Chrześcijanie biblijni. Nie wierz tak jak autorytety świata. W Jezusa wierz!

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Podstawy Ewangelii- zmiana myślenia jest warunkiem zgładzenia grzechów.

W najnowszym filmie Michała ciekawie o:

 

-różnicy między Dobra Nowiną a ewangelią

-pochodzeniu ewangelii ze ST

-jak mogą być zgładzone grzechy nasze, warunki zgładzenia grzechu.

 

 

 

Updated: 12 grudnia 2016 — 12:02

27 komentarzy

Add a Comment
 1. Co jak co ale podążanie za Jezusem Chrystusem wymaga nie lichej dawki męstwa i wytrwałości. To nie jest droga dla słabeuszy, jak to się wielu letniakom wydaje.

 2. Czasami trzeba się zwyczajnie przyznać szczerze do swojej słabości i prosić Boga o prowadzenie oraz napełnienie siłą. Sami niewiele możemy. PS : jak zwykle uważam za cenne nauczanie Michała, ale dzisiaj jeszcze bardziej podoba mi się to, że mówi w łagodniejszy, milszy sposób 🙂

  1. mi się też podoba ten film, zresztą fajnie wita się ze wszystkimi typu: “Dzień dobry, Bóg jest nadal dobry! 😀 , i też że niejako mówi łagodniej niż zwykle 😀

 3. dziękuję ten film w imię Jezusa Chrystusa :)Chwała Bogu 🙂

 4. Piotr, czyli kamień, nie skała

  List do Hebrajczyków 4:9 jest poprawnie przetłumaczony w Nowej Biblii Gdańskiej, gdzie dopisane jest w przypisach “szabatowanie”.
  Dziwne, że protestanckie przekłady nie są tu wiarygodne i zamieniają precyzyjne określenie “szabat” na ogólnikowe i niewiele znaczące “odpoczynek”.
  Michał dobrze zauważył, że w dobrym zborze nie ilość ludzi się liczy, ale nawet garstka, ale ta która zachowuje Prawa Boga.

 5. SWIADOMY tego co czci babilonczyk ( katolik, mahometanin, buddysta, odstepczy protestanci itd. itp. ) jest sluga diabla.

 6. Ostatnio się zastanawiałem..Dlaczego Bóg wybrał akurat sobotę jako szabat, a nie jakiś inny dzień tygodnia (np. tak, żeby komuś było wygodnie w konkretny dzień)

  1. Piotr, czyli kamień, nie skała

   Nie wybrał sobie soboty, tylko wybrał sobie siódmy dzień 🙂 A że to akurat sobota to już co innego 😉
   Większość kojarzy Szabat tylko z odpoczynkiem, a naprawdę garstka kojarzy go z Dziełem Stworzenia. A przecież to właśnie z tego Dzieła wynika odpoczynek 🙂

 7. Chrzescijanin powinien sluzyc wytezona praca Bogu i ludziom dobrej woli ( szczegolnie tym bladzacym ), a mroki tego upadlego swiata omijac szerokim lukiem.

 8. Wy tak myślicie na tym forum ?

  Że jadanie świni i nie czczenie szabatu jest ścianą do zbawienia?

  1. NIKT TEGO NIE POWIEDZIAŁ.

   1. No ale wypowiedzi tego brata tak brzmią.

    1. Prawda jest taka, że jeśli ktoś chce się naprawdę poddać Bogu, to tak czy owak Bóg go zaprowadzi do swego Prawa i wtedy dziecko Boże z miłości do Ojca będzie przestrzegało tego Prawa.
     Nie jem świń i świętuje szabat, ale nie uważam, że jest ono wymagane w zbawieniu.
     Michał słusznie mówi o zmianie myślenia, o odejściu od grzechu to jest warunek zbawienia: odejście od grzechu.

     1. Ja chcę przestrzegać i wierzę, że to robię: Nie osądzam tych co nie jedzą jak ty np, ale ten brat ciągle gada o jednym i tym samym w filmikach chyba że zawsze akurat słyszę o szabacie i świniojadach. On też jest wyniosły. Mogę się mylić. Ale tak to odbieram nie czuję w tym miłości, jeśli jak nawet ma racje. PRAWDA podana źle też może zabić. Przykład 12 wysłanników co 10 roznosili prawdziwe historie, że są giganci i ta PRAWDA była skutkiem jak sami wiecie 40 lat dodatkowych na pustyni. PRAWDA ma wynikać z MIŁOŚCI sam się przekonałem jaki byłem PYSZNY wiedząc coś i niby mówiłem DOBRZE, ale moja postawa dawała wielu do życzenia.

      Rzymian 14:1
      A słabego w wierze przyjmujcie, nie wdając się w ocenę jego poglądów.
      14:2
      Jeden wierzy, że może jeść wszystko, słaby zaś jarzynę jada.
      14:3
      Niechże ten, kto je, nie pogardza tym, który nie je, a kto nie je, niech nie osądza tego, który je; albowiem Bóg go przyjął.
      14:4
      Kimże ty jesteś, że osądzasz cudzego sługę? Czy stoi, czy pada, do pana swego należy; ostoi się jednak, bo Pan ma moc podtrzymać go.
      14:5
      Jeden robi różnicę między dniem a dniem, drugi zaś każdy dzień ocenia jednakowo; niechaj każdy pozostanie przy swoim zdaniu.
      14:6
      Kto przestrzega dnia, dla Pana przestrzega; kto je, dla Pana je, dziękuje bowiem Bogu; a kto nie je, dla Pana nie je, i dziękuje Bogu.
      14:7
      Albowiem nikt z nas dla siebie nie żyje i nikt dla siebie nie umiera;
      14:8
      Bo jeśli żyjemy, dla Pana żyjemy; jeśli umieramy, dla Pana umieramy; przeto czy żyjemy, czy umieramy, Pańscy jesteśmy.
      14:9
      Na to bowiem Chrystus umarł i ożył, aby i nad umarłymi i nad żywymi panować.
      14:10
      Ty zaś czemu osądzasz swego brata? Albo i ty, czemu pogardzasz swoim bratem? Wszak wszyscy staniemy przed sądem Bożym.
      14:11
      Bo napisano: Jakom żyw, mówi Pan, ugnie się przede mną wszelkie kolano i wszelki język wyznawać będzie Boga.
      14:12
      Tak więc każdy z nas za samego siebie zda sprawę Bogu.
      14:13
      Przeto nie osądzajmy już jedni drugich, ale raczej baczcie, aby nie dawać bratu powodu do upadku lub zgorszenia.
      14:14
      Wiem i jestem przekonany w Panu Jezusie, że nie ma niczego, co by samo w sobie było nieczyste; nieczyste jest jedynie dla tego, kto je za nieczyste uważa.

      1. 14:15
       Jeżeli zaś z powodu pokarmu trapi się twój brat, to już nie postępujesz zgodnie z miłością; nie zatracaj przez swój pokarm tego, za którego Chrystus umarł.
       14:16
       Niechże tedy to, co jest dobrem waszym, nie będzie powodem do bluźnierstwa.
       14:17
       Albowiem Królestwo Boże, to nie pokarm i napój, lecz sprawiedliwość i pokój, i radość w Duchu Świętym.
       14:18
       Bo kto w tym służy Chrystusowi, miły jest Bogu i przyjemny ludziom.
       14:19
       Dążmy więc do tego, co służy ku pokojowi i ku wzajemnemu zbudowaniu.
       14:20
       Dla pokarmu nie niszcz dzieła Bożego. Wszystko wprawdzie jest czyste, ale staje się złem dla człowieka, który przez jedzenie daje zgorszenie.
       14:21
       Dobrze jest nie jeść mięsa i nie pić wina ani nic takiego, co by twego brata przyprawiło o upadek.
       14:22
       Przekonanie, jakie masz, zachowaj dla siebie przed Bogiem. Szczęśliwy ten, kto nie osądza samego siebie za to, co uważa za dobre.
       14:23
       Lecz ten, kto ma wątpliwości, gdy je, jest potępiony, bo nie postępuje zgodnie z przekonaniem; wszystko zaś, co nie wypływa z przekonania, jest grzechem.

       1. Chociaż widzę, że się zmienił w późniejszych materiałach. W sumie tak każdy się UCZY cały czas 🙂

       2. Jeszcze to bym dodał:

        1Piotra3
        13I któż wyrządzi wam co złego, jeżeli będziecie gorliwymi rzecznikami dobrego? 14Ale chociażbyście nawet mieli cierpieć dla sprawiedliwości, błogosławieni jesteście. Nie lękajcie się więc gróźb ich i nie trwóżcie się. 15Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, 16lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem.

      2. ale ten brat ciągle gada o jednym i tym samym w filmikach chyba że zawsze akurat słyszę o szabacie i świniojadach’

       Trzeba się o Michała modlić…

       1. Piotr, czyli kamień, nie skała

        Michał już poruszył ten temat dlaczego w większości przypadków mówi o tym. I jest to dobry i zasadny powód moim zdaniem.
        Dzieję się tak ponieważ na słowo “kradzież”, “cudzołóstwo”, “morderstwo” wszyscy jednoznacznie reagują – grzech! Jest to prawidłowa reakcja oczywiście. Natomiast mało kto na myśl o szabacie myśli o grzechu. A przecież to przykazanie po 1 jest w Dekalogu, po 2 dość wysoko, po 3 jest bardzo rozbudowane!
        Co do świni to nie dość że mówi o tym Bóg, to jeszcze mówi o tym medycyna. Jest to niezdrowe po prostu. Stąd wynika, że Bóg stworzył świnię nie jako pokarm, ale jako odkurzacz. O tym też mało kto wie i naucza.
        Nie sztuką jest poruszać tematy oklepane, które wszyscy znają i z którymi wszyscy się zgadzają. Sztuką jest poruszyć coś o czym większość nie wie, bo nikt o tym nie mówi i nie uczy i z czym większość się nie zgadza. To są często punkty w których szatan działa najprężniej, bo przez nieświadomość ludzi.

      3. Adamie

       List do Rzymian nie jest usprawiedliwieniem dla spożywania świni. O czym pisze Paweł w tym rozdziale?

       1. O ludziach słabych w wierze, którzy ledwo co przeszli na chrześcijaństwo, albo chcą od niego odejść lub mają jakieś tam problemy duchowe czy coś innego. U takich są poważniejsze problemy niż ich dieta i to takimi problemami trzeba się zająć w pierwszej kolejności.

       2. O POKARMACH! Czy Paweł, faryzeusz i znawca zakonu nazwał pokarmem dosłownie wszystko, co człowiek chciałby sobie zjeść, czy raczej to, co Tora definiuje jako pokarm? Czy przez “Wszystko” Paweł rozumie że można jeść DOSŁOWNIE WSZYSTKO, czy to, że można jeść Wszystko to, co Tora ZEZWALA jeść. Jeśli to pierwsze, to aż strach pomyśleć o interpretacji wersetu “WSZYSTKO mi wolno, ale nie wszystko jest pożyteczne…”

       Osobiście sam się ostatnio zastanawiam, czy znowu by nie przejść na dietę z Tory..

 9. Hmm z filmu ja zrozumiałem przesłanie: Nie ważne że będziecie nazywać Jezusa Panem. Nie ważne że on umarł za Nasze grzechy – ważne żeby przestrzegać Sabatu i nie jeść mięsa. Bo warunkiem zgładzenia grzechu jest zmiana waszego myślenia – no ja zawsze myślałem że Ofiara Jezusa zmywa moje grzechy WSZYSTKIE bo jest DOSKONAŁA- ale może on ma lepszą Biblię. Czyta fragment Dziejów apostolskich – wyrywa z kontekstu i głosi. Przyjrzyjmy się całemu fragmentowi i zobaczmy z czego lud ma się upamiętać. Czy byli to ludzie nie czczący sabatu i jedzący mięso wieprzowe???? Czy jednak ludzie którzy słuchali nauk faryzeuszy i czynili dokładnie to co nakazuje Pismo (a raczej LITERA Pisma)? Pomijając tak mało istotny fragment – że te słowa padły prawdopodobnie w świątyni (Dz. Ap 3.1 A Piotr i Jan wstępowali do świątyni w godzinie dziewiątej.
  Dz. Ap. 3.8 Zerwał się i stanął na nogach, i chodził, i wszedł z nimi do świątyni, chodząc, skacząc i wielbiąc Boga.
  Dz.Ap. 11 A gdy on trzymał się Piotra i Jana, cały lud zdumiony zbiegł się do nich w krużganku, który zwano Salomonowym. Dz.Ap. 3.14 Zaparliście się Świętego i Sprawiedliwego, a wyprosiliście ułaskawienie dla zabójcy.

  Czy oni (lud któremu Piotr i Jan głosili) nie przestrzegali sabatów? Czy nie wierzyli Pismom? A może jednak nie wierzyli w Zbawiciela – i tego dotyczy ten cytat? Dla mnie nie trzeba fakultetów żeby zrozumieć – ale każdy sam niech rozsądza. Upamiętajcie się i nawróćcie – z czego? z czczenia Sabatów do czczenia Sabatów? z niejedzenia wieprzowiny do niejedzenia wieprzowiny? Późno już więc może to ja mam zwidy…

  1. Duke przerabialiśmy to już.
   Tak to widzę: nawracasz się. Poznajesz Słowo Boga, zaczyna pracować Duch święty. On Cie prowadzi do Prawa i nie jest to warunek zbawienia i mamy nie robić nikomu przeszkód w jedzeniu świni.
   Tak po mojemu.

   1. Nie do końca sie zgadzam,bo cały czas mam wersety z Izajasza,które pokazują co się stanie z ludźmi,którzy jedzą właśnie mięso nieczyste.66:15Iz.

    1. celnełaś w punkt Lena. Akurat przygotowuje opracowanie na ten temat 🙂

     1. No to świetnie?,czekamy na artykuł.

 10. Dodam że moja wypowiedź dotyczy głównie cytatu z Dz. Ap. 3.19 Przeto upamiętajcie się i nawróćcie się, aby były zgładzone grzechy wasze, czyli ok połowa filmu – od 5 minuty. Paradoks – to z czego on się wyśmiewa jako “inna ewangelia” 7:30 sekunda – heh nawet nie chce mi się przytaczać cytatów na które pluje ten “Ewangelista” tym swoim sarkazmem – ale dla porządku chociaż to:
  Jana 6:40 To bowiem jest wolą Ojca mego, aby każdy, kto widzi Syna i wierzy w Niego, miał życie wieczne. A ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym”. – Tak wyrazisty cytat – a on stawia Sabat i nie jedzenie mięsa ponad to? Zwłaszcza że było to mówione do ludzi którzy prawdopodobnie właśnie to czynili dla swojego “zbawienia”. Ehh faryzeusze i dzisiaj nauczają – sami rozsądźcie w duchu i w modlitwie – przecież badacie Słowo. Która to jest ta inna ewangelia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: