Prawda w czasach ostatecznych. Apokalipsa, NWO, Ekumenia i konflikty.

Chrystusowcy biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

I stwierdziłem, że mądrość góruje nad głupotą tak, jak światłość góruje nad ciemnością.

“I stwierdziłem, że mądrość góruje nad głupotą tak, jak światłość góruje nad ciemnością.” Koh 2.3

 

Czy chrześcijanin może być osobą pozbawioną mądrości?

Najpewniej tak. Mądre życie to podstawa i to nie tylko ze względu na przestrzeganie przykazań.

Cała obecna teologia doprowadziła do poniżenia chrześcijan poprzez dzielenie Pisma na Stary i Nowy Testament. Wynika to z przewrotności kościoła Rzymu. To właśnie ten kości-ół spowodował odrzucenie Pisma jako takiego a ST parzy w rękach, a kto zwraca na niego uwagę, ten jest postrzegany jako Żyd starozakonny. Przez takie postrzeganie Pisma chrześcijanie żyją w niewoli, z której wypadałoby wyjść.  Kościół Rzymski cieszy się z ludzi żyjących w głupocie i nędzy, poniżeniu i dlatego przez setki lat walczył z Biblią, a teraz pomagają mu jeszcze religie protestanckie.

Wielu ma nieszczęśliwe życie ponieważ nie stosuje rad zawartych w Księdze Przysłów, czy Koheleta. Osobiście jeszcze dołożyłbym Księgę Mądrości Syracha będącą poza kanonem.  Są to księgi, które uczą życia. Jak to Paweł powiadał:

 

Całe Pismo natchnione (jest) przez Boga i pożyteczne do nauki, do wykazania błędu, do poprawy, do wychowywania w sprawiedliwości,.”

 

Całe to całe, a gro chrześcijan postrzega ww księgi jak baśnie Tysiąca i jednej nocy.

Uwierzcie mi, a jestem pragmatykiem, można wielce stracić lub zyskać poprzez nie stosowanie lub stosowanie się do rad z tych ksiąg. Rok temu koledze mówiłem tak: wiesz co Adam, gdybym spotkał tego Piotra z przed 5-10 lat, to po prostu bym mu wkopał. Ubiłbym gościa za jego głupotę, aby już więcej jej nie czynił.

Znaczna część chrześcijan żyje na kolanach, bo nie traktują Pisma poważnie. Kiedy księga Przysłów mówi, żeby się uczyć od mrówki, to tak ma być.

Kiedy księga Syracha mówi o zdrowiu, to jest to prawda:

 

(15) Zdrowie i siła lepsze są niż wszystko złoto, a mocne ciało niż niezmierny majątek. Mądrość Syracha”

 

Niestety ale chrześcijan dosięga zarówno lenistwo jak i niedbałość o zdrowie. Ilu z nas czyta skład etykiet na żywności? W większości jest glutaminian sodu. Jak on wpływa na zdrowie:

 

“Objawy to zawroty głowy, palpitacje serca. Część badań wskazuje na związek pomiędzy spożyciem glutaminianu sodu a występowaniem bólów głow.
badacze z Uniwersytetu w Północnej Karolinie donoszą, że dieta bogata w E 621 zwiększa ryzyko wystąpienia nadwagi i otyłości do 3 razy, nawet przy stosowaniu diety zgodnej z zaleceniami profilaktycznymi otyłości
w Zakładzie Fizjologii na AWF w Warszawie udowodniono, że glutaminian sodu przyjmowany nawet w małych ilościach powoduje niekorzystny wpływ na przewodnictwo nerwowo-mięśniowe
badania profesora Jima Stevensona wykazały, że u dzieci przyjmujących z pożywieniem mieszankę dodatków spożywczych (barwniki stosowane od lat w produktach dla dzieci, substancje konserwujące np. benzoesan sodu) zaobserwowano wyraźne zmiany w zachowaniach, w tym nadpobudliwość
badania prowadzone w Japonii i Waszyngtonie wskazują na toksyczność glutaminianu sodu. Spożycie większej ilości E621 uszkadza siatkówkę i może doprowadzić do zaburzeń hormonalnych.’

http://dziecisawazne.pl/glutaminian-sodu/

 

Czy myślisz, że jak wierzysz w Boga to Bóg wszystko za Ciebie załatwi? Tak każdy problem który mu powierzysz, ale nie wszystkie wybory.

 

Słodzik zwany aspartamem, jest stosowany w wielu napojach i słodyczach a powoduje raka mózgu.

W każdym mięsie i wędlinie jest zawarty azotyn sodu, środek zakwalifikowany nawet przez mUmie Europejską jako środek niebezpieczny dla zdrowia:

Azotyn sodu zabija Cię

 

 

17) Podnosi On duszę i oświeca oczy, daje zdrowie, życie i błogosławieństwo. Mądrość Syracha

 

 

Ktoś powie: tak, ale obecnie wszystko jest niezdrowe.

Odpowiem: tak, ale możemy ograniczyć chemię i złą żywność.

Teraz jest tak, że chrześcijanie przez nieznajomość Pisma żyją niemądrze, a później się modlą o zdrowie.

 

Niedawno, bo chyba z tydzień temu, ja i Bodzio z Norway, w tym samym czasie wpadliśmy na tę samą myśl:

 

Wiele osób bardzo dba o kondycje swego auta, kupują lepsze paliwo, dodatki, często wymieniają części jak tylko coś zacznie się psuć, ale jeśli chodzi o swe zdrowie te same osoby są ignorantami.

 

A przecież lepsza jest profilaktyka niż leczenie.

Obecnie jest tak, że to poganie żyją bardziej mądrze w kwestii zdrowia niż chrześcijanie. No może poza dwoma grupami: adwentystami i Żydami mesjanistycznymi.

 

Księga przysłów mówi także o kobietach dobrych i swarliwych.

Mówi również o tym, aby nie zadawać się z głupcem, dlatego tak bardzo się cieszę, że tyle osób mnie czyta :-).

 

 

Salomon modlił się nie o pieniądze, ale o mądrość, bo:

 

Bo Pan udziela mądrości, z ust Jego – wiedza, roztropność: (7) dla prawych On chowa swą pomoc, On – tarczą żyjącym uczciwie.

(8) On strzeże ścieżek prawości, ochrania drogi pobożnych.

(9) Wtedy sprawiedliwość pojmiesz i prawość, i rzetelność – i każdą dobrą ścieżkę,

(10) gdyż mądrość zagości w twym sercu, wiedza ucieszy twą duszę.

(11) Rozwaga pilnować cię będzie, roztropność na straży twej stanie.

(12) Ustrzeże cię od drogi występku, od ludzi mówiących przewrotnie,

(13) co opuścili ścieżki prawości, by chodzić mrocznymi drogami –

(14) radością ich czynić nieprawość, ze zła, przewrotności się cieszą,

(15) bo drogi ich pełne są fałszu i błądzą po swoich ścieżkach.

(16) Aby cię ustrzec przed cudzą żoną, przed obcą, co mowę ma gładką,

(17) co przyjaciela młodości rzuciła, Bożego przymierza niepomna.

(18) Już dom jej ku śmierci się chyli, ku cieniom Szeolu jej droga:

(19) każdy, kto idzie do niej, nie wraca, nie odnajdzie ścieżek życia.

(20) Dlatego będziesz iść drogą prawych, trzymać się ścieżek uczciwych;

(21) gdyż ludzie prawi ziemię posiądą, uczciwi rozmnożą się na niej;

(22) nieprawych wygładzą z ziemi, z korzeniami wyrwie się przewrotnych.” Prz 2

 

 

Módlmy się o mądrość i żyjmy świadomie i przestrzegajmy Prawa Boga.

dla prawych On chowa swą pomoc”

 

Żyjmy prawie i mądrze.

Amen.

 

 

Updated: 2 grudnia 2016 — 11:33

22 komentarze

Add a Comment
 1. Lubicie drzewo a nienawidzicie owocu. Lubicie owoc a nienawidzicie drzewa” Gdzieś, kiedyś wyczytałem to w apokryfach, ale akurat celnie trafia to w opis wyżej.

  1. Też tak sądzę 🙂 Świetna notka 🙂

 2. Chwała Bogu!Alleluja!
  Dzięki Bogu za te słowa i DŚ,że cię naprowadził,żebyś podzielił się z nami tym słowem
  Sama często w modlitwach proszę,zeby Dobry Bóg obdarzył mnie mądrością, miłość,a także żeby pychę zabrał od mnie. Bo tyle głupot w życiu popełniłam,że teraz nie chcę już bardziej zasmucać Boga moją głupotą.

  1. Piotr, czyli kamień, nie skała

   “A jeśli ktoś z was odczuwa brak mądrości, niech prosi u Boga, który szczerze daje wszystkim i nie łaja a zostanie mu dana.” (Jk 1:5 NBG)
   Jak widać Bóg chętniej niż cokolwiek innego daje właśnie mądrość. Bo to ona kieruje nas na Jego drogi, i to ona strzeże nas od błędów. To ona mówi który dzień jest ustanowiony jako podziękowanie za stworzenie świata, i którego zwierzęcia jeść nie wolno.
   Mądrość dana od Boga w Jego Piśmie. Alleluja!
   Świetny artykuł 🙂

 3. Dużo gorszy niż sól peklowa (sól+azotan sodu/potasu) jest cukier, to jest największy zabójca. Tłuszcze roślinne palmowe czy utwardzane też. Nasi przodkowie dużo więcej azotanów jedli, bo kiedyś się więcej peklowało jedzenia i sypało saletry bez żadnych norm, teraz są ograniczenia.

  1. noi właśnie, że o cukrze nie wspomnę…

 4. Może nie z punktu widzenia biblijnego ale ciekawy tekst jak to Watykan z papą na czele kocha Polaków i dlaczego PIS jest proamerykański…http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2016/11/prawda-relacjach-polski-z-watykanem-i-jego-wspolpracy-z-hitlerem/, niemniej jednak wszystko się układa w całość.

 5. A co z zyciowymi cwaniakami, ktorzy sa bogaci nie przez prace wlasnych rak, ale np. przez kradziez owocow tworczego dzialania bardziej produktywnych jednostek tj. rozne pasozyty urzednicze wyzszego szczebla od kierownikow referatow poczynajac, a na prezesach konczac? Chodzi mnie oczywiscie o wyzsze sfery budzetowki. W normalnym duchowo kraju wstyd byc urzednikiem, a w takim jak nasz powodem do dumy, czy wrecz pychy.

  1. Dla wysokich urzednikow panstwowych szarzy ludzie to zwykly plebs do wydojenia… To wola o pomste do nieba.

   1. To jest temat na artykul. Relacje czlowiecze na podstawie stosunku urzednik-petent w ujeciu biblijnym.

    1. Wszechwladza urzednika ma cos w sobie demonicznego, gdyz jest slepa i nieprzewidywalna.

 6. Piotr, czyli kamień, nie skała

  Paweł powiadał:
  „Całe Pismo natchnione (jest) przez Boga i pożyteczne do nauki, do wykazania błędu, do poprawy, do wychowywania w sprawiedliwości”
  Miał na myśli właśnie Stary Testament, bo Nowy Testament nie istniał jeszcze jako pismo 🙂

 7. Musimy walczyc o lepsze jutro nie piescia orezna, a tym co jest mile Panu Bogu tj. modlitwa i towarzyszacym jej postem.

 8. Ci co zyja w dostatku, ktory nie powstal dzieki ich uczciwej pracy czy talentom, nie zbawienia, a potepienia wiecznego dostapia.

 9. Polacy skazeni rzymskim lenistwem i roszczeniowoscia nie potrafia spokojnie patrzec na to jak ktos sie bogaci ( w sposob dosc poprawny moralnie ) i daza z calych swoich sil do tego by takiego czlowieka zniszczyc…

  1. Oraz traca mnostwo cennego czasu i sil by obgadywac bliznich, a oprocz tego wykonuja cala mase zajec ktore sa nie produktywne, a robione tylko dlatego by dogodzic swemu jestestwu-ego.

 10. Pan Bog nas doswiadcza bysmy nabrali obrzydzenia do tego upadlego swiata. A pamietajmy, iz kto kocha ten swiat tak na prawde nienawidzi Stworcy, gdyz podskornie wyczuwa, iz nie ma co u Niego szukac. Poza tym Jezus Chrystus powiedzial, iz swiat ludzi upadlych bedzie nas traktowal z wrogoscia z zazdrosci o laske okazana nam przez Najwyzszego. Musimy jednakowoz wytrwac, by otrzymac obiecana nam korone zywota wiecznego.

  1. Mam nietypowe pytanie . Czy jak ktos nosi kurtke ( dowolna inna czesc przyodziewku/bizuterii ) z pentagramem (!) lub “jaszczurka”, to czy mamy takiej osoby unikac jak ognia?

   1. Ty się o to pytasz? 😉

   2. Czy ja wiem.

    Teraz to modne, nie możemy odrzucać jakiegoś człowieka, bo ma koszulkę z pentagramem. Wielu nosi takie ubrania nieświadomie, sam się dopiero jakiś czas temu dowiedziałem że mam koszulkę i bluzę z ukrytym 666 (szósta litera alfabetu hebrajskiego x3 na bluzie i x4 na koszulce..albo odwrotnie ;p)

 11. Bez w miare sensownych pieniedzy ( nie znowu takiej wielkiej fortuny ot np. 2300 na reke ) nie da sie zyc normalnie. To i tak to nie bedzie bal na pokladzie transatlantyku, a skromna egzystencja szarego czlowieka, ale moze o wiele szczesliwsza od nie jednego ultra bogatego czlowieka, ktory musi stale myslec o swoich majetnosciach, by ich nie utracic.

 12. W naszej duchowej walce czasem dopadaja nas chwile zwatpienia, zniechecenia, bezsensu tego wszystkiego. Pamietajmy jednakowoz, iz nasz Zbawca Jezus Chrystus tez je mial i je przezwyciezal. Bierzmy zatem z Niego przyklad.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: