Chrześcijanie biblijni. Nie wierz tak jak autorytety świata. W Jezusa wierz!

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Promocja: nawigacja gratis dla każdego!!

jakioduchrzadzitoba

Updated: 9 grudnia 2016 — 13:36

36 komentarzy

Add a Comment
 1. Ten kto mimo ponaglen i napominan nas samych i wspolnoty wiernych, nie przestaje nam szkodzic nie jest naszym zwiedzionym bliznim, ani tym bardziej bratem, a nedznym, podlym gadem-diabelskim pomiotem.

 2. Paradoksalnie trudniej sie ewangelizuje nie umyslowych, a fizycznych. Dlaczego? To proste. Robotnik roznoraki/ Rzemieslnik/Uczciwy Przedsiebiorca, ktory ciezko zasuwa, by wukarmic siebie i swoja rodzine, nie trawi rozwleklych banalow. Lubi za to tresci dosadne i dobitne. Naszym zadanie jest glosic nauki Jezusa Chrystusa w sposob zwiezly i ciekawy, ale i kulturalny.

 3. Osoba, ktora pracowac/byc pozytecznym czlonkiem spoleczenstwa NIE CHCE, zbawiona byc nie moze.

 4. Konsumowaniem roznych napojow wyskokowych-trunkow/zazywaniem lekkich srodkow narkotycznych typu marihuana zajmuja sie z reguly osoby, ktore nie potrafia inaczej w przyjemny sposob spedzic wolnego czasu po pracy. To tak na marginesie.

 5. Detmold twoje teksty są the best ????????

  1. Chciales polot, to i masz go 😉 . Ps. Artur jestem 😉 .

   1. Chamuj Artur bo miarka juz na Ciebie idzie.

    1. Owszem może być zbawiona.

 6. Błogosławionego Szabatu , pokój wam wszystkim w Jezusie Chrystusie Panu naszym , Amen.

  1. Piotr, czyli kamień, nie skała

   Niech Bóg w swoim świętym czasie napełni nas siłą, pokojem i wyposaży we wszystko niezbędne do tego, do czego nas powołał.
   Szabat Szalom

   1. Błogosławionego Szabatu Kochani 🙂

 7. Ten swiat jest tak duchowo zgnily, iz musi zostac przez Boga zniszczony.

  1. Bóg jest Wspaniały dziś dowiedziałam się że mój brat przyrodni i jego rodzina przebudzila się. Mają takie poglądy jak ja i większość zapewne Was. Dawno ze sobą nie rozmawialiśmy ale dziś tak nam zeszło się na rozmowie. Tak modlilam się żeby moja rodzina przebudzila się. Niektórzy odrzucają Boga,inni przyjmują..Módlmy się aby jak najwięcej osób otworzyło swe serca na Boga♡♡♥

   1. Chwała Bogu na wieki wieków! To wspaniała wiadomość 🙂 Raduję się za każdym razem gdy czytam/widzę, że ktoś się przebudził. Dla Boga nie ma rzeczy niemożliwych ♥
    Błogosławionego Szabatu dla Wszystkich! 🙂

   2. Ojejku, wspaniałe! Oby było tak dalej! Powodzenia życzę! 🙂

 8. Tylko no własnie, jak tą nawigację od Boga zdobyć ?…

  1. JanekS 🙂

   Bardzo prosto: modlitwa i Pismo 🙂

   Przydaje się też pomoc braci i sióstr w wierze. 🙂

   1. Zgadzam się z Magdaleną 🙂

    “Jeśli więc wy, choć źli jesteście, umiecie dawać dobre dary swoim dzieciom, o ileż bardziej Ojciec z nieba da Ducha Świętego tym, którzy Go proszą.”
    Łk 11,13

 9. Tresci przekazywane prze funkcjonariusza watykanskiej miedzynarodowki zwanego ksiedzem nie dosc, iz sa antybiblijne, to jeszcze do tego strasznie anachronicznie ( jakby z okresu baroku ), bardzo przestarzale ( w sam raz dla umyslowosci kosciolkowych babc ) otaz totalnie odrealnione ( jakby je glosil ktos nacpany ), ze bardziej sie nie da. Nic przeto w tym dziwnego, iz tak wielu rozsadnych ludzi odwraca sie nie tyle od krk, a co gorsza od Boga…

  1. Chrzescijanin ( w przeciwienstwie do katolika ) wierzy w sily nadprzyrodzone i objasnia je w sposob nie uragajacy umyslowosci w miare rozsadnego czlowieka.

 10. Jezyk mlodziezowy coraz bardziej przypomina gware wiezienna czyli grypsere (!). Nie chodzi o to, iz jest nie zrozumialy ( mlodziez lubi byc zawsze tajemnicza ) tylko, ze jest coraz bardziej wulgarniejszy i prymitywniejszy. Poza tym slangu/zargonu uzywaja z reguly srodowiska o specyficznej, choc nie koniecznie negatywnej, atmosferze. Nie mala ala tym “zasluga” takich indywidow spod ciemnej gwiazdy w typie m.in. Popka, ktory w normalnych warunkach dostal by spory wyrok za deprawowanie nie okrzeplych umyslow.

 11. Przez to całe studio ADS, zostały usunięte 4 kanały. Więcej w komentarzach pod tym filmem.

 12. Analiza Biblii:
  1.” I widział Bóg światłość, że była dobra; i uczynił Bóg rozdział między światłością i między ciemnością.”
  Z tego wynika,ze Bog oprocz swiatlosci stworzyl rowniez ciemnosc chociaz sie tym nie chwalil,bo jezeli ciemnosc istniala na rowni z Bogiem czyli nie musiala zostac stworzona oznacza to,ze Bog nie byl pierwszym przed wszystkim

  2.” I rzekł Bóg: Niech będą światła na rozpostarciu niebieskim, ku rozdzielaniu dnia od nocy, a niech będą na znaki, i pewne czasy, i dni, i lata.”
  Czy Bog nie oddzielil dnia od nocy czyli swiatla od ciemnosci pierwszego dnia stwarzania?

  3. “I wszelkiemu zwierzowi ziemskiemu, i wszystkiemu ptactwu niebieskiemu, i wszelkiej rzeczy ruszającej się na ziemi, w której jest dusza żywiąca; wszelka jarzyna ziela będzie ku pokarmowi; i stało się tak.”
  I od tad lwy,tygrysy,pingwiny i tyranozaury zywily sie roslinkami. W innym przekladzie biblijnym byla to- trawa zielona

  4. “I dokończył Bóg dnia siódmego dzieła swego, które uczynił; i odpoczął w dzień siódmy od wszelkiego dzieła swego, które uczynił.”
  Pytanie dlaczego Bog potrzebuje odpoczynku? Niektorzy twierdza”ze to tylko taki symbol” naprawde? Bog odpoczal sobie symbolicznie?!

  5.”Teć są zrodzenia niebios, i ziemi, gdy były stworzone, dnia, którego uczynił Pan Bóg ziemię i niebo.”
  I tutaj zadanie dla ciekawych-przeanalizujcie sobie drugi opis stworzenia swiata i porownajcie z pierwszym opisem. Bo kiedy ja to zrobilam to mialam wrazenie,ze Bog stwarzal swiat dwa razy,a nie tylko raz. Ale to tylko zadanie dla chetnych

  6″Nasadził też był Pan Bóg sad w Eden, na wschód słońca, i postawił tam człowieka, którego był stworzył.”
  Dokladnie niewiadomo na wschod od czego. Swoja droga,ze tez nikt dokladnie nie zna lokalizacji dawnego rajskiego ogrodu

  7. “A rzeka wychodziła z Eden dla odwilżenia sadu; i stamtąd dzieliła się na cztery główne rzeki;”
  Tylko dwie sposrod 4 rzek mozna znalezc na mapie

  8″Ale z drzewa wiadomości dobrego i złego, jeść z niego nie będziesz; albowiem dnia, którego jeść będziesz z niego, śmiercią umrzesz.”
  Z jakiegos powodu ocena wartosci moralnych czyli wiedza o tym co jest dobre,a co zle zostala przez Boga zakazana. Pomijajac fakt,ze Adam po zjedzeniu zakazanego owocu nie umarl “dnia,ktorego z niego jadl”,ale zyl sobie jeszcze dlugie stulecia

  9.”Tedy dał Adam imiona wszystkiemu bydłu, i ptactwu niebieskiemu, i wszelkiemu zwierzowi polnemu. Lecz Adamowi nie była znaleziona pomoc, która by przy nim była.”
  Kazdorazowo Adam mowil swojemu Stworcy “ja tego nie bede robil z ta istota zywa”. Czy wszechwiedzacy Bog serio musial najpierw przyprowadzac do Adama setki zwierzat po to,zeby sie przekonac,ze to nie jest pomoc odpowiednia dla Adama?

  10.”Widząc tedy niewiasta, iż dobre było drzewo ku jedzeniu; a iż było wdzięczne na wejrzeniu, a pożądliwe drzewo dla nabycia umiejętności, wzięła z owocu jego, i jadła; dała też i mężowi swemu, który z nią był; i on też jadł.
  Motywacja Ewy bylo posiasc wiedze i dlatego ugryzla zakazany owoc,a reszte dala Adamowi-a on zezarl go bez zadnej motywacji

  11″Tedy rzekł Pan Bóg do węża: Iżeś to uczynił, przeklętym będziesz nad wszystkie zwierzęta, i nad wszystkie bestyje polne; na brzuchu twoim czołgać się będziesz, a proch żreć będziesz po wszystkie dni żywota twego.”
  Co za straszna kara dla weza! Jestem sobie w stanie wyobrazic w jakie przerazenie wpadlo biedne stworzenie” czy juz nigdy nie bede galopowal po zielonej polanie, czy juz nigdy nie bede szybowal w powietrzu jak zazwyczaj”. A proch,ktory zra weze ma nawet kopyta i ogon

  12.”A tak wygnał człowieka; i postawił na wschód słońca sadu Eden Cheruby, i miecz płomienisty i obrotny ku strzeżeniu drogi do drzewa żywota.”
  Pytanie: po co Pan Bog postawil straz obok drzewa zywota,skoro nikt z zyjacych tak czy siak tego drzewa nie widzi?

  13.”Oto mię dziś wyganiasz z oblicza tej ziemi, a przed twarzą twoją skryję się, i będę tułaczem, i biegunem na ziemi; i stanie się, że ktokolwiek mię znajdzie, zabije mię.”
  Te slowo wypowiedzial Kain do Boga po zabiciu Abla. ZARAZ-do tej pory ziemie zaludniaja Adam z Ewa. Mieli dwoch synow,teraz maja jednego-a wiec kto moglby zabic Kaina? To pytanie retoryczne powinien zadac Bog,ale nie zadal. Dodatkowo dowiadujemy sie “ze mozna sie skryc przed twarza czyli obliczem Boga”

  14.”I rzekł mu Pan: Zaiste, ktobykolwiek zabił Kaina, siedmioraką odniesie pomstę. I włożył Pan na Kaina piętno, aby go nie zabijał, ktobykolwiek znalazł.”
  Tego nie moge rozwiazac,bo zeby znac wielokrotnosc czegos powinnismy znac wartosc podstawowa a tej nie znamy

  15.”Tedy odszedł Kain od oblicza Pańskiego, i mieszkał w ziemi Nod, na wschód słońca od Eden.”
  Liczba mieszkancow-JEDEN

  16.”I poznał Kain żonę swą, która poczęła, i porodziła Enocha; i zbudował miasto, i nazwał imię miasta tego imieniem syna swego, Enoch.”
  Ciekawe skad Kain wytrzasnal sobie zone. Zeby zbudowac choc jeden budynek potrzeba conajmniej 10 ludzi,a tutaj Kain sam buduje cale miasto

  17″ Tedy urodziła Ada Jabala, który był ojcem mieszkających w namieciech, i pasterzów…A imię brata jego było Jubal, który był ojcem wszystkich grających na harfie, i na muzyckiem naczyniu.”
  Czy ten fragment nie przypomina wam mitologii np greckiej w ktorej to bogowie mieli przypisywane okreslone funcje i byli patronami w roznych dziedzinach zycia?

  1. Przeczytałem i ciekawe, pewnie znajdzie się więcej takich dziwnych motywów.. albo ktoś nieźle namieszał w Biblii.. albo jest ona po prostu metaforą, wiedzą spisaną z prastarych ksiąg ezoterycznych, heh… na pewno historię indoktrynowano.

  2. .,
   myślę, że chcesz być mądrzejszy od Boga.
   Poza tym przyszedłeś tutaj siać wątpliwości w przekaz jakim jest Słowo Boże.
   To co wypunktowałeś można znaleźć na stronach, które walczą o to, aby ludzie stracili wiarę w Boga i prawdziwość przekazu.
   Te Twoje wypunktowania nie są nic warte i świadczą o tym, że jednak słabo starasz się zrozumieć to co mówi Bóg, ale z podważaniem tego nie masz problemu.
   .,radzę Ci zejdź z tej drogi, przeczytaj Pismo Święte z 4 razy w pełnym skupieniu, a potem stań z boku i zastanów się o kim i o czym jest ta Księga.
   Jeśli z wiarą nie podejdziesz do Słowa Bożego, na nic Twoje czytanie.
   A ja Ci powiem, że Biblia jest o Jednym Prawdziwym Bogu, Słowie, które mocą swojego Ducha czyni od początku świata wielkie dzieła, aż do dziś.
   Ten Bóg,jest wszędzie, wie wszystko, zna każdą Twoją myśl i zamierzenie.
   Jest w stanie w jednej sekundzie spalić całą ziemię.
   Zastanów się czy nie warto jednak stanąć po stronie tak wielkiego Boga i Mocarza.
   Nie idź za kłamstwem, idź za Prawdą.
   Życzę Ci wielkiej wiary, takiej jak miał Abraham, Izaak, Jakub, Mojżesz, Eliasz, i wielu wielu innych, którzy stanęli po stronie Boga.
   To znaczy nic innego jak UWIERZYLI JEGO SŁOWU.
   Niech Cię poprowadzi Pan Jezus ku Prawdzie, tego Ci życzę. 🙂

   1. Tak, Basia ma rację z wiarą trzeba podchodzić do Pisma Świętego i szczera chęcią poznania Boga. A nie tak jak co niektórzy. Np W 2 dni Pismo Święte przeczytać? Ostatnio tak usłyszałam od osoby ze zapisałam się do partii i ze pismo można rozumieć tak jak się chce. Ta kobieta myśli ze mi na złość robi ale tak naprawdę sama siebie krzywdzi. Przecież każdy to wie ze bogobojnosc jest droga do poznania mądrości Boga.

  3. Cześć, chciałabym Ci pokazać trochę inną perspektywę na przytoczone przez Ciebie fragmenty Słowa Bożego. Dużo tego trochę dałeś/-aś, dlatego odpowiem Ci na początku na kilka z tych punktów, bo inaczej chyba napisałabym całą książkę 🙂

   „1.” I widział Bóg światłość, że była dobra; i uczynił Bóg rozdział między światłością i między ciemnością.”
   Z tego wynika,ze Bog oprocz swiatlosci stworzyl rowniez ciemnosc chociaz sie tym nie chwalil,bo jezeli ciemnosc istniala na rowni z Bogiem czyli nie musiala zostac stworzona oznacza to,ze Bog nie byl pierwszym przed wszystkim”
   ten werset opisuje stworzenie dnia i nocy, bo werset kolejny mówi „Światło nazwał Bóg dniem, a ciemność nazwał nocą.”Rdz 1,5

   „2.” I rzekł Bóg: Niech będą światła na rozpostarciu niebieskim, ku rozdzielaniu dnia od nocy, a niech będą na znaki, i pewne czasy, i dni, i lata.”
   Czy Bog nie oddzielil dnia od nocy czyli swiatla od ciemnosci pierwszego dnia stwarzania? „
   -tak, oddzielił, ale nie ma tu żadnej sprzeczności, ponieważ najpierw rozdzielił dzień od nocy, a potem wymyślił że dorobi jeszcze ciała niebieskie na sklepieniu dla bardziej szczegółowych funkcji („niech się staną latarnie na sklepieniu nieba dla oświetlania ziemi i aby oddzielały dzień od nocy. Niech będą znakami wskazującymi pory czasu, dni i lata). Tak jak artysta tworzy obraz – rysuje najpierw zarysy, a potem domalowuje szczegóły.

   „12.”A tak wygnał człowieka; i postawił na wschód słońca sadu Eden Cheruby, i miecz płomienisty i obrotny ku strzeżeniu drogi do drzewa żywota.”
   Pytanie: po co Pan Bog postawil straz obok drzewa zywota,skoro nikt z zyjacych tak czy siak tego drzewa nie widzi?”
   -może dla ochrony przed szatanem i jego aniołami

   „17″ (…)A imię brata jego było Jubal, który był ojcem wszystkich grających na harfie, i na muzyckiem naczyniu.”
   Czy ten fragment nie przypomina wam mitologii np greckiej w ktorej to bogowie mieli przypisywane okreslone funcje i byli patronami w roznych dziedzinach zycia?”
   -Nie, ponieważ Biblia mówi, że jest tylko jeden Bóg i tylko Jemu wolno oddawać pokłon i Mu służyć („Panu, Bogu swemu, będziesz oddawał pokłon i Jemu samemu służyć będziesz”Łk 4,8). Tu raczej myślę chodzi o to, że był on pierwszym człowiekiem, który grał na harfie, wymyślił grę na harfie. Tak jak u nas mówi się np. że ktoś był „ojcem” czyli założycielem, twórcą (np. „Mikołaj Rej był ojcem literatury polskiej”, co nie znaczy że był jednym z bogów.)
   Dobry jest przykład Piotra, który był apostołem z pierwszych apostołów (czyli kimś w rodzaju patrona, o którym napisałaś), więc ludzie mieli do niego wielki szacunek, a jednak gdy czytamy w Dziejach Apostolskich, że Korneliusz (który nie był izraelitą) upadł Piotrowi do stóp, ten stanowczo sprzeciwił się temu wywyższeniu go („A kiedy Piotr wchodził, Korneliusz wyszedł mu na spotkanie, padł mu do nóg i oddał mu pokłon. Piotr podniósł go ze słowami: Wstań, ja też jestem człowiekiem.” Dz Ap 10,25-26).
   Sam Jezus Chrystus Boży syn kiedy przyszedł na ziemię uczył ludzi, że nie mają się wywyższać, ale służyć jedni drugim w miłości („Jeżeli więc Ja, Pan i Nauczyciel, umyłem wam nogi, to i wyście powinni sobie nawzajem umywać nogi. Dałem wam bowiem przykład, abyście i wy tak czynili, jak Ja wam uczyniłem.” J 13,14-15).
   W Piśmie Świętym zatem nie mamy żadnych patronów ani bogów poza jedynym Bogiem (inną rzeczą jest wskazywanie w Biblii obcych bogów, których czcili poganie np. królowa niebios, moloch, baal).

   Przy okazji bogów pogańskich, w Biblii wymieniane są mi.in.bóstwa Aszery (np. w Ks. Sędziów 3,7 „Zapominali o Panu, Bogu swoim, a służyli Baalom i Aszerom.”), a w Wikipedii możemy znaleźć informację, że „Tysiące wotywnych figurek Aszery odkryto na terenie całego Kanaanu, co świadczy o jej ogromnej popularności.”(https://pl.wikipedia.org/wiki/Aszera). Odkrycia archeologiczne potwierdzają prawdziwość Biblii.

   Dalsze punkty pozostawiam do ponownego rozważenia 🙂 Jeśli naprawdę szukasz prawdy, to proś Pana Jezusa aby przyszedł do Ciebie i pokazał Tobie co jest prawdą, a On to uczyni, bo On jest drogą, prawdą i życiem 🙂 W razie wątpliwości pisz, pytaj. Najlepiej przeczytać ze zrozumieniem całą Biblię, bo ona tłumaczy się sama.

   Pozdrawiam w miłości Jezusa Chrystusa.

  1. takn jak na stronie wolna-polska.pl jest ok 70% prawdy a 30% nieprawdy, tak na tej stronie co popdajesz jest na odwrót.

 13. Rosjanie 27 listopada przetestowali torpedy z głowicą atomową Status-6 (Oceaniczny wielozadaniowy system Status-6) :

  http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/rosyjskie-testy-torpedy-nuklearnej-wzbudzily-niepokoj-w-usa

  „Łódź podwodna Status-6 będzie zasilana nuklearnie, kontrolowana przez statki na powierzchni i wspierana przez łódź podwodną Serov. Amerykańska agencja wywiadu szacuje, że Status-6 będzie wyposażona w ładunek – wielo-megatonową bombę termonuklearną. Raporty z Rosji wskazują na to, że bomba może być rzędu 100 megaton. 100-megatonowa bomba może wytworzyć sztuczne tsunami, przynosząc zniszczenia daleko w głąb wybrzeża. Raporty z Rosji wskazują również, że ładunek może być uzbrojony w salted-bomb z niebezpiecznym izotopem Kobalt-60 (salted bomb -dosł. „posolona bomba” – jako broń radiologiczna, wytwarzająca osad promieniotwórczy, jej produkcja polega na dodawaniu dodatkowych elementów do standardowej broni atomowej. „Salt-bomb” jest w stanie skazić znacznie większy obszar niż „dirty bomb”-brudna bomba.) (…). Status-6 jest w stanie ominąć system obrony przeciwbalistycznej przez zejście pod wodę i zaatakowanie amerykańskich baz łodzi podwodnych, jak te w Kings Bay, Georgii czy Kitsap, w Waszyngtonie.”

 14. Rzucilem wyzwanie przez maila parafii gdzie mieszkam,chce przerobic z nimi katolickie dogmaty))) a jeszcze pisalem do pewnego katolika ktory prowadzi blog franciszekfalszywyprorok i ten admin nie pozwala obrazac Kosciola a ja tylko pisalem prawde o papiezach. Twierdzi ze to oszustwo ze papieze bez mrugniecia kazali palić na stosie. Ręce opadają…ograniczeni umyslowo parafianie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: