Jak wiecie zorganizowałem wydarzenie na facebooku pt “Nie obchodzę kłamstwa mikołajkowego”

 

https://www.facebook.com/events/1499184676775103/

Jednakże tak sobie pomyślałem o tym, jak w niezręcznej sytuacji będzie wiele osób dotychczas lub do niedawna biorących udział w tym powszechnym bo katolickim kłamstwie. Dzieci pomyślą “zawsze dostawałem/am prezenty, a teraz nie..” Jesteśmy w tej sytuacji postawieni pod ścianą, lub raczej zapędzeni do narożnika. Jesteśmy tymi szajbniętymi złymi świrami, żyjącymi na bakier z taką przecież fajną zabawą. Nie dajmy się zapędzić w szufladę przeznaczoną dla religijnych świrów.

Bądźmy roztropni jak węże, a niewinni jak gołębie i proponuję zatem w zamian za tzw mikołajki zrobić akcję “Jezus błogosławi do dzisiaj”

https://www.facebook.com/events/372978779760088/

prezentyjezusa

 

To dzięki Jezusowi mamy wszystko cokolwiek posiadamy. Jeśli stać nas na prezenty, to tylko dlatego, że Jezus nam błogosławi.

Zatem proponuję dla przekory i wyjścia z sytuacji, uczynić symbolicznie dzień 3 grudnia “Dniem Błogosławieństw od Jezusa”.

Akurat 3 grudnia wypada w sobotę i jest przed oszustwem Mikołajowym. 😀

Obdarzając dzieci, rodzinę, prezentami, dnia 3 grudnia możemy powiedzieć, że mam dla Ciebie podarunek, na który stać mnie dzięki błogosławieństwu Jezusa. Można załączyć do tego np gedeonitkę, gratisową biblię kolportowaną przez gedeonitów.

Jak to mówią będzie i wilk syty i owca cała :-). Zawsze można poinformować obdarowywanych, że nie obchodzimy już Mikołaja, ponieważ obchodzimy wymyślony w internecie Dzień Błogosławieństw Jezusa. 🙂