Chrześcijanie biblijni. Nie wierz tak jak autorytety świata. W Jezusa wierz!

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Kimże Ty jesteś? Jezus odpowiedział im: Po co Ja w ogóle mówię do was?

“Kimże Ty jesteś? Jezus odpowiedział im: Po co Ja w ogóle mówię do was?” J 8.

 

 

To pytanie zadali Jezusowi Żydzi. Dzisiaj jest podobnie i jest to skutek mentalności żydowsko-katolickiej. Ważna jest pozycja i “dobre” imię, nazwisko. Pytanie “kimże Ty jesteś” można przetłumaczyć na “jaką ty pozycje zajmujesz wypowiadając się od takich rzeczach”. Nie liczy się treść, tylko patent na prawdę.

Jak się nazywasz Gessler, to jesteś ekspertem w dziedzinie kulinariów. Nazywasz się Braun, jesteś ekspertem myśli katolickiej. Trzeba mieć na nazwisko Tischner ażeby ktos Cię cytował.  Musisz mieć dyplom z teologii, ażeby zgłębiać Słowo Boże. Nazywasz się Tusk jesteś ekspertem w polityce itd.

Pan Jezus jakby urażony rzekł “Po co Ja w ogóle mówię do was”. 

Jezus chciał, aby go słuchano, a nie pytano jak się nazywa i jaką ma pozycję. Tak, trzeba patrzeć na Słowo. Trzeba słuchać Jezusa, a nie wycierać twarz Bogiem. Ile osób jest zainteresowanych  słuchaniem Jezusa dzisiaj? A któż to jest, ażeby czytać Jego Słowo?… Przecież on się nawet nie nazywa Di Caprio, ani Tom Cruise. Jezus jest dzisiaj tylko niezbędną ikoną do zarabiania na świętach Sol Invictus i monopolu kościoła Rzymu na wiarę, aby ten realizował swe cele polityczne.

Jezusa na ziemi już nie ma, ale zostawił nam swoją księgę i przez nią przemawia.

W tym samym rozdziale jest napisane:

 

Jeżeli wytrwacie w słowie moim, prawdziwie uczniami moimi będziecie  i poznacie prawdę, a prawda was wyswobodzi.

 

Biblia nie po to została napisana, aby leżeć w kącie. Byłem jak inni katolikiem, ale Tysiąclatka była dla mnie meblem. Teraz Bóg ze mną rozmawia, ale ja chcę go poznać, a nie tylko Jego imię.

Biblię – Słowo – należy czytać, rozważać, analizować. Trzeba mieć zapał w poznawaniu Boga po to by Jezus nie powiedział:

Po co Ja w ogóle mówię do was?

Po co moje Słowo jest w Waszych domach?

Updated: 21 listopada 2016 — 12:04

27 komentarzy

Add a Comment
 1. Piotruś, a ja wiem kim jesteś! I wierzę Twojemu świadectwu. Bo wiem, że ukończyłeś Uniwersytet Wiary Jezusa Chrystusa (UWJC) i masz kwalifikacje by Ci wiarę dano. Zresztą, razem kończyliśmy tą uczelnię…. nad zalewem w Sulejowie!!! I jeszcze trochę innych absolwentów tej uczelni tu się udziela. Polecam- gwarancja zatrudnienia na Niwie Pańskiej i dyplom wypisany w sercu…Opieczętowany i podpisany – Rektor Uczelni Jezus Chrystus!

 2. Dzięki ☺ za rozważenie tego słowa na chwałę Boga.
  Jakże prawdziwe są słowa naszego Mistrza i tyle minęło lat ,i nic się nie zmienia.
  A słowo Boże pokazuje prawdę i przeszywa do szpiku kości.Zmienia wszystko,pozwala znaleźć najcenniejsza dar, naszego Króla.Tylko trzeba chcieć znaleźć i słuchać Pana bardziej niż wszystkiego innego.

  1. Faktycznie, bez zmian. Ilekroć komuś mówię o Detektywie Prawdy, że bloguje o Jezusie, samodzielnie i w Duchu bada Biblię, a do tego na zjazdach chrzci ludzi, niemal zawsze pada identyczne pytanie: a kim on jest, żeby to miał prawo robić?! Co gorsza, jest to reakcja ewidentnie nieszczera, bo wyraża jedynie oburzenie i ma w sumie tylko dla pozoru formę zdania pytającego. Po udzieleniu jakiejkolwiek sensownej odpowiedzi oburzenie i tak się jedynie nasila.

   1. Ale oburzają się ludzie ze świata,czy też chrześcijanie?
    Daliśmy sobie wmówić,że żeby czynić wolę Boga i głosić Jego Słowo trzeba być teologiem po studiach,na których sukcesywnie nauczą Cię jak głosić letnią chrześcijańską naukę i to co odgórnie zostanie narzucone przez ludzi.
    Chwała Bogu!za ten blog i za Piotra,ze go wypełnia DŚ i prowadzi do prawdy.No i ogromne dzięki Panu,ze zebrał nas tu wszystkich,żebyśmy uczyli się,wzrastali i miłowali na chwałę Boga.

    1. Lenko, ludzie światowi też i to w dużej liczbie, ale przede wszystkim są to katolicy rzymscy, czyli ludzie religijni. Taka wolność w Chrystusie wykracza poza ich pojmowanie, nie mieści im się w głowie.

   2. Takie uparte trwanie przy rzymskich ( babilonskich ) zalozeniach to oznaka, iz dana osoba jest duchowo spetana poprzez magie.

   3. Kim on jest: mężem Bożym 🙂
    Dziękuję w imię Jezusa Chrystusa za wspaniały tekst 🙂
    I my wszyscy, którzy przyoblekliśmy się Jezusa Chrystusa jesteśmy synami i córkami Jego.
    Chwała tobie Panie za Twą Łaskę:)

 3. Piotr,czyli kamień,nie skała

  Genialny, prawdziwy i świetny tekst!
  “Jezus jest dzisiaj tylko niezbędną ikoną do zarabiania na świętach Sol Invictus i monopolu kościoła Rzymu na wiarę” to idealnie ujęta brutalna prawda…

 4. Aż by się chciało zapytać rzymskiego biskupa: A kimże y jesteś, że rościsz sobie prawo do rozgrzeszania ludzi?:

  http://wiadomosci.onet.pl/religia/papiez-upowaznia-wszystkich-kaplanow-do-rozgrzeszenia-aborcji/p2k4c1

  “(…) Papież podkreślił, że spowiedź musi ponownie odnaleźć swoje centralne miejsce w życiu chrześcijańskim” – no tak, spowiedź do ucha potencjalnego zboczeńca, któremu inny heretyk udzielił prawa stanowiącego wyłącznie Bożą prerogatywę jest wybitnie biblijna…

  “‘Dlatego potrzebni są kapłani, którzy poświęcają swoje życie posłudze jednania, tak aby wszyscy mieli możliwość doświadczenia wyzwalającej mocy przebaczenia, jako że nikomu szczerze skruszonemu nie zabrania się dostępu do miłości Ojca, który czeka jego powrotu’ – dodał” – kapłani ci w rzeczywistości jedynie blokują dostęp do Ojca, a życie poświęcają koniec końców na nabijanie kabzy Watykanowi, pasienie brzucha, modlitwy różańcowe ku czci królowej niebios Maryi i orgie homoseksualne.

 5. Glupi ludzie nie potrafia sluchac, ale mscic sie juz niestety tak. Madrosc z kolei to dar od Boga, ktorej nie mozna za nic nabyc.

 6. Jezus Chrystus wypelnil doskonale cielesne prawo rytualno-ceremonialne chroniace starozytny Izrael przed skazeniem/skalaniem ofiarowany jako ofiara przeblagalna za nasze grzechy.. Co nie oznacza ,iz jestesmy zwolnieni z prawa duchowego ogolnoludzkiego tj. Dekalogu.

 7. Andrzej Cyrikas – Wybrany i powołany. 19.11.2016

 8. Chwała Bogu Izraeia na wysokościach. Pokój z Wami bracia i siostry w Chrystusie. Ja chciałbym sie podzielić z Wami piekna wiadomością. Otóż rodzinka nasza została pobłogosławiona od Pana i bedziemy mieli kolejnego potomka:) Drugie dziecko po synie Aleksie. Prosze o modlitwe za żone moja i dziecko w jej łonie o oopieke Jezusa Chrystusa. My też sie modlimy za Was bracia i siostry i za cały lud Boży. Piotruś niech Pan Ci błogosławi w swojej posłudze i każdemu z Was ktorzy w sercu z Chrystusem chodzicie…

  1. wow super sprawa. Przybędzie nam kolejny naśladowca Jezusa 🙂
   Chwała Bogu.
   Niech Jezus Chrystus ma to dzieciątko w swej opiece.

  2. Cudowne wieści bracie Mariuszu☺
   Niech Wam nasz kochany Bóg błogosławi i ochrania całą rodzinkę w imieniu Pana Jezusa Chrystusa.❤

  3. Gratuluję “Bożego Daru”. Niech Bóg ma w opiece swej dzieciątko, żonę i ciebie. Niech Pan Wam Błogosławi i Was strzeże. 🙂

  4. Ojejku, gratulacje! 🙂 Dużo zdrowia, szczęścia i ogólnie wszystkiego dobrego, a przede wszystkim opieki Bożej dla waszej rodziny i dla synka/córeczki, który/która ma się urodzić 🙂

  5. Cieszę się Waszym szczęściem i pozdrawiam serdecznie 🙂 Będę pamiętała aby się modlić o zdrowie dla dzieciątka i dla Twojej żonki Kasi :)Ładna z Was para i pewnie dzidziuś będzie też śliczny 🙂

 9. Admin,
  Może jakis artykuł/mysl/słowo nt tego co w Polsce się w sobotę wydarzyło, myslę o uznaniu Pana Jezusa jako króla Polski…

  1. Było w komentarzach z poprzednich dni…

  2. A tak jeszcze dla śmiechu trochę 🙂

   “Jezus zaś poznawszy, że zamyślają podejść, porwać go i obwołać królem, uszedł znowu na górę sam jeden” Jana 6:15

 10. “Dzisiaj jest podobnie i jest to skutek mentalności żydowsko-katolickiej.”
  Myślę że to prawda. Dzisiaj jest podobnie jak za czasów faryzeuszy. Te same zarzuty.

  Jak zarzuty faryzeuszy w Ew.Jana 7,47-52:
  1. “Czy i wy daliście się zwieść?”
  -Sugerowanie zwiedzenia
  2. “Czy ktoś z przełożonych albo faryzeuszów uwierzył w Niego?”
  -tylko kapłani i uczeni w piśmie mogą mieć wyłączność na rację. Trzeba myśleć tak jak papież/pastor/kapłan.
  3. “A ten tłum, który nie zna prawa, niech będzie przeklęty”. (inne tłumaczenie: a to pospólstwo…(…))
  -zastraszanie tych, którzy nie zgadzają się z ich poglądami, odnoszenie się do innych z wyższością, pycha
  4.”Czy i ty jesteś Galilejczykiem?”
  -czy i ty jesteś z tej sekty? czy i ty jesteś protestantem/sabatarianinem/itd.

  1. Tak Kosik!! Słusznie! Przyklejanie łatki, zastraszanie klątwą, obmowa i podejrzenia. Nic się nie zmieniło od dwóch milleniów.

   1. Krysio wybierałbyś się może na grudniowy zjazd jakby co? 🙂

 11. Piękny tekst, mi się bardzo podobał 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: