżby to była jakaś fałszywa doktryna, przecież wyraźnie Pan Jezus mówi, że jest DOBRYM PASTERZEM I NAWET JEDNĄ OWCĘ ZE 100 PRZYPROWADZI DO SIEBIE. 🙂

 3. Jahwe zaopatruje. Popatrzcie jak Bóg zadbał o zaopatrzenie na ucieczkę i pobyt w Egipcie ziemskiej rodziny Jahszua ( Jezusa). Prorok Daniel, kilkaset lat przed narodzeniem Mesjasza, jako naczelny zwierzchnik babilonskich astrologow gromadzi złoto. Jego potomkowie zgodnie z instrukcją, gdy tylko pokazuje się na niebie koniunkcja gwiazd ” Narodził sie Król IsraEla”, dostarczają to złoto złoto, kilkaset lat potem, Mesjaszowi. Ziemska rodzina Jahszua jest zaopatrzona. Jedno z imion Naszego Boga to Jahwe Zaopatruje.Popatrzcie jak wspaniały i wielki jest Pan oglądając :

  https://m.youtube.com/watch?v=_j_s12ZGJkc

  Ku pokrzepieniu serc:-). Szalom:-)

 4. Mt 2, 11: WESZLI DO DOMU i zobaczyli Dziecię z Matką Jego, Maryją; upadli na twarz i oddali Mu pokłon. I otworzywszy swe skarby, ofiarowali Mu dary: złoto, kadzidło i mirrę.
  A kiedy WESZLI DO RODZINY, ujrzeli dzieciątko z Marią, jego matką, więc upadli oraz oddali mu pokłon; a gdy otworzyli swe skarby, ofiarowali mu dary: złoto, kadzidło i mirrę.
  WESZLI DO DOMU zobaczyli Dziecię z Matką Jego, Maryją; upadli na twarz i oddali Mu pokłon. 

  1. Łk 2
   “I porodziła syna swego pierworodnego, i owinęła go w pieluszki, i położyła go w żłobie, gdyż nie było dla nich miejsca w gospodzie. (8) A byli w tej krainie pasterze w polu czuwający i trzymający nocne straże nad stadem swoim. (9) I anioł Pański stanął przy nich, a chwała Pańska zewsząd ich oświeciła; i ogarnęła ich bojaźń wielka.”

   Może ten fragment z Mt tyczy się sytuacji kiedy już weszli do jakiegoś domu.
   Myślę, że ta luka będąca wyobrażeniem powstała z powodu: żłobu, braku miejsca w gospodzie.

   Tu ważna wskazówka:

   “A to będzie dla was znakiem: Znajdziecie niemowlątko owinięte w pieluszki i położone w żłobie. ”

   Chyba niemowlę owinięte w pieluszki w żłobie nie jest żadną wskazówką gdyż takich moglo byc wielu.
   tak więc to co m.in w tym teledysku to sa poszlaki.

 5. Miriam mogła porodzic Pana Naszego Jezusa Mesjasza w grocie gdzieś za Betlejem. Potem mogli wynająć jakiś dom. Nie wiemy ile czasu minęło od narodzenia Jahszua Mesjasza do przybycia trzech astrologow. Szalom:-)

  1. Dokładnie. Już nie chcialem pisac o grocie, zeby nie było rozciagania tematu…

  2. trzech? No jakich trzech?

   https://www.youtube.com/watch?v=hgyv_Nc-YXg

   Przepraszam…Musiałem 😀

 6. Jedna prawda i wskazówka dla astrologow jest taka. Dzieciatko było z całą pewnością położone w żłobie. To znak charakterystyczny. Daniel być może przekazał instrukcje bardziej złożone, których nie znali ewangeliści. Najważniejsze, że ziemska rodzina Mesjasza została zaopatrzona na ucieczkę do Egiptu, zgodnie z zamysłem Boga. I to jest najważniejsze przesłanie. Szalom:-)

  1. Z całą pewnością pisze o tym tylko Łukasz…Z całą pewnością u żłóbka jest zgromadzony cały KRK i nie tylko, z całą pewnością stwierdzam że nasz Bóg ma na imię Jezus Chrystus.

   1. Pokój Tobie Marcinku:-)
    Nasz Pan Jezus Mesjasz, który jest Zjednoczona Jednością z Ojcem ( hebr.echad) – Ja i Ojciec Jedno Jestesmy – kto wiedzial Mnie, widział Ojca. Jego hebrajskie skrócone imię Jahszua tłumaczy się Jahwe zbawia. Jego pełne Imię Jahoszuah Ha MaschiJah tłumaczy się Ten Jedyny Namaszczony przez Jahwe, aby Jahwe mógł zbawiac. Oczywiście Jahszua jest Synem Bożym, o którym Jan Chrzciciel, który Go poprzedzal ( za mną idzie Większy ode mnie) powiedział : Jam głos wolajacego napustkowiu Prostuje drogi dla Jahwe. Szalom.:-)

    1. Chyba się nie zrozumieliśmy.
     Pan Jezus jest Bogiem stworzycielem wszystkiego.
     Nie ma dwóch Bogów był jest i będzie tylko On Jezus Chrystus.
     To sam Bóg zszedł na ziemię aby nas zbawić. Nikogo nie wysyłał ani nie nikim się nie wręczył sam nas zbawił.

     1. Errata. Czeski błąd. Zamiast słowa wydaje
      Powinno być słowo wyrwie. Sorki:-)

 7. Mam pytanie gdzie można “Narodziny Jezusa” obejrzeć na internecie. Jutro mam mniej więcej 4 godziny wolnego czasu to bym sobie obejrzał.

 8. Ludzie chca, zeby bylo milo. A jak ktos im napomknie o osobistych wyrzeczeniach w imie wiecznego zycia to chca nawet po twarzy dac. Tak silnie zniewalajacy jest duch tego swiata.

 9. Piękny i mądry tekst! 🙂
  Zaskakujące, jak za każdym razem można odkryć coś nowego… 😮

 10. Piotr, czyli kamień, nie skała

  Bóg udowodnił, że nawet przez kogoś, kto nie posiada majątku, władzy i znajomości może zmienić oblicze świata i tok myślenia człowieka.
  Natomiast nawet ci, którzy posiadają dziś władzę i pieniądze (jak np. KRK) gdyby nie wykorzystywali autorytetu Jezusa nikt by ich nie chciał słuchać.
  Czyli nawet oni potrzebują podparcia Kogoś, kto w oczach świata nie posiadał niczego, aby móc czerpać z tego materialne korzyści i życie w luksusie – zupełne przeciwieństwo tego jak żył i jakie wartości wyznawał Jezus.

 11. Ta sekta “Jezus bez religii” “uzdrowienia.com” zanegowała natchnienie pism starego Testamentu, a Boga Jahwe nazwali diabłem!!!! Twierdzą tym samym że Jezusa posłał inny Bóg, nie Jahwe. To jest neo gnostycyzm, moim zdaniem bardzo niebezpieczna duchowo sekta. Trzeba by bić na alarm i przestrzegać przed takimi zwodzicielami!!!! Może kogoś to uchroni przed wpadnięciem w ich sidła.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: