“W Bazylice Grobu Świętego w Jerozolimie grupa naukowców z Narodowego Uniwersytetu Technicznego w Atenach odsłoniła grobowiec, w którym według tradycji, zostało złożone ciało Jezusa Chrystusa. Ostatnie prace renowacyjne były przeprowadzone tam przeszło 200 lat temu. Zobaczcie zdjęcia.”

źródło: http://wiadomosci.onet.pl/swiat/jerozolima-odslonieto-grobowiec-jezusa-chrystusa/pwzeb45

 

Co dobre prace mają się zakończyć w słynnym dla nas roku 2017 i  równie ciekawym jest to, że w przedsięwzięcie zaangażowało się wiele państw i grup wyznaniowych z całego świata. Czyżby faktycznie tak jak pisałem kilka lat temu rok 2017 był rokiem ostatniego antychrysta? Ekumenia religii pod patronatem fałszywego Jezusa.

grobjezusa

Według tradycji chrześcijańskiej, Chrystus został pochowany w grobie ze skał wapiennych w  jaskini, po tym jak został ukrzyżowany przez Rzymian w 30 rne

Grób został odkryty przez Helenę, matka cesarza Konstantyna w 326  .

 

 

Teraz ciekawostka:

Praca jest częścią $ 4 mln (3,3 mln £) projektu przywrócenia grobu i niewielką strukturę, zwaną Edicule, w którym jest on obudowany. Badania zostały w części sfinansowane przez króla Jordanii Abdullaha II. Jak wykopałem w necie ów król jest… potomkiem Mahometa!!

Potomkiem w 43 pokoleniu! 4+3=7 Pełnia.

Abdullah II jest fanem serii filmowej Star Trek, będąc jeszcze księciem wystąpił w 1996 w Star Trek: Voyager, w odcinku Investigations[

grobjezusajerozlima

Kościół Grobu Świętego został zbudowany w 335 AD i stanowi serce chrześcijańskiej dzielnicy w obrębie murów Starego Miasta w Jerozolimie. Jest zarządzany wspólnie przez przedstawicieli sześciu różnych wyznań chrześcijańskich, z greckiego Kościoła prawosławnego, Kościoła rzymskokatolickiego i Kościoła Ormiańskiego mających największy wpływ.

Spory nad prowadzeniem serwisu doprowadziły do licznych kłótni, w tym bójek między rywalizującymi mnichami.

Klucze do kościoła były w posiadaniu muzułmańskiej rodzinie od 12 wieku…..

 

Nie wiem jak dla Was, ale dla mnie robi się to takie wszystko fascynujące i czuję bliskość naszego Króla jak nigdy.