We wrześniu tego roku w szoku byłem, kiedy dowiedziałem się o wzroście cen za OC o około 50%. Wtedy jednak uznałem to za kolejny ukryty podatek. Prawda jest jednak jeszcze bardziej bolesna, a poznałem ją ledwo dzisiaj. Link4 oferuję zniżkę ok 30% za…..zgodę kierowcy na monitorowanie jego stylu jazdy, który będzie monitorowany dzięki specjalnej aplikacji.

 

“Na Zachodzie, m.in. w Wielkiej Brytanii, Włoszech czy Francji, specjalne urządzenia oraz aplikacje mobilne od kilku dobrych lat stosowane są do monitorowania zachowań zmotoryzowanych. Szczególną popularność zyskały wśród młodych osób. Statystycznie powodują one bowiem więcej wypadków i płacą wyższe składki za polisy, a dzięki tej technologii mogą udowodnić ubezpieczycielowi, iż mimo braku doświadczenia są dobrymi kierowcami

W skrócie: na podstawie zapisu stylu jazdy firma ubezpieczeniowa zgadza się obniżyć składkę, ale jeśli dane wykażą częste przyspieszanie i hamowanie, jazdę z większą niż dopuszczalna prędkością, a nawet jazdę w nocy – składka rośnie.

Na początku 2017 r. ubezpieczenia wykorzystujące informacje o stylu jazdy mają pojawić się w Polsce. Wprowadzi je Link4, które już kilkakrotnie przekładało premierę tego rozwiązania. Z ostatnich informacji wynika, że zaproponuje kierowcom 30 proc. rabatu w zamian za dane dostarczane przez aplikację, która testowana jest od kilkunastu miesięcy.

źródło: http://www.motofakty.pl/artykul/do-30-znizki-na-oc-za-monitorowanie-auta-to-juz-oficjalne.html

 

Zasada małych kroczków. Najpierw podwyższyli kosmicznie opłaty za OC. Następnie oferują rabat, za zgodę na inwigilację. To pokazuje nie tylko, iż biblijny Wielki Ucisk jest bliziutko, ale jak cały system finansowo-kulturowo-edukacyjno-polityczny pracuje i jest zarządzany przez antychrześcijan. Zgodnie z zapisem w Biblii:

 

„Wiemy, że jesteśmy z Boga, cały zaś świat leży w mocy Złego