Chrześcijanie biblijni. Nie wierz tak jak autorytety świata. W Jezusa wierz!

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Czy Prawo Boże nas nadal obowiązuje?

Nie obowiązuje tylko matkę wszetecznic i tych, którzy ją naśladują:

 

 

Updated: 19 grudnia 2016 — 13:41

29 komentarzy

Add a Comment
 1. Tradycja czy Prawo Boga? To pierwsze to falszywy wymysl ludzki, a to drugie to natchnione Boze nauki.

 2. Dokładnie, albo jesteś fundamentalistą albo tradycjonalistą, z tym, że Ci drudzy uważają, że tylko oni znaleźli ścieżkę zbawienia z uczynków, dogmatów i sakramentów…

  1. Nie wiem po moim chrzcie zauważyłam że ataki na mnie się nasiliły. Wcześniej jak mówiłam ludziom żeby czytali PŚ to brali to na lekko a teraz wręcz atakują jakby mogli to zrobiliby mi coś najchętniej żebym tylko się nie odzywala. Na mieście nieznajomi mówią mi dzień dobry uśmiechają się a inni patrzą ze złością. Te wszystkie sytuacje wokół mnie ostatnio tworzą się tylko żebym grzeszyla nagonki do sporów itp czuje się tym przytloczona nie ogarnę tego sama tyle trzeba mieć cierpliwości i łagodności modlę się żeby Bóg mnie poddzwigal bo bez Niego już zalamalabym się.

   1. U mnie jest dokładnie tak samo. Z tym, że procent sytuacji kryzysowych/ nerwowych/ nastawionych na kłótnie sięgnął zenitu. Ta moja stara natura jest najtrudniejsza do zwalczenia, dlatego szatan sprawnie posługuje się innymi by mnie tylko sprowokować. Niestety udaje mu się. Atak z każdej strony, szczególnie w środowisku, w którym się mieszka jest trudny do odparcia. Modlę się codziennie o wytrwałość i pomoc w “ukrzyżowaniu” starej natury… Bądźcie proszę ze mną Bracia i Siostry.

    1. Nom ja właśnie też się modlę. Nawet jeśli mamy cały tydzień mamy zły to trzeba ufać i wierzyć. Bóg chce naszego dobra i żebyśmy wyciagali wnioski.
     A jeszcze tyle ważnych rzeczy miałam robić ale dzięki Bogu małymi krokami doprowadzi mnie do tego wszystkiego. Duch Święty będzie mi wszystko mówił.
     Ostatnio dosadnie zrozumiałam co znaczy wers”Przeciwnik wasz, diabeł, jak lew ryczący krąży szukając kogo pożreć. Mocni w wierze przeciwstawcie się jemu!” Uff nasz Bóg jest Niesamowity

  2. A Franciszek nazwal tych co sá fundamelistami niebezpiecznymi ludzmi, w ONZ w 2015r.

   1. Zgadza się, nie dość, że niebezpieczni, to kompletnie nie życiowi w XXI wieku…

    1. Jak sie wezmie na serio Boze nauki to ludzie potrafia sie autentycznie stac dla nas bardzo upierdliwi, i to nie jest ich osobista wola sprawcza, lecz wplywu wywieranego na nich przez sily ksiecia ciemnosci ( mowa oczywiscie o ludziach zwiedzionych, ale o normalnej duchowosci ).

   2. Niebezpieczni to mogą być ci co robią te zamachy bombowo-wybuchowe w metrach, na bazarach, w sklepach itd. …komuś się coś poprzewracało w głowie :/

 3. Na czym polega Prawo Boga? Adminie, ostatnio sporo o nim piszesz. Czy istnieje jakaś lista przepisów, której należy przestrzegać? Czytam, ST i poznałam 10 przykazań, które Bóg ofiarował Mojżeszowi na górze Synaj, ale poza tym nie wiem czego Pan ode mnie oczekuje.

  1. generalnie wiele z Prawa jest zawarte w NT. Nie ma takiej listy. Bóg Cię Marta zaprowadzi do swego Prawa. Szukaj Boga a On wskaże Ci to czego od Ciebie wymaga.

   1. Poddajmy się Jego Duchowi a On nas poprowadzi.

    Ezechiela 36

    (26) I dam wam serce nowe, i umieszczę nowego ducha w was, i usunę serce kamienne z waszego ciała, a dam wam serce mięsiste.

    (27) Mojego Ducha włożę do waszego wnętrza i spowoduję, że będziecie postępować według moich rozporządzeń, będziecie przestrzegać moich postanowień i wykonywać je.

 4. Hej Piotrze a dzisiaj czytałem sobie Izajasza z rana i Pan natchną mnie tym wersetem dokładnie chodzi mi o” 28.17″

  “Dlatego tak mówi Wszechmocny, Pan: Oto Ja kładę na Syjonie kamień, kamień wypróbowany, kosztowny kamień węgielny, mocno ugruntowany: Kto wierzy, ten się nie zachwieje.
  28:17
  I uczynię prawo miarą, a sprawiedliwość wagą. Lecz schronienie kłamstwa zmiecie grad, a kryjówkę zaleją wody”

  I albo nie rozumiem albo nie chce zrozumieć jak można odrzucać Boże Prawo przecież nie da rady żyć po Bożemu bez prawa Boga, ale też trzeba wiedzieć że bez Jezusa prawo jest martwe pozdrawiam

  1. Ludzie tworzą własną teologię i boja się prawa bo Prawo jest surowe, a oni chcą zyc własnym zyciem nie zastanawiając się czy dobrze czynią.
   No cóż z kościoła rzymu do kościoła rzymu przesiadka, tylko Marii się nie czci.

   1. Problem w tym, iz czlowiek wspolczesny nie chce i co gorsza, ani mysli ponosic wyrzeczenia w imie zbawienia i wiecznego zywota, gdyz tak jak zyje ( letniacko ) jest mu zwyczajnie dobrze.

   2. To prawda Marii sie juz nie czci,za to chlubi się wiedzą,spiskami,wyższością nad innymi,autorytetem pastora….
    Matze wejdź na fb to się przekonasz jak łatwo można znaleźć wymówkę i odrzucać słowa Chrystusa.
    A i przy okazji zostaniesz wyzwany od żydostwa i literalnych.
    Niech Pan Jezus Chrystus otworzy oczy swoim dzieciom,żeby były posłuszne Jego przykazaniom.Amen.

    1. Siostrzyczko jestem 🙂 (składałaś mi życzenia urodzinowe w niedziele )
     Po prostu tego nie rozumiem 🙁

     1. Oj widzisz Dariusz zapomniałam twojego nicka z dp ? wybacz.
      Starość nie radość ☺

      1. Aż taka stara nie jesteś, co mają powiedzieć ludzie, którzy dożywają setki i więcej? 🙂 😀

      2. Nie szkodzi Lenka 🙂
       tak rzadko ostatnio się odzywam na blogu, że miałaś prawo

 5. Na świecie są tylko dwie grupy ludzi. Jedni to naśladowcy Abla, a drudzy Kaina.
  Abel pełnił wolę Boga i czcił Boga tak jak Ten wymagał. Natomiast Kain czcił Boga tak jak sam uważał za stosowne i uważał że tak powinno być ignorując wszelkie Boże Prawa i nakazy. Aby robić to co uważał w swoim mniemaniu za słuszne posunął się nawet do zabójstwa brata.
  Abel jest symbolem niewielkiej grupki która słucha Boga, natomiast Kain reprezentuje ogromną grupę, która sama decyduje o tym jak i kiedy należy oddawać cześć Bogu i która posunie się nawet do przemocy aby autoryzować stworzoną przez siebie religię, która tylko z pozoru oddaje cześć prawdziwemu Bogu a w rzeczywistości jest kultem stworzenia nie Stwórcy.

  1. Prawda. Tylko niewielka grupka ludzi przedklada potrzeby duchowe ( lacznosci z Bogiem ) nad cielesne ( szczescia doczesnego ).

  2. Dzięki za twój komentarz Cupak,bardzo mądrze przedstawiający istotę problemu słuchania Boga i należenia tylko do Niego.

 6. Czytajcie arcywazny i arcyciekawy tekst z Serii Paradoks Pawła cz 3. Po prostu REWELACJA. NARESZCIE KTOS POŻĄDNIE I BEZ ŻADNYCH WATPLIWOSCI WYJAŚNIŁ TEMAT PRZESTRZEGANIA LRAWA BOŻEGO. BEZCENNE ! CZYTAJCIE I DRUKUJCIE :
  TEKST JEST POD FILMEM
  https://koscioldrogi.wordpress.com/2016/12/08/paradoks-pawla-czesc-3-dlaczego-pawel-jest-taki-trudny-do-zrozumienia/

  Szalom;)

  1. Dzięki. Wartościowy materiał. Podałam dalej… 🙂
   Kto może, ten zrozumie…

 7. “A wy będziecie mi królestwem kapłańskim i narodem świętym. Takie są słowa, które powiesz synom izraelskim. Wyjscia 19:6” – do Izraelitów

  “Ale wy jesteście rodem wybranym, królewskim kapłaństwem, narodem świętym, ludem nabytym, abyście rozgłaszali cnoty tego, który was powołał z ciemności do cudownej swojej światłości” 1 Piotra 2:9 – do do wychodźców rozproszonych w Poncie, Galacji, Kapadocji, Azji i Bitynii.

  Izrael to ten sam lub Boży dzisiaj

  “Wierność i prawo są dziełami rąk jego, Wszystkie jego nakazy są niezawodne, Ustanowione na wieki wieków, Pełnione w wierności i prawości. Zesłał odkupienie ludowi swemu, Ustanowił na wieki swoje przymierze. Święte i straszne jest imię jego.” Psalm 111:7-9

 8. Ale fajnie zrobiony mem- pasuje do tematu… no i nie wiedziałam że Franz ma takie żółte zęby 😀 za dużo kawy pewnie 😀

 9. Nikomu nic winni nie bądźcie prócz miłości wzajemnej; kto bowiem miłuje bliźniego, zakon wypełnił. Przykazania bowiem: Nie cudzołóż, nie zabijaj, nie kradnij, nie pożądaj i wszelkie inne w tym słowie się streszczają: Miłuj bliźniego swego jak siebie samego. Miłość bliźniemu złego nie wyrządza; wypełnieniem więc zakonu jest miłość. Rzymian 13

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: