Niechaj to doświadczenie będzie przykładem dla innych jak można być zwiedzonym.

Oto moja historia związana z pozycją Boba Gerogea.

Około miesiąca temu rozmawiałem z Kasią z Kielc o obowiązującym nas prawie. Z tego co pamiętam jest ona sceptycznie nastawiona do ważności Prawa Boga, by nie powiedzieć utwierdzona w tym już.

Raptem około dwóch tygodni temu widząc zapewne moje teksty o ważności Prawa Boga, wysłała mi smsem tę pozycję książkową. Zainteresował mnie tytuł wkomponowujący  się w trend tego bloga. Samą Katarzynę uważam za poszukującą Boga młodą dziewczynę, siostrę w wierze. Pomyślałem “biblijne chrześcijaństwo”, nie ma nic lepszego dla mnie niż taka pozycja. Co prawda byłem lekko zdystansowany, bo jednak wiedziałem, że Katarzyna jest przeciwna Prawu Boga opierając się na wielkiej łasce dla wszystkich. Jednakże widząc w internecie cenę książki ( 2zł) postanowiłem zakupić. Książkę mi przysłano. Spoglądam na okładkę, na tylną okładkę, czytam opis:

 

“Gdy chrześcijanie poddani są Prawu rezultaty są zawsze takie same. Konsekwencje to strach, poczucie winy”.

 

Pomyślałem sobie: orzesz ty orzeszku. Spalę tę książkę. Myślę że był to bardzo zdrowy odruch utwierdzonego w wierze człowieka.

Zrodziła się inna myśl: a gdzie twoja rzetelność Piotr.. Ok lecę do internetu. UE jeszcze nie wyłączyła. Brawo 🙂

Teraz na poważnie. Trafiam na stronę:

 

http://www.evangelicaloutreach.org/bob_george.htm

Tam informacja o Bobie zwodzicielu.

Bob George jest duchową żmiją”

 

Ostrzeżenie przed fałszywym nauczycielem :

Bob George otrzymał nagrodę od stowarzyszenia Skull and Bones za szerzenie swoich demonicznych doktryn, które rozpowszechnia głównie w swojej audycji radiowej. Oto kilka z jego trucizn, którymi zaraża słuchaczy :
– osoba nowo-narodzona będzie zbawiona, nawet jeśli popełni samobójstwo, co jest sprzeczne z naukami Pisma, które mówią, że grzech może nas zaprowadzić do piekła nawet po nowo-narodzeniu;
– grzech nie stanowi problemu;
– rozpusta jest dopuszczalna;
– głosi on fałszywe nauczanie o łasce

Biblia przestrzega nas przed fałszywymi prorokami i łaszywą nauką – 2 List Piotra 2: 1 – 3.

Ten człowiek zwiódł już wielu, którzy słuchają nauczania “raz zbawiony – zbawiony na zawsze”.

 

Mało tego. Jego pozycję wydało wydawnictwo Vocatio. Jest to katolickie wydawnictwo.

 

Konkluzja. Wiele osób szczerze poszukuje Boga i nie może w potoku różnych denominacji, religii, znaleźć odpowiedzi na nurtujące ich zagadnienia dotyczące wiary. Jest to analogiczna sytuacja do porzuconej przez chłopaka 15 latki, gdzie frustracje i beznadzieja lokowane są w nieodpowiednim towarzystwie “pomagającym” wyjść z tego patu.

Brak Prawa powoduje dowolność grzeszenia, a wtedy owce idą na rzeź.Jezus zmarł za moje grzechy, więc mogę grzeszyć. Nie muszę znać Prawa. Jezus wypełnił Prawo a ja nie muszę…

 

Miałem napisać o tym osobny tekst, ale mimo wszystko przeniosę moje myśli na ten wpis.

Bóg w Zachariaszu daje przykład jak wiele osób pójdzie na rzeź

 

 

I stanie się w owym dniu, że fałszywi prorocy okryją się hańbą, każdy z powodu swego widzenia, gdy wystąpi jako prorok. I nie będą się przeoblekać we włosiennicę, aby mamić.” Zach 13

 

Owi pastorzy sprawy sobie nie zdają jaka kara na nich spadnie. W dalszej części Zachariasza jest mowa o stosunku

 

Ocknij się, mieczu, przeciwko mojemu pasterzowi i przeciwko mężowi – mojemu towarzyszowi! – mówi Pan Zastępów. – Uderz pasterza i będą rozproszone owce, Ja zaś zwrócę swoją rękę przeciwko maluczkim. (8) I stanie się w całym kraju – mówi Pan: Dwie trzecie zginą i pomrą, a tylko trzecia część pozostanie z nim. (9) Tę trzecią część wrzucę w ogień i będę ją wytapiał, jak się wytapia srebro, będę ją próbował, jak się próbuje złoto. Będzie wzywać mojego imienia i wysłucham ją. Ja powiem: Moim jest ludem, a ona odpowie: Pan jest moim Bogiem

Tak będzie i z grupą nazywającą się kościołem Jezusa.

Dlatego sami badajcie. To co pisuje na blogu jest nie poddaniem się autorytetom kościołów, ale własnymi poszukiwaniami na podstawie biblii i w konfrontacji z nią.

“Umiłowani,
nie dowierzajcie każdemu duchowi,
ale badajcie duchy, czy są z Boga,
gdyż wielu fałszywych proroków
pojawiło się na świecie.” 

 

 

Niestety ale część osób poszukujących Boga załamana brakiem poznania na początku swej drogi, poddaje się i trafia jak porzucona nastolatka w ręce bandyty dającej jej fałszywe poczucie bezpieczeństwa.