Chrześcijanie biblijni. Nie wierz tak jak autorytety świata. W Jezusa wierz!

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

W Panu pokładam nadzieję, Dusza moja żyje nadzieją. Oczekuję słowa jego. psalm 130.

” W Panu pokładam nadzieję, Dusza moja żyje nadzieją. Oczekuję słowa jego.” Ps 130

 

 

Kilkakrotnie pisałem jak siłowałem się w tym roku z Bogiem. Wszyscy chcemy pomocy Boga, wszyscy wierzymy, ale czy każdy faktycznie zna Boga? Różnimy się poziomem poznania. Ten Piotr z przed  4 lat jest całkowicie innym Piotrem. Ba.., ten z przed roku jest całkowicie innym. Myślę, że większość z nas zaczęła poznawanie Boga od wiedzy, a nie od wiary, a jak to powiadam “wiedza nie zbawia”. Mało tego, jest część ludzi tak nawiedzona, że dla swej racji zabiliby człowieka Słowem. Uciekajcie od nich gdzie pieprz rośnie, czy tam gdzie raki zimują bo i Was zabiją.

Cytat z Psalmu 130 jest pozornie banalny i wszyscy się z nim zgodzą. Prawda jest jednak inna. Większość z nas nie w Panu pokłada nadzieję. Większość z nas pokłada nadzieje w sobie. Bóg jest tylko taką skrzynką z życzeniami. Boże chce to, tamto i jeszcze to. Owszem, pewne prośby muszą być konkretne jak np. Prosimy o uzdrowienie Renii z raka (czytelniczka z Anglii).

Są natomiast takie problemy, w których my już widzimy rozwiązanie. Nie Bóg, a my. Stąd mówiłem, że siłowałem się z Bogiem. Jestem człowiekiem w kwestii wiary pragmatycznym, co oznacza, że moja wiara ma nie być teoretyczna, a ma być realną w życiu wiarą, mającą przełożenie w życiu codziennym. Kiedy siłowałem się z Bogiem chciałem w rozwiązaniu problemu tego, co ja chcę. Biblia mówi coś innego:

 

“Upokórzcie się więc pod mocną ręką Boga, aby was wywyższył w stosownej chwili. 7 Wszystkie troski wasze przerzućcie na Niego3, gdyż Jemu zależy na was. 8 Bądźcie trzeźwi! Czuwajcie! Przeciwnik wasz, diabeł, jak lew ryczący krąży szukając kogo pożreć. 9 Mocni w wierze przeciwstawcie się jemu! Wiecie, że te same cierpienia ponoszą wasi bracia na świecie. 10 A Bóg wszelkiej łaski, Ten, który was powołał do wiecznej swojej chwały w Chrystusie, gdy trochę pocierpicie, sam was udoskonali, utwierdzi, umocni i ugruntuje. ” 1 P 5

 

W zasadzie wersetem tym należałoby się zając w osobnym wpisie, ale skoro już umieściłem..:-)

“Wszystkie troski przerzucie na niego”. W kilku filmach z wykładami i książkach, poznałem następującą postawę wobec problemów: osoby, które do tego doszły mawiały Jezusowi mniej więcej tak;

Jezu, zostawiam Tobie ten problem.

One nie mówiły “Jezu proszę  Cię o to i tamto”, tylko mówiły “Jezu Ty najlepiej wiesz co jest dla mnie dobre, Tobie ufam , Tobie to zostawiam”. Jeśli ktoś nie rozumie o czym pisze, to proszę o pytanie w komentarzu.

Paweł apostoł pisał:

 

“Dlatego mam upodobanie w słabościach, w zniewagach, w potrzebach, w prześladowaniach, w uciskach dla Chrystusa; albowiem kiedy jestem słaby, wtedy jestem mocny.” 2 Kor 12

 

 

Jeśli Ty lepiej wiesz od Boga co jest dla Ciebie lepsze, to może od razu zamieńcie się miejscami… Tak, wiem, gro ludzi po prostu nie wie, jak należy robić, ponieważ są uczeni na nabożeństwach teologi, a nie “wiarologii”. Przy tej okazji chciałbym nadmienić, że życie jest całkowicie czymś innym niż teologia. Słowo jest ważne i poznawanie go, ale uwierzcie mi, większą wiarę mają często zwykli ludzie, nie znający pojęcia Sola Srciptura,  niż wyedukowani teolodzy.

Miesiąc temu byłem położony na łopatki, nie będę przybliżał szczegółów z uwagi na pseudochrześcijan szukających haków na bliźniego. Tak leżałem powalony, że nie miałem nawet ochoty prosić Boga o konkretną pomoc. Po prostu powiedziałem mniej więcej tak: Panie Jezu, ja z tym nie dam rady, zostawiam to Tobie, przerzucam to na Ciebie.

Minęło kilka dni, kiedy sprawa się zmieniła o 180 stopni.

To co czytacie, to nie jest teologia, to jest życie. Biblia jest bardzo ważna, ale ważniejszy jest Bóg.

 

” W Panu pokładam nadzieję, Dusza moja żyje nadzieją. Oczekuję słowa jego.” Ps 130

 

 

Na Boga czekają Ci, którzy proszą o Jego łaskę. Pozostawiają oni jak, kiedy, gdzie Bóg to zrobi. To jest wyższy poziom wiary przekraczający wiedzę.

Nie wiem, ale czasem mam wrażenie, że Bóg na mnie pokazuje jak chce by Go rozumiano, co czasem jest dla mnie bolesne, aczkolwiek edukacyjne. Muszę przy tym dodać, że uczę się takiej postawy zdawania tylko na łaskę. Nie jest to takie proste bynajmniej dla mnie.

Jeśli w Panu pokładasz nadzieje, to i Twoja dusza żyje nadzieją. Nadzieja to stan oczekiwania. Dlatego mamy taką kolejność:

 1. Nadzieja w Panu
 2. Dusza żyje nadzieją
 3. Oczekiwanie Słowa.

Myślę, że owo Słowo to Bóg objawiony nie tylko w Słowie, ale w czynach, życiu jako odpowiedź na nasze problemy. To oczekiwanie na Jego łaskę.

Powtórzę się: czekają na Pana Ci, którzy proszą o Jego łaskę. Wbrew pozorom osoby nie uznające Prawa, żyją niczym wg zakonu pozbawiając się łaski. Czytam biblię, chodzę na nabożeństwa, a więc jestem zbawiony/a i chcę od Boga to i tamto. Jest to ale łaskawa uczynkowość.

Człowiek przestrzegający Prawa, przestrzega je z miłości do Boga, gdyż jak zakochany w oblubienicy oblubieniec, chce poznać podmiot swej miłości. Chce wiedzieć kiedy ma urodziny, aby zrobić jej prezent, chce wiedzieć co lubi, a czego nie. Osoby nie uznające Prawa moralnego opierają się na łasce, ale tylko w usprawiedliwieniu ich grzechów. Łaska jest im potrzebna do obmycia ich grzechów, by dalej mogli grzeszyć, ale do rozwiązywania problemów już nie.. bo oni doskonale wiedzą, jak ma im Bóg pomóc. W kościołach jest masa pysznych ludzi żyjących w swym życiu bez oparcia w łasce Boga.

Generalnie, przynajmniej jak dla mnie, ciężko jest być chrześcijaninem, ale Paweł powiada, ze jest to bieg, w którym trzeba wytrwać do końca. Jednak kto powiedział, że  samo życie jest lekkie..  Czy to będą studia, czy kurs języka obcego, czy życie w związku małżeńskim, czy praca zawodowa,  zmagamy się z trudnościami, a w tych trudnościach właśnie winniśmy się zdawać na Boga i Jego łaskę. Zostaw Bogu problem.

Amen.

 

 

 

 

Updated: 11 listopada 2016 — 10:57

21 komentarzy

Add a Comment
 1. Chwała Bogu za ten tekst i dziękuje ślicznie za analizę,a raczej świadectwo.
  Popłakałam się,ale jestem szczęśliwa mogąc czytać prawdziwe podążanie za Chrystusem.
  Tego nie da rady wyczytać z książek,czy wysłuchać z kazań.Tego uczymy się każdego dnia umierając dla nas samych,aby Chrystus był uwielbiony w naszym życiu.
  Błogosławieństwa Bożego na cały dzień dla Ciebie i nas wszystkich,niech nas DŚ prowadzi prosto do naszego Mistrza.

  1. Dziękuję Piotruś 😀 Piękna analiza i jakże prawdziwa.
   Powielam Twoje słowa Leno:
   “Błogosławieństwa Bożego na cały dzień dla Ciebie i nas wszystkich, niech DŚ prowadzi prosto do naszego Mistrza”.

   😀

  2. Bo dla mnie życiem jest Chrystus, a śmierć wyzwoleniem 🙂
   Szalom 🙂

 2. Jaki polski przekład Biblii polecacie ? Które tłumaczenie jest najwierniejsze wg was ? Jest tyle różnych opinii ,że można zgłupieć 🙂 Pozdrawiam 🙂

  1. Piotr, czyli kamień, nie skała

   Dla mnie najwierniejszym przekładem jest Nowa Biblia Gdańska, tutaj masz tabelę porównań pewnych wersetów
   http://detektywprawdy.pl/2016/09/16/porownanie-wersji-tlumaczen-pisma-swietego/
   Obejrzyj też dla szerszej perspektywy filmy Waltera Veitha
   https://www.youtube.com/watch?v=II8t40aLg_k&index=13&list=PL6B2CC6E75A606198
   oraz
   https://www.youtube.com/watch?v=kVCVeM3oDKE&index=14&list=PL6B2CC6E75A606198
   A żeby dobrze wybrać poczytaj jakieś ważne dla ciebie fragmenty w różnych wersjach online i oceń, który z nich najbardziej do ciebie przemawia zanim coś kupisz 🙂

   Dziękuję Piotrze za mądry artykuł.
   Szabat Szalom wszystkim czytelnikom 😉

   1. Dziękuję bardzo za odpowiedź 🙂

   2. Kup kilka tłumaczeń. Ile się da. Będzie materiał do porównań i wyszukiwania manipulacji. Polecam Tłumaczenie Strerna
    o dziwnej nazwie Komentarz do Nowego Testamentu – Vocatio.
    Kup tłumaczenie wulgaty Dąbrowskiego. Tysiąclecie, Biblię Warszawską…Poznańska…Brytyjskie. Kup tłumaczenia Braendstettera i Miłosza…. Kowalskiego i Romaniuka. Gdańską z kodami Stronga. Polsko Grecki Nowy Testament z kodami Stronga i Popowskiego – Vocatio . Kup polsko hebrajskie tłumaczenia Starego Testamentu jako trzy tomy Piecioksiag Tora Prawo – Prorocy – Pisma – Vocatio.
    Nie żałuj kasy to dla Twojego zbawienia List od Boga.

    Szukajcie najpierw Królestwa Bożego a wszystko inne będzie wam dodane.

    Aby lepiej rozumieć teksty Pisma wspomaganie się artykułami że strony
    https://koscioldrogi.wordpress.com
    Szalom

  2. Polecamy każdy byle prosić Ducha Świętego o objawienie w czasie czytania aby zrozumieć 🙂
   Tak odpowiadając poważnie, każdy ma swoje upodobania, najmniej blogowiczów, z tego co zauważyłam, poleca B. Warszawską, akurat mam ją i czytam i bardzo lubię.

   1. http://biblia-online.pl/ na tej stronie możesz sobie poczytać różne przekłady i wybrać, który Ci odpowiada. Nie ma tu Poznańskiej.

    1. Polecam wersje papierowe.. bo kiedyś odetna nam Internet a wydanie papierowe pozostanie…Szalom

  3. Piotr, czyli kamień, nie skała

   Odnośnie tłumaczeń, to dla porównania przytoczony w artykule fragment psalmu 130
   “W Panu pokładam nadzieję, Dusza moja żyje nadzieją. Oczekuję słowa jego.”
   brzmi w NBG następująco:
   “Ufam WIEKUISTEMU, ufa Mu moja dusza i wypatruję Jego słowa.” (NBG)
   Moim zdaniem NBG jest bardziej treściwy 🙂
   Ufać to więcej niż mieć nadzieję.
   Zaufanie mamy np. do spadochronu, a nadzieję, że ta zima nie będzie mroźna 😉
   Wypatrywać to więcej niż oczekiwać.
   Wypatruję żony, kiedy dłużej niż zwykle wraca z pracy, a oczekuję że dostanę wypłatę po wykonanej pracy 😉
   Przynajmniej takie są moje wrażenia, ale do każdego trafia coś innego.

   1. Dzięki wszystkim! 🙂 Chcę nabyć Poznańską, a czekam jeszcze na UBG, to może jeszcze odłożę sobie na NBG 🙂
    A z tym wypatrywaniem i oczekiwaniem to dobry przykład Piotrze-kamieniu, nie skało 🙂

  4. Errata chodziło o tłumaczenie Sterna

 3. ‘A nie tylko to, chlubimy się też z ucisków, wiedząc, że ucisk wywołuje cierpliwość, a cierpliwość doświadczenie, doświadczenie zaś nadzieję” – (Rz 5:3-4)
  ” Błogosławiony ten, którego pomocą jest Bóg Jakuba, którego nadzieja jest w panu, Bogu jego” – (Ps 146:5)

  Dziękuję pięknie za pouczający tekst w imieniu Jezusa Chrystusa 🙂
  Nadzieja rodzi się, gdy idziemy przez życie z Bogiem 🙂

 4. Uwielbiam ten Psalm, mam go na scianie wygrawerowanego w drewnie 🙂

  1. Ale to musi fajnie wyglądać 🙂 W moim rodzinnym miasteczku nad bramą jednego z domów widziałam zrobiony w drewnie cytat z bodajże Księgi I Pana Tadeusza: “Brama na wciąż otwarta przechodniom ogłasza, Że gościnna i wszystkich w gościnę zaprasza” i wygląda to całkiem fajnie, także cytat z tego Psalmu musi wyglądać jeszcze lepiej 😮 🙂

 5. W sam raz na mój dzisiejszy dzień. Dziękuję w imieniu Jezusa Chrystusa

 6. “…oczekuję słowa Jego” – a słowo stało się człowiekiem i zamieszkało pośród nas.

  “i zamieszka wraz z nimi, i będą oni Jego ludem,
  a On będzie BOGIEM Z NIMI” Ap 21,3
  🙂

  1. To w kontekście czasów ostatecznych. Że nie żyjemy tym światem, ale dla wieczności z Bogiem, dlatego pokładamy w Panu nadzieję, i dusza moja żyje nadzieją w oczekiwaniu na Boże słowo czyli na Jezusa Chrystusa, Jego powrót 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: