“Trzeba robić pieniądze na czymkolwiek się da,
nawet na grzechu!” Mdr 15

 

Dziś czytałem księgę Mądrości. Cytat ten pochodzi z księgi,  będącej poza kanonem protestantów, ale znajdującej się w kanonie kościoła katolickiego. Tłumaczenie jest księdza Popowskiego.

 

 

Po przeczytaniu zdecydowałem się uczynić mem:

pieniadzenagrzechu

 

W tej samej księdze w rozdziale 13 jest napisane:

 

“Ale gdy się modli w sprawie swego mienia, w sprawie swych zaślubin i dzieci – nie wstydzi się mówić do bezdusznego.

Nie krępuje się prosić odzywać do takich rzeczy bez życia. Woła do tego, co jest bez siły w sprawie swego zdrowia,

o życie prosi to co martwe,

 

św Barbara

swbarbara

o pomoc prosi to co zupełnie bezradne.

o szczęśliwą podróż, co noga władać nie potrafi

 

Sw Krzysztof- patron kierowców.

krzysztof

 

“to o zarobek, to o pomyślność w pracy”

 

 

św Józef robotnik – patron robotników.

jozefrobotnik

 

 

 

 

Rzymscy katolicy mają pod ręką prawdę na swych półkach, ale Biblia w ich domach jest kolejnym meblem, pamiątką niczym zdjęcie. Generalnie kościół rzymski powinien sprzedawać tylko okładki Biblii gdyż i tak nikt nie czyta zawartości Tysiąclatki

 

 

Poniżej news z portalu natemat.pl

 

“Kościół katolicki zajmuje się nie tylko sferą duchową. Instytucje kościelne coraz odważniej wkraczają do biznesu. Nie zrażają się niepowodzeniem religia.tv, bo katolicki biznes to nie tylko media, ale przede wszystkim dziesiątki drobnych firm prowadzonych dla wiernych (jak na przykład hurtownie dewocjonaliów).

 dewocjonalia

Jeszcze kilka lat temu co roku 7 milionów Polaków wybierało się na pielgrzymki. Choć ta liczba mogła nieco zmaleć, i tak jest to spory rynek. O to, aby pielgrzymi mieli wszystkie niezbędne akcesoria, dbają liczni przedsiębiorcy. Kupić można dosłownie wszystko – srebrne obrazki, różańce, modlitewniki, breloczki, krzyże, a nawet kadzidło.

Jednak kościelny biznes to nie tylko drobni przedsiębiorcy sprzedający różańce i święte obrazki. Sporym przedsięwzięciem była sieć komórkowa wRodzinie, która fundacja ojca Tadeusza Rydzyka uruchomiła razem z firmą CenterNet. W grudniu 2011 roku miała 165 tysięcy abonentów. Wtedy jednak Rydzyk startował już z nową siecią. CenterNet przejął Zygmunt Solorz-Żak i Fundacja Lux Veriatas wycofała się z przedsięwzięcia. Teraz słuchacze Radia Maryja dzwonią z telefonów W Naszej Rodzinie.”

http://natemat.pl/33591,koscielny-biznes-telefonia-komorkowa-biurowiec-dewocjonalia-stawy-rybne-taca-coraz-mniej-potrzebna

 

Jak widać kościół rzymski stosuje się do zaleceń Biblii mimo upływu ponad 2 tys lat przynajmniej w niektórych kwestiach. Szkoda, że sami wierni tego nie są zainteresowani Biblią.

 

 

“Trzeba robić pieniądze na czymkolwiek się da,
nawet na grzechu!” Mdr 15