W piątek dowiedziałem się, iż siedziba obecnego biskupa Torunia jest w tym samym miejscu, co była kiedyś siedziba masonów.

kuriawtorunilozamasonska

 

“W Toruniu w latach 1793-1937 działała loża masońska “Pod Pszczelim Ulem” (Zum Bienenkorb). Swoją siedzibę miała w gotyckiej kamienicy z XV w. przebudowanej w stylu klasycystycznym w XIX w. Z tego okresu pochodzi nowa fasada z symbolami masońskimi. Budynek jest obecnie siedzibą biskupa toruńskiego. Kamienica znajduje się przy ulicy Łaziennej 18.”

http://www.polskaniezwykla.pl/web/place/21599,torun-siedziba-lozy-masonskiej.html

 

Nie wierzę w przypadek, mając na uwadze fakt umiejscowienia w Watykanie oryginalnego obelisku egipskiego. Bogowie Egiptu, Babilon, masoni, kościół rzymski, to jest jedna i ta sama religia – lucyferiańska.

Loża Pod Pszczelim Ulem jak udało mi się ustalić była  pruską lożą wojskową. To z kolei oznacza, że masoni przenikają każdą strefę życia społecznego. Nie tylko politykę, ale wszystko co jej podlega w tym wojsko.

 

 Pod numerem 20 natomiast znajduje się – swego czasu też należąca do loży – kamienica, gdzie odpoczywał Jan Paweł II podczas swego pobytu w Toruniu 7 czerwca 1999 r. Od tego czasu kamienica ta nazywana jest „Domem Papieża”.Ciekawe, czy ówczesny papież wiedział, gdzie spędza czas…”

 

http://spacerkiempotoruniu.blogspot.com/p/na-w-sobie-ducha-czasu.html

 

Polecam tak w ogolę cały tekst z tego linka, z którego możemy jeszcze wyczytać na ten przykład to:

” W ten sposób rozwiązuje się zagadka kielni, cyrkla oraz młota, które bardzo często pojawiają się w kontekście symboliki wolnomularskiej, także tej, której ślady możemy napotkać w Toruniu. W ten sposób masoni odwoływali się do „budowania” własnej osobowości i duchowości. Jednakże czerpali równie mocno z tradycji różokrzyżowców, starożytnych misteriów inicjacyjnych, mitów solarnych i pitagorejskich”